0 oy
419 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Doğumdan sonra ben de saç dökülmesi sorunu yaşıyorum zaten saç yapım gür değil iyice saçlarımın dökülmesinden korkuyorum kullandığınız vitamin var mı? Kür tarifi istemiyorum onunla uğraşamam.

17 Cevaplar

0 oy
(27,369 puan) tarafından

Valla senelerdir dökülüyor ama kel kalmadım korkma sende kalmazssin :D 

Kapalı olduğum için pekkk takmıyorum kelliği sjsjsj

tarafından
Kapalı olsamda kafaya çok takıyorum kelliği :DDD
(27,369 puan) tarafından
Boş ver amannnn
-Reklam-
0 oy
(320 puan) tarafından
canım bende 3aylıkken bir başladı hala devam ediyor benimde ince telli saçlarım. ne olacak bilmiyorum sacımı açıp baglarken bile elime geliyor hep
tarafından
Aynen öyle.
0 oy
(2,257 puan) tarafından
Valla benim saçları bir görsen yıllardır böyle önce ve hep dökülüyor ama şükür kel kalmadım :) 
tarafından
Maşallah:)
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Demir eksikligi sac dokulmesine neden oluyor
tarafından
Sağolasın bilgilendirdiğin için canım
0 oy
(391 puan) tarafından
Canım doğumdan sonra çok normal dökülmesi. Ben doktora gittim hamilelikte dökülmeyen ve kökleri zayıflayan saç telleri 6.ayın sonuna kadar dökülür dedi eğer 6.aydan sonra da aynı şekilde dökülürse vitamin analizi ver dedi, özellikle çinko, b12 ve demir. Eğer emziriyorsan eczacıya yine de sor böyle bir takviye gıda var, içindeki vitaminler saç dökülmesini durduruyor. Bi araştır istersen internette falan. 

https://www.hepsiburada.com/orzax-imunol-complex-beta-glukan-30-kapsul-p-HBV00000YCFF8?magaza=Pharmasita&url_src=and-product-detail
tarafından
Çok sağol canım bilgilendirdiğin için
(391 puan) tarafından
Rica ederim  :)
0 oy
(10,569 puan) tarafından
Sirke döküyorum dökülme 0 önce nasıl dökülüyordu bi görsen korkardın kapalı olduğum halde çok dert ediyordum cnm 
tarafından
Nasıl sirke döküyorsun canım
(10,569 puan) tarafından
Elma sirkesi cnm banyodan sonra suyla karıştırıp
0 oy
(1,042 puan) tarafından
Canım benimde çok saç dökülmesi oldu hamilelikys duosvit multivitamin kullanıyorum şuan 1 tel dökülmüyor inan Doğumdan sonra da kullanacağım doktor mutlaka kullan dedi 
tarafından
Çok sağol canım bilgilendirdiğin için
0 oy
(3,282 puan) tarafından
tarafından düzenlendi

image

image

İnternette gördüm doğum yapan bi kadının sacıda çok dökülüyormuş serum  var onları kullanmaya başlayınca dökülme durmuş saçları sıklaşmış bebek saçları bile çıkmış bnde aldım 3 dür kullanıyorum istersen resimlerini atıyım sanada

tarafından
Atarmisin sana zahmet canım. Çok sağol
(3,282 puan) tarafından
Attım resmi canım ben eczaneden 40 tl ye aldım ama doktora yazdırıp da alabiliyormuşsun  bu üçünden birer tane şampuanın içine kırıp koyuyorsun  çalkala karışsın şampuanla iyice
(320 puan) tarafından
bende alayım canım sadece şampuana mı koyuyoruz
(3,282 puan) tarafından
Evet canım
0 oy
(3,729 puan) tarafından
Yok canım kel kalmazsin korkma benim avuç avuç döküldü iki doğum sonrası da ama maşallah hala çok gür saçlarım. Ama hindistan cevizi yağı iyi geliyor 
tarafından
Sağolasın canım bilgilendirdiğin için
0 oy
(14,428 puan) tarafından
Valla ben de öyle kürle falan uğraşamam

Eskiden çam terebentin esansı alıp şampuanın içine karıstirıyodum

Şimdi ise saçımı yıkadıktan sonra bir tasa biraz su biraz sirke karışımı yapıp saçlarıma döküyorum

Faydasını gördüm
tarafından
0 oy
(119,519 puan) tarafından

basligi kek almak istiyorum diye okuyan ben :blush:

tarafından
:)) canın kek mı istedi lady pregnant:))
0 oy
(299 puan) tarafından
Demir eksikliği oluyo doğumdan sonra Demir ilacı alman lazim
tarafından
0 oy
tarafından
Bir avuç saç ile geziyorum:( 
tarafından
Allah sana merhamet etsin canım. Postumu takipte kal sende faydalan
0 oy
(2,862 puan) tarafından
Ben doğum sonrası 4 ay decavit içtim saçlarım aşırı gürleşti ilacı bıraktım dökülmeler başladı ama kel kalmadım
tarafından
Teşekkürler canım bilgilendirdiğin için
0 oy
(482 puan) tarafından
Merhaba canim. Henuz bebegim 4. Aylık iken bir sacim dökülmeye başladı anlatamam. Avuç avuç dökülürdü vitamin takviyesi almama rağmen bi de.  Saçlarım seyrek ince tellidir bu arada. Onler komple açıldı kel kaldım diye ağlıyordum.  Annrm cok destek oldu geçer kızım geri gelir diye. Bende hafta da iki kere cam terepentin yağı sürdüm dogu avakadolu şampuanla yıkadım. Suan 11 Aylık bebegim şükürler olsun dökülme durmadı ama dökülen kel kalan yerlerime hep saç geldi. O yüzden fazla kafana takma bu bir. Ikinciside cam terepentin yağı kullanın.  Saci dökülen herkese bu yağı tavsiye ederim. Pahali markalara para bile sactim ama bu 25 40 tl arasi yağ da çareyi buldum.  Tavsiye ederim 
(482 puan) tarafından
Ha bu arada emzirme sürecinde sac dökülmesi normal. Belli bu süre sonra dokulme en aza giriyor
tarafından
Çok sağol canım bilgilendirdiğin için. Kulağıma küpe söylediklerin
0 oy
tarafından
Merak etme çocuk  yaşına girince duruyor dökülme  
tarafından
0 oy
tarafından
Evet ama blli bi zamandan sonra duruyor 
tarafından
Bir yaşına gelince diyorlar çocuk...