+5 oy
829 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde (4,589 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Merhaba kızlar. Aslında ben bu menüleri Ramazan ayı için hazırlamıştım (bakın buranın altını sonradan çizdim çünkü anlamayan arkadaşlar var sanki) ama buraya da yazıyorum ki hem size hem de bana fikir olsun, ne yemek yapacağımı şaşırdığımda bakarım. Şu an yaz ayında olduğumuz için belki çorbalar fazla olmuş olabilir ama kendinize göre AYARLAYABİLİRSİNİZ. :) 

Düzenleme: HAYIR ARKADAŞLAR HER GÜN TATLI YEMİYORUZ! :woot: 

• Menü 1: Mercimek + Musakka + Cacık + Muhallebi
  • Menü 2 : Tarhana + Orman kebabı + Salata + Puding 
  • Menü 3 : Yayla + Lazanya + Haydari + Sütlaç
  • Menü 4 : Şehriye + Güveçte kumpir + Salata + Supangle
  • Menü 5 :  Ezogelin + Zeytinyağlı yeşil fasulye + Pilav + Cacık + Magnolya
  • Menü 6 : Yayla + Et sote + Bulgur Pilavı + Keşkül
  • Menü 7 : Mercimek + Hünkarbeğendi + pilav + Haydari + Muhallebi
  • Menü 8 : Tarhana çorbası + Mantı + Salata + Magnolya 
  • Menü 9 : Mercimek çorbası + Tavuk sote + Pilav + Hoşaf + Hira tatlısı 
  • Menü 10 : Şehriye çorbası + Köfte + Patates kızartması + Salata + Tiramisu
  • Menü 11 : Yayla çorbası + Fırında tavuk ve patates + Salata + Sütlaç
  • Menü 12 : Ezogelin + Karnıyarık (Veya İmambayıldı) + Pilav + Cacık + Keşkül 
  • Menü 13 : Tarhana + Güveç + Salata + Muhallebi 
  • Menü 14 : Mercimek + Mücver + Hoşaf + Hira tatlısı

32 Cevaplar

+1 oy
(4,589 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

En İyi Cevap

1. Bu menüleri Ramazan ayı için hazırladığımı yazdım. 

2. Hayır, her gün tatlı yemiyoruz. 

3. Yazın sıcakta çorba yenilmediğini bende biliyorum. Belirttim de zaten ama yapanlar da varmış.

4. Akşam ne yemek pişireceğini bilmeyenler için fikir olsun diye paylaştım. 

5. Kendinize göre ayarlayabilirsiniz diye de belirttim. 

-Reklam-
+6 oy
(14,079 puan) tarafından

Yarina çıkacağımız belli değilken bu neyin hazırlığı kız :D

(4,589 puan) tarafından
Fikir olsun diye ya :D
+3 oy
(4,700 puan) tarafından
Ne abartmisiniz ya kadın fikir olsun diye bişey paylaşmış her gün o tatlı da yapabilir siz yapmayin beğenmediğinizi çıkarın yada uymayın sabahtan beri menu fikri soran o kadar kişi oldu iyilik yapmış yani saol canım çokta güzel menü olmuş çaldım bir kaç günu :)))
(4,589 puan) tarafından
Hay Allah razı olsun ya. Bu kadar beğenmeyen olacağını bilmiyordum :)) Rica ederim ya asıl sen sağol :D Afiyet olsun :)
(4,700 puan) tarafından
Kız valla çok değişikler neye satasacaklarini bilmiyolar her gün Ramazan olmasa da ben çorba yapıyorum oğlum var 2 yaşında öğlen çorba olmasa hiç bişey yemez 45 günlük doğum yaptım valla pratik tatlı olunca bende her gün yapıyorum açıkçası bu kadar eleştiri neye anlamadım
(4,589 puan) tarafından
Biri eleştiriyor ya, ardındakiler hemen ondan cesaret alıyor sanki :) Konuşadursunlar ya yardımcı olabildiysem sevindim. Allah bağışlasın evlatlarını sağlıkla büyüt inşâAllah. ☺️
(336 puan) tarafından
Asaf2135 agzına sağlık bacım:)) ister tatlı yapın ister yspmayın arkadaş neden bu kadar uzatr ki insan sırf yorum olsun dıye yorum yapıyorlar
+1 oy
tarafından

