0 oy
689 göst.
Yemek-Tarifler kategorisinde tarafından

Bir sirnaktan antalyaya gidiyorduk babam , annem , esim , halam .

Molayi Adanada kaburgaci Yasarda yapalim dedik. Demez olaydik sjsjsjjs

Bilenler bilir bayagi unlu bi yer  :D 
 Biz esimle korona oncesinde surekli gidiyoduk .4 kisi bile en fazla 250 civari odemistik ve bayagi da doymustuk .Tabi 1 sene gitmedin koronadan.

Esimle yol boyu ovuyoruz diyoruz ki boru kebabi var efsane ondan yeriz falan jsjsjs herkes acikti :D 

Agzimizin suyu akti yani cenemize kadar :D 

Ben bi masadan kalktim bi ara orda .Neyse geldim baktim herkes kaburga  siş soyledigine gore demek ki iyi dedim :D djjdjd

Bi geldi herkes yiyo boyle istahli gorunuyo jsjsjs herkes birbirine bakiyo falan .
Bi sure sonra esim sey dedi .Yaa bu bi tuhaf lastik gibi yutulmuyo ahahha :D 

Sonra hepimiz dokulduk. Evet ya cok kotu diye.Herkes birbirine bakip begendi saniyomus meger  sjjshs

Hesabi halamla babam odycekti .Oyle dediler israrla .bu sefer bizde sira dediler .

Sonra kasaya gittiler geldiler .Suratlari kipkirmizi ozellikle halamin sjhshshsh

Pancar olmus :D
 600 lira hesap odedik 600 lira dedi jsjsjs hepimizin acliktan karni gur gur jshdhd 

Bi firin bulduk ordan kuru ekmek alip yemistik yolda ustune de bi soguk  su hahahaha :D 

Bu da böyle dramatik bi ani sjsjjs

Sizin var mi boyle bi aniniz ?? 

30 Cevaplar

0 oy
tarafından

En İyi Cevap

Kaburgaci yasar sizden bı pay kurban parası almış şerifemm ahshsj :D 

Ay bizde balayindayken bi ufak kaziklanmistik ashdj  restaurant vardı ickini al gel birer porsiyon balık 33 lira porsiyon başı . Eşimde dedi aşkım ben kendime bı 35 Lik rakı alıyım bak burasıda iyiymiş falan dedi neyse aldık biz içeceğimizi oturduk salata kalamar karides falan söyledik kavun mavun dedik hadi gelsin gelsin 200 lira gelsin . Ulan bunlar bize mezeelerdenn bı yapistirmisss öyle böyle değil garson parası bile yazmışlar 435 lira hesap odemistik iki kişi ahshsjdj . Allah'tan para coktu yanımızda düğünden cikmisiz para gani çok koymadı şuan olsa üzülürüm yani ahsjdj :D

tarafından
Jajajsjsjsjsjs yaaaa Gulcanim :D resmen koptum su an shshshhs kurban parasini almislar ustune bi de bayram harcligi ayirmislar kendilerine shhshshsh

