0 oy
404 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (473 puan) tarafından
Merhaba kizlar. Dün gece den beri çok ağır bi grip geçiriyorum. Nete baktığımda yeni çıkan delta varyantı korona virusu belirtileri hepsi var. Boğaz ağrısı burun akıntısı baş ağrısı. Ve az önce fark ettim ki koku alamıyorum. Gram koku alamıyorum. Kesin korona. Eşime diyorum oda yok grip sin diyor. Hastaneye gitmek istemiyorum. Bildiğiniz ağır bi grip gibi. Evde geçiren var mi.  Yada ilaç kullanmayan.  Ben gitsem ilaç vereceklee. Ben ilaç kullanmak istemiyorum ondan gitmiyorum. Evde ilaçsız geçiren var mi. 

25 Cevaplar

0 oy
tarafından
İlaç içmek zorunda değilsiniz. Bu isteğe bağlı bir durum. Temaslı olduğunuz kişilerin sisteme işlenmesi adına önemli test yaptırmanız. Kötü bir şey söylemek istemem ama yaşadığımı aktarayım. Annem bu virüs ilacı ile ilgili olumsuz şeyler duyduğu için içmek istemedi. Durumu ağırlaştı, hastanelerde neler yaşadık bir biz bir Allah bilir. Gözümün önünde ölüyordu annem ve biz çaresizdik. İlacı kullanmak zorunda kaldı hamdolsun iyiye gitti. Hatta başka ilaçlar da kullanmak zorunda kaldı durumu ağırlaştığı için ki bunlar kortizonlu ilaçlardı. 

Herkes aynı şekilde geçirecek diye bir şey yok. İnşallah siz çok hafif atlatırsınız ama ağırlaşması durumunda ilaç konusunu bir daha düşünün derim. Geçmiş olsun. 
tarafından
Bu arada ilerde test yaptırmanız gerekirse karantinanız test gününüz itibariyle başlıyor.  Boşuna karantinanız uzamış olur.
-Reklam-
0 oy
(4,994 puan) tarafından
Test vermen lazım canım ben korona oldum direk koku ve tat kaybı oldu ishaldim evde eşim ve oğlum vardı eşim motor kurye olduğu için diğer insanları da düşündüğümden gittim test verdim ilacı verdiler ve ilac sayesinde iyileştim tabi ilacla beraber bol su bol c vitamini aldım çorba içtim turşu suyu içtim sarımsaklı süt bal pekmez limonlu su sarımsak soğan yedim eşim ve oğlumda yedi koronadan bir kaybım oldu ve evde geçecek bir şey değil ilaç olmadan
0 oy
(7,177 puan) tarafından
Ben geçirdim 
0 oy
(224 puan) tarafından
Cnm yanlış yapıyorsun test yaptırmalisin banada grip dediler test almadılar benim içim rahat etmedi üç kere gittim zar zor  test vermek istedim ve pozitif çıktım ilaç için gitmiyorum demişsin ama alakası yok ilaç kullanmak istemezsen getirmiyorlar zaten tlfda soruyorlar ilaç getirelim mi ister misiniz diye
0 oy
(986 puan) tarafından
Canim geçmiş olsun sen evden cikmayabilirsin ama eşin temasli o çikacak kul hakkina girersin günah. Bi an önce test vermelisin
0 oy
(48,494 puan) tarafından
neden gitmiyosun gidip testini ol ona gore bilgiler kaydedilsij sisteme geçmiş olsun 
0 oy
(173 puan) tarafından
Aşılımısınız ? Bende burun akması dısında hepsini yaşadjm eşim coviddi ondan bjlastı bızede . 4 ay tat koku gelmedi sonrasında geldi sürekli sıvı tükettim ıhlamur içtim kıştı portakal mandalina ayva yedim br tutam karabıberli ayva elma çayı demledim içtim çok rahatlattı cok gecmıs olsun
0 oy
(2,905 puan) tarafından
Biz test yaptırmadan evde geçirdik ama zaten ben temasli olduğum için karantinadaydim eşimin okulu da yaz tatilindeydi o da kendini karantinaya aldi ve  o sırada kapali ortamda görüştüğümüz kimse yoktu. Şükür ilaç almadan doğal yollarla atlattık. Ama eğer temasli olduklarınız varsa mutlaka onlara haber verin önlem alsınlar ve tabi evden çıkmanız gerekecekse yani ise gidecekse eşin mutlaka sen test yaptır eğer pozitifsen o da temasli olsun gitmesin. Onca kişinin vebali 
0 oy
(1,586 puan) tarafından
Diyelim ki sen evden çıkmadın ve covidsin esin evden çıkıyor allah korusun taşıyıcı olduğunu düşün kaç tane insana bulaşır git biran önce test yaptır en azından senin içinde rahatlar 
0 oy
(644 puan) tarafından
Ben fotona olduğumda ablam bana temas olmuştu ve oda çok kötü grip geçirdi israrlarima rağmen hastaneye gitmedi parol içti ve bitki çayları atlattı hastalığı ben hastanede geçirdim maalesef ölümden döndüm 
0 oy
(671 puan) tarafından
C yanlış yapıyorsun gidip test yaptırıp sisteme girilmesi lazım. Bami dışarı cikmanla kim bilir kac kişiye bulastiriyorsun günah. Esin de senin gibi karantinaya girmesi lazım. İnsanları vebalini almayın. İlaç verirler kullanırsınız kullanmazsanız o size kalmış. Benim arkadaşımın yengesi Corona oluyor o da sizin gibi doktora gitmiyor sonra agirlasinca hastaneye yogunbkima giriyor. Sonrasını 5 yaşındaki çocuğu annesiz kalıyor.
0 oy
(597 puan) tarafından

