0 oy
1,191 göst.
Aile kategorisinde (336 puan) tarafından
Bnm eşim yurt dışında calışıyor 20 gunde bir ewe gelır, bnde 35 haftalık hamıleyım ve 16 aylık kızım war hamıleliğim cok zor gecıyo ewde yalnızdım, annm aradı bıze gel eşin ewde yok zaten en azından kızına bakarız bıraz rahat olursun falan dedı bnde eşimden izin alıp gıttım 6 gece orda kaldım sağ olsunlar hem kızıma baktılar hem hiç bir şey yaptrmıyorlardı. Kaynanamlar torunlarını özlemiştir dedım bugun onlara geldım 2 3 burdada kalayım eşimin gelmesı yakın ewe gıderım dedım görümcem kapıda bana resmen saldırdı kaynıma onu ewe götr burya gelmesın dedı neden dedım senın burda ne işin war ewıne gıt dedı neymiş torunlarını onlara gosteemıyormşm eşim benı zorla burya getırıyormş onları ***** yerıne koyuyormuşm varsa yoksa annenın ewı hep orya gıdıyorsın falan dedı.. Cok zoruma gitti bnde sana hesap vermk zorunda deılm dedım sebeplerım wardı o yüzden gelmedım dedım. Sonra kaynıma dedım benı ewe bırak istemıyorsa gelmem dedım kaynım bırakmadı gıdeyım neyse içerı gectık hala soylenıyo bn sesımı cıkarmadım kızımı uyutmaya gıttım başka odaya bi döndüm eşyalarımı kapının önüne koymuş ewe gıtmem için.. Gene bişe dıyemedim eşyaları gerı getrdım oturdum kaynanamların gelmesını bekledm şuan kaynanamlardayım kaynmdan başka kımse olanları bılmıyor içten içe kahr oluyorum benı kovduğu halde gıtmedım sırf eşimin hatrı için ve benle konuşmuyo bn burdayım dıye de içerı dahi gelmıyo benı gormemek için bıde sürekli bnle kavga eden biridr bnde saf gıbı hıc bir zaman kendımı savunamıyorum.. . Canım cok sıkkın nolur benı rahatlatın bıraz 

21 Cevaplar

+2 oy
(1,206 puan) tarafından
Valla maşallah peygamber sabrı dedikleri bu olsa gerek. 5 dakika durmazdim orda ağzına s.car bırakırdım. 
(336 puan) tarafından
Eşim yollarda onu üzmek istemedim aslında 2 gun sonra gelck anlatcam ona.. Bide görümcem cok terbiye sz biri defalarca kavga etti bnmle hatta bi keresnde eşim tokat attı ona bana sesını yükseltiği için annesı kac defa kızdı sen neden karşıyorsn kaynanası sen mısın dıye ama pis bir insan her seferinde aynı şey
tarafından
Canım seni evden kovmus eşin sana diyemez ki niye annemde kalmıyorsun diye vala git evine yarın bir daha da adım atma oraya anlasınlar benimde gorumcelerimle sıkıntım vardı 1 sene konuşmadım çocuk oldu geldiler biz gittik öyle öyle eşimin korkusundan bir şey diyemezler bana bende onlar gibi davranıyorum yüzlerine gülüyorum onlarda bana oyleler ama seninki baya kötüymüş kaç yaşında bu arada
(336 puan) tarafından
Yarın gıtmeyı düşünüyorum eşime nasıl anltcam bılmıyorum yolda onu üzmek istemiyorum ewe gelsın oyke anlatcam ki kardeşinin nasıl biri olduğunu bılıyor bana dıyecegı tek şey takma kafana orası onun ewımı dıyeck bılıyorum ve senın gmrümcelerın eşinden korkuyormş en azından bnm görümcem kımseeden ne korkar ne cekınır yaşı da 23 ergen deıl
tarafından
Vala canım kocan rahatmis takma demesi kolay bak sen orda onu düşünüyorsun o da takma diyip geçiyor artık ağırlığını koyma vakti gelmedi mi sence helal olsun iyi dayanmıssın da kalmışsın orda gercekten
(336 puan) tarafından
