0 oy
483 göst.
Aile kategorisinde (190 puan) tarafından
Oğlum 2 bucuk yasinda ve ne anne ne baba hicbir kelime konuşmuyor diger cocuklarim hep konusurdu bunun yasindayken bu sadece bagiriyor cok sinirli surekli herseye bagiriyor kendini yerden yere vuruyor firlatiyor ve cok ama cok 7/24 bagirarak anlatiyor yada gösteriyor gecede hic uyumaz oldu artik 

Cok akilli aslinda sütü buzdolabindan aliyor cekmeceden cezveyi aliyor tezgaha koyup ocagi gosteriyor biberonunu getiryor sutunu eline alinca kendi yastik takintisi var gidip yastigini bulup gider icer bunu ornek olsun diye yazdim yani cok iyi gözlemliyor Ama tek kelime konusmuyor sizlerde boyle durumlar yasadinizmi Napmaliyim tesekkurler simdiden

17 Cevaplar

0 oy
(45 puan) tarafından
tarafından seçilmiş

En İyi Cevap
Benim abim 5 yasinda konuşmaya başlamış ve seninki gibi baba bile diyemiyormus ve sonra birden açıldı. Başka bir tanıdığım arkadaşımın oğlu da 4 yaşında konuşmaya başladı. Olabilir yani böyle şeyler bide genelde erkek çocuklarında oluyormus sizde stres yapıp üzülmeyin lütfen hayırlısıyla konuşmaya başlar ve gün gelir artık sussun dersin :)
(190 puan) tarafından
Ayy insallah insallh bi yandanda cok merak ediyorm nasil anne diyecek diye hepinize teşekkür ederim
-Reklam-
+1 oy
(348 puan) tarafından
Bir psikolog olarak söylüyorum öncelikle bir KBB'ye götürün, fiziksel bir sorun var mı iyice bakılsın. Eğer fiziksel bir sorun yoksa bir psikologtan Oyun Terapisi ile destek almanız gerekir 
0 oy
(715 puan) tarafından
Doktora gittiniz mi ?
(190 puan) tarafından
Teşekkür ederim bekliyorum
tarafından
Atiyorum hemen en alta bak  kuzu❤️☺️
(190 puan) tarafından
Teşekkür ederim bekliyorum tamam
(190 puan) tarafından
Bulamadim resmi nerede
tarafından
Attim canim en alta gel simdi  acikliycam sana ☺️❤️
0 oy
(2,853 puan) tarafından
Uzman görmeli mutlaka
0 oy
(280 puan) tarafından
Doktora görürdünüz mu? Çok mu televizyon izledi acaba ? Bağırması siniri konuşamadığından kendini ifade edemediğinden kaynaklanıyordur. Yani uzun cümleler için erken olabilir fakat anne baba mama gibi kelimeleri  en azından söylüyor olması gerekiyordu. Çocuklar arasında ne kadar bireysel farklılıklar olsa da uçurumlar kadar fark olacağını zannetmiyorum ve kısa kelimeleri soylemeliydi bence. Başka bir doktora görünün.
(190 puan) tarafından
Götürdüm özele goturyorum konuştum anlattim normal karsiliyor dedim doktor bey konusmadigindan dolayimi sinirli hayir o sizi protesto ediyor tavrini belirtiyor diyor
(190 puan) tarafından
Kız veye erkek çocuğu farkedermi konusma yönünden
(280 puan) tarafından
Dediğim gibi canım ne kadar da farketse büyük farklar değildir. Belki de gerçekten hiç bir sorun yoktur beden kendini hazır hissetmiyordur. Eltimin oğlu da çok gecc konuştu ama onun annesi babası hiç konuşmazdı çocukla ve gece gündüz televizyon izletirdi annesi. Sebebi buydu. Sizde var mı böyle bir durum
(190 puan) tarafından
Anladim yok bizde 3 kardes oglumla 4 cocuk birbirleriyle oynuyorlar surekli evin icinde bisiklet paten surerler oyuncak oyun hamuru bazen toplarim hepsini resim ip baskisi falan yapariz
(280 puan) tarafından
O zaman akışına bırak canım hazır hissettiğinde konuşacaktır.
0 oy
(3,156 puan) tarafından
Yaşı pek küçük değil ya aslında başka bi doktor görsün derim
(190 puan) tarafından
Çocuk noroloji emar cekti bisey yok dedi konismamasi icin bi beyninde bisey yok dedi algilamasi zeka falan cok iyi dedi
(3,156 puan) tarafından
