0 oy
661 göst.
Aile kategorisinde (2,352 puan) tarafından
Bu benim ikinci evliligim ilk evliligimden. 1 kizim bir oglum var esim basta cok duskundu cocuklara taaki yeniden bi cocugum olana kadar her isten gelisinde sakizda olsa getirirdi. Neyse bugun isten gelirken bebegime almis oyuncak bebek kizim gordu zaten ayy ne guzel dedi ona alindi sandi cocuklarim oyle bakakaldi ama icten ice aglicaklardi farkettim neyse esime dedimki cocuklarada alsaydin keske biseyler dedim oda bana dediki parammi var dedim bebege vermisin zaten 70 tl benim cocuklarima cikolata alsanda sevinirlerdi bana basladi soylenmeye baktim cocuklar gecmisler odaya oyuncaklarla oynuyolardi bende aldim onlari mutfaga en sevdikleri seyleri yaptim ama yuregim ciz etti o kizimla oglumu o halde gorunce haksizmiyim cikolata versende bi cocuk mutlu olur sart degil buyuk hediyeye ah ah 

24 Cevaplar

+4 oy
(516 puan) tarafından
Hayatinizda neler yasadiniz nasil bir aile nasil bir yasam tarziniz var bilemem ama su zamanda insan oznkardesine babasina dayisina amcasina guvemezsek 2 cocugum varsa ve bi tanesi kiz ise ben sadece cocuklarimla hayatimi surdurmeye calisirdim evlilik zaten guzel olsaydu birincide kalirdiniz bilmiyorum benim hayat felsefem bu ayrilsam asla evlenmem sanırım çünkü uvey anne uvey baba bir yere kadar merhamet gösterir diye düşünüyorum ortsk cocuguniz bir suc yapsa gozune batmaz ama senin çocukların yapsan göze batar yazik cocuklara. Keske evlenmek yerne çalışıp sen alsaydin oyuncak veya istediklerini 
(1,244 puan) tarafından
Okuduğum en anlamlı yorum.
(2,352 puan) tarafından
Evet cok haklisin ama benim calisip cocuklara bakmam icin bi ailemin olmasi lazim bana zaten hergun diyolardi bosandin dul geldin biz simdi ne dicez aleme diye insan gercekten bi yerde mecbur kaliyor
(516 puan) tarafından
Offf off zor canim ya diyorum ya sana nasil bir hayatin var bilemeyiz. Keske ailene madem bende utaniyorsunuz sadece 1 yil çocuklarjm bakin bende calisayim 1 yil parami biriktirip kendime hayat kurayim deseydin anladigim kadarıyla cocuklarinda cok kucuk degiller bir sekilde idare etseydin ama gecmis artik sana nacizene tavsiyem ne olursa olsun cocuklarini ezdirme ailende cok geri kafalıymis kusura bakma ama dul olunca ne oluyor ya artik bu kafada olan insanlara tahammülüm yok ya senin evladin senin torunun nedemek napicaz annelik babalik yapican sahip cikicaksin bu eskilerin cogu korunmayi bilmediklerin doğurup durmuslar sozde ana babalar ama bir haberler annelik babaliktan
(157 puan) tarafından
Arkadaşım kalbimden geçenleri özetlemişsin resmen artıladım
-Reklam-
+1 oy
(7,972 puan) tarafından
Boşanmalarda arada kalan çocuklara o kadar üzülüyorumki şimdi senin eski eşine mi küfrediyim yenisine mi şaşirdim valla Allah yardimcin olsun
(2,352 puan) tarafından
Amin insallah
+1 oy
(775 puan) tarafından
Böyle şeyler evliliğinizi yıpratır eşinde bunu düşenememiş olabilir üsteleme üstelersen ters tepsi olur kendisi de zamanla fark eder zaten hem bebek ne anlasın oyuncak tan ablası ve abiyle oynar sen çocuklara dersin birlikte oynarsınız sen ona öğretirsen falan diye
(2,352 puan) tarafından
Yok zaten ustelemiyorum
0 oy
tarafından
çocuklar büyüdükçe,bu olayda malesef ki büyüyecek
(2,352 puan) tarafından
Aynen aynen
0 oy
(2,609 puan) tarafından
Ayy benim bile gozlerim doldu

