0 oy
944 göst.
Aile kategorisinde (59 puan) tarafından
Kizlar ben 15 gündür ise gidiyodum altlı üstlü oturuyorduk çalıştığım iş yeri ağır neyse eşimle maaş kartlarımiz kayın babamda çünkü bizim kredi borçlarımızı filan kapattı bize baya yardımcı oldu neyse benim tatilimdi kuzenim evli 30 yaşı iki oğlu var memleketen gelmiş işte bana diyordu sen akşam altıda geliyorsun kaynana yadrım et onun evini  temizle senin kızın heryere çilekli süt döküyor sonra biz kavga ettik bununla kaynanami biri aradı gel Mardin'e filan oda dedi ben küçük kıza bakıyorum gelemem bende dedim benim kızımı bahane etmeyin gitmek istiyorsa bende işten çıkarım evimde otururum napayım hani dedim sonra bu kuzenim dedi ki gel bana evi gezdir bende kalk gez dedim sanki evin neyini gezcen sonra bu beni odaya çekti kafama vurdu Ayşenur adı işte dedi sen dedi o kadar çalışıyon gel evini temizle ona yardım et benimde evim inşaatı aşağı büyük uzun geniş odamızı market yapıyorlardı evim gel cimentoydu kizlar biz kavgaa ettik bunlarla bende ailemi aradım kaynanamda yatak odasının penceresinden beni dinliyordu göz gize gelip kavga ettik bende baban gile gittim giderek hata yaptım çünkü ben hakliydim of ne biliyim ya bende gittim  eşim bana boşanma davası açacağını söyledi annesi öyle istiyormuş bende sabaha kadar ağladım  sabah taksiyle 6 da geldim hani ne yapayım bu seferde diyorlar ise gelmesin gelsin çıkışını versin kayinbabam diyor bizi rezil etmiş ben rezil edecek bişey yapmadım ki of bilmiyorum ya büyük ihtimalle evimizden tasincaz yani Allah o kuzenimin belasini versin hep onun yüzünden oldu gelip ortalığı karıştırdı of bilmiyorum kizlar daha 18 yaşındayım onaltı yaşında evlendim bir yaşında kızım var babam da dedi birdaha gidersen donemezsin ben yine gittim kocama yapamiyorum onsuz of Allah aşkına akıl verin ya ben ne yapcam hep isimden hem evimden oldum kaynanam artık kızıma bakmaz bende işe gidemem evimizden atacaklar üstelik haklı olmama rağmen.

