0 oy
324 göst.
Aile kategorisinde (2,529 puan) tarafından
Kızlar aklımda sürekli düşünceler var :( 35 haftalık hamileyim. Ailemden çok uzaktayim eşimin görevi için. Doğumda annem kayınvalidem kız kardeşlerim gelecek yalnız olmiyacm. Benim düşündüğüm sadece anneliğe alisabilecek miyim. Nedense bu ara bunu düşünür oldum. İyi bakabilir miyim. Veya yalnız kaldigimda yetebilir miyim onun dilinden anlayabilir miyim. Sürekli bu düşünce var aklımda :( iyi bı anne olabilir miyim. İsteyerek oldu elhamdülillah. Allah'ımdan tek isteğim sağlıkla doğsun sağlıkla kucağima alabileyim güzel kızımı. Ama bu düşünceler son haftalara girdikce iyice içimi yiyor. Ağladığın da susturabilir miyim . Karnını iyice doyurabilir miyim . Eşim sen halledersin ben sana güveniyorum çok güzel anne olursun diyor sürekli rahatlatmaya çalışıyor ama ben hep düşünüyorum bunlari. :( Siz kolay alisabildiniz mı bu sürece. Anne olmaya. Çok zorlandıginiz konular neler oldu mesela. 

13 Cevaplar

+1 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Annelige oyle bi aliscaksinki sanki hep anneymissin gibi olucak merak etme askim sen yaparsin cok guzel bi anne olucaksin hemde❤️
(2,529 puan) tarafından
İnşallah canım :) inşallah dediğiniz kadar kolay olur benim için de yeni anne olan bütün minnoş anneler içinde ❤️
tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️.
(5,220 puan) tarafından
bak bu yorum çook doğru benden çok korkan yoktur hamileliğin son aylarında bi başladı bende korku gutbetteyim kimsem yok nasıl yaparım diye ama şimdi gerçekten sanki yıllardır anneymişim gibi hissediyorum çok şükür
-Reklam-
0 oy
(758 puan) tarafından
Bebeğini en iyi sen anlarsın ve en iyi sen bakarsın ona hiç merak etme hepimiz aynı yollardan geçtik ne zamanki bebeğimle tek kalıyorsun o zaman işte her şeyi çok güzel kavrayıp yapıyorsun buna emin ol. Benim de 2 kızım var çok şükür iyi geçer her günümüz
(2,529 puan) tarafından
Ne güzel canım inşallah bende iyi bir anne olabilirim bebeğime ❤️ Allah razı olsun ❤️
0 oy
(305 puan) tarafından
Annelik o kadar güzel ki her gecen gun daha cok sevceksin baglancaksin butun hayatin o olcak oyle güzel anne olcaksin ki hic korkma o senin icinde var kalbinde var endise etme insan herseye alisiyo hem anne olmak insani daha güçlü yapiyo biliyo musun ben yazarken bile gozlerim doluyo su an uyuyo yanimda oluyorummm bitiyorumm herseyine kokusuna cennet neymis evlatmis gercekten :)
(305 puan) tarafından
Bide annelik yasayarak öğreniliyo hersey oyle guzel rayinda gidiyo ki akışına birak hayati tum zorluklarina ragmen bol bol op sev onu onlar bize anne olmayi ogretiyo merak etme :))
(2,529 puan) tarafından
Yaa ne güzel insalalh bende böyle postlar açtığımi görürüm :)
(305 puan) tarafından
İnsallah canim cok az kalmis Allah bi avazda kurtarsin sağlıkla kucagina almayi nasip etsin bizlere de dua et doğumunda:))
(2,529 puan) tarafından
İnşallah canım Allah razı olsun inşallah ederim ❤️ :)
0 oy
tarafından
İcgudulerini dinle :) onlar seni dogru yonlendirecektir :)
(2,529 puan) tarafından
İnşallah canım :)
0 oy
(4,061 puan) tarafından
Ben hiç zorlanmadı sanki yıllardır kızım var gibi canım ilk günden bu güne hep kendim baktım kimse elini sürmedi daha 9 aylık hiç Bi konuda zorluğu olmadı çok şükür canım allahim sanalda güç kuvvet versin inşallah 
(2,529 puan) tarafından
