0 oy
647 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde (516 puan) tarafından
Yaa bazı postlar beni çok üzüyor. Bu kaynanalar neden gelinlerini hizmetçi olarak görüyor cidden anlamis degilim. Kizlar lütfen bukadar alttan almayin bazı şeyleri siz yuva kurmak icin evlendiniz kaynanaza hicmetci yardimci köle olmak için deil hatta kocaniza bile deil. Ben bu konularda cok feminist düşünüyorum çok kızıyorum. Hele şu elalem ne der laflari yokmu sinir oluyorum ya. Ne derlerse desinler iyi olsanizda konusmuyolarmi zaten elalem icin deil kendiniz için yaşayın lütfen ve bunuda kaynananiza pat die söyleyin hizmetcin mi var senin die. Hee bazilari gerçekten muhtac veya hasta olur tabikide insanlik vazifen yaparsin ama gezmek olunca önde gidiyorsa dedikodu deyince herkesten önce kosuyosa birakin islerini yemeginide yapsın bu benim fikrim ezdirmeyin kendinizi ezdirmeyin. Annelerimiz bize kiyamiyodu babalarimizda öyle ama başka anneye resmen köle olmus insanlari görüyorum ne için bu mücadele anlamadim valla kızanda kizsin bana ama ben böyle düşünüyorum. Allah dagina göre kar verirmis cok şükür kaynanam çok iyi. Ama eşlede alakali bence.

5 Cevaplar

0 oy
tarafından

Kesinlikle katılıyorum canım kendini ezdirmiycekesin güçlü olacaksan bak bklm konuscak mi:angel:

Benim kaynanam uzakta sadece doğumda 3 ay kaldı şöyle böyle yap diyordu bana yanlış bir şeyse asla yapmiyordum hiç bir seyime karışamaz 

(516 puan) tarafından
Yaa gerçekten kaynana düşmanı degilim asla sonucta eslerimizin anneleri basimizin üstünde yerleri var kendi annemizin oldugu gibi ama ben düşünüyorum annemin evindeyken çöp alip atmazdim neden esimin annesine kul köle olayimki. Hasta olursa yaparim yaptimda ihtiyaci olursa yaparım ama eli ayagi tutuyosa sağlığı yerindeyse yapmam.  Yapmam derken tabikide sofra kurarken yardım ederim yada çay servisi yaparım. Ama yok temizligini hergün yapmak yemegini yapmak üstüne bide azar işitmek bunlar bana göre deil.
tarafından
Aynen canım bence iyi davranmalı istediği herşeyi yaparsın
-Reklam-
0 oy
(368 puan) tarafından
Canim benim gaynana isine geldigi gibi davraniyo yaparsam yicek yapmazsam yemez asla meyve ben yersem yer yemessem vermessem asla gidipde almaz sofrayi atarsam oturur atmassam umrunda olmaz solenir durur  eslede alakalida deil canim esim solesede esime yardim et diye homur homur otunuyo umrunda olmuyoki  bazi esler solemez tabi alakasi vardir ama benimkinin yok gercekten ben esimle iyiyin gerisini takmiyom sinir oluyomuyum evet oluyorum ama esimle kotu olcama gaynanayla kotu oluyim daha iyi diyorum 
(368 puan) tarafından
Bunlara ragmen kalkipta kendisine yemek yapmamis ekmek su sogan domates  ole yemiss azaldigindan anlamistim onuda
(516 puan) tarafından
Demekki okadar vicdansiz. Anladigim kadariyla sadece kaynanan var kayınpederin falan yok
(368 puan) tarafından
Evet ama o bile sinirlerimin bozulmasina neden  olabiliyo
(516 puan) tarafından
Baska ogludami yok sizlemi kalmak zorunda
(368 puan) tarafından
Var ama isteyen varmiki esimin uzerine atmislar esim zaten disarda calisiyomus flan sonra esim yanina almis ailesini sonra biz tanisdik dedim  ailenlemi yasiycaz yok dedi ama sonra esim suriyeye gitti ben yalniz kalmiyim bana yardim etsin diye yanimiza aldik  ben esime bastan dedim istemiyom diye ama o ise yaramadi  bole olcagini bilsem  annemlerde kalir gene bunu istemezdimm
0 oy
(2,484 puan) tarafından
Son cumlene bayıldımmm

"EŞLERLE ALAKALI"
(516 puan) tarafından
Kesinle öyle canim. Benim eşim herkesin yaninda der buna babasi babaannesi herkes dahil benim karima kimse laf söyleyemez kimse ezemez der.
0 oy
(1,639 puan) tarafından
Benim kaynanamda aynı ben 18 yaşındayım kendi kızı 21 yaşında benim işim çıksa bir yere gitsem ya da bir hastaneye. görümcem mecbur evin isini yapmak zorunda kalıyor.( Normalde elini sürmez). Onda da sanki benim görevimi yapmış gibi laf sokuyolar neymiş ben dışarı çıkmışım da benim işimi yapmışta sanki tek ben o evde yaşıyorum. Allah bildiği gibi yapsın. 
(516 puan) tarafından
Canim bak kendin diyorsun bi kere yapmazsam laf yapiolar die yaa birak sadece kndi özel islerini yap gerisini bırak. Essek kadar kızı varmış o yapsin eşinede anlat oda destek versin sana kizsin kardesine. Mecbur değilsin
(1,639 puan) tarafından
Canım zoruma giden ev işi yapmak değil insanların gösterdiği muamele. Eşimde her zaman beni savunur. Bana asla bulasamazlar ama bıyık altından laf sokmaları çok can sıkıcı.
0 oy
tarafından
Çok haklısın canım malesef böyle kaynanalar var benim kaynanam böyle olmasa bile görümcem kiskaniyo bana kaynanalık yapmaya calisiyo çekemediği için 

Resmen kız anneleri hizmetci yetistiriyo sanki bende sinir oluyorum böyle kişilere 
(516 puan) tarafından
Yol saçlarını o görümcenin. Valla benim görümcem.olsaydi öyle davransaydi heralde eşim verirdi agzinin payini benden önce. Bende verirdim gerçi ben ezdirmem kendimi ya nolursa olsun. Ben hasta oldum hamileligimde kaynanam evimi temizledi canlari sildi aksamada yemek yapıp gitti valla cok vicdanli. İşte böyle oldugu icin ben ona naparsam yapayim asla yük gelmez bana cünku oda yapiyor benden beklemiyor.
tarafından
Abo :)) benden 5 yaş büyük kız döverdimde şu an sadece dış kapının diş mandalı olarak görüyorum onu o yüzden benle pek konusamiyo o konuştuğu anda kafamı çevirip eşimle konuşuyorum en iyisi böyle bence benden büyük olmasaydı yapistirirdim dayanamazdim

İlgili sorular

+1 oy
8 cevap 178 göst.
18 Nisan 2022 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
13 cevap 363 göst.
5 Ocak 2022 Diğer kategorisinde Simsek21 (1,347 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 340 göst.
21 Nisan 2022 Diğer kategorisinde Bir masal (179 puan) tarafından soruldu
0 oy
17 cevap 388 göst.