0 oy
211 göst.
Diğer kategorisinde (425 puan) tarafından
Kızlar bebeğim hiç mama yemiyor biberon  tuttmuyo Bi günlük ek gida listesi istiyorum ne vercem hiç bilmiyorum 

5 Cevaplar

0 oy
(12,968 puan) tarafından
Kaç aylık onu da yazsan ona göre birşey deriz canım 
(12,968 puan) tarafından
Çok küçük canım ek gıda için şırınga denedin mi yemesi lazım yani liste çok var verilir ama midesi hazmetmez bide bağırsakları kaldırmaya bilir
(425 puan) tarafından
Tükendim yemio icmiyo denedim herseyi
(12,968 puan) tarafından
Meme reddi yapıyordur canım o ayda bizde de olmuştu ilk önce sakin olmayi dene çocuk ağlıyorsa sakinlestir sürekli dene tam uyuyacakken emzirmeye çalış o zaman alıyorlar
(425 puan) tarafından
Doktorum ek gıdaya geç dedi
(12,968 puan) tarafından
Doğrudur canım o zaman tadimlarla baslayabilirsin. Bı çay kaşığı yoğurt sadece bununla karın doymaz maalesef. hero baby Kasık maması kullandım paketin üstünde 4+ yazıyordu doktorun numarası varsa bı sor bakalım belki yer
-Reklam-
0 oy
(550 puan) tarafından
Sabah  4 adet cici bebe , yarim muz, bir miktar devam sütü ılık hepsini eziyorum catalla cok lezzetli oluyor

Ara ogun 1 kase yogurt

Oglen 1 tabak sulu yemek icine ekmek dogruyorum ev yapimi visne suyu kucuk bi fincanla

Ilkindi keki eziyorum ılık suyla yaninada su

Aksam corba icine ekmek dograyarak

Benimki 17 aylik
(425 puan) tarafından
Canım 4 buçuk aylık
tarafından
Su ver belki ondan emmiyordur mamayı değiştir çok küçük midesine dokunur yoğurt verebilirsin
(425 puan) tarafından
Veriyorum destirdim liste varsa verin sadece bunu istedim
(550 puan) tarafından
Cnm yemek sularindan ver o zmn ekmegi ufala iyice
0 oy
(4,089 puan) tarafından
Çok küçük en fazla yoğurt verirsin ya kimse umursamıyor ama bağırsak sağlığı çok önemli bebeğin bağışıklık sisteminin güçlü olması  bağırsak sağlığının olmasından geçiyor şimdi verirsen ilerde sıkıntı yaşar mama değiştir en iyisi 
(4,089 puan) tarafından
Doktora götür canım tahlil yapsın bi eğer tüm mamaları denedin yemediyse mutlaka bi problem vardır kanda Demir eksikliği olabilir
(425 puan) tarafından
Götürdüm hicbisey yok 1 aydır uğraşıyorum dünden beri emzikte almiyo
(425 puan) tarafından
Doktorum başla dedi bende liste istedim sizden
(4,089 puan) tarafından
Doktor başla dediyse listeye gerek yok ki canm yoğurt vereceksin ilk sonra hergün bi sebzeyi buharda haşlayıp püre yapıp vereceksin üç gün eğer alerjisi yoksa devam edeceksin sebze bitince meyveye geçeceksin püre yapıp yedir en sonra pirinç mercimek bulgur sebzelerle pişirip çorba yapıp verebilirsin tuz şeker bakla bal patlıcan domates çilek ananas kivi bunlar yasak bi yaşına kadar
(4,089 puan) tarafından
Yani ben listeye göre gitmedim evde hergün ne varsa onunla pirinçli sebze çorbası yaptım sabah bi yumurta sarısıyla omlet ay da haşlama bi meyve rendesi biraz yoğurt öğle bi meyve yoğurt akşam çorba yaptım biraz büyüyünce öğle sabah yine kahvaltılık verdim mesela yulaf unu pişirip içine muz ezip azıcık yoğurt koyup sabahları verdim uyumadan önce elma pişirdim çay kaşığı ucuyla tarçın attım azıcık irmik attım pişirdim instagrama bak çok tarif var hergün bi listeye göre aynı şeyleri vermedim her gün farkli şeyler yaptım
0 oy
(580 puan) tarafından
Ek gidaya başladığım da oğlumda 4 aylikti doktor tavsiyesiyle basladim sebzeleri püre yada meyve suyu yaparak verdim 3 gün aynı sebze sonra meyveye geçtim artı anne sütü 
(425 puan) tarafından
Tadım yaptım canım ben liste istedim
(580 puan) tarafından
Listeyi çocuk doktorundan isteyebilirsin her bebeğin gelişimi farklı ve 1 yasina kadar da alerji riski var buradan değil doktorundan iste
0 oy
(2,067 puan) tarafından
Neme reddi yaşıyorsun dur bende çok çektim ama öyle böyle çok uğraştım tekrar tuttu. Allah yardımcın olsun hiç pes etme. Ek gıda için bebeğin daha çok küçük yazık 
(425 puan) tarafından
Doktorum geç dedi 1  aydır böyle  dünden beride emzik tutmuyo
(2,067 puan) tarafından
Benğm kızım da öyleydi uykuda iken göğsümü ağzına tutardım ve düşün uykuda bile anlıyor du bên resmen ağlıyordum ama pes etmedim şükür tekrar tuttu
(425 puan) tarafından
Canım tadimlsrimi yaptım zaten bebeğimin zayıfladı liste istedim
(2,067 puan) tarafından
Anladım Allah yardımcın olsun inşallah

İlgili sorular

0 oy
7 cevap 447 göst.
18 Kasım 2019 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 366 göst.
7 Mayıs 2019 Diğer kategorisinde iremm oktayy (62 puan) tarafından soruldu
0 oy
2 cevap 159 göst.
10 Nisan 2024 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Leyla343480 (18 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 72 göst.
18 Ocak 2024 Diğer kategorisinde Acvbn (43 puan) tarafından soruldu

379,109 soru

11,348,256 cevap

34,813 kullanıcı

...