:D ayyy cok fena ya .Allahtan zengin aniniza denk gelmsi
(48,494 puan) tarafından
olsun balik bedavaymis☺️
tarafından
Ahshsjsjs ayyyy bide böyle bı ortam yapmislarr böyle denizin dalgalari hafif hafif ayaklarına değip geciyorr heryerde şıkır şıkır ışıklar deniz yıldızları falan oooh biz mest olduk resmen :D hesap bı geldi eşimin içindeki koca Trakyalı çıktı meydana . Abee naptınızzz alt tarafı yedik sardalya bu ne hesap boyle demezmi ahshsj :D ayyyyyy haykirmistim gülmekten :D
(48,494 puan) tarafından
kiz sesli güldürdün ☺️☺️☺️
tarafından
Ahshs :D hele bide tekne turu yaparken ayağından bir arı soktu onu ki görme ahsbzns :D tepkileri çok komik bi adam benim eşim anlık bazen öyle tepkiler veriyor ki resmen gülmekten ağlıyorum yani ajsjs :D
-Reklam-
+1 oy
(14,019 puan) tarafından
Tekirdağ a gittik geçen sene tatile. Menüler de ücret yazmıyordu. Arka masaya 200 lira civarında hesap geldi bizde eşimle diyoruz ki acaba ne yediler o kadar geldi çünkü minicik bir yerdi. Neyse yedik içtik hesap bı geldi 250 lira ahahahah eşim şok ne yedik sanki dedi durdu adam :D 
tarafından
Jsjsjsjshshs ayni sey basiniza gelmis guldenim :D ☺️❤️
(14,019 puan) tarafından
Evet ya hani doysak adam gibi yesek neyse dersin bide bizim yediğimiz şey patates kızartması kola falan o yüzden şaşırdık yoksa Tekirdağ için gayet normal 250 :D
tarafından
Sjsjjshshs :D ama yine yemissiniz .Bizim kaburga sis dedikleri sey yagdan oluyomus :D gece boyu yag kemirdik ehdhdhhd
(14,019 puan) tarafından
Midenizin son hali nasildi :Dd
tarafından
Ben hamileyim zaten kuscam yani :D ben yag oldugunu anlamadim ama cignenmiyo. minicik bi et gerisi yagmis .Dedim ki cocuga protein gitsin jdjshdjd ne bileyim ben. cocuk kolestrollu dogacakmis nerdeyse shhshd sonunu braktim artik :D
+1 oy
tarafından
Asla fiyatını bilmediğim bir yere gitmem .
tarafından
Ayy en guzeli kuzu
0 oy
(1,718 puan) tarafından
4 çay 1 maden suyuna 60 tl verdik...
tarafından
Offf nasil oturuyo insanin icine demi ?
(48,494 puan) tarafından
buda kötü nerde oldu bu olay☺️☺️☺️
(1,718 puan) tarafından
Sorma valla canlı müzik vardı erik dalı çalıyordu oğlum kapısında oynadı dedik hadi girelim bari cay içer kalkarz 4 çay içtik oğlum maden suyu içti ikram diye cerez koymuslar küçük 1 tabak işte ben dedim 20 25 tl falan anca tutar bi sordum eşime dedi bu kadar töbe dedim bida gelmeyiz :))
 Eskişehir de oldu canım bu başıma gelen
0 oy
tarafından
Ay kız buna benzer değil de sen diyince aklıma başka bişey geldi :D anlatayım mııığğ
tarafından
Anlatttt :D mutlaka anlat kuzuu ☺️ jsjsjs
tarafından
Yıllar yıllar önceydi :D samsundan gebzeye düğüne gidiyoruz. Transit tuttuk şoför de köyün muhtarı ile kardeşi. Neyse baya yol gittik yol üstü çıtır çıtır elma aldık. Muhtar kullanıyordu arabayı. Elma aldığımız sıra kardeşiyle yer değiştiler. Yan koltuğa oturdu ayyaş muhtar, içki içti bayaaaa :D neyse sonra boş şişeleri fırlattı attı. Çok geçmeden ayağını oynatınca şangır şangır şişe sesi geliyor poşeti alır bakar ki boş şişe diye güzelim elmaları atmış çöpe ayyaş. :D
(48,494 puan) tarafından
☺️☺️☺️kafasi guzelmis.onun
tarafından
Hahahshshshs :D elmalar gitti desene
0 oy
(119,126 puan) tarafından

valla bu yaz bi otele gittik antalyanin en saglam oteljymis 1 haftaliga servet odedik desem :ermm:

o fiyata ultra zengo olsam deger de ben cok acidim yaa ama otel efsoydu
(48,494 puan) tarafından
ne kadar verdiniz ☺️
hiiiccc sorma
(4,101 puan) tarafından
Şerife kaya mesela ne olaylar anlatsana biraz
tarafından
Kuzuu orda yenilen kahvaltiliklarla ilgili .Detaya inmeyeyim mideniz bulanir.
0 oy
tarafından
Sjsjsjsjjss o kadar para verip beklentileri karsilayamamak da sjsjsjjsjs paranizla rezil olmussunz bacim :D 

Biz de esimle sevgiliyken bunu yemege cikardim ben ismarlicam diye neyse gittik bi restauranta 3-4 yil once, 2 kisiyiz ha et yemegi yedik soylemesi ayip, bi de bisiler ictik falan hesap bi geldi 350 tl, ulan dedim noluyo, 100 tl yi kuver den gecirmislsr sjsjsjsjsj 100 tl kuver nedir ya mekanla kavga etmistim resmen cingeneligim tutmustu :D
tarafından
Hhshshshshshshs :D cingene olmamak mumkun mu kuzuuu :D jshs cunku biz de bi an cingenelescektik
0 oy
(48,494 puan) tarafından
esim is yerinde tatli yemezse kucuk sisede limonata fanta falan getiriyo birikiyo evde bende oraya buraya dagitiyorum. 

yalovaya gitmistik sahilde.kafede limonata icelimde serinleyelim dedik ev yapimi getirecekler sandik.

