0 oy
606 göst.
Aile kategorisinde (886 puan) tarafından
Yani durum tam olarak şöyle ailesi köyde oturuyor eltimle normalde ıyiyiz aramız kötü değil çok şükür kendisini şahsi olarakda seviyorum ailesi covid oldu kayinvalidemlerde orda fındık topluyorlar her neyse aileside orda eltimin yerleri aynı yol uzerinde  kaynimn 15 gün izni vardı köye gitti annesine fındığa yardım etti eltim burda defalarca konuştu annemede git 1 2 gu. Bahçeye yardım et diye ama o gitmemiş kadın o kadar üzülduki kocası girmedi diye sonra eşi geldi 1 hafta daha izni vardı kocasının oda gitmeye karar. Verdi bende ikna ettim abla annen babn git dedim birde yardıma gerçekten ihtiyaçları varmış 5 günlüğünede olsa gitti kadın çocukları 5 ve 10 yasindalar küçük değil yemeği ben verirm  1 2 günde fazla kal dedim kocası yokken dedim tabi kocası o kadar gaddar ki pazar günü burda olcaksn dedi dün akşam kayınvalidenmn yanına gitmişler baya azarlamis onu sen bna yardıma gelmedin anne nemi geldin demiş oda demiş bu seferde anneme geldim 10 yıllık evli ilk defa annesine toplamaya gidiyor bide annesi ve abisiyle çıkmışlar yanına abiside senin oğlunda bize uğramıyor biz birşey demiyoruz flan demiş eltimede senle sonra görüşücez flan demiş baya sürat aşmış eşimde beni sucladi sen ne karisiyorsun sen burdan gazi verdin dedi bu olaylar senin yüzünden oldu dedi tartıştık baya ben eltimin ailesini seviyorum gerçekten saygı değer insanlar ve eltimlede çok problemimiz olmuyor sadece yardımcı olmak istedim kaynanam çok haksız çünkü oğulları 21 gün ona yardım ediyorlar 3 günlük işi kalmış azarlams resmen neyse bnada diyorki madem babasının evine yardıma gidiyor hep orda kalsin gelmesin eltime diyor sanki ben ne yaptım abla boş ver dedim ama gelince bu durum bnada sıçrar başıma herşey iyilikten geliyor uzun oldu kusuruma bakmayin yorumlarınızı okuycam helal edin hakkınızi 

