0 oy
186 göst.
Aile kategorisinde (423 puan) tarafından
Yenidogan bebekte düzeni nasıl kurdunuz eşinizle ilgilendinizmi uykusuzluk sizi nasıl etkiledi ben hemen ağlar oldum 13 günlüğüm daha eşimle hiç alakamiz yok bebek uyumayınca ağlayinca moralim çok bozuluyor sanırım bunalıma girdim Allah im korkuyorum çok nasıl düzelirim kizlar 

9 Cevaplar

0 oy
(1,096 puan) tarafından
Sakin ol canım bu günlerin geçeceğine kendini adapte et zamanla herşey rayına oturuyor sadece birazcık sabretmen lazım ♥️ eşinle güzelce konuş ilgiye ve yardıma ihtiyacın olduğunu dile getir konuşarak herşeyin çözülebileceğini düşünüyorum 
(423 puan) tarafından
Inşallah canım geçeceğine eminim zamanın çabucak geçmesini istiyorum bi yandan da çok karışık duygular icerisindeyim
-Reklam-
0 oy
(2,479 puan) tarafından
Ilk 3 ay zor geciyor baya canim alisirsin bana uykusuzluk cok zor geldi 2.cocugum 3 aylik suan sabahin 6 bucugunda ikiside kalkiyor dusun ben alistiysam herkes alisir heralde cunku ben uykuya acayip duskunum 
(423 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım 40 ı çıkana kadar zor diyolar mesela sen neler yaşadın benim kadarken ben 13 günlüğüm daha
(2,479 puan) tarafından
Benim oğlum çok ağlayan bir bebekti sütümde yetmiyordu ememiyordu mamaya başladım hatta şuan 3 aylık yeni düzeldi gaz problemi bittiği için ve sadece mama içtiği için  büyük oğlumda daha 2 yaşında bile değil daha çok onun kıskançlığıyla uğraştım onlar beni zorladı ilk çocuğumda da emmek için çok uyanıyordu akşamları çok uyanık kalırdı gece 3’e kadar ne uyurdu ne uyuturdu oda 2. Ayda anneme gelmiştim o her mamadan sonra yüzünü kapatıp birşeyle ayağında sallaya salllaya uykudüzeni oldu çok şükür ya atlattım zor zamanları darısı sana
0 oy
(3,860 puan) tarafından
Anne bebek aile alışma  sureci var canım  o gecince harika oluyor her sey. Kendinde sanma sadece yani suclama...bebis kendi duzenini kurar zaten..suan hepiniz  birbirinize alışma  asamasindasiniz. Senin aglama durumuda lohusa psikolojisi coook normal. Hele bana aksam olmaya yakın bi darlik cokerdi oooooo.....
(423 puan) tarafından
Banada canım gündüzleri yok ama akşamları oluyor 40 çıkınca mı lohusaliitan çıkmış oluyorsun
(3,860 puan) tarafından
Evet canım. Kanama bittikten sonra daha doğru  olur. Adet zamani gibi düşün  onun 10 kati daha fazla hassaslaşıyor insan. Lohusa kafası bambaşka.  Ama emin ol geciyor. Anın tadını  çıkar çık acik alanda gez iyi gelir.  Iki bebegimde de yaşadım.  Simdi 3 .ye hamileyim eminim yine olacak o kafa:)
0 oy
(940 puan) tarafından

Normalde uykuya cok duskunum ve uykumu alamayinca kontrolsuz ve sinirli oluyorum ama allah yardim ediyo:)

Iki saatte bir kalkiyo  ve gaz sancisinda caresiz hissediyorum kendimi ama yanimda oldugu her saniye butun problemlerin ustesinden gelebilirim:) 

