0 oy
217 göst.
Aile kategorisinde (514 puan) tarafından
Merhaba anneler. Bebek odasi, esyalari sizin gecelik takiminiz sut sagma makinaniz vs.. dogum parasi haric kac para butce ayirdiniz?

18 Cevaplar

0 oy
(3,456 puan) tarafından
Ben sadece 2 tane hastane çıkışı aldım annem başka bişey aldırmadı hepsini kendisi aldı
(514 puan) tarafından
Ohh ne guzel
(3,456 puan) tarafından
Allah başımdan eksik etmesin canm herseyini aldılar bebeğimin 1.5 ay sonra doğumum var anne bebek çantasına kadar aldılar
(514 puan) tarafından
Masallah  canim
-Reklam-
0 oy
(1,465 puan) tarafından
Bütçe ayirmadim açıkçası ama hepsine 25-30 gitmiştir . Tüm eşyaları dahil . Hala da gidyor :D
(514 puan) tarafından
25 bin mi:)
(1,465 puan) tarafından
İçine oda takımı dahil bebek arabası vs zaten onlar 15 tuttu :)
0 oy
(592 puan) tarafından
Ne kadar harcadık bilmiyorum ama allah elinde olmayana yardım etsin hic ummadık eksikler cıkıyor
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Minimum 10 bin lira tutar sanırım. Biz hamile kaldığım günden itibaren parça parça aldık o yüzden toplam fiyat bilemiyorum
0 oy
(628 puan) tarafından
10.000 civarı 
0 oy
(3,675 puan) tarafından
Annem beşiğini alıcak canım bizde dolabını arabasını diğerlerini de ihtiyaç oldukça almayı düşünüyorum mesela süt sağma makinasına ihtiyacım olmucak belki boşa para vermek istemiyorum
0 oy
(3,331 puan) tarafından
Bütçe ayirmadik parça parça aldık ne kadar tuttu hesap yapmadım bu hafta oda takımı ekstra anne yani beşik falan alcam bakalım ne kadar tutcak Allah olmayana yardım etsin gerçekten bu devirde herşey ateş pahası
0 oy
(118,476 puan) tarafından
bize gore 5bin turkiyeye gore 50bin tuttuydu
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Hiç birşey almadım çocuğum doğdu.zaman annem bebek arabasi ablam beşik verdi kiz kardeşim ablam kendi çocuklarının küçülmüş kıyafetleri ayakkabıları verdi oda takımı daha almadi.1  yaşında yer yatağı yaptım odamızda uyuyor ilerleyen zamanda belki bisey alırım 
0 oy
(1,022 puan) tarafından
Öyle bi bütçe ayirmadm aylik olarak biseler alıyorum bi ay beşik ve arabasını aldim bi ay kıyafet..eksiklerini de azar azar tamamlıyorum.
0 oy
(5,020 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Valla kesin bir fiyat veremem canm ben en önemli olanları aldım çok aşırı giysi felan almadım çünkü herkes çok alma hemen büyüyor felan dediydi ve doğru çıktı birde saolsun annem görümcelerim de getirdi takım felan bence en fazla 1000 tl ben harcamışımdır hadi 1500 olsun daha fazla harcamadık bebek arabası puset felan dahil büyüdükçe aldım ben hem yeni şeyler gördükçe içimde kalmamış oldu ama şuan pahalıdır ya birde ben çocuk odası yapmadım kendi dolabım büyüktü ortasını kızıma ayırdık yatağı da beşiğiydi ileriki zaman da düşünüyorum 3 4 yaşından sonra yaparım odayı zaten kocam mobilyacı istediğim gibi yarı fiyatına yapar inşallah 
0 oy
tarafından
Beşikçi yatağını ve birçok eksiği annem yaptı Allah razı olsun kaynanamda yapmış biraz onun dışındakileri de ben her ay peyder pey aldım eksikleri odayı da annem şimdi yapmayalım 4 5 aylıkken yapalım dedi öyle karar  verdik 
0 oy
tarafından
Rahat 15.000 harcamışımdır halada harcıyorz canm eksik bitmiyor
0 oy
(359 puan) tarafından
Öyle kenara ayırmadık canm ama doğum dahil 10 bini buldu
0 oy
tarafından
Bütçe ayırdık desem yalan olur canım eşimin ailesi 1000 TL.lik kıyafetiydi biberonuydu alışverişini yaptırdılar sağ olsunlar kendi ailem de kıyafet aldılar babynest dedikleri yatağı aldılar babam her gelişinde para bırakırdı bu sefer sağ olsun 50 Euro bıraktı gitti eksiği kaldıysa alın diye. Ha Allah iki taraftan da razı olsun aldı sattılar ♥️ oğlumun beşiğini manevi dayısı aldı hediye olarak. Ufak tefek eksikleri olsun hoşumuza gideni olsun eşimle aldık. Geriye bir tek dolabı kaldı onu da kafama göre bulabilirsem çok mutlu olacağım :) doğumu devlette düşündüğüm için ona da bir bütçe ayirmadik. Ama doğuma giren ebeye hemşireye hediye alınır bizim orada ya hediye alırım ya çok bir şey değil ama 50-100 TL veririm. Maddi konuda sıkıntıdayız zaten. Rabbim bu günümüzü aratmasın inşallah ♥️ Ufak tefek derken her şeyi alınmış oluyor zaten fark bile edemiyorsun inan ki :) o yüzden bütçe ayıralım diye düşünme hiç ♥️
(514 puan) tarafından
Masallah canim ne mutlu size aileniz size destek olmus. Aileler iyi ki var
tarafından
Allah razı olsun hepsinden canım , kasma kendini yani vakit daraldikca herkes elini taşın altına koyuyor. Her şey gönlünüzce olsun inşallah ♥️
(514 puan) tarafından
❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️❤️
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Bebek arabasi beşik çanta 2000 annem verdi rahat 2000 likte kıyafet aldı bende hijyen malzemeleri bezleri eczane eşyaları derken 1000 gitse 4 -5 arası gitti
0 oy
tarafından
2 sene önce doğmadan 2bin falan tutmuştur ama odası yoktu içinde doğumumu devlette yaptım küçük doğduğu için herşeyi bir daha aldık şuanki hamileliğimde gecelik kıyafetler 4bini geçti büyük oğluma yeni yatak aldım 2300 doğumda 4.500 tutucak

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 125 göst.
5 Mayıs 2022 Aile kategorisinde Aysezpr (2 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 864 göst.
2 Ağustos 2018 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Hülyaa (57 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 58 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Kimsiz457 (3 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 14 göst.
19 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Kimsiz457 (3 puan) tarafından soruldu

374,609 soru

11,204,168 cevap

34,506 kullanıcı

...