0 oy
354 göst.
Diğer kategorisinde (3,895 puan) tarafından
Ev işleri sadece kadının işi mi?

31 Cevaplar

+1 oy
(2,444 puan) tarafından
Evi sadece kadının kullanmadığı gibi sadece kadın kirletmiyor. O yüzden evdeki trmizlikten erkek de en az kadın kadar sorumludur.
(3,895 puan) tarafından
Bi yeri temizlemediginde bana söylene söylene yardim ediyor sanki tüm gün bi sey yapmiyormuşum gibi davraniyor.
(2,444 puan) tarafından
Kafasına kafasına viledayla vurmak lazım aslında. Ne demek söylenmek. O zaman sen de ona söylen etrafı kirlettiğinde ya da dağıttığında
(3,895 puan) tarafından
Bnde söyleniyorum dayanamiyorum bugün agladim beni çocukmuşum gibi azarladı.
(2,444 puan) tarafından
Allah sabır versin valla bazı adamlar kaynanalık yapmaya bayılıyor :(
-Reklam-
+1 oy
tarafından
Benim eşim yemekte yapar,yer de siler
(3,895 puan) tarafından
Maşallah cnm :)
+1 oy
tarafından
Kuşum biz iş bölümü yapiyoruz .Hayat müsterek.❤️
0 oy
tarafından
Hayır tabiki de eslerinde yardımcı olması lazım. Benim eşim ev süpürmesinden tut ütüye kadar yapar .
0 oy
tarafından
Yoo ben eşime yaptırıyorrum mis gibi sen otur bugün bende ev der 2 yaşında oğlum var onada yaptırıyorum ayni evde isek onlarda yapacak:D
(3,895 puan) tarafından
Maşallah cnm.
0 oy
(866 puan) tarafından
Elbette degil ama esim çalışıyor yoruluyor bi pazar evde oluyor ona da kalk evi temizle diyemem 

Bu sebeple o yorgun olduğu icin tek yapiyorm 
0 oy
tarafından
sabah 8 gidip gece 12 gelirse nasıl adama iş yaptırayım..onu da biz yapalım bir zahmet
0 oy
tarafından
Evde sadece kadın yaşamadığına göre ev işi de sadece kadına ait değildir.

Söyle bir durum var eşim bana yardımcı olur, çünkü kendi 12 saat çalışıyor ve ben çalışmıyorum. Ona rağmen yaptığım çoğu ise yardımcı olmaya gayret ediyor. 
0 oy
(1,274 puan) tarafından
Evde yasayan herkesn isidir. Biz eşimle birlikte yaparız. Tek basima yapmiyorm hic. Ikimiz de çalisan insaniz. Tek o çalışsa belki evde yorulmasn diye yapardm ama ikimizde çalışıyoruz ayni durumdayz. Hic lafini etmez. Hamileym diye daha da cok yardm ediyor
(775 puan) tarafından
Evet çok doğru ikiniz çalışıyorsanız Tabiki bu şekilde olmalı
0 oy
(7,972 puan) tarafından
Valla kimse kusura bakmasin ama kadın işi ayridir erkek işi ayridir biz gidip inşaatta çalisip ve ya taş tasiyip eve ekmek getirmiyosak bi zahmet ev temizligimizi yapalim ha ufak tefek yardimlar olur mesela hastalik dogum vs. Tabiikide o zaman eşler devreye girer 
(1,690 puan) tarafından
Bir kadın olarak inşaatta da çalıştım, kaynak da yaptım.. Kaynak yaptığım için 1 hafta gözlerimi doğru düzgün açamadığımı bilirim..
0 oy
(38 puan) tarafından
Vallahi az once esinle gttik market alisverisi yaptik. Onlari yerlestrdi. Dolaplari sildi mutfak dolaplarini. Ben toz aldim. O supurdu vileda yapti. Bana asla dokundurtmuyr bnde keyfini cikariyorum. :))))
(3,895 puan) tarafından
Maşallah :)
0 oy
(84 puan) tarafından
hayır tabikii de .. benim eşim süpürge yapar , masa toplar , yemek hazırlar , toz alır , banyo ve tuvaleti hep o temizler .. 
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Hayır erkekte yapabilir sonuçta evlilik iki kişinin çıktığı bir yolculuktur 
(3,895 puan) tarafından
Benim eşim ben çalışıyorum yoruluyorum sen iş yapacaksin diyor birde 1 kere iş yapmayi da begenmiyor sürekli neresi kirliyse temizleyecekmişim..
0 oy
(774 puan) tarafından
Eğer erkek çalışıyorsa kadın ev hanımıysa bana göre kadının işi eşim bütün gün emir altına giriyor yoruluyor eve geliyor ki iki ayağını uzatsın dinlensin onda da kalk sofrayı kur diyemem mesela yada bir hafta sonu var ondanda evi sil süpür diyemem he ikimiz çalışırız o zaman başka 
0 oy
(2,323 puan) tarafından
Kadın işi erkek işi ayrı olduğu şeyler olabilir ama gayette her işte çalışan kadınlarımız var her kadın evde oturmuyor sonuçta otursa da çocuk bakıyor bazı işlerde yardımcı olabilir süpürge tutarsın o da viledayla siler falan ne var ki biz hep eşimle yaparız daha zevkli ve çabuk biter
0 oy
tarafından
hayir ama mesela ben calismiyorum o yuzden esimden beklemiyorum ama calissaydim yapmak zorundaydi..
0 oy
(7,923 puan) tarafından
Benim eşimin işi ağır pek öyle şeyler beklemem zaten yapmaz da öyle bı huyu yok hiç malesef.. 
0 oy
(48,626 puan) tarafından
yok valla kim.yaparsa kabulumdur yok beğenmem yok benim gibi yapamaz demem ☺️☺️☺️
0 oy
(1,077 puan) tarafından
Hayır bence değil fakat şimdi işin gerçekleri var. Sabah işe gidip akşam ölmüş bitmiş eve gelen adamdanda iş beklenmez bence. Benim eşim imam evlendiğimizden beri hep beraber yaptık temizlik ama çocuktan sonra o bebeğe baktı ben yaptim. Eğer ki yorucu işe gitseydi beklemezdim yaptırmazdım. 
(3,895 puan) tarafından
3 aylik bebegim var esim benden pırıl pırıl bir yemizlik bekliyor dün bu yüzden kavga ettik gelmiş söylene söylene oş yapiyor oturdum ağladım.Niye leke kalmiş ben böyle yapicagini biliyordum niye bunun yenisini aldim borca boşuna girdim bilmem ne diyor.
(1,077 puan) tarafından
Evi alıp götürseler ses etmez zaten kendisi anlamaz temizlik illerinden ben ne dersem onu yapar ama eşinizin yaptığı yanlış. Bebekten sonra hiç bir şey eskisi gibi olmuyor.
0 oy
(7,673 puan) tarafından
Benim ki 24 48 çalışıyor o yüzden ortak yapıyoruz 8 5 ken zaten gelene kadar ben işleri yapiyodum hafta sonu da geziyoduk

İlgili sorular

+1 oy
58 cevap 826 göst.
14 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Fatmayaren (877 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 164 göst.
30 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Baldananne (289 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 3,942 göst.
22 Ağustos 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 214 göst.