0 oy
560 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Bir sürü asi var ya kiyamam ben ona :(( nasıl yaptircam o kadar aşıyı ben..

16 Cevaplar

0 oy
(4,759 puan) tarafından
Bende aynı fikirdeyim canım ama yapmak gerek 
-Reklam-
0 oy
tarafından

Linç ederler seni şimdi :D

tarafından
Aynen :)))) başladılar bile etmeye sedanin yoruma baksana
tarafından
Ama sen aşıları yaptir bir seneyi geride biraktik sağlık bakanlığının önerdiği bütün aşıları olduk bende küçükken hepsini oldum keza sende :)
tarafından
Ya mecbur yaptircam da işte kiyamam ki ben kuzuma :((
(73 puan) tarafından
sedanın yorumuna baksana:))) canım önemli olmasa sağlık bakanlığı yaptırın diye yırtarmı kendini tabi bizimde içimiz acıyor ama sağlığı için şart diye görüyoruö çünkü eskiden menenjitten çocuk felcinden su çiceğinden ölen nice çocuklar varmış bn korkuyorum o yuzden hepsini yaptırdım
tarafından
Ya bende yaptircam mecbur ama içim istemiyo valla ne yalan diyim :D
0 oy
(271 puan) tarafından
Al benden de o kdr :D 2. Ay aşısı hele çok kötüydü sırada 3m ay aşısı var ama o ine deilmis çok şükür agzdan veriliomus 4 ve 6. Aylar ise bir günde 2 inne çok ağlıyor ya icim çok kötü oluo
0 oy
(13,702 puan) tarafından

Her aşı zamanında  ölüyorum   diriliyorum..  :ermm:

tarafından
Kiyamam yaa :((.....
0 oy
(126 puan) tarafından
Vala oylr bende ıstemıyom ama sağlığı için mecburuz canım
tarafından
Kim icat etmiş ya bu aşıları:((
0 oy
(3,149 puan) tarafından
Onun sağlığı ve ilerde dsha büyük sorunlarla karşılaşamamak adına yaptirmalisin 
tarafından
Istemesem de yaptircam mecbur napim..
(3,149 puan) tarafından
Aynen.......
0 oy
(597 puan) tarafından
Hiç bi aşısında ben tutmadım kızımı annemi götürdüm yanında o tuttu kıyamadım ben siz de öyle yapabilirsiniz gerçekten insan kıyamıyor ama sağlıkları için yapacak bişey yok
tarafından
Biz kiyamiyoruz onlar nasıl vuruyo :(
0 oy
(3,024 puan) tarafından
Bebegin cocuk felci menenjit vs gibi hastaliga yakalanda daha mi iyi olcak Allah korusun ben tum aşıları koşa koşa yaptiriyom gunu gununde
tarafından
Aman yanlış asidan da sağlam çocukları hasta ediyolar ben ztn güvenmiyorum mecburiyetten yaptırım..
0 oy
tarafından
İnsan kıyamıyor ama onların sağlığı için bu aşılar :)) 
tarafından
InsaAllah öyledir valla pek güvenmiyorum doktorlara fln..
0 oy
tarafından
Bebeğini geleceğe hazırlamak için neler yaparsın?? Ona yürümeyi konuşmayı kendini korumayı öğretirsin okula gönderirsin okusun iş sahibi olsun hayata hazır olsun istersin degilmi? Çocuğunu hayata hazırlamanın ilk adımı aşı dır hastalıklara karşı tecrübe kazanır bir hastalık bulaştığında onunla nasıl savaşması gerektiğini öğrenir bedeni hayata karşı ilk dik duruşunu da bu şekilde öğrenir o yüzden aşı vücut bilincidir hayat kurtarır 
tarafından
Ben yatırmayacaksın diye yorum yapmadım zaten yaptırırken bu düşünceyle yaptırırsan üzülmezsin diye dedim
tarafından
Öyle açıklayıcı yazınca bilinclendirmek istediğini sandım.
tarafından
Bence hepimiz yeterince bilincliyiz ")) ben ilk kızımda her seferinde ağlardım ikinciye gelince ağlamam durdu hemşire her seferinde başına bir şey gelip sen olur boyu ağlayacağına bi yarım saat bebeğin ağlasın bir şey olmaz derdi çok kızardım o ağlamasın onun yerine hep ben ağlayım derdim ama sonradan hak verdim çok doğru diyor dedim yavruma bir şey olupta bir ömür ben aglayacagima bi yarım saat ağlaması hiç sorun değil bağrıma başar teselli ederim ")
tarafından
Ya iyi olacaksa yaptiririz ama çok söylenti var ya insan pinpirikleniyo:/
tarafından
Bence butu  söylentiler yalan benim tüm aşılarım tam allah şükür hiç bir şeyim yok eşim desen iyle ablalarım öylesine yeğenler öylesine
0 oy
tarafından
Canm bebeginin sagligi icin yapman lazm ilk asi yaparkn biraz aglycak ama omur boyuda bagisikligi kuvvetli olacak mikroplara karsi tabi yinede yapip yapmamak sana kalms banada diyen oldu yaptrma zararli diye ama zatn zararli olsa doktorlar kendi cocuklrina yaparmi bn yaptiracam butun asilari
tarafından
Ztn zorunlu değil mi yaptirmama gibi bi durumumuz yok ki
tarafından
Yok canm isteyen yaptirmayabiliyor saglik ocagina gidip imza veriyor yaptrmak  istemedigine dair  bnm hemsiremde oyle dedi sordu yaptrmak istynmu diye oda oyle soyledi yaptrmak istemeyenler imza atiyor diye
tarafından
Hmm bilmiyordum
tarafından
Bana yaltirma diyenlernoldugu icn hemsireye sordm boyle bi durum var yaptrma diyenler var diye oda bunu soyledi
0 oy
tarafından

