0 oy
214 göst.
Aile kategorisinde (77 puan) tarafından
Kızlar 2 yasında bir oglum ve 22 günlük bir tane oglum var. Aksama kadar onun sütü onun yemegi derken uykusuz kalıyorum ev darma duman yemek zaten yapamıyorum yetişemiyorum kendimde cok yorgunum tek canları sag olsun yavrularımın ama. Siz nasıl yetişiyorsunuz hem ev işi hem yemek dinlenebilir musunuz bir tek benmi böyleyim 

9 Cevaplar

0 oy
tarafından
İkinci çocuk yaşına doğru geldiği zaman yetişebilirsin :D 

Benim öyle oldu şahsen.
(77 puan) tarafından
İnşallah bakalım :)
-Reklam-
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Kuzum sennkilerin yaş aralığı biraz az o yüzden zorlaniyorsun benim oğlum 5 yaşında 20 günluk kızım var çok rahatım hatta günün yarısını oturarak geçiriyorum 
(7,661 puan) tarafından
Leyya benim istediğim yaşta bu aralıkta. Bu sene aralıkta oğlum 3 yaşına girecek daha küçük geliyo bu sene de düşünmüyorum ama seneye düşünüyorum aralarında 5 yaş olsun istiyorum ben de kıskançlık filan oldu mu ya da zarar verme
(77 puan) tarafından
İnşallah canım canları sağ olsun
(2,257 puan) tarafından
Hayır canım masllah hiç kıskanma falan yok aksine çok ilgileniyor kardeşine, bide şöyle bsey uzmanlar ikinciye hamile kaldığınız zman ccgunuzun onu doğduktan sonra kıskanmamasi için karninizda sevdirmeye çalışın diyor ben hep öyle yaptm bak dedim kardeşin seni çok vs vs öylece sabırsızlıkla bekledi ve suan çok seviyor
(7,661 puan) tarafından
Masallah kuzum darısı bize insallah :)
(2,257 puan) tarafından
İnsllah canom
0 oy
tarafından

