0 oy
541 göst.
Aile kategorisinde tarafından
Ne yapacaz kızlar ya hamileyim diye doktorum önermedi haftada 2 kez test zorunluğu varmis aşı yoksa

22 Cevaplar

+7 oy
(131 puan) tarafından
seçilmiş

En İyi Cevap
Ben yaptırmıyorum Hemen linçlemeye başlamayın herkezin kararına görüşüne saygı duyarım ama benim kararlarım da saygı duyulmasını beklerim Üç aylık bir bebeğim ve 13 yaşında bir oğlum var bebek emsşziriyşorum gaz yapar diye kuru fasulye nohut bile yemiyorum apar topar üretilmiş bir sıvıyı asla yaptırmam Aşı yurtdışında ilk geleceği zaman - 80 derece sıcaklıkta saklanması gereken bir aşıyı 40 derece sıcağın altında meydanlarda yapıyorlar içtiğimiz en basit bir ağrı kesicinin bile en az 5-6 sene üzerinde çalışmalar denemeler yapılıyor ve piyasaya sürülüyor 3-5 ayda üretilen bir aşıyı ne kendime ne aileme yaptırmam ve ayrıca aşı sonrasında da yine covid olabiliriz yine maske takmalı mesafeye dikkat etmeliyiz aşı yaptırmayan da yaptıran da aynı riskleri taşıyor bana göre etrafımdaki insanların büyük çoğunluğu sağlık personeli ve aşı sonrası komplikasyon gösteren insan sayısı cok fazla en basiti hiçbir sağlık problemi olmayan komşum aşı sonrası öldü belki ecel belki aşı bilemem ama buda aklımda bir soru işareti Dediğim gibi bu bizim ailemizin kararı siz katılırsınız yada katılmasınız herkez aynı fikirde olacak diye bir kaide yok linçleyecek yer arayan arkadaşlar az ötede oynasınlar bu benim görüşüm herkeze saygı duyarım
(1,186 puan) tarafından
Otobüs olmuşta ne olmuş zaten bindiğim yok sanada çok katılıyorum canım bende aşı olmayo falan düşünmüyorum olanlarada nie oldun demem herkesin kendi kararı ama ben doğum yapıp bebeğimi büyütüppp sütten kesene kadar aşı falan olmayı düşünmüyorum
(131 puan) tarafından
Ben sütten kestikten sonrasında da düşünmüyorum ben kendime iyi bakıcam kendimi kobay olarak kullandırtmayacam ki Rabbim ömür verdikçe evlatlarımın başında durabileyim anasızlık babasızlık çok zor
(131 puan) tarafından
Murat Özkan (@muratoezkan88) Tweetledi: Alman Curevac aşı firmasının sahibi bakın kimle buluşmuş?? Ve en önemlisi m-RNA Aşıları ne işe yarıyor‼️‼️ herkesin seyretmesi lazım bu Videoyu‼️ Bizlere Açık Açık söylüyorlar ama halan uyuyan çok insan var malesef… https://t.co/uEDbMV4ob5 https://twitter.com/muratoezkan88/status/1406417357464129541?s=20

Lütfen yurtdışında bir TV programından alınmış videoyu bir izleyin
(1,021 puan) tarafından
Ama işte 13 yaşında oğlunu okula yollayabilmen için haftada 2 defa kendi imkanlarınla test olman gerekiyor yada okula yollayamayacaksın okullar kabul etmeyecdk her türlü zorunlu kılmak için ellerinden geleni yapacaklar konser maç düğün kalabalık ortamların hepsi yasak kapsamında olscakmış ve en sonda hastane randevuların kadar ilerletecekler ama ülkemize o kadar turist alırken test zorunluluğu yok karantina yok istanbulda bu sene o kadar çok turist vardıki buda ne kadar önemseniyor ben hamile halimle covid atlattım ve doğuma az kalmışken asla olmam
(131 puan) tarafından
Gider testimizi veririz napalım canım aşı olsak da gittiğimiz yerlerden gene covid bulaşabilir ve belkide hasta olduğumuzu bilmeden bir başkasında bulaştırma ihtimalin çok oluyor kaçabimdiğim yere kadar kaçarım Bi kere aşı yaptırmak için yaptıkları bunca ısrar ve dayatma insanı uzaklaştırıyor yaptıracağı varsa bile yaptırmak istemiyor geçen sene bu zamanlar aşı yokken vaka sayısı daha düşüktü aşı varda ne oluyo vaka sayısı ölüm sayısı geçen sene yaz aylarına göre daha yüksek tabii bu benim bizim düşüncemiz yaptırana da yaptırmayan da saygı duyarım Rabbim hakkımızda hayırlısını versin inşallah
-Reklam-
+6 oy
(301 puan) tarafından
Bu ne yaman çelişki anlamış değilim zaten hem aşı olurken bir kağıt imzalatıyolar bişey olursa sorumluluk almıyorlar hemde zorunlu kılıyolar anlamadım valla bu işi 
tarafından
Ah canım çok zor durum gerçekten
(301 puan) tarafından
Evet malesef hakkımızda hayırlısı olsun ne diyelim
tarafından
Taksi özel araba dada zorunluluk varmi
(301 puan) tarafından
Onu bilmiyorum canım
tarafından
Hayır sadece toplu taşıma
+2 oy
(13,202 puan) tarafından
Hamilelere lafım yok hamile olup yaptıran çok o ayrı da yaptırmayanlar da yaptırsın bir zahmet 
(13,202 puan) tarafından
Allah kucağına almayı nasip etsin canım ❤️ dar düşünüyorsunuz diyince kızıyorlar, başkası takmıyor zaten biz niye takalım diyorlar aşı veya maske için kişi önce kendinden sorumlu olacak ki toplumu düşünsün
(22 puan) tarafından
Amin  canım inşallah   insanlar  anlamak istemiyor sanıyorlar sadece onlar düşünüyor benimde 8 bucuk yaşında kızım var okulu var bilmiyorlar ki biz ailemizi onlardan çok düşünüyoruz    insanlara dil dökmeye deymez
(13,202 puan) tarafından
Aynen kuzum Allah ikisini de sana bağışlasın
(22 puan) tarafından
Amin cümlemizin evlatlarını  inşallah benim mucizelerim onlar rabbim isteyenlerin kucagınıda doldursun inşallah
tarafından
Bende kendimi ve çocuğumu düşündüğüm için olmuyorum o zaman bırakın herkes ne hali varsa görsün
+2 oy
tarafından
Asi olanlarda binmesin bence asi oldum olay bitti yok o sadece ek bir tedbir asi oldum diye ağzı yüzü açıkta geziyor millet i.t ayağı yemiş gibi bir orada bir burada
+1 oy
(546 puan) tarafından
Ben de hamileyim.asi olmami onerdiler.zaten vakalar olmus 20 bin ve cok kolay bulasiyor yeni delta varyanti.surekli hastanelere gitmek zorundayiz kalabaliga.gecen gun 7 aylik hamile kadin vefat etti.ben bunlari dusunerek oldum asilarimi
+1 oy
(2,266 puan) tarafından
Çok yerinde bir karar 
tarafından
Maskesiz gezenlere güzel bir ceza gelse keşke o daha önemli
(2,266 puan) tarafından
İnş onada gelir. Aşı olmayan maske takmayan herkes başkalrının hakkına giriyor biz bu kadar sakınırken
tarafından
Aşı  olmamak ınsanların güvenmemesi ile ilgili bir durum yeteri kadar kanıt olsa herkes olur
+1 oy
tarafından

