0 oy
1,291 göst.
Diğer kategorisinde (548 puan) tarafından
Selam yine ben akıl akıldan üstündür demişler bı akıl danışayim sizlere.Allah nasip ederse Aralık'ta doğumum olacak.esim bir az sorunsuz ilgisiz alakasiz sigara olayı var dün post acmistkm okuyanlar bilir.evimizin duzeni pek iyi değil kışın oldumu salonda soba kuruyoz o bur taraflar buz gibi mutfagimda sicak su yok banyida anı ısıtıcı var.Annem rema-artirit soğuğa gelemez iltahabi yükseliyor ve ailem Azerbaycanda ben İzmir'de.Dr dedi yaştan dolayı riskli gebelik sezeryanla olur bakanim yok.esim desen işe gidiyo kimsem yok burda Annemede kıyamıyorum yazik günah ayaklari emelyatli.Esimin bitmeyen borcu sigarası para dayanmiyo 3,5 ay sonra doğum yapcam bir çöp almadim ki yatak falan alcak durum yok.Bu gün annem dediki kızım sen gel burda doğum yap her kes burda bakariz sana az toparlan eşin gelsin alsin.Bizim orda bebek oldumu para götürürle kime ne goturduyse aynı iyade edilir.Yengemde anamda dedi gel burasi sana daha iyi yanına gelenlerde toplarsin parani bizde veririz gidip bebeğinin ihtiyacın alırsın.esinde sen gidene kadar evde delik cok yağmur yagdimi ev su içinde kaliyo oda evi onarsin bakımını yapsin gelişir alır dönersin diyorlar.Burda doğum yapsam bı tas çorba yapanım olmucak bunu esimde biliyo ve eşim bana bakamicak sabah gider aksam gelir.bende eşime dedim diyo ben napcam utumu yemeğimi kim yapacak dedim ben yapar difrize atarim alir isitir yersin bir ay olmadim burda çok iyi bakmış kendine.Sizce napayım riskli gebelik korkuyom tek basimyayim ilk gebeliğim devletde doğum olcak orayada erkek refakatçi izin yok bir saat ziyaret saati var oda esim işte oluyo.iki emelyat oldun bakanım olmadi ne evde ne hastanede.Napaliyim gidip ailemin yanında doğum yapip geleyim bebekte toparlasin kendin bende,yoksa burdami kalayım kimse olmucak yanimda.Napsam bana fikir verirmisiniz?