Bi kuçuk oyuncak alsa iflas mi edicekti yarabbim 

Ben cinnet geçirir gebertirdim o adami yani buyuk kavga cikarirdim ahhh ahhh içim yandi beeee
(2,609 puan) tarafından
Ezdirme çocuklarini aslaa bacim susma ya kiyamam nasil uzulmuslerdir şimdi
(2,352 puan) tarafından
Oglum 4 yasinda o biraz daha uysal ama kizim herseyi ona alindi saniyo
tarafından
Canım sen eline geçtikçe al onlara onları cokkk sevdiğini söyle belliki bilinçli bir kadınsın ❣️ asla ezdirme o kadar çok sevki kimseye ihtiyaç duymasınlar ev kadının elindedir onlara senin olduğun her yerin onlara ait olduğunu söyle en iyisini yedir içir. Rabbim üç evladını da muhafaza eylesin bu erkeklere biraz vicdan versin emanete en iyi şekilde bakmak gerek çok sevap eşinin bundan haberi yok belli
(2,352 puan) tarafından
Ben zaten almaya calisiyorum ama esiminde eve biraktigi para belli ee onlada cocugun mamasini dusunuyorum
(2,609 puan) tarafından
Bunun uysallikla alakasi yok kuzum çocuk onlar oz kizina en pahali oyuncak alacagina 3 cocugada normal fiyatli kuçuk oyuncaklar alsa hepsi mutlu olurdu kuçuk kizin sanki babasinin aldigi oyuncagin fiyatini mi biliyor
Resmen psikolojik şiddet bu ilerde çocuklarda ozguven eksikligine yol aça bilir dikkatli ol sesini çikarmazsan hep boyle artarak devam eder
0 oy
(2,140 puan) tarafından
Allah yardimcin olsun öz evalat gibi olmaz ama işte o anlık düşünememiş olabilir isteyerek yapmamistir eminim
(2,352 puan) tarafından
Kendi cocugundan once benim cocuklara alirdi bu kizim nasil dogdu onlara almaz oldu
(2,140 puan) tarafından
Benim eşim yeğenlerine felan çok düşkündü çocukları çok severdi ne hediyeler felan alirdi ne zaman kızımız doğdu eskisi gibi sevemiyorum diyor ama bence düşünemedi ya da o birazdaha küçük diye de yapmış olabilir tekrar söylüyorum allah yardimcin olsun hiç kolay birşey değil
0 oy
(14,079 puan) tarafından
Kendi çocuğuna alacak para var ama yazık çok üzüldüm kıyamam onlara ya 
(2,352 puan) tarafından
Ama dedim ona yetimi sevindirmek kadar buyuk sevap yoktur
(14,079 puan) tarafından
Eski eşin ölmüş mü kuzum
(2,352 puan) tarafından
Yok kiz domuz gibi
(14,079 puan) tarafından
Hahaha kız ALLAH seni ne etmesin istemsizce güldüm gece gece ALLAH senide çocuklarını da güldürsün emi:))
(2,352 puan) tarafından
Amin canim insallah
0 oy
(3,794 puan) tarafından
Haklısın .  Ayrimcilik olmuş 
(2,352 puan) tarafından
Aynen evet
(3,794 puan) tarafından
Anlıyorum ne hissettiklerini çünkü bende ayni şeyleri yaşadım
(2,352 puan) tarafından
Oylemi ah bu cocuklarla kadinlarin cektikleri
(3,794 puan) tarafından
Aldim boyunun ölçüsünü.  Benim çocuklarım dan önde olamaz kimse.
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kabul ettiyse hepsini etti olmaz ki öyle ciddi ciddi konuşman lazım 
(2,352 puan) tarafından
Kendi cocugundan once bi problem yoktu ama kizim nasil dogdu cocuklarla ilgilenmemeye basladi
(775 puan) tarafından
Yani bu düşüncen yanlış benimde 3 tane çocuğum var 3
 Doğunca ister istemez tüm ilgi ona kayıyor çünkü küçük daha fazla ihtiyacı var bu şekilde düşünme sen beni dinle diğer yorumları da okudum çok fevri düşünenler olmuş
