0 oy
416 göst.
Aile kategorisinde (10 puan) tarafından
Kızlar ben 1 buçuk sene önce evlendim eşimin 2.evliliğiyim.ilk evliliği aile baskısıyla teyze kızıyla olmuş 12 yıl önce de bitmiş. Ama eski eşi hala kaynanamların üst katındaki evinde oturuyor. Bir de eşim tarafı çok mutaassıp çarşaflılar ben açık bir bayanım. Eşimle çalışırken tanıştım sevdik evlendik ama beni ailesi hiç istemedi nikahımıza bile gelmedi. 4 ay önce doğum yaptım toruna da gelmediler. 2 gün önce kaynana ameliyat olmuş hastaneye gittik (eşim çok istedi ailece gitmeyi kırmak istemedim) ailece ilk defa gördük birbirimizi. Kızımı sevdiler filan 10 dk durduk çıktık. 2 gündür eşimi arayıp bebeği bize getir bırak sevelim diyorlar. Eşim olmaz siz gelin diyor gelmiyorlar illa sadece bebeği bırakın diye telefon açıyorlar. Eşim de en sonunda durun bi hanıma sorayım dedi delirdim. Benim giremediğim kapıda bebeğin ne işi var üstelik emiyo bu çocuk! mutfak blender değil ki ödünç vereyim! bunu sormaya bile gerek yok filan baya tartışma büyüdü. Şimdi kendi memleketime gidiyorum eşime kızdım biraz uzak kalalım dedim. Boşanma düşünmüyorum ama eşimin de ailesine illa siz gelin diye tutturması sinirimi bozdu. Siz olsanız naparsınız yahu :(

21 Cevaplar

0 oy
(301 puan) tarafından
Gelinde gelsin demiyorlar mı seni de çağırıyolarsa git olay büyümesin 
(301 puan) tarafından
Tövbe yarabbim ya gönderme bebeğini ne alaka nur olmaz falan
(3,551 puan) tarafından
Çüşşşş oha deseydin.. Allah ım yarabbim daha neler duyacağız ne demek açıksın cayın corban içilmez... Yazıklar olsun İslam dini bu kadar ayaklar altına alınmadı..
(10 puan) tarafından
Ya bunu diyen çarşaflı kadın 13 sene önce kendi oğluna büyü yaptırmış boşanıp gitmesin evinden diye. Cahil cühela işler
(3,551 puan) tarafından
O zman kızına da yapmayacakları ne malum. Asla göndermedin gibi sizde gitmeyin. Bırak uzak kalmak en iyisi. Asla tamahım yoktur hoca büyü işlerine.
(628 puan) tarafından
Başın açık diye çayın çorban içilmezmiş öyle mi ? Sakın gönderme bebeğini o örümcek kafalılar a.  Oksijen gitmiyor bu sıkma başlara cidden nasıl böyle düşünüp söyleyebiliyorlar hayret .
-Reklam-
0 oy
(100 puan) tarafından
eski eşi oradaysa bence hiç gitme  ,torunu görmüşler ya zamanla özleyip gelirler
(10 puan) tarafından
Evime gelene kapım açık zaten ama onlar asla istemiyor evime gelmeyi. Eşim de hanıma sorayım diyince topu bana bıraktı e zaten sevmiyorlar beni ben de yumuşak başlılık edip iyi bi kere götür bırak dememi bekledi bence.
(100 puan) tarafından
En iyisini sen bilirsin yaşayan sen tavırlarını bilen sen Allah kolaylık versin sana
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Bırakmazdım bebek oradayken eski eşi gelir ne olur ne olmaz 
(10 puan) tarafından
Ya bi de kaynana yıllar önce eşim boşanmanın diye büyü yaptırmış eski gelinle. Ben böyle şeylere inanan birine bırakamam asla :(
(2,972 puan) tarafından
Ayy sakın bırakma bunlar çok tehlikeliler belli ki
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Sakın gönderme çocuğunu haketmiyorlar görmeyi eşinde saçmalamış senin olmadığın yerde çocuğunun ne işi var 
(10 puan) tarafından
Hehh işte tam böyle düşünüyorum. Baştan aşağı saçmalık
(3,832 puan) tarafından
Boşver eşinde dursun bi düşünsün sizi görmek istemeyen insanlar için senin kalbini kirdığına değer mi diye
0 oy
(3,378 puan) tarafından
Eşiniz sizi anlayacaktır. Sakince anlatın. Uzakta özleyecektir. Şartlarınızı dönmeden söylersiniz.

Üst tarafta oturanı hiç anlamadım. İnsan ufak bi tartışmada görmek istemiyor. Boşanmışsın. Gitsene ordan. İlginç.