getire getire esimin is yerinden getirdigi siselerin aynisindan getirdiler. dedim evde icmeyip burda para odicem falan iki küçük siseye 14 lira ödedik ☺️ evde de dolu vardi yani☺️☺️☺️
tarafından
Hahahahahsha :D ayyy ikbalimmmmm ❤️☺️ :D hshshshs cok fena oturur
0 oy
(849 puan) tarafından
Adana'da oturuyorum hiç gitmedim gidenlerde memnun değil millet ismine gidiyor valla ondan on numara daha ucuz ve iyi restoranlar var
tarafından
Askim cok cok cok kotu cok
(2,564 puan) tarafından
Bende adana dayım  1 ay önce gittim boru kebab  2 kola 2 su içtik 170 ödedik başka lokantalarda ise  adana 30 kolo 5  su 2  çarp 37 x2 =74 öderdik 100 tl fazla yani
0 oy
tarafından

Dün arkadaşla benim Başıma geldi.  Oğlumu hastaneye götürdük beraber. Muayene den sonra 3 saat kalça çıkığı testi için bekledik. Birşeyler yiyelim dedik. Islama köfte söyledik 1 tanede.  Karışık pide söyledik. 2 su 2 kola.  Yani en fazla  kafadan hesap yapıyoruz 100 lira gelir diye 220 lira hesap ödedik.  :D.  Buda bize ders oldu dedik 

(48,494 puan) tarafından
evden ekmek arasi yapmak en iyisi☺️ nasil iyi mi toprak
tarafından
Gaz sancısı var cnm  bide öksürük gitmiyor eşim uyutmaya çalıyor uyursa. ☺️
tarafından
Nahansbshshs :D off ya .İnsanin bi midesine oturuyo
(2,241 puan) tarafından
yaa sen Sakarya'da misin off ne ozledim islama kofteyii hamileyken en cok ona aserdim :) afiyet olsun canim. baya pahalanmis desene
0 oy
tarafından

Alanyada dimçayına gitmistik 2 kisili et sote ye 350 lira para vermiştik 

Et sotede daha çok  tavuk sote gibiydi miğdem bulana bulana yedim parasına acıdım valla:D

tarafından
Ayyyy dimcayi :D jsjsjsjsjsjsj  cok pahali be oralar kuzu
0 oy
(11,089 puan) tarafından

Genelde fiyatlara bakarız fakiriz biz zaten kırk yılda bir olur:D ama fiyat yazmayan yerlerde başımıza gelmişliği var tabi ki :) olan olduktan sonra yapacak bişi yok güzelim üstüne Bi bardak su içiyoruz anca :D mesela Bi börekçide öyle olmuştu hem doymadık hem pahalıydı. Kalkarken su şişesini de aldım yanıma cam şişe bari evde kullanırım diye, inanır mısın 3 senedir kullanıyorum asffsfdwafs

(48,494 puan) tarafından
Maliyeti kurtarmis sise☺️ bende illa alirim suyu
(1,763 puan) tarafından
Buna çok güldüm bende hep suyumu alırım asla birakmam:)) eşimle bir yere gidince hep derim iyi ye para veriyoruz tabakta kalmasin 2 saat sonra evde bana acıktım deme .d.d..s
tarafından
:D shhsshdhd ayy en iyisi valla .Biz de zengin degiliz kuzu .Gordugun uzere hzhssh yaa al bi ekmek arasi bi petrolden ye gitsin demi sjjssj bizim neyimize kaburga sis. Bu arada cam sisleri bennde alirim zhshhs
(11,089 puan) tarafından
İkbal ne yapayım anneyim ben ayrıntı düşünmeliyim her yerden tasarruf olacak ki kurtaralım :D
Gülşah bizde hiç öyle olmuyor eşim dışarda doymuyor evde kendim yaparım diyor hep :) Allahtan yapıyor da yoksa halim duman :D
Hepimizin ortak noktası bu herhalde Şerife, sular masada kalamaz :D bu arada 4 sene okudum Adana'da hiç duymadım kaburgacıyı :D
0 oy
tarafından
Geçen sene köye giderken mola yerinde 2 liralık içeceğe 6 lira verince içim ciz etmişti hjjjjjjhggmvg
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Ahh kuzum hem aç kalıp hem kaziklanmak çok kötü biliyorum bende balayina giderken uçağımız 5 saat rötar yapınca iki pide 2 kolaya 200 lira para verdik içim acıdı valla 
tarafından
Aynen askim aynenn cok kotu. Ayy havalimaninda demi?? Su bile cok pahali ya
0 oy
(2,067 puan) tarafından

:D bende bekarken yaşadım ama kazığı biz bile bile attık kendimize. Olay şöyle oldu. Kız grubumuz vardı amca kızlarımız la 6 kişiydik o zamanlar bulunduğum şehirde elit bir  Cafe vardı menüde türlü türlü değişik şey vardı neyse grupta kendini çok zeki sanan arkadaşımız hadi bizde girelim dedi birgün bizde girersek maksak utanmayalım en azından neyin ne olduğunu az çok görürüz dedi. Girdik herkes kahve ve yanına adını bilmediğimiz şeylerden istedi bende ne çay ne kahve ne de kola içiyorum sadece su içiyorum :D neyse herkes farklı şey yudumlarken bende kana kana suyumu yudumladım kasaya geldik hesap 300 lira tuttu herkes ne yapacağım derken neyse herkes kendi yediğini versin denildi ben öne geçip benim ne tutuyor dedim su ücretsiz demez mi :Dhiç unutmam aklıma geldikçe gülerim yani.. 

