0 oy
457 göst.
Aile kategorisinde (8 puan) tarafından
Merhaba hanımlar. Eşimle 7 senemizin sonunda evlendik 2 senelik evliyiz 2 aylık bir prensesimiz var elhamdülillah. 2 ay önce doğum yaptım eşim jandarma personeli bu yüzden şehir dışındayz. Annem ve babaannem geldiler doğumuma sonra kayınvalidem gelmek istedi bizimkiler gitti. Yanıma geldi ve sadece 1 hafta kaldı bu süreçte alt komşum ve yakın arkadaşımın telefon numaralarını almış. Yanımda 1 hafta kalıp gitti ve ben sezeryanlı bir şekilde erkenden yanlız kaldım eşimin de sık sık nöbetleri var bu dönemi çok zor atlattım ve bu dönemden şu ana kadar kayınvalidem beni bir kere bile arayıp nasılsın çocuk nasıl demedi. (eşime soruyormuş güya) asıl sorun şu ki yakın arkadaşımı ve alt komşumu haftada 2 kez arıyor en az 4 5 kere şahit oldum aradığına. Şaka gibi geliyor torununu sormayan kadın benim buradaki arkadaşlarımla ilgileniyor. Ve ben artık aşırı derece de gerilmeye başladım. Haftaya İstanbula iznimizi kullanmaya gideceğiz ve ben ona çocuğumu dokundurtmak bile istemiyorum. Aramadığı sormadığı çocuğu sevmek haddine değil gibi geliyor.  Ne yapacağım bilmiyorum, ben bunu sorun haline getirdikçe söyledikçe eşimle de kötü oluyoruz aramasın sormasın bırak diyor ama takmadan edemiyorum. Uzun oldu hakkınızı helal edin ama dayanamadım size derdimi anlatmak istedim. 

13 Cevaplar

0 oy
(1,698 puan) tarafından
Bence esini dinle aramazsa aramasın oh daha ne istiyon :’) 

Esinle aranı bozma gittiğinizde de isterse sevsin bosver sen yüz verme olsun bitsin amaaan
(8 puan) tarafından
Ya ben zaten sevme deyip eşimle aramı bozmam ama beni aramayıp buradaki insanları araması çok saçma değil mi. Dün hep birlikte piknikteydik bi baktık arkadaşımı arıyor eşime söylüyordum ama görünce hepten şaşırdı kaldı
(1,698 puan) tarafından
Aranız normalde nasıl? Yani kötü niyetli bi hareket bu gercekten.. ama inan düsünmeye bile değmez ne hali varsa görsün ne sal hic uğrasma ☺️ İki gün sonra o ben naptım ki der sıyrılır sen krizlere girdiğinle kalırsın canım
(8 puan) tarafından
Benim eşim mesafelidir herkese, bende ondan kaynaklı mesafeliyim öyle boş konuşup onunla muhabbet etmem. Ne konuşmam gerekiyorsa onu konuşurum yani yeri gelir gülüşürüz de garip geldi aramızda hiçbir problem yokken böyle olması, beni aramasın da insan torununu arayıp sormaz mı? Bu arada benim kızım sülale de tek kız torun ve senelerdir bunu bekliyorlarmış sözde ama arayan soran yok çocuğu
(1,698 puan) tarafından
Öyle dediklerine bakma ben de yasadım yani sözde ilk torun vs ama konustukları gibi olmuyor her sey. Sonradan geciyo hevesleri falan. O yüzden kim aramıs sormus bosverceksin kızınla ilgilen en önemlisi o diğerleri dıs kapının dıs mandalı olarak düsün
-Reklam-
0 oy
tarafından
Agrisiz basina agrimi ariyorsun birak öyle düşünen bir zihniyet aramasın seni kafanı dinle isde
(8 puan) tarafından
Çok haklısın da işte kızımın babaannesi eşimin annesi garip geliyor torununu aramaması
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Eşinle bu yüzden kötü olma aramazsa aramasın gidince de mesafeli davran o torunu bırak sevsin ama sen mesafeni koy anlasın misafir gibi git gel 
(8 puan) tarafından
Öyle yapacağım söyledim eşime 2 gün annelerde 2 gün de sizin evde kalıp dönelim dedim daha fazla kalırsam duygularımı saklayamam açık sözlü birisiyim
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Walla benim de arayıp  sormuyorlar  kaynanam üvey  walla  ben hiç  takmıyorum  kendi  bilerler  hem  aramasinlar  daha  kafan  rahat  olur  
(8 puan) tarafından
Kız hadi seninki üvey, bizimkiler güya senelerdir kız torun bekliyorlar sülale de kız yok ama arayıp sormuyorlar bile
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Hahahahaa kadına bak ya