Arsz dıyo kardeşi için kalkıp doveyım mi dıyo eşşek kadar olmş onun yerine ben utanıyorum dıyo, ki zaten onun yanında bi hareket yapma eşim gene dayanmaz ağzına geleni soyler ona ama ewde olmuyo sürekli o kötü :(
-Reklam-
+1 oy
(7,098 puan) tarafından
Kız orda sen hala nasıl duruyorsun ne demek kimse bisiy bilmiyor kaynana soyle o terbiyesiz hadsiz kızına sahip çıksın 
(7,098 puan) tarafından
Esine anlat ve o evde 1 dk dahi durma bi daha da gitme
(336 puan) tarafından
Gelmeyi istemıyorum tabıkı kayın babam cok ıyı bır ınsan torununu cok sewıyo hep görmk istıyo onun için bıde eşimin hatrı için mecbur gelıyorum bıde ew yakın bn gıtmesem onlar gelıyo yarın ewime gudecem sabah olsa keşke uyku da tutmuyı
(7,098 puan) tarafından
Kayinpederine ve esine bu yaşadığını anlat bence sende kendi evine o terbiyesizi sokma ayrica öbürleri gelip senin evinde görsünler torunlarını
(336 puan) tarafından
Bu saatten sonra onda zerre kadar utanma warsa o ewıme gelmez zaten.. Eşime ewe geldıgınde anltcam araba kullsnıyo onu üzmek istemedim kayın pedere anltsam olay cok buyucek dıye korkuyorum çünkü onu bılıyorum benı savunacak sonra görümce daha çok düşman olck bana
(7,098 puan) tarafından
Böyle sustukça tepene daha çok binerler işte ben senin yerinde olsam söylerim
+1 oy
(1,312 puan) tarafından
Ara koçanı anlat herşeyi hatta telefonun açık kalsın ses kaydıda al gelince Kaynanalar dinlet bir dahada gelmem de 
(336 puan) tarafından
Cocuğu onlardan uzaklsştrınca bu sefer kocam düşman oluyo bana gercktn ne yapacagımı şaşırdım
(1,312 puan) tarafından
Onlardan değil insan bu durumda kocan sana hak vermezse zaten bu bir sorun kovuldugum yeremi gideyim de sende
(336 puan) tarafından
Ailecek gururszlar onlara normal gelıyo Hersey cnm
(1,312 puan) tarafından
Allah sabr versin canım valla ben olsam dayanamazdim herhalde
(336 puan) tarafından
Herkes nasıl dayanıyorsun bu aileye dıyo gercktn bazen şeytan aklıma giriyo büyü falan mı yaptılar bana ne
+1 oy
(4,089 puan) tarafından
Hala anlamıyorum bu gelinler niye kayınvalide evinde kalmak zorunda ya damatlar kalıyor mu yanında eşleri yokken kaynana evinde çok saçma ya sanki ee davranışlarından seni sevmediğinde belli ne diye kızıyor gelip kalmıyor diye hem ona ne ya kim oluyor ki o orada önce onunla kavga eder sonra da çeker evime giderdim
(336 puan) tarafından
Kendı benı sewdıgı için demıyo zaten babası annesı torunlarını özlüyormüş onlara gostermıyormşm guya.. Bide inan ki hıc bir gelın istemez kaynanada kalmayı mecbur oldukları için kalıyorlar bn şimdi kalmssaydım burda varya ooo ne kıyametler kopardı o yüzden korktum ne yalan söyleyeyim
+1 oy
(263 puan) tarafından
Otur hiç gocunma sen eşin için katlanmissin helal olsun sana bırak o çatlak gorumcen seni orda görüp dellensin jyice hiç takma kafaya o ev onun evi deil sadece senin de evin kocanın da evi. Hiç takmican kafaya sen içini hep böyle temiz tut sabırlı ol Allah iyilikle güzellikle mukafatlandirir seni bak gör. Sen onu catlatmak için otur orda hem de eşinin hatrina da dur. Zaten o deli bu yaptığını illa ki bı gün öder bulur cezasını bı yerden
(336 puan) tarafından
Hay Allah razı olsun ne kadar içim rahatladı yorumunuzu okurken teşekkür ederim..