(423 puan) tarafından
Bende gaz sancisinda öyleyim Allah yardimcimiz olsun kaç ayliksiniz
(940 puan) tarafından
Bi ayi gectik 38 gunluk :) sen canim
(423 puan) tarafından
12 daha canım
0 oy
(2,835 puan) tarafından
Bende tek baktım eşim 6 ay kucağına alamadı tutamıyordu bende hiç anlamam bebekten :D bebek ağladı ben ağladım :D tek çocuk hiç çocukmuş gerçekten.. o uyudukca yaptım yemek temizlik vs.. 5 ay liflenmeden yıkandım uykum gelecek korkusuyla doğru düzgün yikanamadim.. zor günlerdi ama alıştım yenidoğan gerçekten zor ilk bir sene diyeyim hatta.. şu an iki yaşını geçti geceleri uyanmıyor ayrı mama pişmiyor evde velhasıl bu günler geçiyor .. eğer geçmeseydi herkes tek çocukla kalırdı :)
(423 puan) tarafından
Evet canım doğru söylüyorsun bu donemi atlatayım inşallah bende rahatlarım birazda olsa
0 oy
(516 puan) tarafından
Üsenmezsen benjm en eski postlarima bak. Bu cocuk uyumuyir yemiyor emmiyor kusuyor ahhh hep ağlardım esimle olan herseyimiz bitti sanirdim hayatimiz sadece oglumdan ibaret sanirdim ama geciyor canim merak etme coook agir lohusalik gecirmis birisi olarak söylüyorum. O daha minicik ve dünyaya alismaya calisiyor size alismaya calisiyor uyku duzeni yok yeme duzeni yok hepsini sen ona o sana öğretecek bir bakmkssim yeme duzemni olmus uyku duzeni olmus esinle oturup sohbet edeiliyorsun biraz buyudugunde gece uyuyup sabaha kadar uykunu aliyorsun inanko geciyor konus sürekli bebeginle zaman okadar acimasizki cok cabuk geçiyor cok keske diyorum daha cok sarilsaydim 2bucuk sene once daha cok eglenseydik ben hep agliyordum ama hep hep cok sukur geçti simdi oglumu uyuttum kendi odama gecip uyucam korkma kalici deil hic birsey dunyaya gelen buyuyor
(423 puan) tarafından
Çok içimi rahatlattin çok sağol tek isteğim hayırlısıyla  bu donemi atlatmak
0 oy
(1,161 puan) tarafından
benim  16 aylik kizim bile  uykusu yok su qn bile  ayagimda  salliyorjm ben alistdim qaliba  ya.  bu yorqunluk benide. oldurecek
(423 puan) tarafından
Aynen canm
0 oy
(454 puan) tarafından
Bebek aglayinca eşime öyle acınası bakiyordum ki aşkım sakin ol falan demeye başlıyordu  ikimizde annelik babalık gorevlerimizi yapıyoruz oda bakıyor işten gelince ben uyuyordum iki ay böyle geçti bende dinleniyordum şimdi şükür alıştık üç ay oldu bende uyku düzenine alıştım artık eşim işten gelince çok uykum varsa sen bak ben uyuyim diyorum mama yedirir altını alır uyutur 
(423 puan) tarafından
Ne güzel canım benim malesef öyle değil
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Ah ah hiç geçmeyecekmiş gibi geliyo ama o kadar hızlı geçiyoki anlamıyosun bile. Benimde psikolojim çok bozulmuştu hergün istisnasız hergün ağlıyodum akşam olsun istemezdim içime sıkıntı düşerdi. Eşim işten geliyodu daha nasılsın diyodu başlıyodum ağlamaya. Benim en büyük destekçim eşim olmuştu. Geceleri yattığımızda anlat içini dök derdi sadece ağlardım sarılıp sarılıp. Çocuklu hayata alışamamıştım sanırım. Ama inan bebişin biraz büyüyünce ona daha çok alışıyorsun herşeyi unutuyorsun. Şimdi kızım 6,5 aylık oldu haftaya işe başlıcam nasıl bırakıp gitcem diye ağlıyorum. Bebeğe alışamayan ben şimdi bırakamıyorum :) her anının tadını çıkar şimdi inan hiç o günleri yaşamamışım gibiyin
(423 puan) tarafından
Kaç aya kadar zahmet cektnz
(2,014 puan) tarafından
2.aydan sonra daha rahatladım

İlgili sorular

0 oy
3 cevap 90 göst.
15 Ocak 2022 Aile kategorisinde Kimbilirdi ki (449 puan) tarafından soruldu
0 oy
9 cevap 264 göst.
13 Mart 2021 Diğer kategorisinde _Forbidden_ (1,152 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 60 göst.
20 Şubat 2024 Diğer kategorisinde Tugba42 (8 puan) tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 135 göst.
26 Eylül 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Sevgi25 (1,013 puan) tarafından soruldu

378,370 soru

11,325,529 cevap

34,777 kullanıcı

...