0 oy
403 göst.
Aile kategorisinde (134 puan) tarafından
Bana bir akıl verin arkadaşlar 5,5 aylık kızım var Annem doğum yaptığım için bana çok yakın bir yere taşındı ve ben kayınvalidemle altlı üstlü oturuyorum Annem bana yardımcı olmak için bana gidip gelmek istiyor gerçekten de Yardıma ihtiyacım var kızım iyice huzursuz landı annem ben sana yardıma geleyim diyor Ben de de ihtiyacım varsa gel diyorum özellikle Buyur etmiyorum evime Bazen o dışarıya çıktığında bana uğramak istiyor Ben de uygunsam davet ediyorum ama Ama genelde geri çeviremiyorum evin dağınık olsa da bunu büyütmüyorum Çünkü annem bana yardım ediyor ve benim arkamdan konuşmaz dağınık pis diye ancak toparlamaya çalışır çünkü hep der bana Ben seni anlıyorum ben de çok zorlanmıştı Ağladığım günleri biliyorum der ama eşim neden emrivaki yapıp sürekli bizim evimize geldiğini söylüyor Ben de açıklıyorum yardımcı olmak için diye ama anlamıyor annesi gelmiyor bize işte her nedense rahatsız olmasınlar adı altında ama ben kayınvalidemle bir samimiyet kuramadım kafa yapılarımız asla bir değil Sürekli o komşusundan kayınvalidesinden kızından bahsediyor ya övüyor ya görmüyor insanları Mesela bir gördüğümde çay içmeye çağırıyorum İlla böyle paçasına yapışacak kadar yalvarmam gerekiyor ki öyle gelir Onun dışında benim kapımı çalıp kızım bir oturalım kahve içelim demez Ben de artık uğraşmıyorum eşim bu konuyu çok problem ediyor annem her geldiğinde eli asla boşgelmez Ama artık ben de dayanamıyorum annem her geldiğinde büyük bir kavga çıkıyor anneme Ne söylemeliyim Sizce kızlar Anne ben sana geleyim Sen bana gelme mi diyeyim ne diyeyim Siz bana söyleyin içim parçalanıyor gerçekten

12 Cevaplar

+1 oy
(9,247 puan) tarafından
Annemi istemeyecek adamla ewlinkalmam... Bir kelimesi yüzünden davaligiz zaten... Ve kadının art niyeti yok yardımcı olmaya calisiyor
-Reklam-
0 oy
(2,127 puan) tarafından
Tabikide annene bişey söyleme eşinle hallet 
0 oy
(1,072 puan) tarafından
Yani yanlış anlama ama hayretle okudum annen o senin senin için yakın bir yere taşınmış evine yardım ediyor sen elin oğlu için anneme ben geleyim sen gelme desem olur mu diyorsun canım yanlış anlama ama eşinde problem gelin kaynana sorunu nerdeyse her evde var onun annesi ile gecinemedin diye kendi anneni yok mu saydiriyorsun
(134 puan) tarafından
Hayır canım ya yani ne diyeyim ben bu adama diyorum artık duygularım zirvede ben hep annemi koruyormuşum asla annemi yoksaymam annesi benim annem gibi gelmiyor diye fesatlık yapıyor gelsin diyorum çekiniyo diyo napayım ya yalvarayımmı
(1,072 puan) tarafından
O konuda haklısın canım Allah yardımcın olsun
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Bence hiç bir şey söyleme o kadın sizin için taşınmış oraya eşini terbiye etmelisin annen sana yardımcı olmaktan başka bir şey yapmıyor kadını üzme 
0 oy
(3,034 puan) tarafından
Bence kocanla bu durumu aşmaya çalış. Sana bu kadar destek olan annenin kalbini kırma derim. Senin annen de gelsin ona gelmesin diyen yok de. Yada evde kocana sürekli iş buyur madem annemin gelmesinden rahatsızsın kalk kendin yap de. Kadın bana destek oluyor yardımcı oluyor benim biraz rahat etmem senin gözüne mi batıyor de. Eşin annesi gelmediğinden kıskanıyor sanırım. Benim annem de yakın olsa hep gelsin isterim. Çünkü her şeyime yardım eder. Aman kocam kızmasın diye böyle bir anneyi kırmaya değmez. Annenin kocana bir zararı yoksa gelmesini istememesi çok ayıp. Tabi kocan evde olup da sizle vakit geçirmek istiyorsa ayrı. Ama kocan işteyken falan gelmesini de sorun yapıyorsa alttan alma bence. İlla orta yolu bulacam diyorsan. Anne biz gelelim değişiklik olsun eve tıkıldık kaldık hava almış oluruz diye bilirsin. 
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Annen senin için bu kadar fedakarlık yapmış bunu esin görmüyor mu hangi anne evini taşır okurken anlama veremedim eşine de annesi gelcem dedi de sen mi istemedin bu kadar sorun yaratıyor değişik bir esin var 
(134 puan) tarafından
İstememek söz konusu olamaz minik bi örnek bebeğim yeni doğduğunda sık gelip gitti iyi hoş sürekli ben torunum için geliyorum o olmasa gelmem saçma sapan bunu defalarca dedi ya gel biz varken gel ne olacak güya kendini ağırdan satıyor oysaki bana göre çok samimiyetsiz bir davranış
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Esime kizardim bu durumda annen her gun geliyosa bilemem yada Planlariniz iptal falan oluyorsa
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Annene bişey söyleme.. O eşin olacağa, senin annen de gelsin geldi de kovdum mu de.. Benim annem bana yardım etmeye geliyor, gelsin o da etsin o zaman de
0 oy
(616 puan) tarafından
Sakın anneni kırma sakın. Tek bildiğim bu benim. Kaynananda geliyorsa gelsin gelmiyosada kendi bilir. Asla eşinin yanındada anneni ezme. Annenden duymasın bana göre.
0 oy
tarafından

annemi isyemyecek adamin aklını oyarım ne mana:angry:onun anneside gelsin saki gelme diyenmi var eger annene gelme dersen cok cok ayıp etmis olursin ki ben senin yerinde olsam bu mevzuyu anneme bile soylemem

0 oy
(85 puan) tarafından
Canım sen o evden taşınmaya bak sprun çözülürbenimde annem bana destek ama kaynanama yakınım ama gelip gidrr bana yardım eder eşime 10 defa gelşyorsa 2 defa geldigini söykerim hiç söylemem sende öyle yap dicem ama aştşı üstlüsün görürler sen aklına gir evşni taşı
0 oy
(7,663 puan) tarafından
Anneler büyüyüp besliyo da evlatlar bi eve sığdıramıyor diye boşuna dememişler. Annenin tek hatası seni düşünüp yakınına taşınmış olması

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 696 göst.
28 Mayıs 2023 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 177 göst.
23 Ekim 2021 Aile kategorisinde Koruyucu melek (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 165 göst.
10 Temmuz 2021 Aile kategorisinde Funny_honest (134 puan) tarafından soruldu
0 oy
1 cevap 89 göst.