0 oy
292 göst.
Diğer kategorisinde (116 puan) tarafından
38 haftalik oldum bebegimi bekliyorum suanlik normal gözüküyor doğum Allah nasip ederse ama aşırı korkuyorum her sabah uyanıyorum acaba bugünmu diye hiç bir doğum birbirine benzemez lakin beni ne bekliyo bilmek istiyorum normal dogumun en zor kısmı nedir sanci cekmek mi yoksa o doğum anımı :/

22 Cevaplar

+1 oy
(1,398 puan) tarafından
Ben doğum yaptıktan hemen sonra bidaha cocuk dogurmicam ne kadar zormuş dedim artık neyi zor geldi şuan hatırlamıyorum bile ama şuan o anı tekrar yaşamak istiyorum doğum acısını beyin kaydetmezmis o yüzden ben sadece doğum yapmanın güzelliğini hatırlıyorum 
-Reklam-
0 oy
(1,995 puan) tarafından
ay bekleyeyim bende hamileyim ilk olucak benimde korkuyom
0 oy
(7,702 puan) tarafından
İyi bir ekiple doğuma girersen harika bir anı olur sana canım. Hiçbir zorluğu olmaz 
(7,702 puan) tarafından
Olur canım ama çok fazla da yüklenme şekerden dolayı az ve öz
(116 puan) tarafından
Günde 5 tane
(7,702 puan) tarafından
Tamam canım. Sen korkma bak eğer kötü bir şey olsa kimse doğum yapmazdı ;)
(116 puan) tarafından
Yani tabiki orasi öyle biraz rahatlıyorum böyle düşününce
(7,702 puan) tarafından
Hem bir de şöyle düşün bebeğine kavuşacaksın. Bir bakmışsın kucağına kime benzediğini şu an bilmediğin canından bir parçayı verecekler ve o an tüm her şeyi unutacaksın canım. Rabbim sağlıcakla ağrısız sızısız hayırlı bir şekilde kavuştursun sizi
0 oy
(1,897 puan) tarafından
Özel hastanede doğum yap ayrıca epidural doğum yap muhakkak boş yere okadar sancı çekme doğumda bende öyle yapacağım
(116 puan) tarafından
Devlette maalesef
(1,897 puan) tarafından
Yani devlette ne epidural yapabilirsin nede başka bişey sen ve şansın a kalmış artık bence imkanlarını zorla ve özele git iyi bir doktor ve hastane bul
0 oy
tarafından
Tabi ki sancı kısmi. Doğum anında ne var ikiniyon çıkıyor. Öyle bir rahatlama hissi ki o anlatamam. Karnın birden iniyor. Bana doktor şimdi karnına bak demişti. Eşi çıkınca balon gibi sonmüştüm :D
(116 puan) tarafından
Gercekten mi sancidan o kadar korkmuyorum dogum anindan çok korkuyorum nedense hani kesik falan yada ıkınamazsam diye
tarafından
Yok ya bana göre sancı zordu. Doğum anında güzel ikindigim için sorun yaşamadım. Afedersin büyük abdest yapar gibi ikincan. Arada dur der sana doktor. Şimdiden egzersiz ve o bölgeye yağ ile masaj yaparsan dikişin kesigin de olmaz. Dikiş olcak diye bişe yok. Kafandan onu sil. Hep olumlu düşün ki evrende olumlu dönsün sana. Benim iki doğum ikiside ne kesi var ne dikiş.
(116 puan) tarafından
Devlette olucak ama devlette herkese atiyolar mis kesik seninki nerde oldu :)
tarafından
İkiside özelde oldu. Devleti bilemiyorum iyi doktora gelirsen belki olmaz
0 oy
(12,513 puan) tarafından
Sakin karşılamaya çalışırsan daha da kolaylaşıyor canım korkulacak bir sey yok Rabbim yardım ediyor hep dua et o an ❤️
(116 puan) tarafından
İnşallah :(
(12,513 puan) tarafından
Üzülme bak 1 sezaryenm var 2 normal doğumum çokta güzel geçti inşallah seninki daha güzel geçer. Stres yapma ❤️
(116 puan) tarafından
Hangisi daha zor sence
(12,513 puan) tarafından
Her doğum herkesn farklı canım ben sezaryende zorlandım