21 Cevaplar

0 oy
tarafından
Bence en iyi anan bakar sana sen ananın yanına git yanlız kalmassın lohusalığın sorunsuz olur ne bilim huzur bulur insan eşinde bi tuhaff yemek ütü diyo halende pesss 
(548 puan) tarafından
Kaç gündür zaten eşimle kavgadayiz maaş alir ortada yok kilima bozuldu 150 TL masrafi var bı usta getirmiyo iki gündür sıcaktan uyuyamiyom iki canliyim.annem ablam yengelerim Allah razı olsun iyi bakarlar ablam diyo gel her şeyini alir bagaja veririz gidersin her ihtiyacımi karşılarlar .kaç gündür stresdeyim agliyom adam diyo AA niye takuyon
tarafından
Allah hidayet versin bi tas çorba mı koyacak önüne acaba gitmesen :(
-Reklam-
0 oy
(73 puan) tarafından
Gitme sansin varsa git canim gercekten dogmdan sonra insanin bakana ihtiyaci oluyor rahat etmek istiyorsun bebegini 've kendini dusun sen herkes basinin caresine bakar esin de ilgilenmezse zaten napcan bunalima girersin bide allah korusun
(548 puan) tarafından
Ah kuzum zaten adam basli başına bunalıma sokar hep modumu dusuruyo tum gün 4 duvar arasindayim aksine gezdirsin yok ayaklarım ağrıyor diyip durur ama güne bı paket sigarae bitiriyor.ben bilmiyom kimse bakmaz ailesiyle konuşmuyoruz zaten
(73 puan) tarafından
Sen git git annenlerin yanina cok rahat edersin mis gibi bakarlar size emin ol dogumdan sonra insan bi afalliyor ben cok zor gecirdim agrim sizim cok oldu onun etkisiyle duygularimda dengesizlesti surekli agladim olue olmadik seylere oyle bi durum yasamazsin umarim
0 oy
(3,446 puan) tarafından
Ben olsam ardıma bakmadan giderdim net..
(548 puan) tarafından
Yok canım benim 39 eşimin 56 yaş
(2,931 puan) tarafından
Maşallah hic göstermiyosun foto da tas catlasa 26 27 :/ cok yas farki varmis aranizda esin kocaman adam dha akli başında duaunmesi gerekir tabiki git bekleme bile ben olsam gider gezer tozardim ki zaten uzakmis surekli gidip geldigin bi yer degildir
(548 puan) tarafından
Çok teşekkür ederim canım sen öyle görüyorsun(◔‿◔) uçakla sabah ciktinmi aktarma gidiyom ankara ığdır Iğdır'danda kendi aracimzla 2,5 saatlik yol memleketime.her zaman gidemiyorum ailende gelemiyo ki
(2,931 puan) tarafından
Yani hic bekleme git i bahaneyle memleketini görmüş olursun agirlasmadan git.
Ben azeri kardeslerimizi çok seviyorm cok sicak kanlisinz cok iyi niyetlisinz bizden de bolca selam götür hatta :)))))
(548 puan) tarafından
Canım benim Allah razı olsun sende sicak kanlisin var olasin eleykum selam basım üstüne (◍•ᴗ•◍)
0 oy
(774 puan) tarafından
Bence hem kendi hem de bebeginin iyiliği için ailenin yanına git. Sezeryan olacaksın bir de nasıl kalkıp bebekle ilgileneceksin. Ben normal dogum yaptıgım halde 1 hafta çok zorlandım otur kalk, yat kalk derken.. git sen. Eşin idare etain bir zahmet kendini. O halde ütü falan da yapamazsın zaten
(548 puan) tarafından
Orda evde yengem var anam babam bakar ki diyo yıllardır beklemisiz ben kendim bakcam(◔‿◔)ablam komusu büyük yengem yakın oda diyo kaç gündür agliyon stresdesin o halde nasıl bebek doğurup bakcan gel doğuma kadar gez toz kafani rahatla.orda doğum Dr annemin yakın arkadaşı 4+4 Dr hemde
(774 puan) tarafından
Ohooooo :)) koşa koşa git o halde
(548 puan) tarafından
Gidim dimi zaten evde bunaldım bı yere çıkarmıyor ancak iş yapip duruyom
0 oy
tarafından
Bencede annenin yanına git cnm daha mantıklı geldi bana
(548 puan) tarafından
Öyle yapayim dimi hepiniz ayni şeyi dediniz içimi rahatlatdiniz canim
0 oy
tarafından
Gitme imkanın var ise tabiki ailenin yanına git en doğrusunu yaparsin emin ol canım.bende ailemin yanında kaldım 6ay durum yoktu kmsem yoktu vs diye iyikide kldm
(548 puan) tarafından
Eşim diyo doğuma 3 ay var ben napcam dedim sende her maaş aldimmi evin eksiğin yap ben gelince bebekle azda olsa rahat edelim Aralıkta doğum olsa Ocak yada subatdat gel al diyorum sürat asiyo
tarafından
Boşver sen erkekler kendini düşnr zaten sen kendine ccgna bak inan en güzelini yaparsn
(548 puan) tarafından
Onceligim bebeğim çünkü ona iyi bakmak istiyorum ben iyi olmazsam nasil.bakcam kaç gündür keyfim yok agliyom yavrum yamulup kaliyo bı kenerda
0 oy
(1,933 puan) tarafından
Bu şartlar altında evinde kalamazsin canım kesinlikle annene gitmelisin mumkunse eşinde gelsin annene
(548 puan) tarafından
Annemlerin evi rahat kışın kisa kollu gezeriz ev kalabalık evde abimler var 4 çocuk var ben diyom doğuma gelirsin  en azindan 20 gunt baksınlar bana toparlim kendimie gelelim
0 oy
tarafından
Anlattıklarına gore en mantiklisi annenin yanina gitmen hem madden hem manen annen daha iyi

