+1 oy
207 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (248 puan) tarafından
Gece migrenim tuttu hastaneye gittim 30yaşlarinda bir adamı acile getirdiler bayılmıştı doktor ne oldu dedi yakınları dedi kovid aşısı bir haftadır yapmış asi yaptığında beri bayılıyor tansiyon düşüyor bayildigi zaman kusuyor dedi hastanede bağırdı dedi sakin o aşıyı olmayın o asi insanı öldürüyor 

10 Cevaplar

+2 oy
tarafından
Adamın kalıtsal bir hastalığı var mıydı yok muydu biliyor musun? Adamın herhangi bir sağlık problemi olup olmadığını biliyor musun? Bağışıklık sistemi ne derece güçlü biliyor musun? Psikolojik olarak etkilenmiş olabilir , bilinçaltı yüzünden o hale gelmiş olabilir. Burada böyle şeyler paylaşıp insanların iyice aklını karıştırmayın. Doktor o aşıyı olmayın öldürüyor dedi öyle mi? Hangi hastane bu bahsi geçen ve hangi doktor bunu diyen? Sağlık Bakanlığı'na da desin aynı şeyleri bu kadar bağıra bağıra aşı öldürüyor diyen orada da söyler. İnsanlara böyle korku pompalayarak yanlış bilgiler vererek bilinçaltına etki ediliyor , aşı olunca öleceğim düşüncesiyle gidip aşı oluyorlar sonra da psikolojik olarak rahatsizlaniyorlar ve vadesi de yettiyse ölüp gidiyorlar. Sizin buraya bunu yazmanız bile çok saçma. Ortada 2 yıldır uğraşılan bir salgın hastalık var , sürekli mutasyona uğrayan bir virüs var , her salgın hastalıkta olduğu gibi bulunan bir aşısı var ve doktor o aşıyı olmayın öldürüyor dedi öyle mi? Doktorun ve hastanenin ismini bekliyorum. İyi günler. 
(248 puan) tarafından
Yazıyı iyice oku doktor demedi adamın yakınları dedi senin önünü tutan yok sen git aşını ol
tarafından
Senin önünü tutan yok ?? Ne iğrenç bir üslup. Yazdığın da karmakarışık olunca böyle anlaşılıyor demek ki. Sende git aşını olma densiz. İşiniz gücünüz provokasyon.
-Reklam-
+1 oy
(146 puan) tarafından
Aşıya karşı neden bu kadar düşmansınız. Başka çaremiz var mı bak ben aşı olmadım covid oldum herkesten uzağım böyle daha mı iyi. Valla kimin öleceğini kimin kalacağını kimse bilemez Allah'tan başka herkes zamanı gelince gidecek ha bugün ha yarın
(248 puan) tarafından
Valla şahsen ben asla o aşıyı olmam küçücük bebeğim var ne olur ne olmaz
(3,375 puan) tarafından
+++kardesim sana melek34 benimde var cocugum hemde 4 tane saha birisi 4 aylik ve emiyor esim buyuk oglum ve ben olduk asimizi cevremde ailemde herkes oldu dedem 90 yasinda oldu annem kanser hastasi oldu kimsede de bir yan etkisi olmadi sukur
(3,534 puan) tarafından
Öyle bi yazmışsın ki sanki aşı olunca covid belasına bulaşmayacaksın gibi gerçekten herşey için geç olacak aşı olanda ölüyor olmayanda bana gelipte kimse şimdi laf salatası yapmasın neymiş hafif atlatıyormuşsun bla bla blaaaaa he he öyle . Akrabamda öyle atlattı zaten aşı olmasına rağmen boş işler bunlar kim vurduya gidicek herkes aşı olanların kimi yaşıyor kimi ölüyor kimi covid belasını hafif atlatıyor deniliyor ama yalan kimi de atlatamayıp daha beter oluyor yani şans işi sen aşını ol yakalanırsan hafif atlatacaksın garantisi var mı ve ya covid olmayacaksın garantisi var mı yok körü körüne tutturdunuz aşı da aşı .
0 oy
(2,047 puan) tarafından
Keske insanlar uyansa artık kobay yaptılar Türkleri, millet haldr haldır koştu aşı oldu ne olacağı belli değil ilerde
(248 puan) tarafından
Zaten ben asi olmamda yinede çok korttum
0 oy
(468 puan) tarafından
Hangi aşı cnm biontech mi
(248 puan) tarafından
Bilmiyorum onu
(468 puan) tarafından
Bende suan kovitim ve iyileşince aşı olmayı planlıyordum
(248 puan) tarafından
Cok geçmiş olsun
0 oy
(391 puan) tarafından
Hangi aşı oldugu hic önemli değil bile bile bize bunu yapıyorlar ve ben şuan kovid oldum ama yine de aşı olmayacağım 
0 oy
(1,873 puan) tarafından
Kime neye nasil hareket edecegiz sasirdik biri bir sey diyor sosyal medya da asi olun soyle boyle yine sosyal medya da sakin olmayin diye biz napacagiz bilmiyorum hamileyim korkuyorum kendimden korkmuyorum bebegimden kizimdan korkuyorm karnmda ne umutlarla buyutuyorum ya yakalanrsam ona zarari olursa yada asi olursam yine ona kotu bisey olursa diye Allah sonumuzu hayir etsin
(2,047 puan) tarafından
Ben vakaların en cok cıktı zaman 2020 haziranda doğum yaptım ve o zaman ilk virüsü mutasyona uğramamıştı, KORKMA Allahın izni ile sen inancını tam tut,maskeni tak kmseyle temas etme
(1,873 puan) tarafından
Ben yakalndim o zamanda hamileydim ama kovid yuzunden bebegimi dusurdum ondan korkuyorm gerci o daha kucuktu ama korku
0 oy
(12,490 puan) tarafından
Geçen de sağlık ocağı na gittim adam aşı oldu 10 dakika beklemesini söyledi ebe adamda iğne korkusu varmış uzandı birden sandalyelerin üstüne doktok Bi hışımla koştu adamın yanına iyimisin dedi adam değilim dedi yardım edin diye Bi bağırdı doktor adamda iğne korkum var panik oldum önemli bişi değil dedi Bi taraftan çok güldüm Allah affetsin Bi taraftan demek gerçekten riskli bişi bu aşı diye tekrar düşündüm 
0 oy
(2,330 puan) tarafından
Gözle görülüyor işte faha neyine guveneyim ben onun eğer hastalığı kendiliğinden gecirirsen bağışıklığın daha kuvvetli oluyor ama aşıyla gecirirsen daha düşük aslında zorla sana bağışıklık kazandırmaya çalışılıyor amaherkezin bünyesi bir değil işte 
0 oy
(850 puan) tarafından
Sanmıyorum bir doktor bunu desin... 
(248 puan) tarafından
Kız sen yanlış okumussun yazıyı doktor zaten öyle bişey demedi adamın tanıdıkları doktora söyledi
(850 puan) tarafından
O adama inanıp olmayan varsa da ne bileyim :) olmasın gitsin haftada 3 kez pcr versin.
0 oy
tarafından
Olmayanlara da test yapıyorlar ne yapacağımızı şaşırdık. 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 183 göst.
29 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde 1993cagla (337 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 104 göst.
12 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Angel24 (42 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 218 göst.
12 Eylül 2021 Diğer kategorisinde Meltem ismetcan (133 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 76 göst.
6 Eylül 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pimpirik anne (111 puan) tarafından soruldu

379,186 soru

11,350,753 cevap

34,818 kullanıcı

...