+1 oy
409 göst.
Aile kategorisinde (42 puan) tarafından
Uzun süredir tatil yapmadık bukadar uzunda kalmamıştık. Gittik 7 hafta kaldık. Kaynanam ev aldı ve inşaat halindeydi. Aslinda biz gelince bitecekti ve biz orda kalacaktık ama maalesef bitmedi ve 1,5 ay sonra bitti. Eşim orayla uğraştı ufak defek alışverişler felan. Sonra ben 3 4 gün boyu temizlik yaptım yerleşmeye uğraştık. Sonra Kaynanam borç yaptığı kişileri nasıl öderim nasıl olur diye başladı. Eşimle gitmişler benim bileziğimi bozdurmaya onunla da borcunu ödemiş.  Ben vermiştim bir kaçtane bize tatilde lazım olur. Neolur nolmaz, ama onun borcu için değil tabiki. Yeni evinde başladı çocuklarımıza koşmayın ellemeyin durun. Senin kızın bunu yaptı bak yok oğlunuz şunu yaptı diye. Ya tamam da napim yani kötü birsey yok sonuçta çocuk nasıl dursunlar. Sinir oldum artık çocuklarımıza da bunaldı. Başladı kızıma kısa atletler giydirmeye biliyor eşimin sevmediğini istemiyor alışsın şimdiden. Sen giydir birde de sana bunu babana gösterme giyin bende duydum tabiki bunu. Gene sinirlendim. Eşimle konuştum. Oda bana 1 hafta tatil otel yapılan diye sürpriz yaptı. Kaynanam delirdi. Yok bizim paramız cokmuymus, niye böyle yapiyormussuz, bu sene çok üzülmüş oğlu çok üzmüş, halbuki her istediğini yaptık ama yaranamadım. 1 hafta kendimiz olmak istedik. Bunu öğrendiğimden beri hergun erken çıktı akşam geldi. İşim var diye gitti gezmelere. Sonra biz girdik otele, fazla uzak değildi ona yakındı çünkü başka yere gitme imkanımız yoktu. Bu sefer dedim eşime mümkünse bu 1 haftayı anneni görmek istemiyorum dedi. Tabiki dedi .ama sağolsun kaynanam hergun otele gelmeye başladı. Arıyor ben geldim in, hadi inin denize gidelim vs. Bu ne yaaaa... cok sınır oldum. Sonra da eşim dedi ki ya neden böyle yapıyorsun felan bir hafta biz otele girmeden  hergun  gezdin tozdun. Kalktı dedi ki ya sen hayatını yaşıyorsun kendinizi düşünüyorsun. Bu otele de kendi bileziği mi bozdum. Yoksa onlar da giderdi. 1 tane kaldı onuda eşim dedi onu gelirken getir. Korktu onuda ister bizden. Birsey diyincede ya sonunda ev sizin olacak. Önce kendi ailem şimdi de kaynanam... şimdi de evimize döndük eşim her iki günde arıyor annesini ama fazla konuşmuyor soğuk davranıyor. Iki gün önce de beni kimse aramıyor beni aramayani bende aramam diyo.Eşim de anlamıyor moreli bozuluyor. Senede iki kere bize geliyor 3 hafta kalıyor gidiyor. Bakalım bu sefer nasıl olacak. Artık ondan da soğudum. Sırf bu olaydan değil. Ama her tatilimi nezaman yanına gitsek böyle yapıyor bi arza çıkarıyor. Buda son dedim birdaha aslaaaa. Eşimde öyle dedi. Çünkü arıyor bizi torunlarimi özledim, herkez torunlari ile söyle yapıyor felan. Ama gelincede birsey yaptığı yok.  Yok siz çok yaramazsiniz, beni rezil ederseniz. Bak bu çocuklar nasil kibar sesiz sakın uslular. Bide size bakın felan. Ama artık dedim yeter benden uzak olsunlar. Bu ne yaaaa. Haaa bide yetmezmiş gibi Kalktı diyor ki ben yaşamadım ben gitmedim otele, cafe ye. Hiç gezmedim. Asıl gezen tozan kendisi. Arkadaşları otelleri var gidiyor, yatlarda çalışanlar var gel diyorlar, villari var gidiyor. Bize foto atıyor. O gezmiyorsa ben de bilmiyorum yani...

7 Cevaplar

0 oy
(12,773 puan) tarafından
Valla k bakma biraz komik olmus niye baska sehire gidip yapmadınız tatilinizi 

Neden bileziklerin boyle carcur oldu niye sesini çıkartmıyorsun 
(42 puan) tarafından
İmkanım fazla yoktu ve izmirden uçmak zorundaydık. Ve çok valizimiz vardı. Ve olduğumuz yerin denizini çok seviyoruz ondan.