Kankalarıni çalmış resmen
(8 puan) tarafından
Açmıyorlar telefonunu :)))
0 oy
(730 puan) tarafından
Ahh ahh benimki ne hamileliğimde hayırlı olsun dedi ne doğum yaptım geçmiş olsun dedi. Bizimki aramayı bilmez ama istese arattırabilirdi  Bayramda götürdüm eline alıp sevmedi bile 
(8 puan) tarafından
Ya gerçekten yazıklar olsun. Benim babaannem benim çocuğum için günün 2 seferinde arar sorar çocuk nasıl sen nasılsın diye. Vallahi anlamıyorum bu insanları
(730 puan) tarafından
Kayınpederim de almadı eski adetleri yaşatıyorlar heralde çocuk sevmek ayıpmış ya güya. Ablamgil geldi bayramlaşmaya onun bebeğini aldı sevip harçlık verdi bi zoruma gitti ki
(8 puan) tarafından
Çok haklısınız ki zorunuza gitmesi çok normal. İşte bizde hiç elletmesek sevdirmesek nası haklıyız ama ona bi ton laf ederler
0 oy
tarafından
Eşin çok haklı aramazsa aramasın kız kimide burda sürekli arıyor diye şikayet ediyor bırak işte kafan rahat eder 
(8 puan) tarafından
Beni aramasın çocuğumu sorsun istiyorum ben torunu sonuçta o garibime gidiyor
0 oy
(2,226 puan) tarafından
aynen aramazsa aramasın boşver kendine dert ediyosun boşuna canım 

komşularının numarasını almış acaba senle ilgili bi şeyler falan sormak için mi huyunu bilirsin tuhaf geldi bana tanımadığı etmediğ insan ne bileyim aklıma farklı şeyler geldi 
(8 puan) tarafından
Zaten o ayrı bir ironi, 2 kez gördü hangi ara alsın insanların numarasını tövbe yaa düşündükçe sinir geliyor
(2,226 puan) tarafından
evet canım bana da tuhaf geldi .
0 oy
(202 puan) tarafından
Bence de takma. Insan ilgi beklio tabiki torunu onun ama goruceginiz kac gunki. Illaki sevicek yanina gittiginde yok diyemiceksin ama tavsiyem hic biseyine karistirma. Ben biliyorum cocugumu de gec mudahale etmek isterse. Onun disinda bosver takma kafana. Yaninda oluo gerekli gereksiz mudahale etseydi daha buyuk dertlerin olurdu. 
(8 puan) tarafından
Ya haklısınız da insan istemeden takıyor işte
0 oy
(731 puan) tarafından
Sana faydası yokmuş yanında burnunun dibinde de değil eşinle huzurluysan bırak aramasın sormasın çokda ihtiyacın yok daha iyi işine gelsin aramadığı o komşunuda demekki mayaları bir kafaları alıyor Allaha yakın sana uzak olsun oh dertsiz başım kaygısız aşım hesabı 
(8 puan) tarafından
Komşularım açmıyor telefonu telefonda boştan şeyler konuşuyor, telefon numaralarını da kaynanam istedi zaten vermek durumunda kaldılar :/ haklısınız.
0 oy
(4,159 puan) tarafından
Arkadaşlarını arayınca ne diyormus canım dedikodunu falan mı yapıyor anlamadım yeni haftada 2 kere aramakta amaç ne bence gidince bu durumu dile getir arkadaslrımı çok sevdin heralde anne gelinini torununu sormayıp onları aradığına göre diye laf sok 
(8 puan) tarafından
Soktum söyledim 3 hafta önce ama anlamamazlığa verdi eşimle konuşuyordu bende arkadan söyledim. Arkadaşlar açmıyor telefonunu inatla arıyor işte
(4,159 puan) tarafından
Allah Allah keşke açsalar yani ne amaçla arar ki gelinini aramayan insan onun arkadaşlarını
(8 puan) tarafından
Bende amacını merak ediyorum gerçekten yüz yüze bi gelsek soracağım
(4,159 puan) tarafından
Sor valla içinde kalmasın
0 oy
(1,552 puan) tarafından
Seni aramama kısmı neyse, aramazsa aramasın..  Ama alt komşunu ve en yakın arkadaşını aramadaki amacı ne onu anlayamadım.. Bu kısmı gerçekten sinir bozucu.. Neyi öğrenmeye çalışıyor onlardan yani
(8 puan) tarafından
İşte bende bu kısmı anlamıyorum. Açmıyorlar 1 kez açtılar öyle hal hatır sordu ama sürekli sürekli araması zaten sinir bozuyor
(1,552 puan) tarafından
Valla ne desem bilemedim

İlgili sorular

+1 oy
4 cevap 353 göst.
15 Ekim 2021 Diğer kategorisinde Hawa (1,552 puan) tarafından soruldu
0 oy
4 cevap 463 göst.
28 Temmuz 2020 Aile kategorisinde Dilankocaeliiii (15 puan) tarafından soruldu
0 oy
25 cevap 590 göst.
+1 oy