0 oy
491 göst.
Aile kategorisinde (79 puan) tarafından
Kızlar şimdi biz başka sehirdeyiz kayinvalidemler annemlerde başka şehirde ben kızıma.dogum gününü kendi evimde yapmak istiyorum izne çıkıp dönüşte de evimize gelince doğum günü olucak annemler bulundukları şehirden kendi araçlarıyla gelicek abimler falan ama araba olmasa da gelirler zaten ama kayınvalidemler yeni araba sattılar arabamız yok bizi goturmezseniz gelemeyiz otobüsle dediler yol.iki saat bu arada o yüzden de eşim.izinden gelirken getirelim annemi babamı kardeşimi diyor bende izin dönüşü kirlim olur evim haliyle toz olur daha doğum gününe de hazırlık yapıcam evde misafir varken nasıl yapiyim.diyorum.bide bizimkiler de iki saatlik yoldan gelicekller ama  kalamiycaklar kayinvalidemler kalıyor bizde yük.olmayalim.diye eşime dedim ben annemlerinde kalmasını istiyorum.ama sizinkiler kalınca  kalamiycaklar napsak falan diye de sizinkilerle araba var gelip gitsinler gibi konuştu ona da canım sıkıldı sizce gelirken bizle gelmelerini kabul etsem mi yoksa o geliceklerse otobüsle gelsinler  mi desem uzun oldu kusura bakmayın 