Zaten binmiyok kankaa :D sıkıntı yok bunlarla bizi kararımızdan donduremezler 

+1 oy
tarafından

Toplu taşıma kullanmıyorum  ve yaptırmayacagim 

+1 oy
(850 puan) tarafından
Aşı olanlar için bir ayrıcalık olmalıydı zaten. Yaptırmayanlara da saygı duyulmalı ancak kontrol altında tutulması şartıyla. Aşı olmayanlar haftada 2 test olacak. Nesi kötü bunun? Zararı ne ki? 
0 oy
(1,982 puan) tarafından
Toplu taşıma uçak otobüs sinema vs çoğu yerlere test yaptırıp öyle giriş yapılacak canım
tarafından
Taksi yasakmi yada özel araç
(1,077 puan) tarafından
Hayir otobus ve ucak yolculugu diyorlardi
0 oy
tarafından
2 gün önce söylendi bu cnm..tiyatro sinema konser otobüsler için test zorunlu.bir de öğretmen ve çalışanlar için haftada 2 gün zorunlu oldu
0 oy
(530 puan) tarafından
Hani zorunlu degldi
tarafından
Ben hamile iken olmayı düşünmüyorum kanıtlamış bir belge yok zararı olmadığına dair
0 oy
tarafından
Ne yani o kadar yoğunluk içinde bide milleti tek tek kontrol mu edecekler aşı olmuş mu diye çok saçma
tarafından
Akbil ile eşleştirme yaparlar canım
0 oy
tarafından
Toplu taşımaya binmem. Sinema konser tiyatro zaten yok. Dün kayınpederim öldü kalp krizinden 3 doz aşı vurulmuş. Onun etkisi bile olabiliyormuş. Bundan sonra hiç yaptırmam maalesef.
(146 puan) tarafından
Başınız sağ olsun.  Rabbim sevdiklerine sabir versin ins Benim ailem de aşı oldu ve bu kalp krizinden ölümleri çok duyuyorum ve çok tedirginim. Acaba kayinpederiniz kalp krizinden ne kadar süre önce aşı vurulmuştu?
tarafından
1 ay önce nerdeyse tam hatırlamıyorum hepsini peşpeşe yaptırmış
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Binmeyiz olur biter:D yürürüm aşıda olmam 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
O zaman sende dr dan kart al izin kağıdı yani hani raporlu gibi 
tarafından
Veriyormusmuki oyle
(14,079 puan) tarafından
Ee madem dr bırakmadı sende konuş dr la durumu anlat ona göre karar versin sonuçta o izin vermemiş yani hani keyfi bisey değil
0 oy
(425 puan) tarafından
Acaba ne zamandan başladı pazartesi dra gidecektim ya son haftam
tarafından
6 eylül den itibaren geçerli
(425 puan) tarafından
Tesekkur ederim
0 oy
tarafından
Ayyy olurmu oylr ya hamilelere test zorunlu olmasa keske bide onlami ugrascz neyseki son 1 ay dogurup olayim asimi
0 oy
tarafından

Aşı olmayacam , olmayida asla düşünmüyorum.

Ne gibi etkileri var onu dahi bilmiyoruz

0 oy
(2,592 puan) tarafından
Canim ya aşı ya hes kodu zorunluluğu var ellerinde okadar pcr testi olacağını sanmıyorum bence pcr testi aşı olmayıp hasta olanlara uygulanır 

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 449 göst.
0 oy
20 cevap 552 göst.
0 oy
18 cevap 288 göst.
23 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 179 göst.
6 Temmuz 2021 Tatil-Seyehat kategorisinde kbrazhra (1,465 puan) tarafından soruldu

379,107 soru

11,348,238 cevap

34,813 kullanıcı

...