0 oy
423 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (4,853 puan) tarafından
Oğlumu sünnet ettirmeyi düşünüyoruz haftaya fakat kararsiz kaldık 

Sizce hangisi ve neden ?

15 Cevaplar

0 oy
(3,446 puan) tarafından
Pek bilgim yok ama keşke beni de sünnet etseler di belki evlenmezdm diyesim geldi :dfafafafsgsga
(8,955 puan) tarafından
aafsffs :D çok hoşsun :D
-Reklam-
0 oy
(8,955 puan) tarafından
Ben de şurada bekleyeyim. Biz de bu ay içinde yaptırmayı düşünüyoruz. 
(4,853 puan) tarafından
Kac aylik sizinki
(8,955 puan) tarafından
50 günlük oldu canım. Haftaya doktora gideceğiz işte. Üç ayı dolmadan olsun istiyorum. Sağa sola çok dönmeden kendini bilmeden.
(4,853 puan) tarafından
Evet en güzeli ben pişmanım simdi
(8,955 puan) tarafından
Korkuyorum bir yandan. Ağlar dururum kesin :D ama bebeğim için iyi olacak inşallah.
0 oy
tarafından
Bende düşündüm 22 aylık olduğu için ve durmayacagi için genel dediler kabul etmedim çok küçük ve genel anesteziyi kaldiramayabilir bayilmasini istemedim .

O yüzden kaldı ilerde büyüyünce lokal yaptırırız 
tarafından
Kesinlikle daha iyi lokal yaptırın hareketli değilken büyüyünce çok zor biz kaldık bak mesela 22 aylik
(4,853 puan) tarafından
Bizede doktor genel dedi bende istemiyorum açıkçası genel ama boyuna kilosuna göre veriyoruz narkoz dedi kararsızım 21 aylik bu arada
tarafından
Bizimki de 22 aylık ben genel istemedim doktor ozman yorun koştur ettir uykuya daldığı zaman yapalım demişti
(4,853 puan) tarafından
Eee uyudumu bari nasil oldu bizimki asla o şekilde uyuyakalmaz
tarafından
Yok kız yaptırmadım ben genel deyince .e uyuyunca kalkmicak mi sanki iğne falan vururken diye kaldı benimki çok hareketli bide oraya yattimi yirtinir morarip kalır genelide istemedik az büyüsün dedim kaldı ya . Kucukkende kolikti 7 saat kesintisiz ağlardı ondan yaptirmadim ama keşke yaptiraydim öylede ağlıyordu böylede ağlardı
0 oy
(3,893 puan) tarafından
Estetik sünnet oldu evde, yani lokal anestezi 
(4,853 puan) tarafından
Kac aylıktı
0 oy
(12,856 puan) tarafından
3 aylıkken lokal yaptırdım kaç aylık bebeğin
(4,853 puan) tarafından
21 aylik en güzeli küçükken yaptırmak
(12,856 puan) tarafından
Büyükmüş canım lokal yapmaz bence doktorlar hareket etmesini riske alamazlar genel de tehlikeli bence çok küçük siz en iyisi bekleyin 5 yaşa kadar
(8,955 puan) tarafından
Banu hastanede mi yaptırdınız. Burda sünnetçi de varmış. Eşim onu söylüyor ama ben hastanede yaptıralım dedim. Benim oğlum da 50 günlük şimdi. Üç ayı dolmadan yaptırmayı düşünüyoruz.
0 oy
tarafından
Genel anestezi yapicam dedi doktor 2yasindaydi zararli olur derler yasi kucuk ya dedim korkma annesi ona gore anestezi veriyoruz bi sorun olmaz dedi olmadi sukur doktorumuza guvendik Allah razi olsun bi sıkıntı cikmadi 
(4,853 puan) tarafından
Evet boyuna kilosuna göre veriliyor narkoz dedi ama istemiyorum ben kararsızım bilmiyorum
tarafından
Hayirlisi ozaman piskolojik olarak daha iyi o aci ve korku kalici korkulara sebep olabiliyomus bazi cocuklarda bende kabul ettim
0 oy
(12,513 puan) tarafından
19 günlük 40 ı çıkınca lokal yaptırcaz sanırım 
(4,853 puan) tarafından
En güzeli büyümeden yaptırmak
0 oy
(3,378 puan) tarafından
Küçükse lokal

Büyük genel

Biz lokal yaptırmıştık
(4,853 puan) tarafından
21 aylik ama ben lokal istiyorum
(3,378 puan) tarafından
Nasıl isterseniz öyle olur tabi. Sadece çocuk daha çok yoruluyor. Ellerini kollarını tutuyorlar kıpırdamasın diye bastırıyorlar. Bu da çocuğu daha çok korkutuyor.
0 oy
(13,202 puan) tarafından
Kaç yaşında olduğuna bağlı lokal yaptırdık 6 aylıkken biz kuzum şuan yaşına hafta var şuan olsa anestezi ile olur hareketli çok 
(4,853 puan) tarafından
21 aylik ben lokal istiyorum
(13,202 puan) tarafından
Neredeyse imkansız
(4,853 puan) tarafından
Evet çok hareketli ilerde unutamicagi anı olarak kalsın istemiyorum sanırım biraz daha ertelicez
0 oy
(8,986 puan) tarafından
Genel istiyorum çünkü küçük durmaz riskli bi yanlış yapar falan bakalim
(4,853 puan) tarafından
Ya bende genel istemiyorum vazgeçtik bu yüzden
(8,986 puan) tarafından
Ben telefonda konuştum ama daha gitmedik devlette dr. Yok bu hafta özele gidecez bakalım ne dicek belki küçük kalsın der
0 oy
(119,345 puan) tarafından
askim 9 aydan kucukse lokal buyukse zorunlu genel anestesi yapiliyo yani senin trrcihin pek onemi yok
(4,853 puan) tarafından
İlerleyen yaşlarda yaptırırım o halde
(119,345 puan) tarafından
7 yasinda lokal yapiyolarmis
0 oy
(44,714 puan) tarafından
Lokal oldu canım dikişsiz klipsli oldu biz çok memmun kaldik çokta kolay gecirdik
(4,853 puan) tarafından
Ne kadarlikti canm
(44,714 puan) tarafından
6 aylikti
0 oy
(734 puan) tarafından
Annesi genel yaptır uyutuyorlar.çocuk kıpırdamıyor ne olduğu görmüyor. Ve korkmuyor.Sizin için basit geliyor ama onun için önemli bir organ lokalde tutmak zorunda kalıyorlar kıpırdasa kesim düzgün olmazsa yada düzgün dikilmezse.Birazda onların geleceği açısından bakın :) onların kilosuna göre ilaç veriliyor anestezi ağır gelmez korkmayın
0 oy
(3,681 puan) tarafından
Lokal canım o kadar uzun bir işlem değil 10 dk bile sürmedi benim 5 aylıktı oğlum yatmaktan nefret ediyordu çok ağladı ama uzun sürmedi hiç canı acıdıgi için değil yattığı için ağladı yoksa iğneyi bile hissemedi acısını sprey ile uyuşturdu ilk sonra iğne 
0 oy
(12,264 puan) tarafından
Lokal tercih ettik biz

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 93 göst.
12 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 245 göst.
27 Ocak 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Pelin1 (592 puan) tarafından soruldu
0 oy
20 cevap 203 göst.
2 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Krtogl (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 199 göst.
6 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Mursi (528 puan) tarafından soruldu

380,268 soru

11,385,307 cevap

34,884 kullanıcı

...