0 oy
510 göst.
Aile kategorisinde (492 puan) tarafından
Kızlar çok yoruldum daha öncede yazmıştım eşimin kumar bagimliligi olduğunu yine yaptı delirmek üzereyim 2 yaşında kızım var çaresizim boşanmaya cesaret edemiyorum düzelsin istiyorum sevgisinden bana bagliligindan gram şüphem yok ama.bu illet hayatımızı mahvetti borç batağına soktu bizi umut var mı kurtulma.sansi var mı yoksa ben boşa mı kürek çekiyorum artık düşünmekten uyuyamıyorum ne yapacağımı bilmiyorum :(

23 Cevaplar

0 oy
(518 puan) tarafından
Mutlaka tedavi olsun,benim dayım kumarbazdi ölene kadar oynadı,satmadigi eşya kalmadı evden, borç almadığı adam kalmamış kendi öldü yengem iki sene yok haliyle borç ödedi kadin
(492 puan) tarafından
Psikologa götürdüm doktorda kendi elinde yapacak bişey yok herşeyi de elinden alsanız yapacaksa yine yapar dedi :(
-Reklam-
0 oy
(734 puan) tarafından
Destek almazsa yiyecek ekmek bile bulamayabilirsiniz kumar adama herşeyi sattirir ve ciddi bir bağımlılıktir tek başınıza bişey yapamazsınız
(492 puan) tarafından
Psikologa götürdüm en son yaptığında tammen kendi kafasında bitirmesi lazım ypksa dışarıdan sadece belli şekilde etki edebilrsiniz dedi niye yaptın diyorum bı anda oluyor diyor
(734 puan) tarafından
Allah yardımcınız olsun
0 oy
(5,134 puan) tarafından
Tedavisiz kurtulması zor 
0 oy
(3,551 puan) tarafından
Abim evini kaybetti bu yüzden ama ne kadar süre oynadı bilmiyorum.. Evini sattıktan sonra bıraktı kumarı.. Tabi kıçına da Bi ton borç bıraktı.. Şimdi onları ödemekle meşgul. Nası bıraktı dersen evini kaybetmesi sadece evde değil bir sürü tarım aleti arıları falan vardı hepsi gitti ondan sonra açıkta kalınca akıllandı. Allah bir daha yaşatmasın. Sizlere de çıkış yolu göstersin. Eşlerinize doğru yolu göstersin. 
(492 puan) tarafından
Bizimde bir evimiz kaldı zaten elimizde Allah'ım korusun :(
(646 puan) tarafından
Evine aile şerhi koydur senin onayın olmadan satamaz
0 oy
(4,668 puan) tarafından
Kumar derken tam olarak ne oynuyor eşin. İddia felan mı.
(492 puan) tarafından
Evet iddia oynuyor
(4,668 puan) tarafından
Hesabındaki bütün parayı kendi hesabına geçir. Eger kredi çekip oynuyorsa senden izinsiz kredi çekmemesi için bi işlem yapılıyor onu bi araştır istersen.
0 oy
(5,311 puan) tarafından
Tedavi olan her insan azimle başarır eşini tedavi olmaya ikna edeceksin bitanem yoksa olmaz 
(492 puan) tarafından
Tedavi derken mesela çünkü en son yaptığında psikologa götürdüm doktorda kendi elinde kafasında bitirmesi gerekiyor yoksa ne olursa olsun dışarıdan etki etmesi zor demişti
(5,311 puan) tarafından
YEDAM  da tedavisi var   cnm netten araştır  telden ulaşıp
0 oy
(25,224 puan) tarafından
Evet benim çok yakın bir arkadaşımın abisi kurtuldu çocuk o zaman bekardı iyixe bagımlısıydı çok borç yaptı kredi çektiler ödediler ve heöen evlendirdiler birini bulup şuan herşey normal gidiyor iş kurup baya yükseldi hatta
(492 puan) tarafından
Ah ben 3 senedir kurtaramadim kendi babasından tut benim  babama kadar herkes onun borçlarını ödüyor artık çok çaresiz hissediyorum
0 oy
(13,202 puan) tarafından
tarafından düzenlendi
Ömrünü çalışıp o adamın borçlarını ödeyerek mi yoksa kazandığını çocuğuna yedirerek ek bebek gül bebek yaşamayı mı tercih edersin? Bugün bırakır borç bitirir ikinci gün eline para geçer yine başlar
(492 puan) tarafından
Mantığım tam olarak bunu diyor ama lanet olsun yapamıyorum onun o haline üzülüyorum
(13,202 puan) tarafından
Mantığını dinle gönülle doğru karar veremezsin
0 oy
tarafından