(13,202 puan) tarafından
Bebektir tabi kayar ama gördüğüm duyduğum örneklerle destekledim söylemimi bu karışma lan benim çocuğuma kadar gider yayarsa arkadaş
0 oy
(2,864 puan) tarafından
Ah yavrularım,kaç yaşında çocukların canım,valla içim cız etti,nasıl iyi anlıyorum seni, çocuklarını sakın ezdirme ama 
(2,352 puan) tarafından
Kizim 2.5 yasinda oglumda 4 yasinda
(2,864 puan) tarafından
Çokta miniklermis, Rabbim hep yüzlerine gülsün inşallah
0 oy
(1,718 puan) tarafından
Kaç yaşlarında çocukların canım kıyamam bunlar malesef istemesek de oluyor :((( 
(2,352 puan) tarafından
Ya inanki varya bakiyorum bazen carsiya bile cikinca istemiyolar bisey ama gozumun icine bakiyolar resmen oglum 4 yasinda kizimda 2.5
(1,718 puan) tarafından
Yaa çok da küçükler aslında çok bişey isteyecek halleri de yok ki zaten onların :( eşiniz bu dengeyi kuramazsa ilerde çok sorunla karşılaşabilirsinizz
(2,352 puan) tarafından
Ama ona dedim sana cocuklarimin zarari yok onune ne koyarsan onlari yiyolar senden sadece sevgi bekliyolar
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Bende üvey baba elinde büyüyen bir çocuğum. Keşke evlenmeseydin diyicemde olan olmuş napalim.. Ama bundan sonra fazla o adamdan ilgi bekleme çünkü kendi çocuğu daha önemli demekki verdiği değer sevgi gerçek değilmiş. Umarım çocukların piskolojisi etkilenmez
(775 puan) tarafından
Ya hu niye uzaklaştırmaya çalışıyorsun o da onların kardeşi eşinin öz çocukları da olsa kucağa alınan yine o bebek olacaktı
(470 puan) tarafından
Cnm o küçük minik henüz ondan öyle ama diğerlerini önce bı sevse etse küçüğu sonra sevse hiçbir sorun olmaZ tatlı dille söyle esine
(1,082 puan) tarafından
Bı gelince diğerlerini yanağından öpüp bebegini kucağına alsa olur ama bazen insanlar böyle ince fikirli olamiyor
(2,352 puan) tarafından
İste diyom ya cocuklari kucagina alipta sevmez bebegi kucagina alinca benim cocuklarda kenarda oturuyolar sessizce onlarida o halde birakamam orda mecbur oyaliyorum
(48,615 puan) tarafından
kiyamam ya cokta kucukler
0 oy
(1,850 puan) tarafından
Babaları nafaka veriyormu peki
(2,352 puan) tarafından
Dunya kadar borcu var her aksam pavyonlarda onun kazandigi parayi cocuklarima yedirmem ben o yuzden istemedim nafakayi
0 oy
(470 puan) tarafından
Kendi babalariyla konusuyormu çocuklar ayrımcılık sokmasa evinize iyiydi çok üzüldüm okurken :(
(470 puan) tarafından
Eşinin ilk evliligimi yoksa başka evlilik yaptimi çocuğu fln varmı başka bu ilk mi
(2,352 puan) tarafından
Yok gostermiyorum cocuklari babasina cunku zamaninda cocuklarini istemeyen babaydi.
(2,352 puan) tarafından
Bu ilk cocugu esimin ilk evliligi
(470 puan) tarafından
Heyecanı var tabi ilk çocuğu onun ondan ama sen söyle ona ayrımcılık olmasın evimizde de ya hepsine al ya hiç alma de küçük bebek ne anlasın bebekten yani heves mi etti ne etti ama olmaz öyle
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Gözlerim doldu vallahi burnumun direği sızladı