Bide kac yasindasin yas riskim var demissin ilk gebelik demissin
(548 puan) tarafından
İlk manavi iyi olcak maddide destekleri olcak hepsinin ordan döndükten sora bebegimin yatağın falan alirim.Canim 6 senedir evliyim üç sene durmadane tedavi gordum aşilama falan oldum olmadı bebek bırakmıştım istemiyordum eşimle sorunlar olmuştu Rabbimin nasipbi 38 yadimda anne etdi beni nasipse kasimda 39 olcam ikinci evliliğim ama ilk anne oluşum birde iki emelyat geçirdim kisten dolayı
tarafından
Anladim cnm evet esimin yengesi de 39da sezeryanla dogurmustu doktor ona da riskli bi ameliyat olucak demisti . Insalalh sag saglim yavrunu kucagina alirsin. Evinize gelen bu melek sayesinde de cokk iyi olursunuz insallah esinle:) yani esin de yolluyosa annenlere gitmen  cok mantikli cunku sezeryan sonrasi biri muhakkak sart. Bnde sezeryan oldum ilk gunler annem elimden tutmadan cocugu kucagima alamiyodum bnce gitmelisin
(548 puan) tarafından
Amin sağ ol kuzum Allah'ım seninde yavrunu uzun ömürlü etsin inşaallah.ben 5 sene bundan önce emelyat oldun kisten zor olmuştu eşim mecbur işe giduyodu ayaga kalamiyodum aç kalıyorum lavaboya bile kalkamiyidum zorla kalkardin tek başıma oda dikisim atardı.insallah eşim izin verirde giderim
tarafından
Insallah.cnm dogumdan sonra da ac kalırsan sutun olmaz ve inanki sut yoklugu hic biseyin yokluguna benzemiyo:(
(548 puan) tarafından
Dimi oda önemli anne sütü farkli insallt izin verir giderim
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Git canım git ailenin yanına . Eşinde yemeğini utushbu halletsin bir zahmet . Hem senin için hem bebek için iyi olur. 
(548 puan) tarafından
Aynen kuzum elimden geleni yapiyom bir ay gitdim memlekete her turlu yemeğin yaptim atdimw difrize adam yanimdae ol diyo ama ilgi alaka yok inşallah izin verir giderim
(7,118 puan) tarafından
Erkeklerin genellikle istediği hem karnım doysun hem pastam dursun .
(548 puan) tarafından
Aynen canim ya hiç bir şeyden geri kalmaz her istegidn yaparim tum günu kakılmış gibi yap et ama ne fayda
(7,118 puan) tarafından
Baktim anlamıyor kendini biraz geri cekeceksin canım kıymetini anlasin
(548 puan) tarafından
Kesek anlasa kuzum
0 oy
(3,136 puan) tarafından
Gitme imkanın varsa bir dk dahi durma muhakkak git canım. Doğumdan sonra bakanın olması şart. Kendi evinde kalsan sana bakan olmayacak çok zorlanırsın mahvolursun. Git toparlan sonra gel. Kaç yaşındasın ki canım yaştan dolayı riskli gebeliğin 
(548 puan) tarafından
Evimin konforu olsa inan hiç gitmem ama yağmur oldumu evin icinde baska zaman neysede lohusayken soğuk su iyi gelmez.allah koruusn hasta olurum bebem mahv olur .nasipse kasimda 39 olcam gülüm.dr riskli gebelik diyo birde eşim yuzunden stres yasiyorum
(3,136 puan) tarafından
Dikkat et kuzum stres yapma sonra olan sana ve bebeğine olur. Söylüyorum böyle ama insanın elinde değildir. Evde kontörüm yoksa muhakkak git hasta olup zarar görmektense ailenin yani en iyisidir yabancı yer değil zaten
(548 puan) tarafından
Aynen anam yanında rahat oluyom her kes başımdae pervane oluyo yarin Dr bakim ne diyo konuscam eşimle
(3,136 puan) tarafından
Inşallah bu konuda eşin sorun yaratmaz
(548 puan) tarafından
İnşallah canim inşallah
0 oy
(2,633 puan) tarafından
Eşini düzene sokmaya çalış canım. Ilk ordan başka. Ve 30. Haftaya girince başla alışverişe o zamana kadar liste yap kafanda. Sonra gitmeye almaya başlarsınız. 

