0 oy
986 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Kızlar aşure dağıtıyordum şii bir komşumuz var azeriler aşuremi kabul etmedi ben kesinlikle aşure yemem biz yemeyiz falan dedi bozdu beni niye olabilir çok üzüldüm 

22 Cevaplar

+4 oy
(667 puan) tarafından
Canım bu ay aslında aşure ayı deil matem ayıdır imam hüseyinacı çekerek şehit edildiği için azerilerde helva kavrulup dağıtılır sadece aşureni o yüzden kabul etmemiştir
(667 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Sağlık olsun artık bidahakine :D
(1,501 puan) tarafından
Aşure neden yemiyolar peki al ye helvanında dağıt
tarafından
Anlamadığım hakaret mi etmiş oldum
(1,501 puan) tarafından
Ben de anlamadim  yani orayi tam
(667 puan) tarafından
Hayır hakaret deil canım neden olsun Bir Caferi olarak sizi doğru bilgilendirmek isterim. Aşura Meydanı’nda Aşure Töreni gibi ifadeleriniz yanlıştır. Aşura kelime olarak “onuncu” demektir. Yani Muharrem ayının 10. günü. Bu gün, İmam Hüseyin ve yaverlerinin Kerbela denilen sahrada şehit edildiği gündür. Yani bu bir kutlama değil yastır. Dolayısıyla Aşura’nın Aşure adlı yemekle (tatlı) hiçbir alakası yoktur. Hatta eğer bu yemek sevinç ve kutlama olarak  Caferiler aşure değil helva kavurur.”
-Reklam-
+2 oy
tarafından
Gerçekten yemiyorlardir canım yüzüne gülüp alıp arkandan çöpe atmasından iyidir bence
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Seninki gene direk demiş benimkiler kapıdan bakıp sesler çıkarıp kapıyı bile açmadılar sjsjsjs
0 oy
(3,445 puan) tarafından
Ayıp etmiş kapıya kadar gitmişsin,yemese bile alıp birine verebilirdi
0 oy
(1,856 puan) tarafından
Diyettedir ya da sevmiyordur 
0 oy
(2,529 puan) tarafından
Belki virüsten almamıştır ama saygısızlık yaptığı alsaydı dokseydi yani geri çevirmek çok yanlış 
0 oy
(3,434 puan) tarafından
O onun ayıbı bide bu yönden düşün alıp çöpe atabilirdi en azndan başkasına vermişsindr Allah hayrını kabul etsin
0 oy
(850 puan) tarafından
Mezhep farklıyla alakalı birşey mı acaba 
0 oy
tarafından
Zıkkımın kökünü yesin insan daha güzel bir uslüb ile söyler
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Bazı insanlar kimseden bisey alıp yemez tanırım öyle kişileri 
0 oy
tarafından
Bazı insanlar kaba olur, ve o onun normalidir, hiiiç takma, bana aşure geldi gebeyim canımda cok cekmişti, dua ede ede bi hal olmuştum, sen bana getirmişsn gibi düşün onun davranışı ona kalsın sallaa
0 oy
tarafından
Belki dini inancı gereği böyledir 
0 oy
(201 puan) tarafından
Bir daha ona tırnağını verme iyilikten maraz doğar 
0 oy
tarafından

Zıkkımın kökünü yesin.

0 oy
(191 puan) tarafından
Gene iyi seninki burda bir komşumuz sarma yapmıştı başka komşuya götürmüştü oda kapıyı açmış direk gözü onunde o sarmayı çöpe dökmüş kadın da bize anlatı çok ayıp etmişti en azinda gözü onunde yapmasaydi 
(7,972 puan) tarafından
Hangi dağin ayısıymiş komşusu ya
0 oy
tarafından
Benim kapima gel ben alırım:D asure icin kapımı calinca koşa koşa gittim valla dort gozle bekliyordum
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Kabul etmemiş dua ile yapılan birşeyi çöpe atmasından iyidir kabul etmemesi 
0 oy
tarafından
Bence bozulacak bişey yok ya, ne güzel açık şekilde söylemiş. Alıp çöpe atsaydi diyenlere de gerçekten hayret ediyorum. İsraf diye biseyin farkındalar mi acaba? 
0 oy
(1,020 puan) tarafından
Hastalık da var canım kusura bakmıycan artık
0 oy
(954 puan) tarafından
O aşureyi seve seve kabul edecek bir sürü insan var boşver takma  kafana başkasına verirsin hayrını duasını da alırsın

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 649 göst.
22 Kasım 2023 Aile kategorisinde Cancazmihram (3,434 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 244 göst.
27 Ocak 2023 Aile kategorisinde Ecenin annesiii (1,035 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 371 göst.
6 Eylül 2022 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
37 cevap 732 göst.