0 oy
471 göst.
Diğer kategorisinde (743 puan) tarafından
Selamün aleyküm öncelikle kızlar . Dün gece beni uykumdan eden bir olay yaşadım ya da tartışma diyelim . Geçen ay aşure yapmıştım duruma atmıştım burda bir tanıdığım abla var 1,2 ayda bir gelir gider ben pek gidemem çocuktan dolayı . Neyse o gördü çok güzel görünüyor dedi bende sağol abla buyur gel payını ayırdım dedim . Neyse evvelsi gün geldi yedi . Bir hafta sonra da o yapmış bana getirdi . Olay şu kızlar yeni gebeyim hastaneye gitmiştim eve geldim komple üstümü değişip makinaya attım kıyafetim kalmadı atletle kaldım üstüne de babam aradı açmak zorunda kaldım sonra duşa girerim diye düşündüm .babamla konuşuyordum o da bana mesaj yazmış ben geliyorum aşure yapmışım diye inanın hiç görmedim mesajını . Neyse babamla konuşunca yere düştü bbagirmaya başladı belim diye çok telesalandim bir an sesi gitti . Neyse o sırada kapım çaldı bir baktım o abla şaşırdım tabi haliyle .bir dk abla kıyafetim müsait değil giyinip geliyorum dedim . Kapıyı açtım aşureyi aldım çok teşekkür ettim Allah kabul etsin dedim sonra bir şey demeden gitti . Babamı aradım aklım onda kaldı belim kan topladı falan dedi üzüldüm hastaneye gitmişti . Sonra tekrar mesaj olarak yazdım abla sağol Allah niyetini kabul etsin diye bir şey yazdmadi görüldü attı sadece işi vardır unutmuştur diye düşündüm dünde cuma mesajı attım cevap yazmadi nasılsın abla nasıl gidiyor dedim yine görüldü atti çıktı abla noluyor dedim işin var herhalde dedim yine çevrimiçi görüldü attı durum paylaştı çıktı abla hayırdır noldu bir kabahatim mi oldu dememenle beni azarlar gibi ben geçen kapına geldim beni eve davet etmedin kapıyı hemen acmamissin üstünü benim yanımda da giyinebilirdin terbiyezlik yapmışsın yok ben sana insanlık yapmışım sen insan değilmişim nankör falan dedi . O an ellim ayağım titredi resmen çok üzüldüm duyduklarima ama kusura bakma ama insanlar bazen müsait olmayabiliyor düşünemiyebiliyor dedim . Babamla ilgili bir haber duydum üstüne de sen gelince affaladim dedim düşünmemisim dedim . Biliyorsun beni dedim öyle bir insan değilim .yok ben seni anladım terbiyesiz insanlarla nasıl bunca zaman konuşmuşum falan dedi abla dedim terbiyesizlik asla yaptığımı dusunmuyorum eğer uzduysem seni yine de hakkını helal et özür dilerim dedim ve bunu 4, 5 kere söyledim ama yok bana diyorki sen kendini haklı çıkarmaya çalışıyorsun sus uzatma falan . İnanın yanlış mı yaptım niye bu şekilde tepki aldım ki ? İnsanlar bazen dusunemiyor bu sucmu kızlar bunları neden duyayım ki yani ? Gece boyunca aklımda empati kuruyorum ama yine yok yani suçlu hissetmiyorum kendimi yanlış yaptığımı dusunmuyorum siz ne diyorsunuz bundan sonra nasıl davranmalıyım ? Uzun oldu hakkınızı helal edin kızlar okursanız çok çok sevinirim. Bu arada bu söylediklerinin bir kısmı daha beni kıracak şeyler yazdı inanın şaştım kaldım...

