0 oy
351 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (77 puan) tarafından
Kızlar panik atak ve anksiyete hastasıyım 7 gün oldu dogum yaptım suanda covit ten hastanede yatıyorum. Deli gibi sürekli hastalık araştırıyorum kafayı yemek üzereyim basım ağrısa kesin kötü bisey diyorum hic uyuyamadım bugun parmağım ağrısa kötü biseye yoruyorum hic rahat değilim aranızda böyle olup atlatan varmı nasıl atlattınız

14 Cevaplar

+2 oy
(868 puan) tarafından
kadere tam teslimiyet ile iman et.Basimiza Allahin yazdığından başka bişey gelmez.Dusunup kendine hayati zehir edeceğin yere, anı yaşa.Hayirli bi şekilde yaşa.

Bizi panik atak durumuna getirecek tek şey"Ahiretteki hâlim nasıl olacak?" düşüncesi olmalı...Bunun karşısında harekete geçmeli.
-Reklam-
0 oy
tarafından
Panik atağın şifası senin elinde kuzum, takma, kafana kötü şeyler getirme
0 oy
(1,950 puan) tarafından
Panik atak eger tedavi görmezsen ileri seviyeye götürür. Kendine yazık etme. Cok dusunme bosver.
0 oy
(4,853 puan) tarafından
Stresten uzak dur cok etkiler kafanı dağıtmaya çalış 
0 oy
(268 puan) tarafından
Korkunun uzerine git en kotu ne olabilir diye dusun ve sakinles.biraz ic huzura yonel canim dinini arastir ecel gelmeden olmezsin eger ecelin geldiysede sen sapasaglamsan da ayagin kayar ölursun kendinu rahatlat hayal kur.ben koronanin ilk zamani dogum yaptim ve 1 ay koironadan dolayi esim eve gelemedi 1 aylik bebekle tek kaldim ve aksiyete hastasiyim bildigin boguluyor gibi oluyordum nefes alamiyordum gece uykulari haram olmustu ki uyusamda kabuslarla uyaniyordum.surekli bebegime bisey olacak diye nefesini dinliyordum atesini olcuyordum surekli ev temizleyip hic disari cikmiyordum ki camlari bile acmadim.1 yil ne ben disari ciktim ne eve esimden baskasini aldim sonra cok kotu oldugumun farkina vardim bebegim de buyumeye basladikca disari cikmak istedi. Simdi 20 aylik hic eve girmiyoruz ve eskiden yaptiklarimin hic birini yapmiyorum yine temizim ama abartmiyorum.nefesim daralmiyo guzelde uyuyorum yarabbime sukur.hep olecegim diye dusunuyordum Allah oyle duruma dusurmesin kimseyi
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Bir yıl yaşadım aynısını öncelikle sakın ol bu durumdan kurtulmak istedikçe batarsin kaçmak istedikçe içinde olursun düşünmek istemedikçe zaten tekrar aklına getirmiş olursun herşeyden önce bu dünya gelip geçici ölüm herkese var hastalık herkese var bunu unutma ayrıca senin gerçekten çok ciddi bir hastalığın olsa ne olur ki bu devir teknoloji devri herşeye çözüm var kendini yıpratırken eşini çocuğunu düşünmüyorsun hiç degilmi aklına sana birşey olursa onlar nolcak diye geliyordur ama asıl sorum o değil onları düşünmen su şekilde olmalı çocuğum ne yedi eşim ne yedi annem benim için üzülüyor böyle görünce vs şeyler kafanı tamamen boşalt üzerine gelen stres her neyse geçici olduğunu unutma hicbir sıkıntı sonuçsuz kalmaz her karanlık gün aydınlığa kavuşur tıpkı senin bugünleri geride biraktiğin gibi acele etme herşey olacağına varır büyütülecek birşey yok bu dert geçince bu günlerine güleceksin ozaman beni bul beraber gulelim
(444 puan) tarafından
Biliyorum eski post ama öyle güzel şeyler yazmış sin ki.helal olsun sana yazdıklarını okurken ben bile sakinleşip rahatladım  şimdi gelde beraber gülelim kalbî güzel insan
0 oy
(116 puan) tarafından
Esim suan aynı şekilde sürekli kendinde birsey arıyor benimde psikolojimi bozucak delirmek üzerim bende çok üzülüyorum bi türlü ikna olmuyo gitmediği doktor kalmadı:(
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kaygı bozukluğu için ilaç kullanıyorum üç aydır hafifledim sanki
0 oy
(66 puan) tarafından
Uzun süre kullanılan ilaçlar ve terapilerle. Bir servet harcadım bu hastalıktan kurtulmak için. Bunda kafana takma, iyi düşün, iç huzura yönel gibi şeyler hiçbir işe yaramıyor. Yaramasını istesen bile yaratmaya çalıştığın durgunluk tam tersi etki yarayıyor. Bu düşünceler beyin fonksiyonunu bozduğu gibi bütün vücut sistemini ele geçiriyor. Şuan için bir tavsiye veremem, tavsiyeler bu durumda yetersiz kalıyor. Hastalığınızı atlattıktan sonra psikiyatri ve terapi ile uzun bir süreçte yavaş ama emin adımlarla iyileşebilirsiniz. Şimdiden geçmiş olsun, kendinize iyi bakın.
0 oy
(2,493 puan) tarafından
Yarın ilaca başlıyorum ben de nasipse. Telkin edemiyorum artık kendimi yoruldum. Bugün gittim psikiyatriye
(1,272 puan) tarafından
İlaçların yan etkileride çok zor :( Rabbim şifalar versin.
(2,493 puan) tarafından
Sordum bir tane ilaç verdi herhangi bir yan etkisi veya bağımlılık yapacak bir durum yok dedi
0 oy
(802 puan) tarafından
İnşirah suresini oku canım, rabbim yüreğine ferahlık versin.