Ben varim cnm

Corona delta olduk bizde (esim ve yegeni positiv cikti, yanikesin bendede vardi !! Tat koku alamadim, kafam catliodu, kaslarim agriodu, terledigim an bayilacak gibi oluyodum, 5gun kendime gelemedim) 

Ben test yaptiramadim almanya duymasin diye (alman vatandasiyim ve suan burda oldugumdan almanyanin haberi yok) neyse evde 6.gun duzelmeye basladim. Kendimiziheoimiz birer odaya izole ettik. Her sabah sirkeli suyla gargara yaptik, bol vitmain c tukettik ve takviye aldim, ben vitamin d takviyeside almayi tervih ettim, kendimizi yemek yemeye cok zorladik,  dus akmakdan resmen kactikkkkk !!! Dusa girdigimiz an nefes alamioduk, bol sarimsakli seyler yedik. Her iki gune bir nevresimleri, kiyafetlerimizi yikadik ve butun evi ozinlu ve sirkeli suyla sildik. Dedigim gibi oyle boyle atlattik ama esim fenalasti hastanede... 9aylik oglum bile kapmisti:(

Ben ilac icmedim esime ilac verdiler kullanmadi ama 1hafta cektikden sonramecbur baslamistida malesef ak cigere inmisti bile
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Covidsen ilaç verirlerse içmek istemiyorsan yine içme ama testi yaptır mutlaka. Sen evden çıkmıyorsun tamamda eşin çıkıyor taşıyıcı olabilir canım. Onunda karantinaya girmesi lazım bunun için test yaptırın lütfen.
0 oy
tarafından
Bende aynı senin gibi geçirdim sıfır koku ve halsızlık burun akıntısı öksürük, evde 20gun karantina yaptım, hamileyim ilaç vermezler diye gitmedim, 8-9gunde geçti, ama test versem iyi olurdu kovid oldum mu bilirdim şmdi şüphe kaldı aklımda 
0 oy
tarafından
Canım benim eşim oldu test verdi,eve geldi sonra karantina başladı 2 3 saat sonra aradılar ilaç getireceğiz ister misiniz kullanır misiniz dediler eşimde yok ben ilaç istemiyorum kullanmam dedi tamam dediler sadece parol kullandı geçti çok şükür kesinlikle test ver ve karantinaya gir,yazık günah kimsenin vebaline girmeyin sonuçta karantina olmicak eğer test vermezsen esin çıkabilecek ondan buluşmayacagi ne malum 
0 oy
(147 puan) tarafından
Benim eşim baya hastaydi ilk defa yataklara düştü ve test yapmak istemedi qma koronaydi baska açıklaması yok 
0 oy
tarafından
Bence test yaptır koronaysanda ilaç kullan dayım iki doz aşısını olmasına rağmen çok ağır geçirdi üstüne verilen ilaçları yutmadi şimdi durumu ağır hastanede yatıyor.
0 oy
(5,406 puan) tarafından
Ben hamileydim dediğin gibi ağır bir grip oldum bir anda koku gidinde virus olduğunu anladım. İlaç kullanmayacağım için gitmedim teste evden de çıkmadım zaten halim yoktu =) geçti öyle şükür. Ama tam 2 ay koku almıyordum
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Hamileyken bi kere çok ağır bi grip geçirdim önce eşim giçirdi 3 gün sonra da ben gripti heralde ya covid olsa daha ağır olurdu sanırım çünkü çevremde cover geçirip ayakta geçiren olmadı ama ablam yeni hamile doktor ultrasonla muane ederken covid mi geçirdin diye sormuş ablamda bildiğim kadarıyla geçirmedim demiş doktor ne gördüyse geçirmişsin demiş
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Ben varım evde geçirdim ilaç kullanmadım ilaç kullanan pişman.oluyor ayakta geçirdim evimin işiyle gücüyle iki.cocuk la yemekleri istekleri herşeyi ile ilgilenerek onlarda koronaydı 

İlgili sorular

+4 oy
11 cevap 353 göst.
16 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde smrmhmt (228 puan) tarafından soruldu
0 oy
21 cevap 198 göst.
21 Eylül 2023 Diğer kategorisinde XxDeryaaaa (373 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 262 göst.
0 oy
5 cevap 120 göst.
31 Mayıs 2021 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Rabia2 (421 puan) tarafından soruldu

378,262 soru

11,321,657 cevap

34,767 kullanıcı

...