Allah razı olsun canım inşallah kolay geçer çabuk alışırım ❤️
(4,061 puan) tarafından
Herseyi benimse kuzum ben öyle yaptım birkere birine yaptırırsam sanki birdaha yapmak istemem gibi düşündüm hp dedim bu benim kimseye veremem sana muhtaç sürekli onu düşün sen en iyi şekilde bakarsan oda öyle buyur ben hep bu mantıkta gidiyorum bilmediğim onca şeyi öğrendim oradan araştırdım burdan araştırdım millete kızdım yok işte bakabiliyor mu vsvs diyenler deli etti onlara inat daha güzel baktım oyuzden Hersey sana bağlı canim bnm inat edersen yapamican şey yoktur
0 oy
tarafından
Yanında insan varken iyi oluyor da yalnız kalınca bı boşluğa düşüyor insan. Ben 3. Haftada yalnız kaldım ve tam gazının başladığı haftaydi yeri geldi aç kaldım yeri geldi onla birlikte oturdum ağladım. Bebeğe kizamayip kendi canımı acittigim bile oldu. Çok zordu benim için. İnşallah senin akıllı bı bebeğin olur. Benimki 5 aylık oldu yalnızken hâlâ hiç bı iş yapamıyorum evim ana baba günü 
(2,529 puan) tarafından
Allah sabır versin canım insalalh sende çok kolay atlatırsın bu günleri
tarafından
İnşallah seninki ağlamayan huzurlu bı bebek olur
0 oy
tarafından
Anne olduktan sonra önceki hayatında nasıl nefes almışım.. nasıl gülmüştüm..nasıl huzurlu durmusum....diye kendi kendine soracaksın..öncesi olmayacak..onun kokusunu daha önce.hic duymamış indir emin ol..o kokusunu içine çektiğinde  doymak bilmiceksin..öyle bisiy..anneliğe alisilmaz annelik yaşanır cnm..en büyük zenginlik en büyük hazine bence annelik anne olma duygusu .. bilmiyorum ben evladım olmadan önce eşim olmadan yaşayamam..ona.duydugum.ask tarifi yok gibiydi..ta ki oğlum doğana kadar..aşk mıymış sevgimiymis...oğluma duydugum.sey.bambaska bisiy.
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Yaşına girecek hala sorguluyorum ama bakmak için diyorsan o illa baktırıyor kendine 
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Öyle bir cesaret geliyor ki onu kucaginiza alınca herşeyi hallediyoruz . Hiç korkmayın siz annesisiniz ve en iyi onu siz anlarsınız .
0 oy
(6,919 puan) tarafından
Dodurdugun gibi sanki 40 yıllık anne gibi oluyon merak etme 
0 oy
tarafından
Doğum yapıp 3 ay geçtikten sonra gir aç bu postu güleceksin çünkü o zaman ne kadar güzel bir anne olduğunun farkına varacaksınız merak etme :) doğuma yakın olur bu endişeler özellikle ilk bebeklerde normal hepimiz yaşadık şimdi geriye dönüp baktığımda boşuna korkmuştum der gülümserim
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Telefon internet elinin altinda her yer hastane kayniyor. Saglik ocaginda ebeler hep kontrol ediyor. 

Yani yetemedigin yada öyle düşündüğün yerde destek cok. 

Benim dogumum sezeryan oldu annem geldi Sadece 5 gün kaldi gitti her seyi hep kendim yaptim... Ve kizim kolikti, hala çok ağlar huysuzdur ama idare ediyorsun, alışıyorsun :) 
0 oy
tarafından
Korkma cnm şimdiden böyle şeyler çok düşünme hayırlısıyla bi gelsin gör bak Rabbim nasıl yardım ediyor sanki yıllardır anneymişsin gibi oluyor sağlıkla gelsin bebişin cnm

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 211 göst.
29 Temmuz 2021 Diğer kategorisinde Busra63 (220 puan) tarafından soruldu
+1 oy
10 cevap 297 göst.
14 Nisan 2022 Diğer kategorisinde ❤Semos❤ (2,423 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 103 göst.
12 Ocak 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 285 göst.