Şirket yemek listesi gibi :D eline sağlık

(4,589 puan) tarafından
Ahahaha teşekkür ederim :)
+1 oy
(336 puan) tarafından
Emek verip paylaşmşsınız teşekkür ederim cnm :)) ama buradakı arkadaşların coğu iyilikten anlamıyo butun yorumları okudum hepsı aynı şeyı demiş  posta o kadar belirterek yazdığınız halde. szde hepsıne guzelikle cewap vermişsnz vala bn olsam patlarım hepsıne helal olsun 
(4,589 puan) tarafından
Ben teşekkür ederim :) Yani bende pek anlamadım neden bu kadar olumsuz yorum geldiğini ama neyse hayırlısı olsun ne yapalım :)))
(336 puan) tarafından
Sana bişe dıyım bırı ilk başta ne derse bıde cok artı almşsa dıger herkes aynı yorumu yapmaya calişıyo bn burdan bunu gördüm bunu anladım gercktn cok sinir bozucu oluyor bazen sen dert etme boşver
(4,589 puan) tarafından
Evet evet öyle aynen. Farkettim bende haklısın. Yok ya dert etmiyorum da kaç kere herkese fikir olsun diye paylaştığımı anlatmaya çalışıyorum, yorucu oluyor :)
(336 puan) tarafından
Yerınde olsam kendımı yormam anlamayan insanlar için boşver cewap verme.. Parmaklarına yazık
+1 oy
(176 puan) tarafından
Ss aldım teşekkür ederim :) 
(4,589 puan) tarafından
Rica ederim :)
0 oy
(391 puan) tarafından

Ay Allah seni napmasin  gerçekten bu kadar düşünüyor  musunuz yemek konusunu :D

(4,589 puan) tarafından
Düşünenler varmış :D
0 oy
tarafından
Buranın yarısını benim eşim sevmediği yemek dolu diğer yarısı da ben sevmiyorum hahahha
(4,589 puan) tarafından
Tüh başaramadık ahshja
0 oy
(1,243 puan) tarafından
Hiç israf oluyor mu peki tatlı her gün şart mı afiyet olsun size
(4,589 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Hayır tatlı şart değil. Ben kolaylık olsun diye böyle bir liste paylaştım ve belirttiğim gibi Ramazan için hazırlamıştım böyle bir liste aslında, fikir olsun diye. O yüzden tatlı var orada yoksa normal zamanda her gün tatlı yemiyoruz. Hiç israf olmuyor hayır, kalırsa ertesi gün yiyoruz.
(1,243 puan) tarafından
Çok güzel fikirler ellirinize sağlik afiyet bal şeker olsun.
(4,589 puan) tarafından
Sağolun çok teşekkür ederim :)
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Bu kadar kafaya takmıyorum ya :D 
(4,589 puan) tarafından
Ben kafaya takanlar var diye paylaştım :D
(25,224 puan) tarafından
Onlar kafaya takacak şey bulamamış:D
0 oy
(1,292 puan) tarafından

Her gün tatlı yapıyor musunuz yaa :ermm:

(4,589 puan) tarafından
Orada da belirttiğim gibi Ramazan ayı için paylaşmıştım böyle bir liste. O yüzden tatlı yazıyor yoksa her gün tatlı yemiyoruz tabii ki. Menü listesi olduğu için yazıyor tatlı orada ayrıca.
0 oy
(2,291 puan) tarafından

Sondaki mucver ne mucveri?

Mantiyi kendimiz mi acacaz?