image

bunu yap canım 
tarafından
Cuma günü sela okunduktan sonra ikindi ne kadar oku ve apdest li ol
(492 puan) tarafından
Bunu hergun mu yapacağız peki ve suyu içerecek miyiz
tarafından
Her cuma yap canım suyuda içir
(492 puan) tarafından
Allah razı olsun
tarafından
Amin canım cümlemizden inşallah Allahın izniyle kurtulur eşin
0 oy
(1,314 puan) tarafından
Benim kiz arkadaşım eşi idaa bağımlısı kredi çekip oynuyor hep evini arabasını tüm mal varlığını kaybettiler kiz arkadaşım ev sahibiydi şimdi kendi evinde kiracı olarak oturuyor ve oda senin gibi umud ediyor kurtulur belki diye ama bir insan neyse odur hiç  birşey değiştiremez kimse değiştiremez canım boş kürek çekiyorsun bence  rabbim yardimcin olsun 
(492 puan) tarafından
Çocuğuma acıyorum ona da acıyorum kurtar beni diyor elimden bişey gelmiyor elimde avucumda hiçbir sey kalmadı 5 6 milyar maaşıyla gül gibi geçinmek varken batak içinde zorla geçiniyoruz
(1,314 puan) tarafından
Belki inanmazsın ama allah biliyor kiz arkadaşım eşi aylık 10 binden fazla maaş alıyor ama şimdi ev sahibi iken kiracı oldular hemde borç içindeler adam kizin ailesi durumu iyi diye şimdi eşinin ailesine yanaşmaya başladı gerisini sen düşün
(492 puan) tarafından
Allah onunda yardımcısı olsun artık stresten ölüp gideceğim bı hastalik sahibi olacağım bu yaşımda
(1,314 puan) tarafından
Rabbim herkese yardim etsin sana da sabir versin
0 oy
(945 puan) tarafından
Tedavi olması lazım canım, amatem de yatırırlar büyük ihtimalle. Benim tanıdıgım online oynuyordu. Ailesi dağıldı. Sonra tedavi oldu bıraktı o işleri. Annesi babası borç ödemek için işe girmişlerdi. Şimdi iyi ama düzgün bir işe girdi o işleri de bıraktı. Ama önce eşinin kendisinin istemesi lazım
(492 puan) tarafından
Canım yatırırlar siciline işlerse de işten atarlar bı dünya borç var öyle bişey. Olursa ne yaparız
0 oy
(20 puan) tarafından
Merhaba yine oynuyor mu eşiniz merak ettim tekrar ediyor mu kurtulan var mı bu illetten acaba benim eşimde oynuyor çünkü. Ve üstelik üçüncü kez yaptı yapmayacağım diyor ama yine yapıyor 
0 oy
(10,922 puan) tarafından
Benim akrabam kocasını 3 kere affetti.evlerini satıp kapatti gene yaptı Kredi çekti gene kapattı gene yaptı.
0 oy
(2,936 puan) tarafından
Valla amcam var 55 yasinda s.erfsiz 30 senedir oynar yengemde cok eminimdi kendine baglilgindan kumar yuzunden kadinin evindeki inegini gizli sakli satti evdeki sobaya kadar satti en soninda gitti bi kadina sarmis onla dustu kalkti yengemde 2 ay icinde mide agrisi ile kanser cikti ve vefat etti 3 cocugum var diye kiyamazdi
0 oy
(646 puan) tarafından
Nüfusa git evine aile şerhi koydur senin imzan olmadan satamaz eğer bu dünyada azıcık aklın varsa yaparsın kusura bakma sert konuşuyorum ama çocuğuna acıyorum sana da tabiki ama imkan varsa şimdi mesai kapalı ben sen olsam yarın sabahtan giderim 
0 oy
(3,097 puan) tarafından
2 sene oynadım 2 aydır bıraktım daha oynamıyorum 
(6,221 puan) tarafından
Ppst tarihine bak bebek:)
(3,097 puan) tarafından
Ay gördüm ya yine biri hortlatmış eski postu bende duramadım yazmadan :D
0 oy
(8,922 puan) tarafından
Eski postu kim hortlatti yine sjsjsj
0 oy
tarafından
Allah yardımcın olsun ne diyeyim ki
0 oy
(1,311 puan) tarafından
Düzelmiyorlar malesef çok çok nadir düzelen :( 
0 oy
(2,884 puan) tarafından
Hiç duymadım veya çok azdır 

Bi psikoloğa götür, eline hiç kart para vs verme 

Maaşını kendin çek parası olmadığından emin ol belki böyle yaparsan yavaş yavaş vazgeçer 

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 298 göst.
12 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 336 göst.
29 Aralık 2022 Diğer kategorisinde emyy (5,132 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 145 göst.
14 Mart 2024 Diğer kategorisinde glstn34 (101 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 116 göst.