Hep dedıgım şey allahım içimi bnden daha iyi bılıyorsn onu sana havale ediyorum dıyorum bu benı rahatlatıyor ama zoruma gidiyor bir İnsan yengesıni nasıl kovar hıc bir kötülüğüm hic bir zararım dokunmamşken bide
+1 oy
tarafından
Ara eşine anlat bnce bu arada sabırlı insanmışsın valla başkası olsa canıma minnet der gider 
(336 puan) tarafından
Ne yalan söyleyeyim gıtmeyı cok istedım ama eşimin hatrı için bıde kayın babam için oturdum onu Allaha havale ettım
tarafından
Aynn iyi yaptın Allaha havale et ama eşine de anlat
(336 puan) tarafından
Yok anlatcam zaten şuan yolda dıye onu üzmek istemedim
tarafından
Anladım iyi yapıyorsun bacım
0 oy
tarafından
Ben olsam kocama bir güzel anlatırdım. O bişey demezse gider saçını başını yolardim. Sen iyi sabırlıymissin. 
(336 puan) tarafından
Bn bişe demediğim halde nerdeyse o benu dovecktı.. Bn neden boyleyım anlamıyorum kendımı savunmuyorum sonradan keşke boyle deseydım boyle yapsaydım dıyorım.. Bide eşim yollarda onu üzmek istemedim aslında 2 gun sonra gelck o zaman anlatcam bnm yüzümden başına bir şey gelır dıye korkuyorum sinirlenince kendını kaybedıyo
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Kocana anlat ka3desin kovuyor de valalh alsın ağzının payını
(336 puan) tarafından
Yolda dıye onu üzmek istemedim ewe gelınce anlatırım dedım ama bu sefer olan bana oluyo içten içe kahr oluyorum kovduğu halde gıtmedım
0 oy
(41 puan) tarafından
Saçını başını yolardim yırtık kıskanç eşin gelince ona anlat bilsin kardeşini melek sanmasın 
(336 puan) tarafından
Aminnnn,, güya görümcemle biz eşimle ewlenmwden önce en yakın arkadaştık bılıon mu sonradan benı cekememe ye başladı boyle düşman oldu hiç bir kötülüğüm de dokunmamştr yemın ederim
(41 puan) tarafından
Kız böyleleri çok fazla kendisi seninle yaşıt evlenmemis buda onun zoruna gidiyor
(336 puan) tarafından
Ay Allah iyiliğini versin inşallah güldürdün benı:)) ama bir cok kişi boyle dıyo ewlenemıypr dıye sağa sola saldrıyo
(41 puan) tarafından
:))) hep gül inşallah
(336 puan) tarafından
Saolasın cnm bnm teşekkür ederim :)))
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Yerinde olsam çeker giderdim evime torunlarını görmek isteyen gelsin senin evine
(336 puan) tarafından
Kayınlarım görümce kaynanam hepsı gelıyo görmeye ama kayınpederım ewden cıkmayan biri o yuzden biz torununu götüruyorx yanına.. Gıtmeyı o kadar çok istedım kı o an dünya yıkıldı başıma resmen sinirden elim ayağım titriyordu sırf eşimin hatrı için mecbur oturdum
0 oy
(182 puan) tarafından
Şimdi kalk ve evine git karninda bir tane disarda bitsme daha yavrun var gerekirse ölene kadar annen gilde yat ama asla o eve gitme eşin de geldigi zaman burda anlattigin gibi oraya da anlat ve o kizi birdaha gordugundede bana bak kiz senin o saclarini yolar eline veririm de siyasi ol yaninda ne kocan ne kaynin nede kaynanan olsun tek yakala onu anladinmj beni 
(336 puan) tarafından
Kız bnm ağzım war dilim yok saf gıbı kendımı savunamıyorım nerdeyse o sacımı yolacktı bn hala sus pus oturuyordum.. Eşim yolda araba kullanırken anlatmk istemedım ewe gelsın oyke anlatcam ki biliyorum hıc bir şey demıcek kardeşine bana takma kafana dıyeck o kadar
0 oy
tarafından
Zaten çocupuna tek bakıyormuşsun artık haftan büyümüş ailenin evine gitmen orda dinlenmen kadar normal hiç bir şey olamaz keşke içeriye gitmeseydin eşyalarını alıp evine gitseydin görümcen kaç yaşında ergen mi yaptığı çok çok ayıp 