Lazanya yapmayi bilmiyorum

Kafamda deli sorular:woot:

(4,589 puan) tarafından
Kabak mücveri.
Kendin bilirsin.
Öğrenirsin.

:D :D
(2,291 puan) tarafından
:D......
0 oy
tarafından
Helal  olsum her  güne tatlı var
(4,589 puan) tarafından
Bazı arkadaşlar da kızmış bana her gün tatlı var diye ama ben onu sadece fikir olsun diye paylaştım, yoksa ben de her gün tatlı yapmıyorum tabii ki. :)
tarafından
Kızmak sacma, yapan vardır belki hem emek verilmiş bir post o yüzden  nazikçr teşekkür edilmeli
0 oy
(22,070 puan) tarafından
Ben şahsen kızımın yemegi hariç hergun yemek yapmıyorum canim yani 1 gün yapiosam ertesi gün kahvaltılık:D eşim sevmez oyle hergun sulu yemegi
(4,589 puan) tarafından
Bende yapmıyorum her gün, sadece fikir olsun diye paylaştım.  Burada soruyorlar ya hani akşama ne yemek yapacaksınız diye, belki onlar için kolaylık olur diye düşündüm ve paylaştım. Yoksa bazı günler sadece salata yediğimiz bile oluyor.
0 oy
(3,457 puan) tarafından

Kim bilir ne kadar zamanını aldı yaa ben 1 günü düşünürken kara kara dusunuyorum:D

(4,589 puan) tarafından
Sonradan düşüneceğime yazarken düşüneyim dedim :D
0 oy
(119,442 puan) tarafından
Bu sicakta hergun corba olmazki
(4,589 puan) tarafından
Ben de belirttim zaten onu, ramazan menüsü olduğunu, çorbaların yazın fazla olabileceğini, kendinize göre ayarlayabileceğinizi yazdım oraya.
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Hergüne bir tatlı eklemişsiniz aklıma kırmızı odadaki sadık geldi :) 
(4,589 puan) tarafından
Fikir olsun diye sadece yoksa her gün bende tatlı yapmıyorum ki. İzlemedim ben Kırmızı Odayı :)
0 oy
(16,506 puan) tarafından
Laaa hergün tatlı yapılır mı :))) 
(4,589 puan) tarafından
Yazıda da belirttiğim gibi,Ramazan için hazırladığım bir liste. O yüzden her güne tatlı var. Yoksa tabii ki her güne tatlı yapmıyorum. Her gün de ayrı ayrı yemek yapmıyorum ayrıca. Yemek artabiliyor mesela, o zaman ertesi gün yiyoruz onu. Ben bu listeyi fikir olsun diye paylaştım sadece.
0 oy
(3,277 puan) tarafından
Menü iyi güzel de sebze yok hergün tatlı baklagillerden yok 
(4,589 puan) tarafından
Teşekkür ederim. Doğru zeytinyağlı yeşil fasülye var sadece ve sebzelerden yapılan et yemekleri. Bir de mücver. Her gün tatlı yapmak zorunda değilsiniz fikir olsun diye paylaştım bende her gün tatlı yapmıyorum.
(3,277 puan) tarafından
Yine de teşekkürler canım uğraşıp yapmışsın menüyü
(4,589 puan) tarafından
Rica ederim.
0 oy
(715 puan) tarafından
Kız allah seni hiç üşenmedin mi jdjajndbsnna şahsen ben şuan okumaya üşendim açlıktan
(4,589 puan) tarafından
Hayır, üşenmedim ;)

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 806 göst.
27 Ocak 2021 Yemek-Tarifler kategorisinde yildizmavim (980 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 153 göst.
25 Nisan 2024 Yemek-Tarifler kategorisinde Minigim500 (99 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 141 göst.
0 oy
4 cevap 165 göst.
24 Mart 2022 Yemek-Tarifler kategorisinde ayse.gul (582 puan) tarafından soruldu

380,753 soru

11,399,876 cevap

34,929 kullanıcı

...