Bende enerji yüksek tavan yapmış halde sanırım her tarafa yetişiyorum :D

(77 puan) tarafından
Maşallah maşallah :)
tarafından
Okul bi taraftan misafirlerim var 1 ay burdalar kayınvalidemin kardeşleri geldi ☺ iş güç yemek okula git gel yemek yap çocuk uyut fırsattan istifade kendime bakımı asla ihmal etmem
Kocanın gönlü derken sabahın köründe kalkıyorum öğlene kadar işleer bitiyor
Ama dün yorulmuşum misafirlee de görüncemdeyken eşime dedim yoruldum evi temizledim dedim oda dışardan yemek söyledi yemeği yedik küt bayılmışız ☺
(77 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canm :)
tarafından
Saol canım bugün de işim yok ya kendimi bi garip hissettim yaa ☺☺ neyse ben gideyim de kendime oyalanacak bişeyler bulayım  bünye alışık değil ahahhah
(77 puan) tarafından
:)) enerjin daim olsun canım
0 oy
(312 puan) tarafından
Başlarda bende öyleydim 4 aya gireceğiz 10 gün sonra bir haftadır çok şükür rahatım öncesinde bende ayniydim 2.5 yaşında kızım 4 aylık kızım var Allah yardımcın olsun 4 aya kadar biraz sıkıntılı geçiyor ama sonrasında biraz düzeliyor ama kendime tam anlamı ile vaktim kalmiyor 
(77 puan) tarafından
Yalnız mı bakıyorsun canım
(312 puan) tarafından
Evet canım bir haftadır biraz rahatldim kendini keşfetmeye kendini tnaimaya oyun oynamayı istiyor kardeşi de birşeyler diyor kendine öyle oyalaniyor
(77 puan) tarafından
Gece uykusu nasıl canm peki
(312 puan) tarafından
Gece doğdu doğalı uyuyor sıkıntı yok ama 12.5 da yatar 5 de 4 de kalkar ondan sonra uyku yok zerre gece 12.5 ga kadar ama 1 haftadir belli saatlerde uyuyor uyaniyor sizinkinin uyku düzeni nasıl kolik bebekdir gazı çoktur ne kadar çıkarırsak çıkaralım bitmiyor o gazlari
(77 puan) tarafından
Benimki gece hiç uyumuyor 2-3 saat anca uyuyorum gazı da yok ama uyumuyor
0 oy
(12,852 puan) tarafından
Mart ayında ikinciyi kucağıma alınca belli olucak yapıp yapmayacağım :) şuan için evim hep derli toplu oğlum hiç dağıtmaz bakalım iki numara nasıl olucak destek olan yok mu
tarafından
amin cok sukur duzeni oturtdurdum ilerliyoz bakalim bi kadin duzen oturtdurursa hersey olur
(77 puan) tarafından
Aynen canım
tarafından
Ayy benim doğumum da mart sonu Allah nasip ederse. Benim de ikinci bebeğim. :))
(12,852 puan) tarafından
Sağlıkla alalım kucaklarımiza :)
tarafından
Amin amin :)
0 oy
tarafından
kuzum hikayemi anlatim sana oncelikle 4 eltiyiz ve hepsinin 3 cocugu var kalabalik aileyiz elhamdülillah ogken 1 de gelirler aksam 11 kadar yeme icme vs anla iste benim oglum 6 aylikken kizima gebe kaldim supriz oldu nasil olcak nolacak diye kendimi yedim bitirdim once ogluma bi duzen cektim uyku saati odasini ayirma yeme saati uyku saatine gore yapabilecegim temizlik ve yemek duzene oturtdum ve sonra gebeligim ilerledi ve cok zor bi gebelik gecirdim e minik bebek karni burnunda ben ve yardimcim kimse yok neyse zaman zamani kovaladi kizim dunyaya geldi oglum 1 yasina basti sabah kalk kahvalti yaptir banyo yaptir oglen olsun ikisini uyut sonra is yap ev supurge sesine oglumuda kizimidq alistirdim oyun saati tv saati diye diye kurallarla buyutmeye calistim simdi kizim 1 yasinda oglum 2 bucuk yasinda ve sabah kalkariz cay suyu koyarim ve hemen yatak odami oglumun odasini oturma odasini cay demlenene kadar sil supur toz al sonra kahvalti yapariz o arada hemen banyo tuvaley domestoslarim ve mutfa girerim cocuklar oyuncak oynarlar sonra mutfa supur yemek koy kizi oglani uyut derken camasira girerim yika as topla katla kaldir bu sekilde 2 cocuklu bir anne olarak düzen oturttum ve misafirde agirlarim düşün 4 elti bebe belik ve aksam 9 oldugunda kim olursa olsun cocuklarimi uyuturum ve kizimin odasinida ayirdim bu arada diyecegjm o ki uzun oldu helal et hakkini bu senin elinde kural ve duzen koydugun dakkada hersey yoluna girer emin ol 
(77 puan) tarafından
Maşallah ne güzel canım 2 numara küçük oldugu için biraz büyünce sanırım düzen olur :)
tarafından
Uyku eğitimini nasıl verdin peki ya ben de ikinci bebeğim doğmadan oğluma uyku eğitimi vermeyi ve odasını ayırmayı düşünüyorum inşallah
tarafından
canim oncelikle oglun kac yasinda ben 6 aylikken verdim 9 diyince yatagina yatirip ona masallah niniler dualar okuyodum o sekilde alisti suan 2 bucuk yasinda temeli bastan oturtmak lazim
tarafından
canim illaki oluyo yetisemedigim yerler ama bi sekilde ben anneyim herseyin ustesinden gelirim oz guveni beni bagliyo acikcasi
tarafından
Oğlum 1 yaşına girecek inşallah.
0 oy
(550 puan) tarafından
Kuzum bi sekilde buyir giderler sende pratik yemekler yap zor yapma pek uyku saatlerini denk getrmeye calis onlar uyudukca sende uyirsun henuz 22 gunluk kucuk biraz 6 aylik vs olunca rahatlarsin
0 oy
(7,118 puan) tarafından
Bir kızım 10 yaşında, diğer kızım 2 yaşına girecek. Büyük kızım evdeyken kardeşini oylar her işimi yaparım. Okula gidince küçükle temizlik, yemek yapmayı oyun haline getirerek hallediyorum her işimi. Haftasonları da eşim ev de oluyor zaten rahatım. Yorgun da olsam çoğu işimi geceden hallederim ki gündüz dinlenmeye vakit kalsın. 
0 oy
(1,137 puan) tarafından
Evi *** götürüyor benimde 17 aylık oğlum var 2 aylikta kızım var bıraksa da evimi toplasam diyorum bazen bırakıyorum ağlasın diyorum hemen elimdeki işi hızlıca bitirmeye çalışıp gidip kıza bakıyorum sakinlestirip tekrar işime devam ediyorum hep böyle yapıyorum ya da mutfakta isim varsa pusete koyuyorum kızı alıyorum ayağımın altına ayağımla sallıyorum ama bugün bu saat oldu bir çöp bile toplayamadim

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 322 göst.
0 oy
0 cevap 41 göst.
2 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Aselfiliz (19 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 118 göst.
2 Ekim 2022 Diğer kategorisinde Aselfiliz (19 puan) tarafından soruldu
+1 oy
40 cevap 501 göst.
1 Nisan 2021 Diğer kategorisinde 29.07.2018 (2,372 puan) tarafından soruldu