0 oy
441 göst.
Aile kategorisinde (35 puan) tarafından
Kaynanamın engelli görümcesi var beraber yaşıyorlar kadın yürüyemiyor bu arada akrabayız teyzem olur Kaynanam bu hafta sonu köyde dügün var oraya gidecek evde kayınbabam var biliyorum 1 kaç güne o da gidecek köye .köyde işleri var Kaynanam gidince 15 günden aşağı gelmez salça falan yapacakmış şimdi bana diyecekler sen dur yanında diye .daha önce 3 kez gittim baktım cenaze var diye köye gitti Kaynanam ama şimdi gitmek istemiyorum.onu da götürün tekerlekli sandalye ile trenle diyorum nasıl gidecek diyor.daha önce eşimle bu yüzden tartıştık bakmak zorundadasın dedi bana .ben bakmak zorunda değilim .haksızmıyım.

11 Cevaplar

0 oy
(9,322 puan) tarafından
Kisi kendi anne babasndan başkasına bakmakla yükumlu ve zorunlu değildir. Ama sana zararı yoksa Allah rızası için bakabilirsn
(35 puan) tarafından
Yok canım ama alışıyor Kaynanam onlara o yük geliyor
-Reklam-
0 oy
(35 puan) tarafından
Kızlar fikir verecek olan yok mu 
0 oy
tarafından
Tabi istemeyebilirsin ama sonuçta zor durumda olan bi insana Allah rızası için 2 hafta yardım ederdim ben . Mümkünse kendi evine al o şekilde ilgilen 
(35 puan) tarafından
Allah rızası için bakarım daha öncede baktım ama Kaynanam beni enayi yerine koyuyor hiç sormuyor bile
0 oy
tarafından
Mecbur değilsin ama Allah rızası için bakarsan Rabbim de seni sevindirsin 

Kazadan beladan korusun ❤
(35 puan) tarafından
Yok canım ondan değil huyunu bildigim için mahsus yapıyor .
tarafından
Olsun canım yaa Sen ona bakarsan belki başına gelecek bir beladan korunacaksın Allahın hikmetinden sual olunmaz
Sen herzaman güzel adımlarla git eşinin de kayınvalidenin de dediğini önemseme görmemezlikten gel
Yarın öbür gün ne olacağımız hiç belli değil
Sen sana yakışanı yap
Herşeyden önce ALLAH RIZASI İÇİN
ha içinden gelmiyorsa da sen bilirsin kuzum
Can sağlığı olsun
(35 puan) tarafından
3 kere baktım canım Allah rızası için dedim ama alışıyor her seferinde.imkan varken trenle yada araba bulup götürebilirler.hiç imkan olmazsa zaten bakarım
tarafından
Hayırlısı olsun canım eşinle konuş o zaman ama dikine gitme güzellikle söyle bakamam deme yada ben mecbur değülim deme
Eşini kayınvalideni gerçi en iyi sen tanırsın güzelce izah et
(35 puan) tarafından
Sağol canım teşekkür ederim
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Yani bakmak zorunda değilsin sn bak diye imkan varken götürmüyorlarsa bakma yk elden bişey gelmiyor diye götürmüyorlarsa bak tabii
(35 puan) tarafından
Evet imkan var trenle gidebilirler yada araba bulup gidebilirler
(7,768 puan) tarafından
Orada bakmak zor olursa sn bak yk keyifleri içinse bakma eşin çk istiyosa baksn
(35 puan) tarafından
Keyfi canım dügüne gidiyor sonra bahane bulup hemen gelmiyor daha önce başıma geldi
(7,768 puan) tarafından
O zaman ben olsam bakmazdm
0 oy
(1,253 puan) tarafından
Bakmak zorunda degilsin tabi . Ama allah rızası için bakarim dersen o da senin bileceğin iş. Allahim.kimseyi muhtac etmesin kimseye. Zor bir durum
(35 puan) tarafından
Amin canım daha önce baktım 3 kere gittim baktım ama bu sefer alışıyor imkan varken trenle yada araba bulup götürebilirler
(1,253 puan) tarafından
Tek gelin senmisin? Merakimdan soruyrm kizi falan yokmu
(35 puan) tarafından
Tek gelinim .görümcesinin kimsesi yok evlenmemiş hiç
0 oy
(1,238 puan) tarafından
Canim yanlış anlama ama o bakıma muhtaç sen allah icin yap çünkü ne olacağımız bello deil biraz kendimizi onların yerine koysak empati yapsak yola.gitmemesi daha hem zor olur onun icinde sevaptır hayrina bak nolcak
(421 puan) tarafından
Evet çok büyük sevap ama kaynanası keyfi düğüne gitmek için kendi gorumcesini bırakıyormuş aciliyet birşeyden değil ve sürekli bunu alışkanlık haline getirip gelinine de daha önce baktirmis elbette çok sevap allah için yapıyor sonuçta ama kadının da kendi evi yeri vardır çocuğu işi vardır 10 15 gün nasıl baksın
0 oy
(48,833 puan) tarafından
bakmak zorunda degilsinde merhametten ve Allah icin.bak bişey kaybetmezsin zarari yoksa tabi
(35 puan) tarafından
Zararı yok ama kayınvalidem alışıyor onlara yük oluyor diye
0 oy
tarafından
Eşin kusura bakmasın ama hiçte zorunda değilsin yapacağın varsada insanda istek bırakmıyor böyle yaparak insanlar konuş bu seferde bakarım ama bir daha bana güvenmeyin de canım hem onuda götürseler ne olur onların ki kadından kurtulmak bence halbuki götürseler onuda bir değişiklik olsa kadına biraz hava alsa hatta hep beraber gitseniz ca Im sende git orda bak olmaz mı
(35 puan) tarafından
Aynen canım kurtulmak için yapıyorlar kim düşünüyor kı kadını biraz hava alsın demezler ben bakarım daha öncede 3 kez baktım allah rızası için ama Kaynanam alışıyor bu sefer .hep emrivaki yapıp gidiyor demiyor kı bakarmısın diye
tarafından
Sırf emri vaki yapıyorlar diye bakacağım varsada bakmam ben haddi Anne baba olsun bakarım ama dıdımın dıdısı onuda emir vererek yaptırmaya çalışıyorlar başka kimsesi yok mu canım
tarafından
Sen yine bak canım Allah rızası için sana arkadaş gözüyle bak emin ol onlar aklına bile gelmez evde sohbet edeceğin biri o kadından senin için dua eder
0 oy
(7,466 puan) tarafından
Gonlun ıstıyosa bak yazık kadına ama bakmak istemiyorsan zorunda dıyılsın bakmaya 

İlgili sorular

+2 oy
21 cevap 690 göst.
29 Aralık 2021 Aile kategorisinde Nrgz (771 puan) tarafından soruldu
0 oy
22 cevap 696 göst.
30 Aralık 2020 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
+1 oy
4 cevap 292 göst.
5 Eylül 2023 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 336 göst.