15 Cevaplar

0 oy
(3,832 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Eşinsenin ailenin kalmasını istemiyorsa sende onların sizinle gelmesini isteme tek taraflı değil ya hepsi ya hiç biri ayrıca otobüse binince bi tarafları mı eksiliyormuş gelmek isteyen her halükarda gelir 
(79 puan) tarafından
Hah ay ağzına sağlık bacım ya yok burda pimpiriklisjn söylesin yazan yorum var ben bunu diyorum ya ben kalmasın demiyorum ki başımın üstünde daha önce defalarca kaldılar hiç bir kusurun saygisuzligim olmadı biz iyiyiz yani tek sıkıntı bı arada gelip kalacakları ilk organizasyon bende haliyle bizimkilerde yoldan geliyor gelsinler bı günde olsa onlarda kalsın istiyorum eşime su yer süngerleri varya ondan alalım idareten  bı tane gerisini yaptıracak yerim var bı kisi açıkta kalıyor dedim yok dedi buna bozuldum bende o zaman gelirken sizinkilerde gelmesin sonra otobüsle gelsinler demek istiyorum
(3,832 puan) tarafından
Onun ailesi için kendi aileni ikinci plana atma onlar ne kadar kıymetliyse seninkikerde o kadar kıymetli altlarinda araba olmasi onların değerini düşürmüyo değer düşüren şey şart koşup bizi götürmezseniz size gelmeyiz diyen zihniyettir şartlı gelen hiç gelmesin
(79 puan) tarafından
Çok haklısın canım ikimizinkide anne baba onlar gelsin bunlar gelmesin demek olmaz bende ona kiziyorum gelmek isteyen her türlü gelir
(3,832 puan) tarafından
Kesinlikle ewet
-Reklam-
+1 oy
(13,203 puan) tarafından
Bu pimririklikle sen en iyisi orada kutla gel. Bahanelerin saçma çünkü 
(79 puan) tarafından
Ne alaka insanların hayatlarını bilmeden bu kadar  eleştirel yorum yapmanız hiç doğru değil
(13,203 puan) tarafından
İyi de benim ailem gelsin seninki gelmesine çıkıyor bu mevzu. Biz burada müneccim değiliz yazsanız bile doğru olup olmadığını bilemeyiz. Kaba taslak yazdığınızda bu yorum gayet iyi. O öyle olsun bu olmasın diyeceğinize memlekette kutlayın daha pürüzsüz
(79 puan) tarafından
Kaba taslak yazdığım da da ben gelmesinler kalmasinlar demedim benim ailem de yoldan gelicek farklı şehirden kalmalarını istiyorum dedim bu kadar şüpheyle bakıyorsunuz yazdıklarıma da inanmamissinizdir yorum yapmayın o zaman kendi evimde kutlamak istemiş olmam gayet doğal gelmek isteyen bahane üretmez zateb
0 oy
(12,481 puan) tarafından
Aranızda herhangi bir sorun yoksa gelsinler bence 
(79 puan) tarafından
Sağol canım bu arada yorumun için
(12,481 puan) tarafından
Rica ederim canım
(79 puan) tarafından
Birde buzluğa pratik ne koyabilirim misafir icin
(12,481 puan) tarafından
Yemek olarak sarma içli köfte yada kurabiye sigara böreği poğaça koyabilirsin
(79 puan) tarafından
Tamamdır çok teşekkür ederim
0 oy
(7,098 puan) tarafından
Kabul etmezsen hem esin hemde ailesi kırılır
(79 puan) tarafından
Evet canım bide eşim konuştu gelirken getiririz diye şimdi onu da mahcup etmek istemiyorum
0 oy
(7,164 puan) tarafından
Amaan sıkıntılı işler peki dönerken nasıl dönecekler ? Şimdi adamda haklı sende haklısın o yüzden bir şey diyemiycegim
(79 puan) tarafından
Dönerken otobüsle dönelim.dediler eşim.jse başlıyor çünkü
(7,164 puan) tarafından
Dönerken dönebiliyorlarsa giderkende gelsinler neden sıkıntıya sokuyorlar ki insanları iki saat ne ki hiç bir şey sanki 20 saat
(79 puan) tarafından
Bende öyle düşündüm ama sonuçta kavgada etmek istemiyorum esimle
0 oy
tarafından
Zaten ikisinin oldupu şehirde doğum günü kutlucaksın gelinin istemiyorsan iki tarafıda çağırma ailem kalsın sizinkiler gitsin demekte hoş olmaz 
(79 puan) tarafından
İşte ama benim annemler kalacaklarsa bkz kalmayalim  sana zor olur diye teklif ettiler onlar biz kalicaz dediler buna bozuldum sadece
0 oy
(545 puan) tarafından
Yani senin ailene ne güzel gelip gitsinler diyor onlarda gelip gitsin madem işin içine senin ailen benim ailem muhabbeti girince ortalık karışıyor , dönerken de siz mi birakcaksiniz kayınvalidenleri 
(79 puan) tarafından
Bende buna kızıyorum kalmalarının bı yolunu bulalım dedim.  Bı turlu olmadı yok dönerken kendileri gidecek
0 oy
tarafından
Gelirken sizinle gelsinler doğum gününe kadar kalsınlar doğum gününden sonra otobüsle gitsinler annenlerde doğum gününde gelsinler sonrasında kalsınlar
(79 puan) tarafından
Annemlerede uymuyor hafta içi çalışıyorlar dönmeleri lazım kayinbabam kar da hafta sonu kalicak
0 oy
(326 puan) tarafından
Seninde yanlışın var senin ailen benim ailem olayına girmeyin bence biz öyle yapmayız yani iki tarafa eşitiz kızılacağa kızar hak verileceğe veririz, yıpratma kendini kalsınlar ailen sonra kalsın eşinle aranı bozmaya değer mi hayat çok kısa bunlar için inan ki çeksen çeksen 2 hafta evin ayrı barkın ayrı sonuçta 
(79 puan) tarafından
Benim eşim hiç demiyor işte seninde ailen hakları kalmaları diye ben buna sinir oluyorum onların oğlunun evi olabilir ama burası benimde evim
(326 puan) tarafından
Bunu eşinle anlicağı dilden anlat benim ki çok konuşmaktan anlamaz nisbet yapmam lazım mesela ona onun gibi davranırsam anlıyo, sende nasıl anlıyorsa öyle yap ve çöz bunu kocanla başka türlü mutlu olamazsın canım
(79 puan) tarafından
Sağol canım gerçekten düşüncelerime tercüman oldun konusucam canım inşallah hallederiz
(326 puan) tarafından
Rica ederim İnşallah canım
0 oy
(85 puan) tarafından
Daha iyi cocuguna bakarlar sende hazırlık yaparsın ne plcak sanki herzamn mı geliyorlar sıkma canını eşinin gözünde küçülme bence
