0 oy
162 göst.
Diğer kategorisinde (2,479 puan) tarafından
İlk 5 gün denedik annemle birlikte tuvaleti hep reddetti gidip salonda yaptı her seferinde sonra baktık olacak gibi değil psikolojisi bozuldu ara ara çıkartım dedim bende o ara eve geçmiştim bende neyse işte banyo yaptırırken filan diyordum hadi oğlum çişini yap banyo yaparken diye çoğu zaman yapmıyordu dünden beri daha çok bezini bağlamamaya başladım kış gelmeden alışsın diye ama hala aynı tuvalete yapmayıp salona kaçıyor orda yapıyor tek farkı dün kakasını yaptığında kakasından korkmadı oturdu yaptı ama yine tuvalete değil şuan 21 buçuk aylık lazımlık almadık başta sonradan alışmayınca klozet adaptörü alırım bizden görüyor belki yapar dedim ama bir türlü kısmet olmadı gidip almak direk banyoya götürüyorum o yüzden bugünde koltuğa ve halının 3 yerine arka arkaya çişini yaptı çokta zorlamıyorum güzelce konuşuyorum ama sanırım daha tam anlayamıyor kızlar durum bu açıkçası önerilerinize açığım alıştırmaktan vazgeçsem seneye yine aynı sorunları yaşayacağız diye düşünüyorum bu yüzden devam etmek istiyorum sizinde fikirlerinize ihtiyacım var şimdiden teşekkürler inşallah yazdıklarım anlaşılmıştır hızlı hızlı yazıyorum  

5 Cevaplar

0 oy
(1,943 puan) tarafından
Bence bebeğiniz daha küçük. Hiç değilse bekleyin tam 2 yaşını doldursun
(2,479 puan) tarafından
Kış giriyor araya diye istiyorum  açıkçası soğuklar gelince öğretemem
-Reklam-
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Bence biraz erken gibi geldi bana 2 yaşında daha ogretmedim
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Kuzum çok acele etmişain benim oğlum 31 aylık yeni oturdu çiş kaka söylesi 
(5,311 puan) tarafından
1 qy erteledim oda kendini tam hazır hissetiğinde tekrar başaldık cnm
(2,479 puan) tarafından
Hadi ya benimki hazır değil demek ki
(5,311 puan) tarafından
Ayına göre değil  cnm çok erken başlstsan bile 3 yaşına kadar tam oturmaz diyor birçok pedegog
(2,479 puan) tarafından
Ay zor ya cildide  çok hassas sürekli pişik oluyor doğduğundan beri öyle bezi de çok bekletmiyorum ama yine de bez kıpkırmızı yapıyor çocuğu
(5,311 puan) tarafından
Bizdede öyle ben sürekli sebamed  kullandım
0 oy
(158 puan) tarafından
Bende cok ugrastim.oglum 28 aylik malesef ogretemedim kizim 1 yasinda ogrenmisti ne yapcam bilmiyorum banyoya goturunce agliyor yapmiyor 
(2,479 puan) tarafından
Aynı durumdayız kuzum seninki büyükmüş ama öğrenmesi lazım artık
0 oy
(200 puan) tarafından
Oglum 2 yaşına girdi akşam dogum gununu kutladım sabahında oglumu karşıma alıp önce cok güzel konuştum beni anlamasını sagladım bak oglum artık sen kocaman oldun baban ben bez baglamıyoruz cişimiz kakamız geldigi zaman tuvalete gidiyoruz ve sen de artık buyudun kocaman oldun yürüyorsun da o yüzden senden de şimdi bezi cıkartıcam ve cişin geldigi zaman bana söyleyeceksin tamam mı annecom dedim beni anladıgını biliyordum ve o an cıkardım direk götğrdum tubalete kılozete falan da degil alaturka tuvalete 10 dk kaldık her halde cunkü çişinin geldigini falan hissetmesi lazımdı o an yaptı aferin dedim cıkardım sonra her yarım saatte 1 saatte tuvalete götürüp çişini yaptırdım 2 gün tam anlamıyla ben götürdüm hep 3. Gün oldugu zman ben götürmutcem bakalım altına mı yapıcak yoksa söyleyecek mi dedim ve söyledi :) ayaga kalktı şeyine dogru baktı eliyle tuttu bende çişin mi var hadi gidelim dedim gittik yaptı yani 3 günde tam ogrendi cok lukur geceleri bez baglıyorum ama tedbir amaclı hic de yapmadı cok çukur sabahta uyanır uyanmaz bezini cıkarıp hadi git yap diyorum şimdi kac gündür kendisinin yapması gerektiğini ögretiyorum cişini söyluyor bende gidip kendin yapabilirsin diyorum gidiyor. Lazımlık falan hic kullanmadık direk tuvalete alıştır bence. Cunkü lazımlıga alıştıgu zaman bu defa da tuvalete alıştırmak ıcın ugralıcaksın. Ben bu şekiilde ögeettim 3 günde ögrendi canm sende bu şekilde deneyebilirsin 
(2,479 puan) tarafından
Bende alaturka lavaboda alıştırmaya çalıştım başta senin gibi sürekli konuştum ama benimki ilk 2 gün giriyordu yapmıyordu ama en azından gidip oturup bekliyordu elime telefon veriyordum dalsın da yapsın diye yapmıyordu yine de tutuyordu salona gider gitmez yapıyordu  sonraki gün lavabonun kapısına bile gitmek istememeye başladı hala da öyle ağlıyor içeri kaçmaya çalışıyor çişi gelince belli ediyor kendini ama tuvalette asla yapmıyor içeri gider gitmez yapıyor hatta ben yoksam çağırıp gösteriyor yaptığı yeri
(200 puan) tarafından
O zaman biraz ara ver sonra yine dene 1 hafta falan ara ver ama arayı cok uzatma

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 99 göst.
25 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde Kubraumut (3,141 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 99 göst.
12 Haziran 2023 Diğer kategorisinde ❤❤ BİR MELEK❤❤ (782 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 197 göst.
14 Şubat 2023 Aile kategorisinde Evrim.34 (486 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 117 göst.
9 Ekim 2021 Aile kategorisinde Seker bal (65 puan) tarafından soruldu

380,617 soru

11,396,215 cevap

34,914 kullanıcı

...