Öyleyse zamana ihtiyacı var demek her şeyi temiz de çıkmış kitap oku canm sen bol bol konuş işe yarar inşallah..
(190 puan) tarafından
İnsallah sizlerde bu tur durumlar oldumu sonradan kac yasinda konustular
(3,156 puan) tarafından
Benim bir kızım var 19 aylık birçok şeyi söylüyor tabi düzgün cümle kurması yok daha ama mesela bir şey dediğim zaman tekrarlamaya çalışıyo hemen yarım yamalak çoğunu da söylüyor ama ben babası doğduğundan bu yana hep konuşuruz kızımla belki onun faydası olmuş olabilir
0 oy
(1,572 puan) tarafından
Çocukların arasında kıyaslama yapamazsın her çocuğun gelişimi farklıdır. Başka bi doktora getir bence, konuşmayan bebek sinirli olur derler 
(190 puan) tarafından
Kıyaslama degil bu kiz ve erkek çocuğun gebeligi bile farkli ilerliyor
Bazen erkek cocuklari gec konusurlar diye duydum bu sebepten sordum kiyaslama soz konusu bile degil...
0 oy
(12,494 puan) tarafından
Çevremde daha büyük çocuklar var hala konuşamayan ve sinirli sürekli bağırarak bişi isteyen konuşamadığı için sürekli bağırıyor lar mış sinirleniyorlar mış öyle diyorlar 
(190 puan) tarafından
Ne kadar surdu konustularmi peki?
(190 puan) tarafından
Keske aramizda bi pedagog olsaydi 
(12,494 puan) tarafından
Canım hala küçükler zaman geçmedi üzerinden fazla hatta biri 3 yaşında dayımın torunu aşırı derecede sinirli ve hep bişi isteyince olmayınca bağırıyor bişi anlatmaya çalışınca sinirlenip bağırıyor
0 oy
(101 puan) tarafından
Canım hiç telaş etme Allah'ın izniyle vakti vardır çocuklarda bu tarz şeyler karakterden karaktere değişir öncelikle bunu kendine kabullendir. Her çocuk bir değil ve şura bir gerçek kız çocuğun gelişimi daha hızlıdır. Eğer çocuğunun algısı acik ise al ver gel git otur hayır vs. Komutları algılayıp uygulanmayaca çalışıyorsa sabret konuşmaya başlar zamanla ayrıca telefon ve televizyonda biraz uzak tut egervakit geçiriyorsa devamlı sohbet et çocuklarda konuşma güncelleme gibi biranda başlıyor yeterli algısı ve bilgisi olsun merak etme 3 yaşına kadar konuşmada doktoru vardır ve çocuğuna devamlı işler ver konuşarak oyuncaklarını topla neyi koydun kutuya cevap vermese bile seninle konuşuyormuş gibi yap evettt arabayi koydun su istedihi zaman şu mu istiyorsun hadi iç bakalım içtim.gibi sohbet merak etme düzelir uzun oldu kusura bakma 
(190 puan) tarafından
Bu getir gotur komut veriyorum ama bakalim olurmu düşünüp yazmissiniz sagolun
(101 puan) tarafından
Olur canım Allah'ın izniyle yakınımın bir çocuğu bu şekilde sadece uu uu diye bağırarak sınırlı gibi konuşur gösterir hatta onu anlamadigimizda ağlar ve kendine vururdu 3 yaşına girdi biranda massAllah bulbul gibi konuşmaya başladı şuan ablamın çocuğunda aynı şekilde 30 aylık ooo ki diye anlatır ama bilinçli gel git gibi komutları bilir anlar
(190 puan) tarafından
İnsallah insallah arkadaslar oyle olur
(101 puan) tarafından
Korkma yüreğini ferah tut Allah'ın izniyle.
0 oy
(1,862 puan) tarafından
Benim oğlum dört yasinda hala konuşmuyor bir sıkıntısı olunca ıh ıh deyip orayı burayı gösteriyor 
(190 puan) tarafından
Seninki ıhlıyor benimki yikiyor maasalhh
0 oy
tarafından
pedegoga gotur cnm 2.5 yasinda konusmaz ama anne baba gel git vs gibi kelimeleri soylemesi gerek.. ayrica genel muayenesi yapilmismiydi isitme vs 
(190 puan) tarafından
Evet yapildi sadece 4 saat kuvozde tuttular solunum cok hizli diye
tarafından
isitmesinde sorun yoksa pedegog gorsun siniri konusamadigindan muhtemelen
0 oy
tarafından