(79 puan) tarafından
Kayınvalidem cocuguma o kadarda bakamaz yani bide kayinbabam evdeyken iş yapılmasından hoşlanmaz yani onlar varken temizlik sil supur hiç bişey yapamam kayinbabam eziyetli dir isteği bitmez  çay yapın yemek anında acıktım der demez ortaya gelmeli açlığa hiç dayanamaz falan filan
(85 puan) tarafından
Yani zor zehir olsa yutacaksın canım yada dogum gününü yapma sonra yap
(79 puan) tarafından
Sonra yapınca da biz ordayken niye yapmadınız ki derler eminim
0 oy
(5,272 puan) tarafından
Canm gitmişken orada kutlasana işte 
(79 puan) tarafından
Aileler farklı şehirde canım kayinvalidemler bizimkilerin olduğu şehre gelmez ki herşeyi kayinvalidemde yaptığım için annemlere bununda orda yapıcam demeye de yüzüm kalmadı herseyde onlar geliyor çünkü sıkıntıyı cekip
0 oy
tarafından
bilemedim ki esin ayrı haklı sen ayrı. ama orda kutla bence hem.iki  aile de aynı yerdeymiş 
(79 puan) tarafından
Aynı yerde değil canım ayrı sehirdeker iki saat var aralarında onlarında
tarafından
hmm anladım canım e o zaman mecbur evde yapacaksın olmazsa siz gidin eve 2 saat çok değil ki eşin doğum gününde sabah gidip alsın onları. ama eşin illa isterse sende onu kırma bence.
(79 puan) tarafından
Evet canım. Eşimi kırmam zaten öyle uzatılacak bı mevzu da değil gelsinler kallsinlarda başımın üstünde yerleri var sadece doğum günü hazırlığı yaparken zor olur diye dusundum
tarafından
o konuda haklısın valla
(79 puan) tarafından
Birde bakın babam diye demiyorum.benim.babam.mulayimdir önüne ne gelirse yer yemem demez kayinbabam.huynolarak da farklı çekiniyorum haliyle herşeyi yemez önüne geldiğinde begenmezse çok sert elestirİri  babam a ben şu odayı temizliycem desem yannodaya geçer  falan onlara diyemem ki cekinirim misafir temizlik kurabiye börek çörek ee çocuğum da öyle uysal değil yani sürekli pesimde ayrilmaz
0 oy
tarafından
Senin ailen geliyorsa eşinin aileside mecburen gelecek
(79 puan) tarafından
Bende öyle düşünüyorum yatma işini ayarlayalım sünger alalım bı tane daha diyorum yok diyor sizinkileri araba var gelip dönebilirler bizimkiler otobüsle gidecek günü birlik olmaz gitmeleri diyor
tarafından
Yani aslinda cok haklı eşin
(79 puan) tarafından
Ama bizimkilerde iki saatlik yoldan geliyor ve bizimkikker ilk defa  kalacak onlar daha önce kaldılar
0 oy
tarafından
Bence eşin sen ve çocuğun olsun ailelere gerek yok onlarda başka zaman gelsinler canım yoksa işin içinden çıkamazsınız eşinin senin ailen kal asın gitsinler demeye hakkı yok sende o zaman sizinkilere kalmayacak diyeceksin 
(79 puan) tarafından
Bende bunu diyorum ya onlarda gelsin onlarda gelsin ikiside kalsın ben agirlarim  diyorum  olmaz bizimkiler rahat edemez diyor ben agirlarim dedikten sonra daha başka şeyi katıyor ilk doğum günü kızımın insan heves etmiştim bende
tarafından
Boşver canım baksana adam sadece kendi tarafını düşünüyor birde onlaramı hizmet edeceksin ben haksızlığa gelmem aynı şeyleri senin ailen dese sanada haksızsın derim kimseyi çağırmayın kendi aranızda yapın yada yapmıyorum o zaman de bir pasta al resim çek çocuğunun yeter
(79 puan) tarafından
Öyle yapıcaz canım.olmadi biz çağırırız gelmek isteyen gelir
tarafından
Aynen öyle canım
0 oy
(10,705 puan) tarafından
Sıkıntı yapmıyorsa gelsinler. Boswer ölümlü dünya haklısın ailenin kalmasını istiyorsun sende hakkında var. 1 gece tıkıp pekii yatın. Hatta belki rahatsız olup ta ertesi gun bizi götür diyebilirler. Yada 2 saatmiş ara dogum gunu den 1 gun once esin gidip alamaz mı
(79 puan) tarafından
Canım öylede eşim kabul etmiyor bizimkiler rahat edemez annemler kalırsa çok kalabalık olurmuş karıkoca kanepede yatamazlarmis  birgün öncede işte haftasonu musaitler anca
(10,705 puan) tarafından
O zaman bu kadar rahat edemezler se gece kalkıp götürecek ne emmeye ne gömmeye geliyor kocan
(79 puan) tarafından
Valla öyle canım işte ona kiziyorum bide bı bu olayda değil herseyde onlar nasıl isterse rahat ederse hep biz şekil aldık bı kerede onlar bize uysun istiyorum  doğum yaptım burda yapicak değilse kötü şeyler söyleriz ne öyle dediler zorla yanlarında doğum yaptım annemin yanında yapmak isterdim eşim çok tartıştı ailesi öyle istedi diye kızıma akıma keselim dedik iki üç ay önce burda yapın bizim tanıdığımız var burda olsun dediler orda yaptık bı dünya olay yarattılar gelin annesigil geliyor diye tatlı yaptı bak neler yaptı diye gulustuler hiç ses etmedim lohusaligimda bakarım bakarım  dogumu burda yapicak diyen
kayınvalidem önüne bı kase çorba getirmedi yemeğimi inip kendim hazırladım çok doluyum  yani saygisizlik yapmıyorum diye iyice biz ne dersek o oluyor zaten modundakar
(10,705 puan) tarafından
O zaman bunları hatırlatacaksın kocana
(79 puan) tarafından
Hatirlatsan ne ki canım adam anlamadıktan sonra

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 191 göst.
21 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Ocakk (204 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 758 göst.
5 Şubat 2019 Aile kategorisinde DamlaNur'un Annesi❤️ (807 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 566 göst.
12 Haziran 2020 Alışveriş-Hediye kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 207 göst.

377,054 soru

11,284,075 cevap

34,686 kullanıcı

...