0 oy
505 göst.
Diğer kategorisinde (1,186 puan) tarafından

Kizlar  evde duzeninizi nasıl saglyorsunz ben yapyorm ama bana göre yetersz gelyo evi 1 gün supurmesem sanki 1 aydır evi temizlememisim gbi hissediyorum

Mesela elbise dolabı mi hafta da 1 komple boşaltıp siler yerlestirirm kızımn dolabinida yataklarimi 2 haftada 1 havalandirirm kullanmadklarimi

Mutfak dolapları mi herşey elime attmmi tertipli olsn diye herşey düzenli yaparm bilmiyorum artık titizmiyim pasaklı miyim 

13 Cevaplar

0 oy
tarafından
Gerekli olani yapiyorsun canim, bende bazen olurda bir gun supurmedim mi sanki evi kir toz alip gidiyor, o gunu silmesem diger gunu komple kaldirip supurur siliyorum, kiyafet dolaplari, mutfak dolabi olsun surekli elim uzerinde oldugu iicn pek fazla yorulmuyorum, suan cocuklar yatti bende evi toplayip uyucam, sabah ev daha derli toplu oluyor, aniden biri geldimi iyi oluyor. temizlik yaparken de pek birsey kalmıyor 
(1,186 puan) tarafından
Aynen bende öyle akşamdan yaparm sabah uyandimmmi silip süpürme yaparm 3 yasnda kızım War 31 haftalk hamileyim
tarafından
Benimde uc cocuk var, canim Allah hepimize kolaylik versin
-Reklam-
0 oy
(236 puan) tarafından

Bende de var hele de mutfak ta ! Sürekli sil supur birde eşim ve ben bebeğim var yani mutfak ta tek iş bana ait ama yine de hemen batıyor gibi banyo da öyle o fayans ve duşakabin in benden cektigi ne :) ama işte artık huy mu ne bekarkende oyleydim hala da oyle

0 oy
(278 puan) tarafından

Ben bi bra boyle bi bi post acmistim piskolojik sorunmus bu ben hergun degisirim carsacarsaflari filan gunde en az 3-4defa supurge acarm hatta 28 haftalikmiydi ne haliyi bbalkona cikarttim hamile halimle hali yikadm hersey duzenli olcak benm koydugum seyler yerinde durcak biri bozduysa geri duzeltirim her wc yi kullandigimda yikarim evime misafir gelirse hele cocuklu dagitiklarini toplarim onlarin pesinde kosarm biyeri dagitirsa tekrar toplarm yyani yanliz ddeglsin bu konuda canm biz titiziz pasakli degliz canini sikma boyle duzenli tertipli olmak iydir millet evine gelyo daginik olmaksa toplu sekilde iyi olyo 

tarafından
Canim gunde 3 4 defa süpürge acmak normal degil, hani biri gelir ikramda bulunursun, gidince bi suprge tutar silersin
(278 puan) tarafından
Yok canm benm evde bi anne var bide koca var dagitiyolar cocuk gibi bide yemek yiyoz ya uc dort ogun acyom mecburen
tarafından
Cocuk olunca daha da zorlasacak, ben esin ile yalnizsin sandim, kalabalik olunca okadar acman normal
(278 puan) tarafından
Yani uc kisi kaliyoz daha oncede bi sabah acardm bide aksam acardm
0 oy
(9,651 puan) tarafından

Bence  baya titizsin:) ben yılda bir elbise dolabını bosaltirsam ne mutlu bana :) birde şöyle birşey var aldigin se yi aldigin şekild e koyarsan dağıtmazsan düzeni hep korursan iş birikmiyolr ama maalesef ben pek yapamıyorum buzdolabilnli topluyorum sonra 2 3 güne dagiliyo  giysi dolabı o okadar dagilmiyo  onuda her utuden sonra yerleştirirken düzeltip koyuyorum.. ama benimde çarşaf nevresim takıntılı var 1 haftada olmadan değiştiriyorum ve ütüsüz hiç sevmiyorum nevresimi  hatta hiç birşeyi zaman buldugumda çorapları da utuledigim olmuştur..  bak benim takıntımda  san irim ütü:))

0 oy
(1,146 puan) tarafından

Bende vileda  asla kullanmam elimle silerim yerleri  haftada 1 kere battaniyeleri 2 kez  çarşaf  yastık hepsini yıkarim perdeleri ayda 2 kere evi hergün 2 3 saat havalandirirm şimdi oyüzden hasta oldum yazin hep açık ama kışın 2 3 saat mutlaka açarım bütün kapı pencere boguluyorum eve temiz hava girmeyince süpürge zaten hep yapıyorum lavaboda 1 tane birsey bile kalsa yatamam illa boş olcak mutfak hergün dolabı duzenliyorum  eşim her sabah dağıtıyor o sorun eşyaları yatak odası yerine salonda  değişiyor çok temiz bakımlı ama dağınık çok o huyu degismedi malesef 

0 oy
(38 puan) tarafından

Al benden de okadar :)

0 oy
(4,666 puan) tarafından

Bnde de var canim 2 kisiyiz evde hergun evi süpürüp silerim toz alirim bazen 2 kez yaptigimda oluyo mutfak dolaplarini faln 2 gunde 1 silerim cok saymakla bitmez bir türlü oturma firsatim olmaz 

0 oy
(397 puan) tarafından

Bir temizlik manyagi olarak bende araniza gireyim :) tek yasadigim halde o ev hergun silineck süpürüleck. Kullanmadm odalar bile. Daha bircok takinti benmde var. Dağınık asla olmayck sinir oluyorm başima agrilar giriyor :)

0 oy
tarafından

Aha bana o enerjiden lazim :)) bende evi 1 gun supurunce sanki aylarca oyle kalicakmis gbi geliyo kirlenince cildiriyorum

0 oy
(1,350 puan) tarafından

Ayyy ben :/// valla hergun siler supururum. Tuvalette bi leke gorsem cildiririm hep bembeyaz olmali ve evim kotu koksa kafayi yerim hergun mutlaka havlandiriyorum . Valla bebegm olunca napcam bilmem. 

0 oy
tarafından

Ben de aynıyım her gün siliyorum ya her gün balkon banyo tuvalet yikiyorm. Elim nere catarsa orayı döküp siliyorm

0 oy
tarafından

Bende yeni bitirdim mutfaktan çıkamıyordum şimdi.meyve aldım oturdum ellerim çamaşır suyu kokuyor yerken rahatsız oluyorum bu seferde

0 oy
(137 puan) tarafından

Canım tək deyilsən.3 övladım qaynata qaynana üstəlik eltim çocuğu(qaynım qəzada vəfat etdi deyə eltim bizə yerləşdi) . Özüm də 32 həftəlik 4cü övladıma hamiləyəm

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 444 göst.
0 oy
15 cevap 212 göst.
26 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Havin06 (2,073 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 218 göst.
4 Kasım 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 242 göst.
30 Mart 2023 Diğer kategorisinde 23Zeynep23 (97 puan) tarafından soruldu