Eğer gitmene sıkıntı yapmıyorsa git derim. Ordaki ailen sana daha rahat bakar. Ki kendi memlekettin herşeyi daha kolay halledersin. 
(548 puan) tarafından
Liste yaptim kuzum daha bı sey alamadim eşimle konusyom ama nafile iki gündür agluyom adam kendi aleminde dejmde güzelce konusuyorum bı baktim cikip gidiyo lafim agzimda kaldı.memleketim her konuda iyi ailem yanımda amca cocuklarim hep etrafimizda en azindan dogumdan sira 20-25 toparlasane gerisin hal ederkm inşallah
0 oy
(283 puan) tarafından
Tabiikide anan cunku bende ayni seyi yaptim 

Dogum oldu hala anamdayim ve Allah milyonlarca kez razi olsunn en buyuk destekcim .o olmasaydi kim bilir neler olurdu 

. Kendimede karnimdakileride bakamazdim ..  Erkeklere bakma hep kendilerini dusunurler.. gelsin anasi danasi yapsin yemegini 
(548 puan) tarafından
Annem bakmazmi Allah'ım razi olsun hepmuzin ana babasindan babam yazık diyo kuzum ben bakarim kuzum yavrusuna evde yengem var ablam komşu o bur yengem yakın akrabalarim yakin içyiz.esimde kışlık her sey yaptım elimden gelenj yapiyom izin verse de konuşup gircem 26 hfadan sora izin yok uçağa bakalim ne dicek
(283 puan) tarafından
Izin verir insallah hersey yavrunuz icin canim once onu dusunmesi gerek mecbur .
0 oy
(2,931 puan) tarafından
Sen o haldesin hala utumu yemegimi kim yapacak diye mi dusunuyo öküz tabiki annenin yanina git kocan kendini dusunuyo sende bebeğinle kendini dusun. Baksin basinin caresine ben olsam giderdim 2 ay sonra gelirdim evi bebege uygun yapsin aen gelene kdar yagmur yagsa napcak o bebek evde yavrum üşür
(2,931 puan) tarafından
Bnce en kısa zamanda git
(548 puan) tarafından
Yarın Dr konusim bakim ne diyo alim bileti gidim en azından doğuma kadar stressiz yasarim
(2,931 puan) tarafından
Aynen hemde bebisinde rahat eder yavrucuk
(548 puan) tarafından
Sağ ol kuzum içimi rahatlatdiniz ya Allah hepinizden razı olsun
(2,931 puan) tarafından
Hic kocana bakma erkekler kendilerini düşünür hep icin de rahat olsun yavrun icin gidiyosun
0 oy
(56 puan) tarafından
Canim yeni mi evlisiniz  yanlış  anlamazsan çünkü  erkek o durumda  eşinin  rahatlığını düşünmesi  lazım 
(548 puan) tarafından
Yok gülüm Ocak ayında 7 sene olcak.
(56 puan) tarafından
Düşüncesizlik yapıyor eşin  bence
(548 puan) tarafından
Hep kendi diyorum evde sıkılıyorum bunaldim bı arkadasim var zaten burda tanıdığım kimse yok pek ora giderim geldim burnumdane geli illae zırıl zırıl ağlarım
(56 puan) tarafından
Ya kaç yaşında  ki eşin bu ergen davranış kendisi nasıl çıkıp  geziyorsa sende geziceksin
0 oy
(1,847 puan) tarafından
Tabiki de ailenin yanına git. Zor zamanlar çünkü yalnız başına geçmez. Esin bir şekilde idare eder. 
(548 puan) tarafından
Daha 5 aylık şimdiden bazı seylere zorlanıyorum.pazar işi ev her sey bana bakiyo
0 oy
tarafından