23 Cevaplar

+10 oy
tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Yasin kucuk evlenmissin o ayri bi dert hala kucuksun o ayri bi dert kaynanan sesini cikarmamisken cikarttirmissim o ayri bi dert kuzenine cok yuz vermissin bambaska bi dert bosanma davasi acacaksa acsin koppek gibi nafakani vermeye mecbur ama seviyom diyon oyle adam sevilirmi anasinin sozuyle dava acan yani cok kucuksun ya 
-Reklam-
+13 oy
tarafından
Dönmeseydin geri kusura bakma kendin kasinmissin . Baban ne güzel demiş sana dönme dönersen gelemezsin diye adam anasının ahžiyla sana boşanma davası açicak sen hala ben onsuz yapamam diyorsun . Hadi bakalım buyur yap şimdi ne yapicaksan 
tarafından
Ben 30 yaşındayım bende hata yapıyorum ama o yaşlar tam daha kendini keşfetme yaşları insanların kendilerine tahammülü yok o yaşlarda bide evlilik eş çocuk sorumluluğu alıyorlar haliyle buda zorluyor . İlerleyen zamanlarda tecrübe denicek adına ama hatırladıkça uzulucek ne yazık ki tabi ki bir hemcinsime böyle konuşmak istemezdim ama arayı bulamamış malesef çok sert konusmus insanlara zaten yanmaya meyilli olan duruma bir kibritte o çakmış şimdi işin içinden nasıl cikicam diyor . Allah yardımcısı olsun
(141 puan) tarafından
en iyisi yolun basindaykn 1 tsne cocugu varken bosansn aileninin yanina gitsin ailesine evladina tutunsun aklini simdi kullansin bari canm ne guzl akl danisabiliyo guzl fikirler onun iyiligi icn seyler soyluyoruz hic kimseye dnisamayan o yasta hata eden donemeynler napsn
(141 puan) tarafından
skma canini sende ona uzuldugunden oyle dedin bisi yok bunda canm bosver
tarafından
Yok canım ne diyim yani herkesin kendi hayatı bı yerde Allah yardımcısı olsun
(141 puan) tarafından
amin canm isimiz zor ya hepimizin sorunlari var illaki
+3 oy
(1,243 puan) tarafından
Hiç birşey anlamayan tek ben miyim?
(534 puan) tarafından
Ben de çok anlamadım karışık kim kime dum duma olmuş biraz da kocası niye boşuyo onu anlamadım
+1 oy
(630 puan) tarafından
16 yaşında evlenip çocuk yapmak nedir ya. Hiç mi akıl yok. Hangi devirde yaşıyorsunuz. Okuyun kendi ayaklarınız üstünde durun koca kaçıyor muydu. Yazık valla ettiğini çekiyorsun . Umarım bundan sonra iyi bir hayatın olur. 
(563 puan) tarafından
Aynen katılıyorum hayatı tanımadan koca peşine düşerler cocuk yaşta
0 oy
tarafından
Kuzenin sana neden vuruyor o elini kırarım çocuktur dökerde kırar da benm kızımda döküyo annemglde kaynanamda valla kimse bişi demiyor 
0 oy
(534 puan) tarafından
Eşin de neye dayanarak boşanma davası açıyo ki ben anlamadım kuzenin afedersin de tam bi ... neyse ağzımı bozmicam kocanla iyi anlaşıyosanız otur konuş benim suçlu olduğum bişey yok diye sen zaten hem çalışıyosun hem de çocuğundan oluyosun yeterince fedakarlık yapiyosun gibi babana gitmekle hata yapmadın ki o ortamda çocukla birlikte kavga gürültü kalamazdın yani kafanı toplamak için gittin 
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Canım çok küçüksün ya. Allahım yardımcın olsun eşinle bu olan biteni konuştunmu? Bu kuzenin eşinle senin akraban mı oluyor? 
0 oy
(249 puan) tarafından
Valla nerden tutsan elinde kalıyor yaşın cok küçük ailene danis ne diyorlarsa onu yap bunlar seni ezmiş yeterince 
0 oy
(568 puan) tarafından
Onsuz niye yapamiyormuşsun ki daha 18 yaşındasın bi de. Keşke babanı dinleseydin.
0 oy
tarafından
Kaynanan bisey dememiş kadın bakmam dememiş evi batırıyo çocuk dememiş ortalığı kuzenin karıştırmış o kuzene bu haddi sen vermişsin 
0 oy
tarafından
Cahilsin suan yaşın kucuk yaşın 25 olsun keşke bende onun kafasini ezip suyunu cikarsaydim dersin kuzenin için....ama ne yazıkki çok eziliyosun cunku yaşın daha 18 ben de o yaşta evlendim kendimi savunamıyodum görümcem ayagimi tekmelemisti suan yaşım 27 pişmanım kendimi ezdirdime ama şimdiki aklım olsa onun ayağını tekmelemekten sakat birakirdim.... seni istemeyeni sende isteme durumu eşine anlat sonra da yolunuzu cizin 
0 oy
tarafından
Valla kuzum yasin çok küçük daha bi onu anladım çok karışık yazmışsın çözemedim olayı 
0 oy
(1,390 puan) tarafından
Valla git evine otur o kuzeninle de mumkunse konusma mesafe koy esine ve kaynanana üzüldüğünü özurunu dile esin sana ve cocuguna bakiyorsa otur evine cocuguna bak zaten cocugun belli bi yasa gelince kres e falan veripte calisirsin yasin daha cok genc ortaligi bozan kuzenin kaynanayla esine bise demene hakkin yok bence 
0 oy
(7,791 puan) tarafından
Yani evet isteb cikip kaynananin evini temizleyebilirsin, ama bundan kuzenine ne? 