0 oy
(3,846 puan) tarafından
sanci kismini ben evde halletmistim dayanamayacagim bir sanci degildi   ama dogum aninda ikinirken zorlandim o da ikinmayi beceremedigimden 
(116 puan) tarafından
Ya bende beceremezsem diye düşünüyorum iste :((
(3,846 puan) tarafından
herkes sanci kismina zor demis ama ben sancida bir tek son anlarda zorlandim   , gece 2 3 defa duşa girmistim sanci olunca , aklinda olsun ,sicak su cok rahatlatiyir
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Sancı çekmek canım ama öyle bir dayanıyorsun ki valla hi ben kendime şok olmuştum ne yalan diyim doğurmak ta ne var ıkındın mı fırt diye çıkıyor sancınız süresi uzun olduğu için yoksa korkma kız herkes doğuruyor senin neyin var da korkuyorsun gidip doğurup gelirsin herkesi boşver sen bir tanesin ve senin kendi hikayen sana ve bebişine özel ana bırak kendini her şey çok güzel ilerleyecek emin ol ♥️ 
(116 puan) tarafından
Cok guzel yazmissin coook motive oldum Allah razı olsun vallahi ama ıkınamamaktan korkuyorum beceremezsem birde kesikten
(3,148 puan) tarafından
Ikınmak için nefes egzersizi yap canım çok faydası olur kesiktwn de ne korkuyorsun ay sezeryanda da kesiyorlar kesilse de dikiliyor sen bebeğini koklamayı düşün sadece öyle güzel bir an ki canın acıyacak yalan yok çok acıyacak belkide ama sana öyle bir şey verecekler ki dünyada öyle bir ağrı kesici bulamazsın korkma hiç bir şeyden korkulacak olsa bu kadar insan doğurur mu kııııız :D sende gidip öyle güzel doğurursun ki hiç korkma bebeğini düşün onu öptüğünü kokladıpını özenle ütükediğin kıyafetleri giydireceğin düşün her şey öyle güzel ilerleyecek ki sen bile anlamayacaksın sağlıcakla kavuşsun birbirinize canımm♥️♥️
(116 puan) tarafından
İnşallah canım Çok sağol cümlemiz
0 oy
tarafından
dogum ani sana bagli bir dakka da surebilir bir saatte yanii ikinip bir seferde cikarsa agriyi cekme kismi daha zor olur.. 2. bekliyorum evet cok cok zor ama ne yapim mecbur bir sekilde cikacak diyorum ve dusunmuyorum sana da tavsiye ederim..
0 oy
tarafından
Sancı çekmek tabikide zor ama bir o kadar da güzel. On çocuk doguracagimi bilsem hepsi normal olsun isterim. Kucağına doğuyor ne kadar güzel bir duygu. Epidural oldum prenses doğum derler ama aşırı sancı çektim sancı da değil alt tarafım ayrıldı sanki bebek kendini güzel itiyor onun acısı dediler. Şimdiki aklım olsa epidural olmazdım. Korkma kimse sancidan ölmüyor.. her doğum kendine özeldir anın tadinu çıkar
0 oy
(1,031 puan) tarafından
Rabbim hayırlı doğumlar nasip etsin hic korkma korkulacak bişey olsa ikinciler ücüncüler dogmazdı biz kadınlar hic birşeyi unutmayız ama dogum acısını unuturuz evladımız ı kucagımıza alınca yürüyüş yap sancın başlayınca sıcak suya otur bol bol dua et hayırlı dogumun olur inşallah
(116 puan) tarafından
Allah razı olsun inşallah herkesinki içinde de benimki rabbim o darda koymasin herkese nasip etsin kolaylık
0 oy
tarafından
Korkumdan sezeryan oldum bilmiyorum normal nasıl 
0 oy
(1,712 puan) tarafından
Sadece şöyle anlatayım normal doğum kötü birşey olsa kim tekrar ikinciye doğum yapar Allah herşeyi kolaylığıyla yaratmış aklından çıkar bu düşünceleri canım
0 oy
(551 puan) tarafından

