+1 oy
350 göst.
Diğer kategorisinde (3,769 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

Allah'a şükür fazla insan olmamasınn bir güzel yanıds boş boş muhabbet edecek kimse yok:) ama burada görüyorum sinir oluyorum 

Yaaa insanlar bir kendine gelse keşke çocuk işi insanın elinde olan birşey mi ki Tmm yapalım diyince olsun leylekler bacaya mi bırakiyor hsjsb yoksa sipariş fln mi ediliyor da hadi cck yapın ne zmn yapcksinz neden olmuyor 

Çocuk düşünmüyormusunuz

Yok bunun gibi saçma sapan sorular 

Allah'ın takdirine bile karışıyor insan oğlu maalesef (iyi anlmda güzelce üslubu ile dile getirmek başka birşey o ayrı) 

Rabbim zamanını bilir kimine evlendiği gün hamile kalmasını nasip eder kimine yillar sonra kimini imtihan eder evlatsizlikla biz bilemeyiz Hayrı..

Bide edep var öle sorulurmu gizlilikse gizlilik özelde özel karı kocanın yatak odası dile getirmek nekdr doğru bilemedm

Benim evlendigm zmnlarda çok çabaladık hemde çok olmadı ama okdr şeye rağmen ama iyikide olmamış iyikide Rabbim geç nasip etmiş diyorum akışına bırakınca oldu sürpriz olarak hemde 

12 Cevaplar

0 oy
(1,207 puan) tarafından
Bazen bende dahil ne yazık ki dusuncesizlik ediyoruz keşke sormasak etmesek karşıdakini kırar miyiz üzer miyiz düşünemiyoruz 
-Reklam-
0 oy
(228 puan) tarafından
Aynen oyle kimsenin elinde haddinede degıl hersey rabbımın elinde.bı soz var cokta severim sıkta kullanırım herseyde