Keşfe taşınsanız. Çünkü bugün çocuğu görmek isteyecek yarın başka bişey. Yaşlı insanlar illa ki üzülüp ikna olur eşiniz. Baştan kesin bunları. 
(10 puan) tarafından
Ya çok söyledim haklısın diyo sonra onlarla konuşunca bi merhameti depreşiyor yine açılıyor konu. Eşimin kendi esnaf keşke imkan olsa kapatsak gitsek uzaklara :(
0 oy
(945 puan) tarafından
Haklısın canım ama eşin de artık görüşülsün gelinsin istiyor ki onları davet etmiş anladığım kadarıyla. Ama göndermemekte haklısın, senin olmadığın yerde kızının ne işi var? Emen çocuğu getir bırak demek de saçmalık zaten. 
(10 puan) tarafından
Eşimin daveti nasıl desem artık sanki kırmızı halı döşüycek gibi nasıl ısrar anlatamam. Ya belli istemiyorlar evime gelmeyi açık olduğum için nursuzmuş benim evim çayım çorbam içilmezmiş namaz kılmayana gidilmemiş vs bi sürü saçmalık saydılar evlenirken.
(945 puan) tarafından
Hahaha şaka gibiler ya. Parayla iman kimde belli olmaz.
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Çok haklısın bir kötülüğün dokunmamış sonuçta senin çağrılmadığın yerde bebeğinin ne işi var 
(10 puan) tarafından
Valla gidiyorum koysun takkeyi önüne düşünsün eşim de
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Canım eşinin suçu yok ne güzel eşime sorayım demiş 
(10 puan) tarafından
Yok onun da bırakmaya gönlü var benim yumuşak başlı olmamı bekledi. Şöyle adam gibi ya siz karımı kapıdan almazsanız bebeğimi de sokmam diyemiyor.
(1,072 puan) tarafından
Haklısın canım da zaten hayatınız da değiller onlar yüzünden eşin ile aranız bozma sevindirme onları
(10 puan) tarafından
Böyle düşünmemiştim hiç. Haklısın bak doğru dediğin. Sağol arkadaşım farklı bi göz iyi oldu.
(1,072 puan) tarafından
Ne demek canım benim
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Uzak dur ya ne biçim insan bunlar

Eşini iyice kafala cnm onlarlada muhattap olmasına izin verme
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Seni istemiyorlarsa senden olanı da istemesinler ne saçma yahu 
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Bu sebep için uzak kalmak sanki biraz fazla olmuş .. eşinizin sizinle giderse bebegin gideceğini söylemesi lazım bu kadar şey yaşanmısken çocuk tek bırakılır mı çok saçma. 
0 oy
(3,046 puan) tarafından
Sen sen ol. Bebeği tek göndermeye alıştırma. Daha el kadar bebek o yazık anne kucağı kokusu ister. Seni istemeyen doğurduğunu istemesin. 
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Bunlar yüzünden eşine sinirini yansıtıyorsun canım niye aranı bozdun tatlıca haklılığını derdin bir şey diyemezdi onun da ailesi arada kalmış sormuş evine dön onlar için canını sıkma canım eşini de üzme. O arada kalıyordur. Gelsinler en kötü gelirler suratlarına bakmazsın geldikleri gibi giderler.
0 oy
tarafından

Niye uzak kalıyorsun canım milletin ekmeğine yağ sürüyorsun sevindiriyorsun onları

Taviz verme başta baskın ol seni istemeyeni cocugunla da işi olmayacak bu kadar basit

Bende çarşaflıyım ama böylesine yazıklar olsun 
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Evimi terketmezdim çocuğumu da göndermezdim 
0 oy
(321 puan) tarafından
Eğer gerçekten dinine düşkün insan olsalardı torununun anasına böyle davranmazlardı
0 oy
(242 puan) tarafından
Seni istemeyen kişiler bu zamana kadar çocuğunu görmeyen insanlar dahada görmesinler bi zahmet isteyen paşa paşa gelir evine
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Ben de olsam bırakmam sapık mı nedir ne bilecen yani bazısı bebeğin orasını burasını çekiyo elaleme atıyo asla bırakmam 
0 oy
(6,859 puan) tarafından
Çok zor bı durum . Demekki eski gelinlerin hala çok seviyorlar ve üstünde oturuyorlar. Ben asla yollamak bni kabul etmeyen çocuğumda kabul etmesin
0 oy
(308 puan) tarafından
Benim ve eşimin olmadığı yerde bebeğiminde işi olamaz zaten emen bi bebekmiş imkansızı istemişler ya ailecek gidersiniz ya da onlar gelir 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 135 göst.
16 Şubat 2024 Aile kategorisinde Suda (268 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 237 göst.
0 oy
3 cevap 177 göst.
11 Ocak 2024 Aile kategorisinde Aysekkkk (116 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 171 göst.
7 Ocak 2024 Diğer kategorisinde 1Gozbebegimmm (2,804 puan) tarafından soruldu