Kocanın ilk çocuğumu

Çok ayıp etmiş
(2,352 puan) tarafından
Evet ilk cocugu
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Canım eşinle güzelce konuş bebeğimize bir şey alma kararın olunca lütfen diğer çocuklarıma da al. Paran yoksa hiç birine alma. Onlarda küçük senden bir şey bekliyorlar o an diye söyle.
(2,545 puan) tarafından
Birde söyle bebeğimiz daha anlamıyor ne alındığını ama diğerleri anlıyor canım benim de. Güzellikle söyle anlamazsa kızarsın
(2,352 puan) tarafından
Kiz benim dememe gerek bile yok zaten el kadar bebek bi kere oyuncaktan anlamaz o cocuklar onun gozunun icine bakiyolar bisey alicakmi diye onunda farkinda
(2,545 puan) tarafından
Evet de bazen anlamıyor erkek beyni canısı sen dile getir
0 oy
tarafından
Oyy kuzum oyy Allah korusun ama boşansam işte bu sebepten ikinci bir es düşünmem benim için gitti kuzulara ezdirme sakın onları hep koru zaten verdikleri tepki bile nasıl mazlum olduklarını gösteriyor kıyamam 
(2,352 puan) tarafından
Oyy ben onlar icin ölürüm
tarafından
Valla el kadar bebek ne anlaşın oyuncaktan canım eşinin davranışlarının önüne geç tavrını en sert şekilde koy hangi dilden anlarsa o dilden konuş adam şimdiden başlamış ayrımcılığa ilerde neler yapar
0 oy
(48,615 puan) tarafından
ona 70 liraya bebek alana kadar ucune daha uyguna oyuncaklar alabilirdi. kimse demesin kendi çocuğuna ayri ozenir diye. iki çocuklu.kadinla.evlenip sorumlulugu aliyosa herseyi detayli düşünecek esit davranacak
(2,352 puan) tarafından
Oyuncak sart degildi aslinda kek bile alsa cocuklar mutlu olurdu
(48,615 puan) tarafından
kuzum yanlis anlamada çocukların cok ufak neden hemwn evlendin. hos esin ikna etmistir gözünü boyatmistir çocuklara ilgili davranip
(2,352 puan) tarafından
Aslinda evlenmicektim canim ama ailemin yaninda hergun laf dinliyodum biz simdi millete ne dicez bosandin geldin cocuklarla o yuzden mecbur kaldim
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Ben eşimin çocuklarını kabullendiysem, ya hepsine alırım yada hiç birine almam. Bir çocuğun vebalini taşıyamaz günah. İnşallah telafi eder yaptığı hatayı. 
0 oy
(2,032 puan) tarafından
Okuyunca icim cız etti ya sen çocuklarını kimseye ezdirme ve uzmesinede izin verme
(2,352 puan) tarafından
Oyle ypiyorum zaten onlar icin dunyayi yakarim

İlgili sorular

0 oy
16 cevap 531 göst.
14 Şubat 2022 Aile kategorisinde Semos (343 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 56 göst.
26 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Havin06 (2,048 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 463 göst.
14 Aralık 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Casperiye (4,142 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 177 göst.
30 Ekim 2023 Aile kategorisinde Semos (343 puan) tarafından soruldu

378,968 soru

11,343,742 cevap

34,809 kullanıcı

...