(336 puan) tarafından
Normalde bn ewımdeyken hıc bir yardımları dokunmaaz bılıyon mu bır telefon acıp nasılsın demezler. Nedense bn anneme gıdınce yenı akıllarına gelıyorım bzde bakarz ederz bılmm ne.. Bide 23 yaşında aramzda 3 yaş war yaptıgı terbiyesi zliğin haddi hesabı yok
tarafından
Hanginiz büyüksünüz biraz sende sessiz kalma
(336 puan) tarafından
Bn ondan 3 yaş büyüğüm cnm o 23 ben 26.. Ama sorsan ona aklımla zekamla herkesten büyüğüm der, bide bnm kotu bi huyum war tartışma sırasında ağzım düğümlenmiş gıbı oluyo sonradan keşke boyle boyle deseydım dıyorım iş işten gectıkten sonra tabı
tarafından
Çok ayıp yapıyor hem büyüksün ondan hemde misafirsin o an kendini haklı çıkaracağı için ses edemiyorsundur bazen bendede oluyor o
(336 puan) tarafından
Aynın oyle annesı de oyle haksz bıle olsalar warya bi konuşurlar anam ağzını acıp tek kelime edemezsin yerın dibine sokarlar
0 oy
tarafından
Valla cnm o da kim oluyormus seni kovuyormus. Kaynanan da oyle dusunuyorki gorumcen boyle yapmis yoksa kizina yaptirmazdi bunu. Boyle olacagina hic gitme daha iyi esine deanlat olanlari guzel dille. Susacagina karsilik versen korkarlar belki bilemedim. Ezdirme kendini 
(336 puan) tarafından
Annesı de ondan farksz işte afedersin mahalle cinge nesi gibiler bn lafla onlara karşı gelemem bnı yerın dibine sokarlar.... Bir daha gelmm desem bıle eşim zorla getırır bılıyorum
tarafından
Nereliler. Tek gitme enazindan oraya
(336 puan) tarafından
Mardinliler ama ilk defa boyle mardinli görüyorm
0 oy
(550 puan) tarafından
Eşine anlat olanlari sonrada çık git o evden
(336 puan) tarafından
Eşim yollarda onu üzmek istemedim aslında ewe gelsın oyke anlatcam yarın da ewe gıtcem inşallah
0 oy
tarafından
Kapıya esyalarını koydugu dakka cıkıp gıtmedıgın ıcın sen hatalısın valla ne dıyelm kı. Kaynananı kaynatanı kocanı o dakka arayıp kmseye bısy anlatmadıgın ıcn cıkıp gıtmedıgın yuzsuz yuzsuz orda hala oturdugun ıcn hatalı olan sensın kusura bakma
(336 puan) tarafından
Yüzsüzlükten deıl onlara muhtaç deılm zor da olsa onların ewınde kalacağıma ewımde sürüne sürüne işimi görürüm gene gelmm burya.. gıtmeyı cok istedım o an dünya yıkıldı başıma resmen ama eşimin hatrı için bıde kayın babam için oturdum
tarafından
O noktada kmsenn hatrı göze görülmez bence. Iyı sabırlıymıssın valla helal sana
(336 puan) tarafından
Keşke dıyorum bnde onlar gıbı davranabılsem ama yapamıyorım neden bılmıyorum sankı onlara karşı ağzım kapanmş
tarafından
Kendını ezdrme canm. Görümce değil ne olursa olsun
0 oy
(280 puan) tarafından
Benim de gorumcem beni kovdu evinden hem de hiç birsey yokken ortada. Eşimde yanimdaydi. Evine gittik işte eltimle eşimle beraber onlara hosgeldin dedi beni ve oğlumu kapıda bırakıp içeri girdi. Neyse girdim içeri. Daha koltuğa oturmamla eşime dönüp karını al git evimden dedi. O gün kocamı zor zaptettim. Utanmaz bir kaç ay sonra sırıta sırıta evime geldi. Ar yok bunlarda. Ben de herkesi nasıl agirliyorsam onu da öyle agirladim. Evimden çıktığında ise herkes kendine yakışanı yapıyor ben annemin kızıyım böyle gördüm sen de kendine yakışanı yapıyorsun anneni bu şekilde temsil ediyorsun dedim. Duvara söylemiş gibiydim ama olsun. Vicdanım rahat 
(336 puan) tarafından
Eşin görmüş en azından bu büyük bir nimet keşke bugun bana oyle yaptıgında bnm eşimde görseydi bana daha çok hsk verırdı.. Ne kadar anltsam da anlamıcsk hep bir sey eksık klck
0 oy
tarafından
Eşine anlattinmi ?? 