Sen doğum yapacaksın bide sezaryen adamın derdi hala ütü yemek git kardeşim annenin yanına orda güzelce doğur ne peeisanligini cekeceksin burda 
(548 puan) tarafından
Bende diyorum anlatiyirum zorluklari kışın olacak bebek sakinmi aglakmi olcak her sey bendem sorumlu olcak ama surat yapıyo
tarafından
Amaaann hepsi aynı boş ver sen önce kendini düşün oda alışır zamanla
0 oy
(762 puan) tarafından
Bence annen gilin yanına git cnm en doğrusu bu
(548 puan) tarafından
İnşallah izin izin verir giderim
0 oy
(207 puan) tarafından
Sezeryan oldum bende inan yanında mutlaka biri olmalı inan bana çok zor oluyor dikişler kasıyor sürekli yürümek zorundasn yürüdükçe iyi oluyorsn çünkü lohusayken kendini sıcak tutma gerekir benimde evim sobalı ama ben Nisan'da yapmıştım çok şükür doğumu bence annenin yanına git en iyisi bu 
(548 puan) tarafından
Ben kışın olcam birde 5 sene bundan önce emelyat oldun sezeryanli kendiside zorlandığımı goruyodu anam yazik gelemedi ayaklarindan babam gelse napcakti bakanim olmadi usutdum kaldim ortada
0 oy
(198 puan) tarafından
Canım kesinlikle gitmelisin. Doğumdan sonra insan çok zorlanıyor mutlaka yanında sana bakacak biri olmalı. Hatta keşke 3 ay felan kalsan bebeğinin sancılı dönemi bitse 3 aydan sonra toparlanıyor bebekler sonra bi şekilde halledersin evinde kalırsan çok zorlanacaksın bide lohusalık psikolojisiyle..
(548 puan) tarafından
Annemde diyo gel kızım hepimiz burdayiz martda bizim orda Nevruz Bayramı gecirirz birlikte gidersin sora bebekte sende toprlanirsin
(198 puan) tarafından
Bence en mantıklısı öyle yapman
(548 puan) tarafından
Bu gün Dr konuşayim ne dicek ona göre hareket edeyim
0 oy
(1,865 puan) tarafından
Riskli gebelikse haftan ilerlemeden yola çıkmalısın. Senin yerihde bu koşullarda olsaydım anneme giderdim. Eşinde sağlıklıysa kendi ihtiyaçlarını kendisi yapabilir yemek ütü temizlik bunlar bir erkeğinde yapabileceği basit şeyler. Şuün sen ve bebişin sağlığı cok çok  önemli. Sen ve bebek için hangisinin sağlıklı rahat ve doğru olavağına sen daha iyi karar verirsin 
(548 puan) tarafından
Bu gün Dr gitcem bakim ne diyor ona göre eşimle konuşcam tekrardan.esim yemek konusunda zorlanmaz kışlık her şeyini yaptim.evde tüm gün eşim sinir ediyo bende üzülüyorum huzurum kaciyo tek başıma napam ne edem düşünmekten yoruldum.ailemin yani rahat her konuda bakalim esim nedicek

İlgili sorular

0 oy
23 cevap 439 göst.
23 Nisan 2023 Aile kategorisinde DUYGUSALL (42 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 142 göst.
2 Mart 2022 Aile kategorisinde Mislimisli003 (3,895 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 312 göst.
5 Eylül 2021 Aile kategorisinde Pamuk şekeri (1,301 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 93 göst.
10 Mayıs 2021 Diğer kategorisinde ozgecangursoybursa (10,963 puan) tarafından soruldu

380,159 soru

11,380,613 cevap

34,871 kullanıcı

...