21 Cevaplar

+1 oy
(1,763 puan) tarafından
Sen evine davet etmek zorunda değilsin CANIM kimseyi bizde yaptık dağıttık Allah kabul etsin kimseninde evine girmedik hamilesin evin temiz olmayabilir müsait olmayabilirsin esin evde olabilir duşta olabilir vs vs sen duşta olabilirdjn mesaji görmemiş olabilirdin bende kimsenin karsisinda giyinmem yani komşunun ne munasebet sen iyi gelmişsin onca lafa ben derdim ki senin terbiyan sana benim terbiyem bana sen çok terbiyelisinde niye bana Boyle konusuyorsun derdim yani
(743 puan) tarafından
İnan canım dedikleri karsisinda şaşkına döndüm çok kötü oldum   yani bu kadar bunları duyacak bir şey yapmadığımi düşünüyorum . Dünden beridir haksizmiyim diye kendimi yedim bitirdim.  İnsanız bazen düşünmeye biliyoruz aklımıza gelmiyrviliyor degilmi anlayış göstermek ne kadar zor ki yani
(1,763 puan) tarafından
Ya burda alınacak birşey yok Cnn asure getirmekse niyeti verdi gitti oturmaksa onu önceden söylesin yani her kapına gelen komşunu evine alsan hiçbir ise bakamazssin
(743 puan) tarafından
Yani düşünmemiş olmam daldın üzgün olmam normal değil mi ? Anlayli olmak ne kadar zor olabilir ki o kadar dil döktüm özür diledim helalik aldım ama yok yani bundan sonra asla konsumam çok kırdı beni
(1,763 puan) tarafından
Gaytte normal hiç kafana takma boşver
(743 puan) tarafından
Öyle yapicam canım o haka girdi çok kırdı uzdu beni
-Reklam-
0 oy
tarafından
Okuyamadım çok uzun  sorry. Özet geçsen ?
(743 puan) tarafından
Canım bir tanıdık abla var geçen aşure için kapımı çaldı bana yazmis ama babamla konuştuğum için görmemişim babam o sırada rahatsizlaninca telaslandim telefonda üstüne de kapi çaldı bu ablayı görünce haliyle sasirdim aşure getirmişti bana teşekkür ettim Allah kabul etsin dedim bir seyy demeden gitti dün de yazdım o kadar bana hiç cevap vermedi haliyle bir sorun olduğunu anladım bana diyorki sen beni eve davet etmemissin bana kapıyı hemen acmamissin ki üstüm hic müsait değildi feracemi geçirdim üstüme hemen o da bekletmedim o akadr bundan dolayı bana terbiyesizsin düşüncesinin beni eve davet etmemissin dedi daha bir sürü şey çok üzüldüm o an dusunememism olabilirim degilmi canım ? Babamın sokundaydim insanlar neden böylelerki niye anlayış yok ? Haksizmiyim diye dün geceden beri yedim birtirdim kendimi
tarafından
Anlattın mi canım böyle böyle oldu diye.
(743 puan) tarafından
Tabiki canım çok sefer hatta özür diledim helalalik istedim her ne kadar kirsada beni ama yok yani yine üstüme geldi çok üzüldüm
0 oy
(12,861 puan) tarafından
Karşı taraf biraz haklı geri bana empati kurdum Canim
(743 puan) tarafından
Canım ama dediğim gibi düşünemedim yani normal degilmi telefonda babamın rahatsız olduğunu duyunca da ne yapacağımı şaşırdım . Dusenemek gerçekten sucmu ayıp ettiğimi asla düşünmüyorum
0 oy
(5,220 puan) tarafından
hamile birisinin üstüne bukadar gidilmez bişeyde yapmamışsın durumu anlatmana rağmen halen aynıysa yol ver gitsin ne takıyon amaan
(743 puan) tarafından
Yaaa yeminle dünden beri yedim birtirdim kendimi empati kurdum düşündüm ama yok yani açıklama yaptım helalik aldım özür diledim hemde defalarca ama yine kendi bildiğini okudu çok kırdı beni yine ses çıkarmadım büyuyumdur diye bundan sonra da bende çok konuşacağını sanmıyorum canım
(5,220 puan) tarafından
sen elinden geleni yapmışsın kasma okadar hamilesin belki onunda canı sıkkın anına denk gelmiştir bilemeyiz