image

image

kuzum bak buraya
(190 puan) tarafından
Cok sagol gordum simdi
tarafından
Kuzu simdi durum şu yonde .Dunya standartlarina gore bu boyle ama 4 yasinda da geciren var bu evreyi 3 bucuk yasinda da ❤️ yani her cocuk ayni surectem gececek diye bir sey yok ☺️ korkma .Eger cocugun eliyle isaret edebiliyosa .Kendini bi sekilde ifade ediyosa korkma ☺️❤️ otizm degildir
(190 puan) tarafından
Teşekkürler cok iyi anlatiyor isarst ediyor yada elimden tutup gosteriyor Insallah konustugunda sizlerlede paylaşacağım
tarafından
Konusur hic korkma ❤️☺️ inan bana her cocuk her seyi ayni zamanda yapmaz .Mesela ben erken konusmusum kardesim gec konusmus ❤️
Ben emzik tutmamisim kardesim delene kadar kullanmis .Her birey farkli oldugu gibi her cocuk da farklidir ❤️☺️
Kimi erken yurur kimi gec kimi emeklemeden yurur kimi uzun sure emekler .Kimi yemek secer ögurur kimi her seyi yer ☺️❤️ yani her sey ayni zamanda olmaz .Dil gelisiminde de her cocukda farklidir .Mesela esimin kardesinin oglu 2 yas 3 aylik falan .sadece anne anneanne dayi diyor baska da hic bir sey demiyor.Ama zamanla diyecek .Sen bol bol sohbet et .
0 oy
(610 puan) tarafından
Sende bendensin 2 bçuk yaşında oğlum tık yok seninki kalabalkmmış bizimki bide tek konuşurlar inşallah bir şunu istiyorum dese rahatlıycam 
0 oy
(6,794 puan) tarafından
Kııızz varya Allah var benimkide yastığını sakladığım yerden bulur mutfağa getirip sütünü bekler yavrum

MAŞALLAH MAŞALLAH MAŞALLAH MAŞALLAH❤❤❤❤❤ tüm kuzularımıza.... 
0 oy
(183 puan) tarafından
Kulak testi yaptirdinmi?
0 oy
(8,328 puan) tarafından
Ekran varsa ondanda gec konusur maalesef benım bebegım 26 aya yaklastı mee moo ürüürü bıde yenı baba dıyo felan ama o da soyle agzını doldurarak baba demıyo ekranda var maalesef
0 oy
(7,791 puan) tarafından
İsitmede sorun var mi canim? Sizi duyuyor mu

İlgili sorular

0 oy
1 cevap 61 göst.
12 Mart 2024 Diğer kategorisinde GSmsl (794 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 113 göst.
0 oy
13 cevap 204 göst.
30 Kasım 2023 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde ftos_kym (52 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 286 göst.

380,273 soru

11,385,575 cevap

34,885 kullanıcı

...