Kendini o duruma hazırladığın zaman ikiside kolay oluyor canım sancı 5 dakikaya düşünce gel diyorlar ya acaba hangisi gerçek 5 dakika oldu mu ne zaman gitsem dur biraz daha dayanayim derken sancı kısmı geçiyor hastane içinde geçirdiğin sancı kısmıni saymıyorum orda çalışanlar çok önemli doğum dediğin zaten bebişin başı göründü evet geliyor son bir ikinma ve ağlama sesi hayırlı olsun nasıl doğduğunu anlamadın bile :D ne doğum anlattım ama tabi herkesin böyle geçmiyor bu benimkiydi :) sancı kısmıni pek seven yoktur ama inan ben sancı geldikce işte bebeğim gelecek diye seviniyordum şu an tekrar hamileyim Rabbim aynısından nasip etsin inşallah  :angel: sana da hayırlı doğumlar olsun canım sağlıkla kucağına al bebişini :))))

(116 puan) tarafından
Hay maşallah Allah herkese nasip etsin boyle kolaylik :))
(551 puan) tarafından
Amin canım benim inşallah :)))
0 oy
(872 puan) tarafından
Allah sağlıkla bebişin kucağına almayı nasib etsin. Korku çok normal bisey. Ama doğum yapacağım gün cok ve cok sakindim. Allah öyle güzel yapmış ki canım o sancilari hiiiic hatırlamıyorum. Nasıl oldu Nasıl geçti. Doğum ani hiç ağrı hissetmedim. Ama tabiki az az hatırlıyorum nst ye bağlı ağlayıp dua edip yattığımı hatırlıyorum. Allah tüm hamile kadınlara kolay doğum nasib etsin.
0 oy
(84 puan) tarafından
Benim kolaydı şükür ama doğuma yakın son anlarda neredeyse vazgeçiyordum sezaryen olsaydım ne işim var normal doğumla dayanamıyorum derken doğum gerçekleşti bebeğimi gördüğümde tüm acım geçti. Zaten bebek doğunca o heyecanla hiç birşeyi gözüm de görmedi. İnşallah herkes içinde de sen kolaylıkla bebeğine kavuşursun
(116 puan) tarafından
Allah razı olsun çok teşekkür ederim inşallah cümlemiz ❤
0 oy
(1,331 puan) tarafından
Her doğum zor elbet ama bebeğini gördüğün an çok başka acı falan kalmıyor bence en uzunu sancı kısmıydı cünkü ben suni sancı aldım kemdi sancımın olmasını tercih ederdim gelmedi doğum anı çok zorlanmadım çok şükür
(1,331 puan) tarafından
Benim bebek doğum kanalına girmişti açılmamda 6 cmdi sancıma baktılar olmayınca suni verdiler canım doktor kadar bilgim yok ama tahminim durumuna göre karar veriliyor benim açılmamda fazlaydı ondan doğumu baslattılar hemen
(116 puan) tarafından
Hamilelik.donemin nasil geçti canım hareketli mi yoksa hareketsiz mi benim pek hareketim yok çevrem acılmamin olmicagini söylüyor kolay kolay alakasi varmidir acaba
(1,331 puan) tarafından
Benimki hep uyurdu sürekli tetikteydik niye hareket etmiyor diye ama bence yoktur ya açılma bünyeyle ilgili  kiminin sancılanınca açılma baslıyr kimi de ben gibi sancı olmadan  baslıyor. Benim rahim ağzı da yumuşakmış mesela o da hızlandırdı bence açılmayı
(116 puan) tarafından
Bebek hareketleri değil senin:D
(1,331 puan) tarafından
Bebek hareketleriydi canım tekmesinden elinde kolunnun hareletlerinden belli oluyor uyandıgı saatler vs tırnağıyla kazıdıgını bile hissetmiştim 2. Gebeliğim bu arada belkide ondandıranlaştırıyordu. Hamileyken hareketleri nasılsa saat acısından uyanık oldugu saatlerde aynı oşuyor
0 oy
(2,765 puan) tarafından