Ve nasıl bir kuyruk acısı bu sen köpek gibi havla kaynanama geldim ben sanane diyivereydin
(336 puan) tarafından
Eşim yollarda onu üzmek istemedim aslında 2 gun sonra gelck o zaman anlatcam..
Eşyalarımı kapının önüne koyduktan sonra gerı aldım içerı o ona yeter anladı gıtmıcegımı fıttıtrdı
tarafından
Bir vuracam ağzına ben bile sinir oldum kaç yaşında kız çok cahilce ve düşük davranışlar sergiliyor
(336 puan) tarafından
23 yaşında aramzda 3 yaş war yaptıgı terbiyesi zliğin haddi hesabı yok gercktn ne yapcm bılmıyorum
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Görümcem düsman olacak diyosun hala

Zaten düşman zilli baksana ne korkuyosun şimdi telefondan atlayıp ona haddini bildirmek geldi içimden

Söyle kayınbabana niye söylemedin elleme napalarsa yapsınlar

Böyle yapmaya devam edersen daha çoook tepene ....r bunlar
(336 puan) tarafından
Onlara karşı ağzım düğümlenmiş sankı yemın ederim ki hıc bir şey dıyemıyorım saf gıbı duruyorum.. Bn yarın yüz yüze bskcaz dıyorım kötü olmayalım dedıkce tepeme çıktılat yetrınce zaten ne yapcm boyle bılmıyorum
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Yerinde olsam direk evime giderdim. Eşime de ben insanlık yaptım onlara da geldim kardeşin direk kovdu daha da adımımı atmam derdim. Bana aileme gitmiyorsun lafı açma bir daha gittim de noldu derdim. 
(336 puan) tarafından
Gıtmeyı cok istedım ama eşimin hatrı için bıde kayın babam için oturdum.. Kalmasaydım warya kıyametlrr kopardı o yüzden korktum ne yalan söyleyeyim
(3,024 puan) tarafından
Ne koparsa kopsun. Sonuçta ortada bi suç varsa bu görümcenin. Kayınbabana açıklamanı yapardin. Onun olmadığı zaman gelirim ben huzursuzkuk olmasın derdin. Hatta şuan madem kaldın olanları gizleme ben sizin hatrınız için kaldım de. Eşine de kayınbabana da anlat. Gizleyip de o kadının ekmeğine yağ sürme.
(336 puan) tarafından
Bn burda kaldım dıye zaten kafayı yemk üzre bi yerden gene patlak verck bılıyorum bu sefer yanına kar kalmayack eşime anlatcam ewe gelınce zaten o öğrenınce kayın babam da öğrenir
0 oy
tarafından
İnadına kendi evin gibi rahat rahat davran o gelemesin içeri odaya tıkılıp kalsın 
(336 puan) tarafından
Oyle yapmaya calışıyorm fakat genede rahat olamıyorum içimde sıkıntı var

İlgili sorular

0 oy
10 cevap 403 göst.
6 Ağustos 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
10 cevap 268 göst.
12 Şubat 2022 Aile kategorisinde Sevilay09 (155 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 219 göst.
16 Aralık 2021 Aile kategorisinde 38 (252 puan) tarafından soruldu