(2,067 puan) tarafından
Çok şükür yaa. :) :) Bana kola kahve ve çayı bıraktıran doktordan Allah razı olsun dedim :)
(1,763 puan) tarafından
Ahahaha cok iyiymis bu o zmn 3 tane daha ver deseydin :)) çıkınca arkdslar hesabin üstüne içecek derdin
(2,067 puan) tarafından
Hepsi hatanın farkına vardı tabii çok geçti ben güle oynaya çıktım. Kuzenlerim burs paraları nı vermek zorunda kaldılar :) :) :) alın size elit hayat dedim
tarafından
Hshshshshshssh buuu efsaneeee :D ☺️❤️ cok iyi ya
(2,067 puan) tarafından
Işte böyle :) :) :) aynen herkes hariç ben çok gülmüştüm :)
0 oy
tarafından
Çocuklar  yedi biri dokuz da biri  dokuz filan yani yeni yeni   para hesabı biliyolar eşim sultan ahmet dte gezerken birer durum yiyelim girdik neyse işte durum ayran söyledik garson elinde beyaz kolundan sarkan bezle servis yaptığında anlamıştım bu işte bı iş var neyse bı çiktik yarı aç bı vaziyette ayran durumun yarı fiyatı o zaman 64lora hesap verdik adam bahşiş bile sormadan almış büyük oğlum şimdi yirmi yaşında kaç sene önce bı durum yani çocuklar Eminönü ne ine ne kadar söylenmişti babalarına dondurmada yerdik o parayla yok balık yesek Mısır'da yerdik yok lahmancun yesek kestanede yerdik ayyy çok güldük yaaa hala güleriz eşim soktu bizi orayaaa balıklama atladı soysal tert deyillll
tarafından
Hahahahshshs :D yaaa kiyamammmmm hehdhd o koldaki beyaz sey zaten resmen burasi pahali diye haykiriyo
0 oy
(1,007 puan) tarafından
Arkadaşlarla eğlenmeye gittik bekarız hepimiz deli dolu mekana girdik hiç bakmadan alkoller mezeler havada yani ( ankaranın en lüks yerlerindeymişiz meğer) gecenin sonu 4-5 gibi hepimiz zurna. Ama çok iyi eğlenmiştik ya hesap bir geldi o hesap bir geldi deldi geçtiii ömrüm boyunca o hesabı unutmam adisyonu anı diye alıp fotoğraf çektirmiştik 4-5 sene önce :D
tarafından
Hsshhshshs deldi gecti ne ya ahhshs :D cok fenaa zhhshs
(1,007 puan) tarafından
Bacı yüreğime indi o hesabı görünce masadakilerle olduk mor lahana gibiiii ya :D
tarafından
Bizde hesabi odemeden once bi kunefe soyleyelim demistik :D hesabi odemeye gittiklerinde annem yiyodu kunefeyi .sonra bogazinda kaldi shshhshs birakti yiyemedi devamini :D
(1,007 puan) tarafından
Bacı sizin olaya cok güldüm allah affetsin haykırdım valla evde :D
0 oy
tarafından
Restoran değildi de bizimki.İstanbula gittik uçakla havalimanında eşim iki içecek alıp geleyim dedi 3 kutu fantaya 45 TL ödemişti.Hala aklımda ya :-D:-D
tarafından
Ayyy havalimani sjsjjs :D bi suyun deli para oldugu yer
0 oy
(12,887 puan) tarafından
Kayinpederjm beni havalimanina bırakacaktı havalimamnina giden otobüse binmistik kendimize soğuk sandviç aldık yeriz beklerken diye ben unutmuşum otobüs de sonra havalimanjnda 2 poğaça 2 meyve suyu aldık 45 lira ödemişti adamcağız :)
tarafından
Ayyyy evet ya biz de tosta 50 tl odemistik jdjjdj hala icim yanar :D
0 oy
(5,703 puan) tarafından

4çaya 20 lira vermiştik o sırada ben tam olarak şu emojiyim:'(:'(:'(

tarafından
Oyyy kiyamam bee .Hepimiz yasadik aynisini ☺️

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 616 göst.
+1 oy
22 cevap 817 göst.