0 oy
294 göst.
Diğer kategorisinde (116 puan) tarafından
38 haftalik oldum bebegimi bekliyorum suanlik normal gözüküyor doğum Allah nasip ederse ama aşırı korkuyorum her sabah uyanıyorum acaba bugünmu diye hiç bir doğum birbirine benzemez lakin beni ne bekliyo bilmek istiyorum normal dogumun en zor kısmı nedir sanci cekmek mi yoksa o doğum anımı :/

22 Cevaplar

0 oy
(3,552 puan) tarafından
En zoru ne biliyor musun ? Sancinin en son zamanları

Yani kasılmaların en sert olduğu aralık. Böyle doğuma 1 2 saat kalmış açılma 6 7 cm i bulmuş o ara zor baya. Ama kişiden kişiye bu süre değişir kiminin açılması hızlı olur kiminin yavaş. Malesef ben şanssız olanlardandim.  10 saat aralıksız suni sancı alarak doğum yaptım. Ama buna rağmen son 2 saat dışında oyle çok zorlamadı. Bağırdım ağladım yalan yok. Doğum ani zor değil zaten sonuna gelmişsin bir kaç ıkınma sonra bebeğine kavuşacaksın Allah orda güç veriyor inan. Sonrası kuş gibisin zaten. O an ağzımdan çıkan şeyleri hatırlıyorum sancı çekerken, şimdi düşünüyorum bunları söyleyecek kadar kötü muydu diyorum inan hatırlamıyorum acının şiddetini. Allahın mucizesi işte insan unutuyor. Korkma pozitif düşün pozitif olsun 
-Reklam-

İlgili sorular

0 oy
11 cevap 145 göst.
10 Şubat 2024 Diğer kategorisinde ozge_gezgc2 (11 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 267 göst.
0 oy
9 cevap 223 göst.
29 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Aayfer (50 puan) tarafından soruldu
0 oy
27 cevap 467 göst.
19 Temmuz 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ilknur koc (154 puan) tarafından soruldu

380,718 soru

11,398,862 cevap

34,923 kullanıcı

...