(743 puan) tarafından
Diyorum ya canım babamın olayını duyunca üzüldüm üstüne de abla geldi haberim yoktu geleceğindeb düşünmemiş olabilirm yani insanim sonuçta artık konuşmak asla istemiyorum zaten çok kırdı üzdü beni
0 oy
tarafından
Haksız kadın ya ayrıca bn olsam bn de üstümü onun yanında giymem atletle diyorsun bir de pijama falan da değil olabilir insan bazen kendinde olabiliyor babanın derdinde düşmüşsün sonuçta herşeyi geçtim belki evin müsait değildi belki eşin evdeydi ne bileyim ya 
(743 puan) tarafından
Yaa düşünmüyorlar ki kuzum bunu haksız olsam yeminlr kapısına giderim bana o kadar şey söyledi ki çok kötü oldum yani bunları duyacak hu kadar ne yaptım diye dünden beridir kendimi yiyip bitirdim
tarafından
Boşver bacım ya sen de benim gibi takıntılısın hassassın belli başkası olsa asla takmaz sen de takma hadi diyelim ki alındı o kdr laf söylemeye hakkı var mı ya boşver kes ilişkini ne hali varsa gör
(743 puan) tarafından
Evet canım inan kalp kırmaktan çok korkan biriyim empati kurmayı da sürekli yaparım her konuda ama yaptığı şey çok zoruma gitti anlasli olmak ne kadar zor yani değil mi
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Uzatmaaaa canım keyfi bilir

Sen açıklamani yapmışsın zaten anlayışsız biri demekki

Phpohlayıp durma şunu
(743 puan) tarafından
Demi annemlere de dedim anlayışı olsaysadi anlardı dedi sana ben bu karı anlatmama rağmen bana bahanelerle yalanlara bak diyor ya yeminle nutkum tutuldu çok üzüldüm dünden beridir basım kazan gibi oldu
(14,428 puan) tarafından
Boşver cnm çokda şey etme amaaaan cehennemin dibine
(743 puan) tarafından
Takmicam canım daha beni bilmeyni bende bilmem ayio yaptığı yani o kadar dil dokmusum söylemişim ama yok yani çok kırıldım ona karşı
0 oy
tarafından
O an verdigi tepki de belki haklı olabilir amaaa bunun icin terbiyesiz demesi ve sen aciklama yaptığın halde seni anlamaması senin ondan uzak durman icin bir sebep cnm insan herzaman iyi olmayabilir olumsuzluklar olabilir anlayışlı olmak lazım kuzum 
(743 puan) tarafından
Demi canım defalarca kendimi izah ettim anlattım yine de özür diledi. Helalik almak istedim ama yok yani denediğini birakmadi beni asla anlamadı yalan söylüyormusum bahane uyduruyormusum onun gözünde
0 oy
(42 puan) tarafından
Ya ne boş beleş biriymis ya okurken ben sinir oldum sensin terbiyesiz kaç yaşına gelmişsin insanların bazen müsait olmadığını ogrenememissin deseydin valla deli oldum ya kaç kere özür dilemissin insan gibi bi hatan olmadığı halde yol ver gitsin ya ne üzüyosun kendini haspammm insan olmayı öğrensin önce 
(743 puan) tarafından
İnan dün duyduklarım çok kotuydu eşime dahi söylemedim . Yani bu kadar kötü bir şey yapmadığımi düşünüyorum insan halı olabilir düşünmeye bilir aklına gelmeyebilir müsait olabiliry yani ne diye hala üstüme geliyorsun ki . O akadr özür helallik almama rağmen daha çok üste çıktı çok çok kiridim ona karşı böyle bir şey asla beklemiyordum
0 oy
(3,436 puan) tarafından
İrsanlarla iyi geçinelim evet. İyi niyetli olalım eyvallah. Kibar davranalım tamam. Ama bu kadar değer yükleyip hesap vermeyin. Bu kadar laf söylemesine müsaade etmeyin. Babam şöyle oldu telefon falan filan. Müsait değilim bitti. Size saygısı olsa, değer verse bunların hiçbiri olmazdı. Çıkarcı ce bencil bir kişilik karşıdaki. Beni eve almadın terbiyesizsin. Ohh ne ala iş.

Asla muhatap olmayın. 