Rabbım herseyi hayırlısıyla versin nasibımde varsa  versin. Eger hayırlısı degılse Rabbım hıc vermezsin. 
0 oy
(8 puan) tarafından
Bende nefret ediyorum sanki her evlenen çocuk yapmak zorunda gibi bide insanların derdini bilemezsin sanane yani demi ne kurcalıyosun çok istiyorsan kendin yap diyesi geliyor insanın 
0 oy
(4,169 puan) tarafından
Canım bende evleneli 2 seneye yaklaşırken hamile kaldım sürekli erteledik eşim borç çok dedi çocuk olunca benle ilgilenmezsin dedi evliliğin tadını çıkaralım vs diye diye erteledik çevrede çok duydum çocuk yok mu yeter bu kadar artık yapın falan hayır onlara neyse bide insana sordukça insan baskı altında hissediyor çocuk istemeye başladıktan sonra acaba çocugum olmuyor mu psikolojisine giriyor ama Allah var kayınvalidem hic demedi ben hamile kaldıktan sonra dedi bana hep soruyorlardı kızım ben hep onlar ne zaman uygun görürse o zaman yapar ben böyle bir şeyi soramam diyordum hatta 2 sene olacak doktora götür diyen densizler bile olmus duyunca sinie olmustum yani öyle Bi durum olsa Bi tek benden mi kaynaklanacak da ne münasebet Bi de kaynanam alıp beni doktora götürecek falan yani densiz insan çok canım takmamak lazım 
(3,769 puan) tarafından
İnsan üzülüyor bukdr mi herşeyi elinde sanar insan oğlu
(4,169 puan) tarafından
Aynen öyle canım hadi karşındaki insanın çocugu olmuyor bu sözler onu ne kadar yaralar hic düşünmeden dönüp pat diye sormazlar mı ablamın Bi arkadası var 14 15 senelik evli ya diyordu oturuyoruz benim yanımda dönüp seninkini ne zaman severiz diyolar ben o kadar kötü oluyorum ki o kadını o an düşünemiyorum bile diyordu keşke toplum olarak biraz düşünceli olsak bu konuda
(3,769 puan) tarafından
Keşke cancağızim keşkeeeee
0 oy
(350 puan) tarafından
Bi arkadaş kendi hamile kaldı benim istediğimi biliyodu. Bi sürü laf etti kesin yapın bence mükemmel bi duygu, insan kadın olduğunu anlıyo annelik bambaşka bi his, kocam daha mutlu, aile olduk vs vs anlatıyo bana. Ben de bu arada kist vs şeylerle uğraşıyorum. İçim acıyo o O öyle dedikçe yine de gülümsüyorum. Neyse sonra bi ara bana şey dedi durduk yere benim doktor çok iyi istersen bi görün. Halbuki benim sorunlarımı bilmyordu. O kadar sinirlendim ki. Daha bir yıl olmadı biz evleneli doktora gitsem bana kızar ne acelen var diye, ayrıca bi sıkıntım olduğunu nerden çıkarttın dedim. Ya ne bileyim istiyoruz diyosun hala yok da dedi. Nefret ediyorum ya insanlardan böyle olunca 
(3,769 puan) tarafından
Kocani ver madem seninkinde oluyor deseydin tövbe estağfurullah yaa deli ediolr öyle densxler Allah akıl fikir versin çok kötü tersleyecksin açmayacaklr agizini birdaha
(350 puan) tarafından
Terbiyesizler işte. Hayır ben belki çok büyük sıkıntıdayım bebeğim olmuyo diye üzülüyorum zaten bide gelip istediğimi bile bile öyle konuşuyo daha çok üzülüyorum. Allahım benim de şifamı verir de inşallah ben de kavuşurum o duyguya
(350 puan) tarafından
Allah sana da sabır versin kardeşim annelik duygusu bambaşka bi duygu ben çok üzülüyorum ama burda bazen böyle senin yaşadığın gibi şeyler duyunca diyorum ki sabret insanlar ne acılar çekiyo. İNŞALLAH sağlıklı hayırlı bir evladım olur ❤️
(3,769 puan) tarafından
Amin amin amin cancağızim ♥️
0 oy
(136 puan) tarafından
Daha 1 aylık evliydim akrabalar arayıp hamile misin diye soruyordu :D hatta birisine daha yeni evlendik daha zamanı var diyince " aaa sizin çocuğunuz olmuyor mu ki " dedii :D   Heralde tedavi parasını karşılayacaklar :D:D
(3,769 puan) tarafından
Diyeydn belki karşılarlardi kız :)))
(136 puan) tarafından
Planladığımız zaman deneyecez. Baktık olmadı  hemen iletişime geçecem :):):)
(3,769 puan) tarafından
Aynen de yaaa kız de bizim iş olmadı sen demiştin karşılayacakdin snrm para Verde bizim iş görülsün de :))
(136 puan) tarafından
Ahaha bizi dolandırmasınlar da  başka bir şey istemem
 :D
(3,769 puan) tarafından
Ahhshsh:)) aman bide sahte para vermiolrms hahshshs:)))
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Çok kötü bir şey gerçekten biz  çocuğumuzu kaybettik taziyeye gelen densizler hemen bi tane daha yapın unutursunuz dediler olacak şeymi ya Allaha havale ettim hepsini inşallah kendileri gibi insanlarla muhattap olmak zorunda kalırlar 
(3,769 puan) tarafından
Amin inşallah cancağızim içinde iyi niyetolmayp diyen herkesi Allah bildiği gibi yapsın
(3,769 puan) tarafından
Başınız sağolsun bu arada cancağızim
(3,832 puan) tarafından
Sağol canım Allah razı olsun
(3,769 puan) tarafından
Sendende canım benim ❤️ Allah'ım sabır versin evlat acısı çok zor imtihandir ama sabrını bilene karşılığı da çoktur Allah'ın izniyle ❤️
0 oy
(2,545 puan) tarafından
Boş muhabbet bizim ülkemizde çok var malesef. Bizimde evlendikten 2 sene sonra oldu iki ailemde bana baskı kurmadı ama arkadasıma çok baskı kuran var ve eşi ile muayene oldular sorun yok. Kafalarına taktıkları için pskolojik olmuyor şimdi en kötüsü. Veren Allah Alan Allah. Bunları insanlar birbirne sorması çok yanlış bence. Düşünüyormusun ne demekki? Çok saçma ve gereksiz bir soru. İnsanın en elinden gelerek yapamıcağı bir şey bence. Bana arkadaşım köpek beslemek isteyebilirsin diye sölemişti. O an hamileydim ve bunu duymak beni üzmüştü. Belki de hamile hiç olmucaktım bunu duymak cidden üzmüştü. Yani sıkkın değildim illa bir evladım olsun demedim hiç Allahım hayırlı ise ver hayırsızsa inim inim inlet dedim ben duamda. Çünkü Allahtan hep hayırlısını istedim eşinde dostunda evladında. 
0 oy
tarafından
Ben 2 ye hamile kalana oadar bazı belirli kisiler her komusmamizda bu soruyu sordular. Halbuki oglumda küçüktü. Suan düşününce sinirleniyorum sizene ya sizene. Onlara doguruyormusum gibi istemeleri deli ediyor
0 oy
(4,584 puan) tarafından
Bende hiç sevmiyorum bu durumu. Dile getirdiğim zamanda sundukları argüman şu "Belki olmuyor diye doktor önerecekler." Yani ne diyeyim ki bilemiyorum. 
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Malesef bitmiyolar, bizim mahallede dedikoducu bi kadın var kaynanamı görmüş bunların çocukları olmuyomu diyomuş senin ne haddine acaba, kaynanamda sanane onlar daha hayatlarını yaşıyolar demiş. Sonra neyse doğum yaptım kadınla karşılaştık, kadın bana diyoki ee ilki kız olmuş ikincisinde oğlan olur inşallah hahsshsh yaa sanane be kadın ya 
0 oy
(355 puan) tarafından
Evet o şekilde çok var yanına. Bitane daha olsa iyi olurdu sen ne zaman yapacan diyen  ağzı olan konuşuyor gülüm güzelce sormak var dan die sormak var

İlgili sorular

0 oy
5 cevap 297 göst.
27 Şubat 2023 Diğer kategorisinde Baldananne (291 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 626 göst.
13 Mayıs 2021 Aile kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 153 göst.
4 Nisan 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu

380,169 soru

11,380,878 cevap