0 oy
364 göst.
Diğer kategorisinde (62 puan) tarafından
kizlar cantami hazirlamaya baslicamm sezeryan olucam kendimm ve bebegim icin ne koymaliyimmmm

5 Cevaplar

0 oy
(4,875 puan) tarafından
Ben bebise 2 hastnee çıkışı koydum . 2 tane citcitli koydum yinede . 

5 tane bez - ıslak mendil battaniye  tamamen hastanede kaç gün kalacağına bağlı koyacagin  şeyler .  

Kendime ise hemen kanamam vs olur die ped. 2 tane pijama takımı 3 adet iç çamaşırı 2 adet emzirme atleti ayrı yetten 2 tane daha atlet havlu  nescafe ☺☺ kağıt havlu 

Zaten bir gün kalıp ertesi gün çıkacağım için bunlar bir güne yeterli . 
(4,875 puan) tarafından
Kuzum sezeryan sonrası baş ağrısına sadece iyi gelen bol su  ve nescafe olduğu için:) nescafe dedim .
(253 puan) tarafından
Hmm pardon onu bilmiyodum seninde az kaldi canim saglikla al kucagina inşallah
(4,875 puan) tarafından
Amin  inşallah Allah razı olsun canım ☺
(62 puan) tarafından
benimde sezeryan canim :) nescafe ve bitter cikolatayi cok onerdiler banada
(1,379 puan) tarafından
Canım 5 tane bez az bebek ilk gün fazla kaka yapıyor ben 24 saat kaldım 10 bez harcadık
-Reklam-
0 oy
(32 puan) tarafından
Bebek için; hastane çıkışı almışsındır onun yanına ek olarak alt üst giyecek al. zıbın göbekten dolayı hemen giydirilmiyo. bebek bezi. ıslak mendil. ağız mendili. istrsen pişik kremi al ama onun yerine zeytinyağı daha iyi oluyo. 

Senin için; pijama, gecelik benim için daha iyi olmuştu çünkü hasta bezi değil hasta külodu almıştım altı çıkarmak zor oluyodu. ona göre dependin ürünlerinden al külodu kullanışlı ama dediğim gibi gecelikle iyi oluyo. alt iç çamaşırı, göğüs pedi (ilk zamanda çok süt gelmiyo gerçi geleni de bebek emiyo ama ne olur ne olmaz) emzirme atleti (atlet daha kullanışlı) havlu, çorap, yelek, kapalıysan tülbent, çıkarken giyeceklerin, göğüs ucu kremi.. bi de kuruyemiş falan at çantana hem süt olur hem açlığını bastırır hemen doğumdan sonra.

aklıma bunlar geldi. 
(32 puan) tarafından
olur da bebek emmez tutmaz vs göğüs pompası ve küçük cam biberon. göğüs pompası göğüs ucunu çıkarmak için de iyi oluyo.
0 oy
(6,136 puan) tarafından
Canım ek olarak ben küçük biberon koydum bir ihtimal sütüm gelmez mama veririm diye... mendil 2 tane kundak 3 zıbın 3 alt üst takım bez ıslak mendil 3 şapkası 3 eldiveni. Kendime 2 pijama eşarp iç çamaşırı corap terlik peçete havlu.
(6,136 puan) tarafından
O nasıl bir cay ya şu çatı muayenesini bi olsam da kesinlesse ne olacağım 30 haftaligim ama bian önce gelsin diye bekliyorum
(4,875 puan) tarafından
Süt attırıcı canım eczanelerde satılıyor
(6,136 puan) tarafından
Onu yazayım kenara olmazsa tekrar sorarım bende mama vermek istemiyorum ama yengemin 1 hafta falan gelmedi ondan esinlenerek biberon koydum lazım olsa mama ne alacam daha onu bile bilmiyorum
(4,875 puan) tarafından
Cevremde genellikle aptamil kullananlar var ama bazende bebekler içmeye biliyor .
(6,136 puan) tarafından
Işte o sıkıntı babası gibi seçici olursa isim var dua ediyorum sütüm gelsin diye tık yok
0 oy
(1,232 puan) tarafından
Ben ayrı ayrı paket yaptım direk 10lu set koymadım. Kıyafetlerinden beğendiklerini kendim takım yaptım 3takim koydum çok da tatlis oldu.mesela alt üst pijama içine citcirli zıbın iç yelek çorap eldiven şapka .Böyle böyle takımlar yaptım diğer takımı da böyle yaptım 3.takimi iç zıbın uzun kollu zıbın ve pijama şeklinde yaptım;)Bunların da hepsini hirdavatcida  satılan temiz poşetlere koydum paket paket ki kullanılmayan kirlenmeesin diye aynı şekilde kendime de poşetlere pijama iç çamaşırı havlu yastık kılıfı koydum canım.bebek bezi ıslak mendil pişik kremi pudra .bunları da eklemeyi unutma 
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Daha önceki doğumun sezeryandi buda oyle olcak. Benim kızım kuvoze girmişti çantam yarim yamalakti kendim için sadece 

2 takım pijama

2 adet emzirme sütyeni 

1 paket depend 

2 tane çorap 

terlik

Sırt çantama bunları koymuştum yavaş yavaş tamamlarım diye başka biseye ihtiyacım olmadı ama bunlar bana yetti. Alternatif olarak kişisel bakım ürünleri de koyabilirsin(toka, dış fırçası, makyaj mlz., parfüm, ıslak mendil vs)

İlgili sorular

0 oy
21 cevap 302 göst.
4 Nisan 2024 Diğer kategorisinde fatmahilall12 (214 puan) tarafından soruldu
0 oy
14 cevap 156 göst.
24 Mayıs 2023 Diğer kategorisinde Fatmayaren (876 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 377 göst.
19 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde 19991204 (63 puan) tarafından soruldu
0 oy
19 cevap 459 göst.