0 oy
163 göst.
Diğer kategorisinde (77 puan) tarafından
Kızlar gece 1 de doğum yaptım 2 de emzirdim sonra 4 e yakın Bi daha 4 ten beri de emziremiyorum emmiyor uyuyor memeyi alınca ağzına öğürüyor gazı var dedim herhalde omzuma aldım okşadım falan alttan çıktı da üstten nasıl çıkacak gazı emmiyor da napayım sizce akıl verin ya ebeler de bir şey demiyor şunu yap bunu yap diye uyanınca dene tekrar diyor ama uyanmıyor bebek 

10 Cevaplar

0 oy
(77 puan) tarafından
Yardım edin nolur nolur bir şey diyin ya 
-Reklam-
0 oy
tarafından

Bebe gi soy altını aç tekrar giydir. Uyanır. Toplumlarıni az az sık çok çok az   

(77 puan) tarafından
Az önce topuk kanı aldılar uyanıktı emzireyim dedim aldım memeye yok anam uyudu kaldı denedim denedim yok geri yatırdım mecbur gaz da çıkardı kakası yok sence normal mi bu
tarafından
Hiç bilmiyorum cnm ilk iki gün oğlum yoğun bakım da kaldı. Ama sarilik olmasın sen sürekli. Emdirmeyi dene. Bırakma
(77 puan) tarafından
Anladım canım eve de bakın varsa diyor değiştirin yardımcı olayım demek yok hiç anlam veremedim ya
tarafından
Bezi aç tekrar aynı bezi kapat temizse cnm
0 oy
(3,148 puan) tarafından
Omzuna da sırtın hafif hafif pıt pıt vur karnını yavaşca ov göbeği düşünce daha rahat edersin bacaklarını nazikce göbeğine götür geri getir birde sen kimyon tohumu kaynat iç kayısı suyu iç inşallah çare olur.

Emmesi içinde uyandır burnunu sık topuklaırnı sık altını aç uyanır zaten emzir canım sarılık olmasın şimdi daha yeni doğduğu için emmeyi tam bilmiyordur zorlanıyordur saat başı emzir alışsın
(77 puan) tarafından
Emdi aslında ilk 2 defa sonrasında da öğürme ye başladı deniyorum yarım saatte bir bakalım inşallah emer teşekkür ederim çok
(3,148 puan) tarafından
Bebeği daha dik bir pozisyonda tutmaya çalış canım öğürme sebebi pozisyonda olabilir hemşirelerden birinden destek al yardımcı olmaları lazım emzirme danışmanı var daha düzgün emzirmek için aklında olsun aklına takılan bir şey olursa özelden de yazabilirsin yardımcı olurum canım Allah kolaylık versin ♥️
(77 puan) tarafından
Dik tutmaya da çalıştım aslında ama yok alıyor ağzına öğürüyor Bi de uyuyakalıyor. Hastane için de özeldeyiz güya derdimi de anlatıyorum ama dedikleri tek şey uyandır tekrar dene e olmuyor ama yardımcı da olmuyorlar canım sıkılıyor ya
(3,148 puan) tarafından
Salık olmaz inşallah canım sen sık sık dene ilk başlarda öğürür olur daha tam bilmiyordur dediğim gibi sıkma da canını sen onun annesisin birbirinize alışmaya çalışıyorsunuz zaten birde bunları dert etme kendine gerekirse bir kaç gün sağ sütünü arada biberon ile ver ki sarılık olmasınsonra zaten alışır kendi emmeye başlar hep kendini yüksek tut ki bebeğin de iyi olsun birde emzirdikten sonra aç göğsünü tenine yatsın daha çabuk alışırsınız ben hep öyle yaptım aranızdaki bağ güçlü olsun. Üzme kendini burada bir sürü yardımcı olacak insan var sana yalnız değilsin orada da ailen vardır sen iyi olursan bebeğinde iyi olur unutma ♥️
0 oy
(839 puan) tarafından
Canım benim emme refleksi gelişmemiştir emdikçe alışır unutma sütüne muhtaç o bebek memeden önce gazını iyice çıkar emzirirken başını hafif yukarı kaldır o şekilde emzir alttan pırtar zaten benim kızımda öyleydi karnına masaj lar yap emdikten sonra karnını omzunun hizasına getir hafif hafif pat pat vur gazını çıkarmadan yatırma o yüzden huysuz oluyorlar mutlaka çıkarır ağzından o şekilde Allah yardımcın olsun canım aklına takılan bişey olursa bana özelden de yazabilirsin 
0 oy
(597 puan) tarafından
Cnm benim ebem bana cocugu her 2saate bir uyandir demisti emzirmek icin. Zor uyaniosa yanaklarini oksa, burnunu ***, altini degis, soguk suyla ellerini oksa. Gecede 4saate bir kalk. Gazkonusuna gelince vallaha biz karnina masaj yapioduk, bacaklarini ileri geri yapioduk 
0 oy
(16,489 puan) tarafından
Cnm 2 saatte bit emzir uyanması için elinden geleni yap yoksa sarılık olur 
0 oy
(2,826 puan) tarafından
Emmek için çenesi zayıf daha çünkü çok küçük sen bol bol göğsünü doğru şekilde tut emzirmeye çalış her emzirmeden sonra mutlaka gazını al rezene çayı iç hem süt yapar hem anneyi ve bebeği sakinleştirir ve sütün gazını alır bacaklarını yavaş yavaş ileri geri götür getir hafif karnına doğru bastır kucağına al sırtına masaj yap yavaşça merak ettiğin birşey olursa bana özelden de yazabilirsin canım burada sana yardımcı olacak çok kişi var birde uyandırmak için burnunu sık yanaklarını sev uyanır belki 
0 oy
(496 puan) tarafından
Benm kızom da belki 20 gün hep öğürdü çıkardı ama sık sık burnunu sık uyandır emzirmeye gayret et sarılık olmasın olmadı mama aldırcan refakatçin yok mu yardımcı olsnlar alabiliyosan bi duş al sıcak sıcak ilk süt çok önemli
0 oy
tarafından
Göğüs ucunu yıka bide ucu tm cikmamis ondan da öğürebilir güzelce kavra parmaklarinla oyle dene eme eme çıkar

Bebegin yeni doğmuş sarılik olur emzir mutlaka göğüs ucun mu yok tutamıyo mu acaba kasık la ver olmadi biberonla ver ben mama vermistim hatta dogar dogmaz ebenin biri getirip bi biberon verdi cocuga ben daha kalkmamistım dikis atiyolardı ama göğsumu emiyo oglum birakmadı 
0 oy
(7,659 puan) tarafından
Benim kızım çok zor uyanırdı. Annem ellerini yıkardı elinin soğuğunu kızımın sırtına değerdi öyle öyle uyandırırdı 

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 47 göst.
30 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Bsranaz (609 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 108 göst.
9 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde damlanur.krc (303 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 155 göst.
18 Mart 2022 Aile kategorisinde Ekici (354 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 123 göst.