Kizimda cok cektim 13 saat sanciyla dogurdum oglumda ise 5 saat sanciyla dogurdum cok kolay gecti aslinda dogumun kolay veya zor gecmesini sen planliyirsun sanci geldiginde sancilarina evdeyken sicak suyla karsilik ver hastaneye gidincede nefes alip vererek ve eger izin veriyorlarsa comel kalk hareketleriyle cevap verirsen inan bana butun dakikalarin kolay gecer ne oldugunu bile anlamazsin ha bide bende bunu burda ogrenmisdim gercekten ise yaradi 2 su bardagi suya bir tane cubuk tarcin at kaynat suyun rengi kahverengi olana kadar sonra onu sogut ic acilmayi kolaylastiriyor ve sancilari siddetlendiriyor dogum hizli geciyor canim
(116 puan) tarafından
Ne zaman icmeliyim canım o suyu sanci anındamı
(2,765 puan) tarafından
Ben 36 da basladim icmeye hergun bi cay bardagi icerdim 37+6 da dogurdum isde simdi basla canim keyfine gore
(2,765 puan) tarafından
Bide bunyeden bunyeye degisiyor onuda diyim sana canim bazilari ictikten uc dort saat sonra faydasini gorebiliyor bazilarida isde benim gibi 1 hafta sonra goruyor sanci geliyor onu diyim sana
0 oy
(389 puan) tarafından
Boşuna bağırma kendini yorarsin sadece ikin sancida bagirirsan yorgun düşer ikinamazsin bide lavman verdiklerinde ,2 defa lavaboya git yoksa serum takınca tekrar gitmek isticeksin
(2,765 puan) tarafından
Ikinma ihtiyaci gelmeden ikinirsa yirtilmalar olusur canim benim sanci geldiginde nefes teknigi var agizdan alip bes saniye sayip burnundan vererek sancilari daha hizli yok edebiliyor insan ben ikinciyi dogurdum 62 gun oldu cooook asiri kolay gecti benim tabi  hem burdan hemde internetten bir suru sey denedim dogurdugumda bile daha karnima bakiyordum ne zaman dogdu bu diye ☺☺☺
(116 puan) tarafından
Kesin olmadimi canım
(2,765 puan) tarafından
Benim malesef yirtilmam oldu cunki bebegin kafasi iki hafta onden geliyordu hem hem bide kizimla oglum arasinda 15 ay var kizimin dogumundaki dikis yerim acildi tam kapanmamis sanirim orasi geri dikildi onun harici kesigim ve yirtilmam yok makasda atilmadi
(116 puan) tarafından
Doğum kolay olmuş ama yırtılma zor olmuştur senin içinde:/
(2,765 puan) tarafından
Yok canim hic zor olmadi doktorum bi krem verdi onu surdum surekli olarak naneli tarzinda surdugun gibi uyusturma tarzinda aciyi yok ediyor zaten oturup kalktikca aci hissediyon bide eger ped takarsan kotu oluyor ama hasta bezi var kilot gibi giy cikart tarzinda onlar dikislere degmiyor ve asiri rahat oluyor cabuk iyilesiyor 10 gun surdu benim oglumda dikislerim kizimda bilgisdim 40 gun surdu acisi yani demem o ki her tuvalete gittiginde dikisleri pecetyle tamamen kurulamak hatta imkan varsa sac kurutma makinesi kullanmak ve kremini aksatmadan surmek gerekiyor
0 oy
(95 puan) tarafından
Öncelikle doğuma güzel insanlarla Girmeli yani yanın daki ebeler insan olmalı , bazıları cani pislik  yaratık olabilirler ona dikkat etmelisin eğer öyle olursa doğum feci geçer ömrün boyunca unutmasın  , güzel merhametli vicdanlı insan olmalı doğumunda öyle olursa da mutluluğu o. Duyguyu hiçbir şeyle olcemessin 

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 140 göst.
10 Şubat 2024 Diğer kategorisinde ozge_gezgc2 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 253 göst.
0 oy
9 cevap 212 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Aayfer (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 460 göst.
19 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ilknur koc (154 puan) tarafından soruldu

378,936 soru

11,342,605 cevap

34,808 kullanıcı

...