14 Cevaplar

0 oy
(886 puan) tarafından
Neden kimse cevap vermiyor 
(313 puan) tarafından
Daha paylasali 10 dakika olmuş canım bekle verirler :)
(886 puan) tarafından
Valla içim içiimi yedi
(313 puan) tarafından
Vallaha canım hiç için içini yemesin sen kötü bir şey yapmamissin kötü bir kelime dahi konuşmamissin ne güzel çocuklarına yemek verir karınlarını doyururum demişsin yani kadın kaç yıllık evli kocası essekse senin buna yapıcak birşeyin yok tabi ki anası babasi gidicek yardım edicek yardıma bile gitmese yanlarına gider takılır onun yerine bu onun en doğal hakkı kimse onu köle diye almadı gerekirse hiç yardım etmez kaynana etmekde zorunda değil ister eder ister etmez ona kalmis birşey ama herşey kocada bitiyor kocalar ailelerine karşı pasif olup tek kelime edemiyip anca sizlere karşı dilleri çıkıp erkeklik tasliyolar o kayninin anası babasıysa oda kadının anası babası onların ne kadar hakkı varsa onlarında bir o kadar hakkı var
Erkek tarafı diyor ki kendi ailelerini atsınlar silsinler bize kölelik yapsınlar yok öyle bir dünya eşinde bu konuda haksız çünkü sana kizicagi veya yuklenicegi bir durum yok sen doğru olanı yapmissin o yüzden hiç takılma canım üzülme bile
-Reklam-
0 oy
(10,783 puan) tarafından
Kaynananın ve ogulları terbiyesizlik ediyor tek olan bu 
(886 puan) tarafından
Bende kadına o kadar üzüldüm ki destek olmak için git dedim eşim bna patladı sen niye karisiyorsun flan diye
(10,783 puan) tarafından
Esinim ailesinde Allah korkusu yok o belli
0 oy
(5,721 puan) tarafından
İnsanlara iyilikte yaranmiyor onların suçu onlar umursuzsa sen neden suçlu olasın yazık
0 oy
(4,583 puan) tarafından
Ne desem ki bacım abisi iyi demiş senin oğlunda bize uğramıyor diye, Allah yardımcınız olsun senin de eltinin de. 
0 oy
(359 puan) tarafından
Böyle problemler varsa karışmazdım canım sen bilirsin der geçerdim olan araya girene oluyor boşver eşinle aranı bozmaya değmez karışma bence
0 oy
tarafından
Ne kadar haklı da olsan ben evliliklerde üçüncü kisilerin kararları etkilemesini doğru bulmuyorum eşin kısmen de olsa haklı,daha sonra kaynın sana tavır yapabilir aile içine karışıyor gibisinden 
tarafından
Sen kötü bı şey yapmamışsin ama en azından ona destek olduğunu kendi eşine belli etme ki eşinde sen doldurdugun için kötü oluyorlar zannetmesin
(886 puan) tarafından
Aslinda neyin ne olduğunu biliyor ama işine gelmiyor yaptığı ayıp
tarafından
Erkeklerin geneli böyle canım doğrusunu bildikleri halde suçu baskalarina yüklemeye çalışırlar sozkonusu kendi aileleri olunca
(886 puan) tarafından
Işte onu diyorum ya kadın buraya her geldiklerinde hızmetinden tut yemesine içmesine kadsr yapıyor ama bunlar çok nankör hele kaynanam çok beter nasıl olurda oraya gider buraya gelmez diye O kadar laf ettiki kadın kaç yıl sonra gitti çok ayıp bide oğulları topladı zaten oda ailesine ilk defa bi faydam olsun dedi ama gel gelelim olaylar bu hal aldı ama egerki buraya geldiğinde benim için oda bna destek oldu fikir verdi derse  bir daha asla karışmam tavrimida koyarim yanlış düşünmüyorum dmi
tarafından
Yani haklısın canım suç senin veya onun değil en büyük sorun eşi yani kaynın benim kaç yıllık eşim diyip değerini bilse eşinin ailesine de eşit davransa kimseye söz düşmez
0 oy
(4,698 puan) tarafından
İyi yapmışsınız destek olun birbirize
0 oy
(48,494 puan) tarafından
Allah esinjn ailesine.merhamet versin insallah
0 oy
(3,240 puan) tarafından
Ya bu kadınlar evlenince ailesinin yanına niye gidemiyor. 

Neden kadın dışında herkes kadının aldığı nefese kadar karışmak istiyor.

Nedir bu her şeyi ben yöneteyim, her şey istediğim gibi olsun, ben ne dersem o.....

Nereye kadar. Annesini dinleyip evindeki huzuru bozan erkek daha mı iyi evlat oluyor.

Kadına kötü davranınca daha mı iyi erkek olunuyor.

O kaynana neden kendi işine gücüne bakmıyor. Oğlum evlendi onun bi düzeni var, canları sağ olsun neden denmiyor neden.

Çok kızıyorum çok
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Ne kadar benciller hepsi birden yaaa 
0 oy
(924 puan) tarafından
Bence kimsenin olayına karışma yarın onlar iyi olur senin söylediğin söz ortada olur eşinle arani bozma 
0 oy
(7,174 puan) tarafından
Ne ***** insanlar ya kendi canları canda onlarınki patlıcan mi ? Bende anneme giderim noluyor evlenince evlatlıktan mi çıkıyor senin evladın sana yardım ederken iyi ben edince niye kötü oluyorum? Valla ben o kızın yerinde olsam ne kendime laf soyletirim ne de sana .. Ayrica kusura bakma da kocana noluyor? Ona hiç laf düşmez konuşmasın bir kere...
0 oy
(775 puan) tarafından
Belki sen de bizim oralar dansın bizim oranın insanı herşeyin alına sebep birini bulurlar şu şunun yüzünden bu bunun yüzünden insan oğlu iste 10sene kaynanana fındık topla bi sene annene yardım et kötü sensin kaybın haksız çünkü bu kadınsında bi ailesi var bi de uzuak değilmiş zaten ne olurdu bi gün yardıma gitseydi kaynanana da oğluna diyemiyor karın haklı tabi yardım gitmesi lazım diye 
0 oy
tarafından
Sen kötü bişey yapmamışsın eltinde öyle. Allah kaynana danasına merhamet versin kıskanç mahluk bişey de derseler ses etme sen yine eltinle iyi ol boşver 

İlgili sorular

+1 oy
19 cevap 604 göst.
17 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 290 göst.
20 Haziran 2022 Aile kategorisinde n.dy (4 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 303 göst.
14 Mart 2021 Aile kategorisinde Buketsutas (14 puan) tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 969 göst.