Bende de kaygı bozuklugu var teşhis konmadi ama bende hep arastrmaa yapardım Kafaya takar içim içimi yerdi.Sonra neden korktugumu buldum ve Rabbime yöneldim, ibadetlerimi cogalttim kuranlarimi okudum ona layık kul olmaya çalıştım Çünkü ölüm korkusu ancak bu şekilde aşılıyor.

Benim formül buydu canım, rabbim sana acil ve kesin şifalar ihsan eylesin Bunu yenmen için sana senden başka fayda yok cnm
0 oy
(1,681 puan) tarafından
Ben varım canım halende atlatamadim
0 oy
tarafından
Panik atak tedavisi gördüm canım. 

Bu şekilde kendine daha çok yipratiryorsun. Öncelikle araştırmayi bırakman gerekiyor. Bu durumla kendim bas edemiyorsun. Destek almalisin 
0 oy
(1,272 puan) tarafından
Kendimi Bi salsam şizofreni olurum. Takmayın demeyle olmuyor. Düşünmemek için kendimi başka şeylerle oyalıyorum. Mesela imkanım varsa kitap okuyorum hatta kişisel gelişim kitapları yada yazıları okuyorum çok faydası oluyor. Sevdiğim şeylerle meşgul olmaya çalışıyorum. Sevdiğim kokularda çok işe yarıyor beni mutlu eden parfüm kokusu mesela pozitif düşünmemi sağlıyabiliyor. Hareketli müzik dinlemek. Geceleride böyle telefona sarıyorum. Uykum var ama kafama ille bişe takılır kurarım da kurarım. Takmamak içinde böyle kendimi oyalamaya çalışıyorum. Aahh aslında tedaviye ihtiyacı olan biz değil bizi bu duruma getirenlerde neyse.. Çok geçmiş olsun

İlgili sorular

+1 oy
5 cevap 115 göst.
7 Nisan 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Miniminnosannesi (44 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 180 göst.
0 oy
7 cevap 202 göst.
0 oy
5 cevap 242 göst.
14 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Melek06 (712 puan) tarafından soruldu

381,690 soru

11,426,096 cevap

34,985 kullanıcı

...