hayat o kadar zor ki tek dertleri aşı olsa keşke :angel:

tarafından
Allahım guzel.kaderler versin evlatlarimiza
tarafından
amin cümlemizin
0 oy
(1,151 puan) tarafından
Bizde kıyamıyoruz ama mecburuz hasta olmasn diye hasta olsa hast yatsa daha kotu olur inann hem agri kesiciyi bazilari asidan once veriyo cok az agliyo benn hemen kucagma alyrm sakinlesiyo
tarafından
Kiyamam.yaaa:((
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Kiyamiyoruz canı yaniyo diye ama hepsi sağlıkları için canım benim :/ ben kardeşimi gotururdum hep asiga o agladikca bende aglardim kendi kızımdan nAsıl olacak bilmiyorum
0 oy
(195 puan) tarafından

Yazıklar olsun nasıl istemiyorum dersin vicdansız anne tüüü dermişim:D

Kuzum valla benim bebiş yolda ama ben bile şimdiden endişe ediyorum eşim diyor ben gelmem kapıda beklerim ağlarsa dayanamam diye ben nasıl dayanıcam bilmiyorum kendim de aşıdan korktuğum için :ermm:

tarafından
:D kötü anne vicdonsiz anne
Ya acı hissetmiyo diyolar ama topuk kanında nasıl ağlamıştı :((
(195 puan) tarafından
Kız canları ne onların acı eşiği çok zayıf daha ama dayancaz mecbur şu aşılar zararlı söylentileri de kafamı kurcalıyor ama sağlık bakanlığı onaylı ve zorunlu olunca söylentidir diye düşünüyorum
tarafından
Ya bilmem ki benimde kafamı kurcalıyor napmali bilmem ki
0 oy
(1,219 puan) tarafından
Ben yatırıp ayaklarını açıp hemşirelere bırakıyordum cnm tutmuyordum bilerek kıyamassam boslatirim ayaklarını diye 

İlgili sorular

0 oy
13 cevap 676 göst.
13 Ağustos 2020 Diğer kategorisinde Ikiz anne adayi (1,113 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 212 göst.
5 gün önce Diğer kategorisinde Fatocan4545 (1,504 puan) tarafından soruldu
+2 oy
10 cevap 190 göst.
6 Nisan 2024 Diğer kategorisinde Minikmucize (2,565 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 121 göst.
18 Şubat 2024 Aile kategorisinde Beratcinar (2,475 puan) tarafından soruldu

379,921 soru

11,373,091 cevap

34,855 kullanıcı