Laynanan rica eder yada icin gelir sende yaparsin. Onun disinda cok asi davranmissin... Babanin evine gitmen sacma, madem dönme niyetin var hiç gitme yada gittin onlar yalvarana dek dönme...
(59 puan) tarafından
Onlar asla yalvarmaz beni almaya bile gelmezler
(7,791 puan) tarafından
O zaman ya gitmiceksin yada gittin donmeyeceksin.  
Ha kafa dinlemek icin de esine derdim böyle boyle biraz annemlere gidicem kafam dagilsin  diyip gidip gelirdin o ayri...
Kucuk yasta evlenmissin anasinin sozuyle seni bosamaya niyetlenen bi kocan var..
Ama cok da asi davraniyorsun gibi yani.. onlarida dinlemek gerek. Ama en sacma isi kuzenin yapmis madem seni kemara cekip duzgunce konusup uyarsaydi olurmus.
Kizim bak kadin cocuguna bakiyo bazen isten cikinca onun evini temizleyiver vs gibisinden...
0 oy
(168 puan) tarafından
Canim eşinle konuş anlat ona herşeyi seni analamadimi sağla diğerlerini ****** et
0 oy
tarafından
Sen haksizssin layanann bişey yaotigi yok kadın torununa bakıyorum gelemem demiş sen buna bile külp takmissin çocuğunu bahane etmeyin nedir ... Allah razı olsun diyeceğim yerde sert bı üslupla konuşursan hicbirsey yoluna gitmez . Anne gitmek istiyirsan ben izin alırım yada işten cikqrim diyebilirsin çocuğunu bahane etmeyin demen çok yanlış .. ikincisi senin kuzenin sana diyor evi bana gezdir sen diyorsun kendin gez kadın sana soyeomeden kalkıp gezseydi burda post açarsın benim evi benden habersiz geziyor derdin .. üstelik eşinle sorun yok aranda babanın evine niye gidiyirsun ki .. üslubun çok sert bu şekilde zaten evlilik yurutemezsin .
0 oy
(141 puan) tarafından
geri donmekle buyuk hata etmissin bn dahil erken yasta evlenmek buyulkkkk bi hata nerden baksan bak cunku aklin oturmamis bqzen hayatinin hatasini yaptgini bilemiyosun toplum baskisi toplu dedikodusu bilmem nesi yanlis kararlar veriyorum 17 18 yas bizim okul yasimizken ustelik nelere giriyoruz tabi nasip imtihan ama o yasladaki.herkese erken evlenmeyin diyorum suan 3 yasinda kziim var Rabbim nasip kismet ederse ona da oyle asiliycam. aile herseydir baban sana gitme demis gitmissin evladin var ailen yaninda ne diye gitti o ibneye kusura bkma **** ******** ztn adam olsalar kimse bize laf soyleyemez valla en iyi erkegin kokune kibrit suyu...
0 oy
(141 puan) tarafından
onsuz yapamamak ne demek canm ya sanki seni cok kolluyoda sıginti gibi gitmissin bide yanina yinr hatan olmadgi halde kuzenin ne hakla sana vuruyo o tavizi vermissiniz sen  ve esin. o kadar magdur kadin varki ayrilamayan oldurur diye elalem leke atar diye Ya Rabbim sen buyuksun. darda olan herkesinde bizimde yardmcimiz olsn Allah ım
0 oy
tarafından
Kuzeninin saçını başını yolsaydin yaa evi bırakıp gideceğine, hakliyken kendini ne diye haksız konuma düşür musin.
0 oy
(7,935 puan) tarafından
kuzen senin kuzenin mi eşinin kuzenimi ona noluyor anlamadım .Evlilik sorumlulukları ağır bi mühesse sen hem anne olmaya hem çalışmaya hem de evlilik yürütmeye çalışmışsın bu sorumluluklar arasında bunalmışsın.

Evinizi taşıyın çocuğuna başka bi bakıcı tutun .Ayrıca maaş kartının kayınbabanda olması çok saçma , maaşından sen bi miktar ayır eşin bir miktar ayırsın kayınbabana verin her ay.Hiç mi eksiğin ihtiyacınız olmayacak kuzum , bi eksiğini alamadıktan sonra çalışmanın anlamı ne.

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 801 göst.
25 Ağustos 2023 Diğer kategorisinde birminikanneyimm (484 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 766 göst.
26 Temmuz 2022 Aile kategorisinde ilknur koc (154 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 330 göst.
6 Ekim 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 494 göst.
4 Nisan 2022 Aile kategorisinde Es ma (9 puan) tarafından soruldu

385,044 soru

11,516,135 cevap

35,176 kullanıcı