0 oy
443 göst.
Diğer kategorisinde (51 puan) tarafından
Kızlar selam. 4.5 ay önce doğum yaptım. Ve şimdi yeniden hamile kalmaktan korkuyorum o yüzden önlem almak için doğum kontrol hapı kullanmak istiyorum. Fakat hiçbir zaman kullanmadığım için hangisi kullanılmalı, nasıl kullanılmalı bilmiyorum . Bilenler lütfen yardım ede bilir mi? Hangi hap, ve nasıl kullanılıyor? 

8 Cevaplar

0 oy
(1,501 puan) tarafından
Onu doktordan alman lazim basksinin ilaci alinmaz
-Reklam-
0 oy
(200 puan) tarafından

imagebir aydir bunu kullaniyorum nerdeyse ikinci kutuya gectin adetinin ilk gunu kullanmaya basliyosun canim "yaz " da cok iyi ama brn o olmadigi icin bunu aldım

(51 puan) tarafından
Adetim 16sı bitti :/ adet olmasa olmuyor mu?
(200 puan) tarafından
Ben olmuyo diye biliyorum kuzum saglik ocaklarida veriyo istersen ebenle bi gorus o sana detayli bilgiyi verir
(51 puan) tarafından
Tamam canım teşekkür ederim
0 oy
(734 puan) tarafından
Her hap her bunyeye uygun değil doktora danışınız
0 oy
(383 puan) tarafından
Emziriyorsan sadece cerazette kullanabilirsin canım adetin ilk günü başlanıyor hiç ara vermeden kullanılıyor. Emzirmiyorsan da genellikle yaz öneriyor doktorlar o da adetin ilk günü başlanıyor 28 gün kullanıp 7 gün ara veriliyor. Polikistik over veya hormon sorunun varsa da yasmin var en güçlü olanıymış hormon içeriği bakımından o da 28 gün kullanım 7 gün ara olarak gidiyor 
(51 puan) tarafından
Anladım canım çok teşekkür ederim
(91 puan) tarafından
Ayy 28 gün kullanılıyor mu pki o gün içinde unutursak kullanmazsak birşey olur mu
(383 puan) tarafından
Unutmamak tavsiye ediliyor canım hatta günün aynı saatleri olmasına dikkat etmek gerekiyormuş. Ben de gece yatmadan alıyorum. Unuttuğum olduğunda da sabahtan alıyorum diğerini yine yatmadan. Sıkıntı olmaz dedi doktor ama çok sık tekrarlamamak gerekiyormuş. Hatta ben alarm kurdum bir ara
(51 puan) tarafından
Peki benim adetim geçen hafta bitti. Adetli değilsem içe biliyor muyum?
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Emzirirken kullanılır mı bilmiyorum ezbere olmaz dr ye görün
(51 puan) tarafından
Emzirmiyorum
(7,768 puan) tarafından
Yinede doktora görün canm her bünye farklı ve doğum kontrol hapı saati saatine alınmalı saati şaşmayacak ve sanırm adetin 3. Günü içiliyor bir gün unutsan riskli ya
0 oy
(42 puan) tarafından
O haplar hiç iyi değil. Tüm hormonlarını değiştiriyor. Hepsinin yane takısı çok. Kullanma dikkat et derim.ama kendin bilirsin. 
0 oy
(476 puan) tarafından
Hapı doktora danışarak al canım ve sigara içiyorsan hiç kullanma çünkü doğum kontrol haplarını sigarayla kullanılmasını onermiyor doktorlar ben bir ay kist tedavisi için kullanmak durumunda kaldım doktor sigara içme bu süre zarfında dedi tek tük içsem dedim komple bırak haplar bitene kadar dedi araştırdım ne sonuçlar çıktı karşıma. Bence daha güvenilir yöntemler seç.ayrıca bir içmeyi unuttuğun zaman 4 gün 1 hafta kadar ekstra önlemler alınması öneriliyor, koruyuculuğu azalıyor. Ve adetliyken başlamalısın adet dışı başlanmıyor diye biliyorum.
0 oy
(6,203 puan) tarafından
Doktorunuzla konuşun ve ayriyeten d.k.hapi korumuyor

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 76 göst.
19 Şubat 2024 Aile kategorisinde BetulOpoz (522 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 210 göst.
15 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Pinar_07 (35 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 86 göst.