(743 puan) tarafından
Çok haklısın canım inan buyuyum diye sesimi cikarmak istemedim ama demedigi yemediğim laf kalmadı sırf eve davet etmedim diye . Dusunemeis olabilirim dalgın veya müsait olabilirim aciklamasini defalarca yaptım özrümu diledim ama yine yok çok kırıldım inan bu kadar şey duyacak hiç bir şey yaptığımı dusunmuyorum
(3,436 puan) tarafından
Bırakın gitsin. Her şerde bir hayır varmış. Alın kahvenizi kurtulmanızı kutlayın :)
(743 puan) tarafından
Çok haklısın ne takip önemli biriymiş gibi dert edinicem ki benim vicafanim da rahat çok şükür
0 oy
tarafından
Kapıya her gelenı eve cagırmak gıbı bır kural yok ev musaıt degıl belkı ben ıyı degılım belkı uyuyacagım belkı canım sıkkın sonucta davet ettıgım bekledıgım bır mısafır degıl bısey getırmıs ugramıs vs buna alınmak sacma

kapıyı da hemen acacaksın dıye bısey yok ustun musaıt degıldır evın musaıt degıldır cocugunu yıkamısısndır cıplaktır esın evdedır vs vs vs

kısacası anlayıa sart durumu anlattıgın halde sacma sapan davranmasına gerek yok eger oyleyse hıcte uzulme bıtır gıtsın muhabbetını  sonucta her zaman boyle davranmıyorsan ki davranabılırsın normal seyler bunlar sana anlayıslı olması lazımdı
(743 puan) tarafından
Evet canım onunda bu şekilde anlamasını umdum benden yaşça da çok çok büyük biri . Üstüne üstlük bana denediğini birakmadi düşünmedim dedim özür diledim durumumu izah ettim ama yok yani bundan sonra konuşmamayi düşünüyorum çok kırıldım bu kadar şey hakketmiyorfum asla
0 oy
tarafından
Yanlış bir şey görmedim ben . Üstelik ısrarla üst üste özür de dinlemişsin ve dana terbiyesiz demiş . Ben bir daha muhatap olmazdım . Ne yani aşureyi sırf içeri girmek için mi getiriyor . Belki müsait değil evin alamiyorsun. Her şerde vardır bir hayır. Gerçek yüzünü görmüş oldun cnm 
(743 puan) tarafından
Öyle canım rabbim cumlemizi hayırlı insanlarla karşılaştırsin dünden beridir yedim bitirdim kendimi haksizmiyim diye ama yok yani yanlış bir şey yaptığımı hele ki terbiyesiz olduğumu hiç hiç düşünmüyorum bu kadar şey hakketmedim yani çok kırdı beni
0 oy
(690 puan) tarafından
Eviniz arasında mesafe çok mu az mı 
(743 puan) tarafından
10 dk canım
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Niye özür diliyorsun niye peşine düşüp götünü kaldırıyorsun hayatında ki yeri çok mu büyük ne gibi bir ihtiyacını karşılıyor da ona böyle boyun eğiyorsun hayatımda kalmak isteyen kalır gitmek isteyene hiç dur demem 
(743 puan) tarafından
Çok çok haklısın inan canım bir kere bana iyiliği dokundu ve büyüğüm oldugu için bu şekilde davrandım ama gerçekten en büyük ayıbı o bana yaptı çok kırdı üzdü beni . Yani insanın düşünmemiş olması bu kadar kırıcı olmamalı insanız sonuçta
(4,698 puan) tarafından
Ne üzüleceksin ya hiç takma o yok oyle bir yok diye düşün umursama bundan sonra sen onunla konuşma
(743 puan) tarafından
Öyle yapicam canım inan dünden beridir ellim ayağım titriyor bunları duyacak hakedecek asla bir şey yapmadım Allah'a havale ediyorum onu da
0 oy
tarafından
Okudum canım bunda kızacak kusecek bir durum bence zaten tekrar konuşup kendini ifade etmişsin niye kendini üzüyorsun  eğer anlayisli biri olsa zaten böyle davranması boşver üzme kendini 
(743 puan) tarafından
Aynı anlayışı ondan da bekledim canım kendimi o kadar izah ettim özür diledim yine helalik aldım ama bunlar ona kurmaca geldiğini bahane olduğunu söyledi bana inan çok çok üzüldüm dünden beridir haksizmiyim diye yedim birtirdim düşünmedim ya olamazmi yani düşünmemiş olmam bunları duyacağım terbiyesiz bir insan olacağım anlamına gelmiyor ki bence
0 oy
tarafından
Evine davet etmek zorunda değildin ki hem mesaj atmak yerine arasaymış 
(743 puan) tarafından
Demi canım bence de o zaman haberim olurdu üstümü giyinirdim   ama yok ona göre bahaneymis bunlar yani dusunememek gerçekten sucmu ? Ne diye bu şekilde bunca laf kırıcı sözler duyayayim asla hakketmedim yani
0 oy
(33 puan) tarafından
Bu kadr üstüne düşme yahu hem haksız hem terbiyesiz eve almak zorunda değilsin oda saygı duymak zorunda te Allah'ım ne insanlar var.