Sinirlendim ama yapacak birseyim yoktu. Yemeyenin malını yerler. Diye .

Evet durum komik ama eşim böyle ayarlamış. Oda bunu annesinden beklemedi. Ben hep farkindaydim 13 senedir evliyiz. Hep böyleydi. Ama o yeni fark etti çünkü ilk defa bukadar uzun beraber oldular. Ve hazmedemedi şok üzüntü sinir. Arada kaldı. Annem diyo şaşkın. Ama yanliz benden başkası yok diyo. Kafası çok karışık. Ama ben hiçbir zaman annesi hakkında birsey demedim. Kendisi fark etti şimdi.

Bana doğumdan sonra geldi göya yardıma. Baş köşeye oturup tv, telefon. Baska birsey yok. Belki bir iki kere birsey yaptı okadar. Kendi kardeşi bile geldi evimi topladı temizledi, ablasına da döndü sen nasıl kayananasin dedi geçtin Baş köşeye otuyorsun. Kalk da birsey yap. Ne yapım diyor yaaa
-Reklam-
0 oy
(3,240 puan) tarafından
Yok artık. Okurken yoruldum tükendim gerildim. İyi sabretmişsiniz maşallah.

Ne kadar bencil ne kadar egoist biri. Yaşlanmaz böylesi. Olan etrafındakilere oluyor. 
(42 puan) tarafından
Aynen öyle canım. Hiç gelmesini istemiyorum niye yalan söylim
0 oy
(866 puan) tarafından
Bi bilezik de benim icin bozdururmusunuz:) 

Ne bitmek bilmeyen bilezik varmis maşaallah allah daha cok versin:)
tarafından
Yani tek konu bayanın bilezikleri mi oldu fazla takilmissin bence sen niyeyse :)
0 oy
tarafından
Kaynanan ruh hastasi resmen hadi herşeyi geçtim keşke böyle birşey için bileziklerini bozmasaydin hem burnundan gelmiş hem altınların gitmiş yazık olmuş yani 
0 oy
(932 puan) tarafından
Belki haddim değil ama kayınvalideniz yaşının insanı değil bence biraz da aşağılık kompleksi var sanki siz de aşırı naifsiniz bence özellikle bileziklere üzüldüm 
(42 puan) tarafından
Benim haberim yoktu. Herseyden sonra söylediler. Kaynanam bile ne sağol nede başka birsey dedi bana. Sanki kendisinin mis gibi. Evet ben çünkü daha kendi ailem ile sorunumu çözemedim için kafam çok doludu ve oraya kafamı dağıtmaya gitmiştim aslında. Ama daha da kötü oldu hersey. Evet ama benim huyum değil birseyi büyütmek tartışmak. Ben allaha bırakıyorum ve sabır ediyorum o görüyor biliyor.
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Bence o kadar dert edinmiyorsunuz sanki. Eşiniz de karısının bileziğini alıp annesine bozduruyor şaka gibi. Kendine mi takışmış da sormadan alıp gidiyor? 
(42 puan) tarafından
Ben bilezikde felan değilim. Benim sorunum asıl davranışları düşüncesi. Beni kıran bunlar. Ne olacak ki orda kavga etsem sinirlensem ne olacak? Bileziği mi gelecek geri. Sırf stres bana ve çocuklarıma. Ama bir daha da bende hiç bir samiyet göremez. Çünkü eski ben yok. Biz eskiden iyidik. Dertlesirdik konuşurduk.  Yani canım ciğerim değildik Çünkü benim hislerim hep biraz uzak dur derdi ona karşı dikkatli ol.
(1,020 puan) tarafından
Ya zaten mesafeli olun iyi de olsa kötü de insanın arasında bir saygı mesafesi olsun. O size saygı duymuyor belli. Eşinizi de anlayamadım ben sadece
(1,020 puan) tarafından
Tekrar tekrar okudum da eşiniz de rahatsız ama kötü evlat damgası yemek istemiyor hayır diyemiyor gibi. O halde dengeyi siz sağlayacaksınız mecbur çekinecek biraz da sizden yoksa takmaz

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 106 göst.
13 Ocak 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde !!!!FATMAAA!!!!! (7,250 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 1,581 göst.
13 Temmuz 2020 Tatil-Seyehat kategorisinde Defnekokusu (80 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 68 göst.
16 Şubat 2024 Tatil-Seyehat kategorisinde tubas (108 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 56 göst.
1 Şubat 2024 Tatil-Seyehat kategorisinde Yarin (24 puan) tarafından soruldu

378,105 soru

11,317,057 cevap

34,762 kullanıcı

...