(743 puan) tarafından
Dün çok kötü oldum canım valla  o kadar anllatim durumumu özür diledim herşeye rağmen büyuyumdur diye ama yok yani daha çok üstüme geldi çok kırıldım üzüldüm dusunemeis olabilirim insanım bende degilmi açıklamasını yapıyorum anlayışlı olmak ne kadar zor acaba ?
(33 puan) tarafından
Özür dilenck bişey yapmadım kuzum sen safmısın onun bu tavrı cok yanlış
(743 puan) tarafından
Çok haklısın canım daha da asla konuşmam zaten çok kırıldım üzüldüm asla bunları duyacak kadar bir terbiyezlik yaptığımı dusunmuyorum
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Evet suçlusun hatalısın öyle gerizekalıdan özür dilediğin için hatalısın muhattab olma ya sana neler demiş
(743 puan) tarafından
Çok haklısın canım büyüğüm diye terbiyesizlik yapmak istemedim ama bunları duyacak hiç bir şey yapmadığımi dusunuyorum . Dusunememis olabilirim yani insanım bende
(7,768 puan) tarafından
İyide her zaman buyur edilmez ki çok saçma yani öy le kötü kadından fırsatın varken uzak dur yarn birgün barışayım deme
(743 puan) tarafından
Aslaaa konuşmam daha çok kırıldım o kadar güzel yaklaştım yaptığı şey dedikleri yani hakkettigimi asla düşünmüyorum
(7,768 puan) tarafından
Bide el kadınınyanında giyinişir mi bırk erkenden yüzünü göstermiş
(743 puan) tarafından
Öyle canım nasıl biri olduğunu anladım.cok şükür
0 oy
(976 puan) tarafından
Peh bide özür mü diledin boswersene 
(743 puan) tarafından
Maalesef bugün düşündüm bende kızdım kendime daha da asla konuşmam çok kırdı üzdü beni haka girdi bunları duyacak bir terbiyezlik asla yapmadım yani
(976 puan) tarafından
Kafana taktigina değmez ben msjimi görüldü atıp cvp vermese bile daha muhatap olmazdım öyle insanlar uzak olsun daha iyi
(743 puan) tarafından
Çok haklısın canım grizeklo gibi yazdım bir daha tovbe ne yazar ne ararim
0 oy
(3,871 puan) tarafından
eee konusmazsa konusmasin   , cok ustelemissin sen de canim , her zaman da evine davet etmek zorunda degilsin bu sebepten aliniyorsa alinsin   ,bu kadar alttan almasaydin keske 
(743 puan) tarafından
Çok haklısın canım . Benim slak aklım işte . Bundan sonra asla zaten konuşmam çok kırdı beni bu laflari duyacak bir şey yapmadım dusunememis olmam dalgın olmam cok normal diye düşünüyorum
0 oy
tarafından
Sen terbiyesiz ve anlayışı kıt bir insan ile bu güne kadar muhattap olmuşsun Allahın sevdiği kulmussun işte kurtarmis seni
(743 puan) tarafından
Çok haklısın canım daha da asla konuşmam dünden beridir yedim birtirdim kendimi resmen ama yok yani hakketmedim bunları asla anlayışlı olmak bu kadar zor değil bence
tarafından
İçten samimi bir insan olsa. Sorardı ki kardeşim bişey mi oldu geldim sana kapıdan yolladın öyle yapmazdin felan dese insanlık yapardı ama maalesef bazılarına zor. Boşver hiç takma haklı olduğun konular kafanda yer etmesin
(743 puan) tarafından
Çok haklısın canım daha fazla konusmicam çok kırdı üzdü beni

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 384 göst.
13 Nisan 2024 Aile kategorisinde Bahar_6565 (93 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 78 göst.
23 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Meleksss (4,705 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 484 göst.
22 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu