0 oy
854 göst.
Diğer kategorisinde (911 puan) tarafından

Pazartesi akşamı oldu olay 11 aylık oglum eline tesbih verdim oyalansin diye yemek yapmaya gittim bı geldim tesbihi kopartmş oynuyo nevrim döndü hemen tesbihi saydım 98 bin kere saydim yok odayı komple boşalttım o 1 tane yok ama bebeğim iyi öksürme morarma tıkanma bse yok .esimingelmesine yarım saat vardı söylemedim çünkü korktum eşim çok fena kakasını beklemeye karar verdim 2 gün boyunca öldüm öldüm dirildim o saatler geçmedi çok kötüydüm sizden başka anlatcak kmsem yok:( esim diyo sende bı haller var nyse kakada çıkmadi.bugunde baktım yok .artık söylemem lazım mecburum çünkü bağırsağa yapisablrmş enfeksiyon yapablrmş 1 2 hafta sonra yan etkisiyle karşilasablrmşz .eşimi arama vakti geldi.panik yapma dedim böyle boyle başladı hakaretlere dikkatsizmişim gerizekaliymşm nyse bunlar iyi olanlar geldi hemen gittik hastaneye yoldada saydırdı çok üzüldüm çok iyi değilim gerçekten çocuk olunca bı insan nasl bukdr değişebilir anlayamıyom acilden giriş yaptk hemen aldılar çocuğu doktor dedi neden pzrtsi gelmediniz dedim böyle böyle ani morarma olmadığı icn bekledim kakasını eşimin yanına bana döndü aferin doktor gbi yaklaşmişiniz dedi peh ben bi havalandim eşime baktım çok umrundaydi sanki .d nyse doktor eşinden korktun dmi dedi senin gbi çok var dedi.rontgen istedi çekildik bekliyoruz ama ah ah anlayın işte nyse çıktı sonuç bakiyo bakiyo bsey demiyo terler döktüm telefonla kalp doktorunu çağırdı boncuk falan yok dedi yutmamiş .şükür dedim .nyse kalp doktoru da geldi inceliyorlar kalbinde üfürme varmış ama büyütmeyin fazla dedi 1 yasndan sonra kalp doktoru bı görsün .öyle eve geldik anneme soylucem seni dedi bu çocuğa sen bakamican o belli oldu ben yokken km bilir neler oluyo soylemiyon dedi .  eşimle hala konusmuyoruz. Canım çok skkn napcagimi bilmiyorum çocuğun üzerine titriyorum evet bı anlık boşluğuma geldi işte yaptım bı hata benimki laf anlamaz hep o haklı hep  .amma anlatmişim içim rahatladı brz  hakkınızı helal edin okursunuz inşallah :)bide eşim çocukla ilgilenmez bütün gün çalışıyorum der  sever emir verir sadece he şöyle bse var bseyini eksik tutmaz çok üstüne düşer ama işte az çok anlamışsınızdır inşallah :( 

35 Cevaplar

+1 oy
(6,053 puan) tarafından
Annesine mi soyleyecekmis kos kos deseydin anasi elinden tutsun isede gotursun senin ne kadar korktugunu tahmin edebiliyorum bi anne olarak hepimizin bosluklari war hepimizin hatalari war kimse 4 4 luk deil bi ewladida annesinden ii kimse dusunemez rabbim beterinden korusun bununla gecmis olsun insAllah canm hepimiz cocugumuźdan ogreniyoruz anneligi hepimizn kendimize ozeliz bizde boyle boyle tecrubelenecez
-Reklam-
0 oy
(119,001 puan) tarafından
aahhh cok gecmis olsun insaniz hepimizin basina gelebilir ama boyle durumlarda esinden cekinme sonuc ne olursa olsun aninda git acile
0 oy
(7,623 puan) tarafından
Sen onun annesi iken niye annesine söyleyecekmiş? Ne saçma bir düşünce ya hatta düşüncesizlik...
(911 puan) tarafından
Annesi bilsinmiş olanları blmiylrum beni tehtit etti belkide :(
(7,623 puan) tarafından
Herkesin başına gelebilir ki. Ha dikkat et ama sürekli yanında tutmaya çalış bebeğini.
0 oy
(1,006 puan) tarafından
Eşinin üstüne gelmesi çok yanlis su zor anında sana destek olması gerekirken köstek olmuş ne demek çocuğa sen bakamiyorsun 
(911 puan) tarafından
Evet dediği laf sadece dikkat et çocuğa gündüz aradığı zamanda dikkat et dikkat et der kapatır
0 oy
(8,954 puan) tarafından
He kız amma yazmissin okudum geçmiş olsun...Evet ya zor dikkat gerekiyor ama eşlerin bu tepkisi hoş değil o bizim de çocuğumuz bilerek yapacak değiliz ya kendileri baksa iki gün bakamaz
0 oy
tarafından
Ee boncuk nerde?
(911 puan) tarafından
İşte oda soru işareti boncuk yok önünden boncuklar nereye firlicak yani altüst ettim heryeri tesbih 98 olabilir dediler bilmiyorum olurmu acaba .o bitane hala yok bu arada eşim rontgene sonucunu gornce bile dedi evde yuttu o bitaneyi bağırsaklarında görmediler dedi :D guluyom artkya
(2,438 puan) tarafından
Süpürge dedir :)
(2,438 puan) tarafından
Eksikte olabiliyor bazen evet
0 oy
(780 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canm bı anlık dalgınlık yoksa hangimiz bile isteye zarar verir ki bende temizlik yaparken oğlum yağ çözü üzerine dökmüştü apar topar hastaneye gittik orası başka yere sevk etti eşimle çok feci kavga etmiştik erkekler için anneler hata yapamaz malesef o anda yaşadığımız korku bize fazlasiyla yetiyo zaten 
(911 puan) tarafından
Off yağ cozucuyu nasl açtı ah yavrum iyi dimi durumu
(780 puan) tarafından
Canm şuan 4.5 yaşında 1 yaşındaydi o zman ağzına bulaştığı için 3 gün hastanede kaldık gozetimde nasıl olduğunu bende anlamadm bı anlık dalgınlık la yerde bırakmışım ağzını çevirip açmıştı arkamı döndüğümde tamamen üzerine dökmüştü öylece götürmüştüm üzerini bile değiştirmeden
0 oy
(380 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun canom 
0 oy
(2,898 puan) tarafından
Sadece cocuk bakmak olsa işimiz hiç bir sorun yok. Yemek ev işi derken çocuk da oyalansin diye olmadık şeyler olabiliyor. Biz de bugün coxuk yüzünden tartıştık eşimle. Yemek yapmak için mutfağa girmiştim. Çalışıyorum yemekleri akşamdan yapıyorum. Sinirimi bozdu bi corba yaptım çıktım. Çocuğa yetecek kadar Yemek var bugünden yarin da makarna yesin otursun. Madem emir vermeyi biliyor yardımı dokunmuyor Sen de sadece cocuk uyuyunca yap isini valla bu adamları biz alıştırdik böyle bir eli yağda bir eli balda. Bi de annesine şikayet edecekmiş. Yok devenin nali
0 oy
(2,820 puan) tarafından
Birşey olmadığına çok sevindim cnm belki gözünden kaçmıştır bir yere düşmüştür falan. Bütün yük annelerde hem yemek hem  ev işleri hem ütü çamaşır hepsine yetişme çabası  gece uyumadan uykusuz bir sekilde yeni bir güne başlamanın  ne demek olduğunu bilmedikleri için böyle artistlik yapıyorlar ben yeni bir anne adayıyım bebeğim 1 aylık oldu geceleri uyku nedir bilmez gündüzde öyle sürekli ağlar doktora götürdüm çok gazi var dedi onun haricinde bir sıkıntısı yok çok şükür öyle aramızda konuşuyoruz gece hiç uyumadım hiç uyutmadi yorgunluktan uykusuzluktan ölücem diyorum ee fedakar olucan fedakar bir anne olucan bu işler  böyle diyor bende sende babasisin sende bakacaksın diyorum biraz büyüsün bakarım ben şimdi nasıl bakarım sütüm mu var sanki diyor hele annem olmasa sen nasıl bakican demezmi beni çileden çıkarıyor sağolsun kayınvalidem yardımcı oluyor ama çoğunlukla ben bakıyorum ağlayınca da bu çocuk niye ağlıyor sustur bu bebeği deyip duruyor
(911 puan) tarafından
Kıyamam çok iyi anlıyorum seni inşallah düzelir o günler geccek sabret aynı şeylerin daha beterini yaşadım çünkü covid oldum bebek 20 günlükken yanlız kaldm eşime annem gtmek zornda kaldı .aynı seklde gazliydi hep ağlardı salladım sabahlara kadar yeterki aglamasin eşim kzmasn diye .bakamiyon diye bagriyodu bana aglaynca .nyse hatrlamak istemiyorum .sende sabret nediyim .he bütün gün evdesin işin ne yap uyuma uyuyunca gündüz diyor banada
(3,376 puan) tarafından
K bakma bacım eşinin ağzına kürekle vurasım geldi fedakar olckmşsn daha ne yapasın heralde kendini on parçaya bölmeni istiyor
0 oy
(2,241 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun inşaAllah  benim kızımda oyuncak yuttu hiç aklıma gelmemişti tutacağı koparıp koparıp yutmuş boğazına takılmıştı eşimde yanındaydı hemen götürdük gidene kadar inmişti artık aşağıya doktor iki gün içinde çıkar dedi öylede oldu Elhamdülillah 

Yani yanında sen veya eşin kim olursa olsun olacağı varsa oluyor işte eşinin kızması çok saçma Allah yardımcın olsun
0 oy
(2,438 puan) tarafından
Herkes kendi çocuğunu baksın. Geçmiş olsun canım 
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Acile gideydin iyiydi kendine güven azıcık insanız olabilir
0 oy
(3,695 puan) tarafından
Hepsi neyse de anasına diyince ne b.ok olacakmış! Sinir  oldum ya sen de istemezsin evladinin başına bi şey gelsin tırnağına taş değsin. ***** adam her b.ka kızmasa söylerdin heralde. He ama çok ciddi bi şey bu sende de hata var.  Eşin istediği kadar saydirsin söylemeliydin   o anda
(911 puan) tarafından
Evet gene hakliya çıktı niye başında söylemedin dedi
0 oy
(3,167 puan) tarafından
Çok geçmiş olsun cnm Rabbım birdaha göstermesin keşke eşin biraz anlayışlı olsa çocuk sonuçta her dakika yanlarında olamıyoruz ne kadar dikkat etsekte bireyler oluyor Rabbım beterinden korusun inşallah 
0 oy
(450 puan) tarafından
Canım böyle bir olay olduğunda lütfen eşin sana laf söylicek diye çocuğunu doktora götürmemezlik yapma Allah korusun en ufak bir ihmal pahalıya patlar o zaman eşinin hareketlerini duymak için dua edersin. 
0 oy
tarafından

Neden bu kadar ezdiriyosun kendini ya o çocuğu senden başka kimse senin kadar düşünemez sen onun annesisin ve her ne olursa olsun anında müdahale edilmesi lazım hemen uzmana danışman lazım sırf korkuyosun diye çocuğu hastaneye bile götürmemişsin yani ne diyimki sana 

Sen böyle oldukça daha çokkk laf yersin çok ezilirsin yanlış şeyler yaparsın böyle bu yaptığına benzer 

Bi an önce kendine gel ve her ne olursa olsun önceliğin çocuğun olsun çocuğuna bişey olacak korkusundan çok kocam ne der korkusuna girmişsin 

(911 puan) tarafından
Aslnda bebekte bişi goremedigim için brzda kendimi soğuk kanlı tutmaya calstm Allah korusun nefessizlk morarma bse olsa tabi daha farklı olurdu . :(
tarafından
Gülüm genelde babalar öyle olur ama sizde tam tersi yani mesela ben çok korkarım ama eşim soğuk kanlıdır ben panik yaparım hemen doktora götürürüm eşim bekle der
0 oy
(1,454 puan) tarafından
Hersey anlık oluyor ya geçen günde oğlum para yuttu eminim çünkü öğürmeye başladı kostüm parmagimi boğazına soktum ki alim ama elimi sokmamla bende ittirmis oldum . Sonrasında hemen o akşam kaka yaptı bende baktım görmedim ama artık midem kalktı bakamadım gebeyim bide . Neyse diğer gün akşam olunca kaka yapmadı gidelim dedim film çekildi ve bisey yok dediler demek önce ki gün kakadan çıkardı ben görmedim 10 kuruş yada 25 kuruş du eminim. Sende gözden kaçırmış olabilirsin . Eşler böyle canım oda bana biraz saydırdı ama sonra çocuğa saydırdı:) boşver takılma sen çocuğuna odaklan
0 oy
(1,077 puan) tarafından
İnsanlık hali herşey olabilir uzaktan konuşması kolay. Eşiniz biraz abartmış. Bende eline teşbih veririm ama yanındaysam veririm. Yanında değilsem vermem annem uyarmıştı bir kere beni. Bende zaten korkarım böyle şeylerden vermem yani. Hatta kehribar yaptırmadım boynuna sırf bu sebepten. Eşimin arkadaşı doktor o söyledi bize sakin almayın o kehribarı koparıp yutan bir sürü vaka geliyor bize demişti. Yinede dediğim gibi dalgınlık olur insaniz bizde maalesef her dakika göz kontrolünde olamıyor belli bir zamandan sonra. 
0 oy
(1,082 puan) tarafından
Diyeceklerimi sakın yanlış anlamayın öncelikle.

Bazı kişiler sinirlendiklerinde öfkelendiklerinde kızdıklarında beklenmedik davranışlar ve sözlerde bulunabilir. Hele ki duygularını fazla yansıtmayan daha doğrusu yansıtamayan, duygularını yansıtmaya bilemeyen, sevgi görmemiş bireyler ise bunlardan doğru bir davranış ve söz beklememeliyiz.

Eşinizin geçmişini bilemem ama anlattıklarınıza bakılırsa benim tam da demek istediğim kişilerden birisi özellik olarak.

Şimdi eşiniz size öyle demiş olabilir. Ama bu onun gerçek anlamda söylediği anlamına gelmiyor da olabilir. Bazen bazı kişiler bir hata da veyahut bir yanlışda karşı tarafa yüklenmeyi çok sever. Suçu olsun veya olmasın karşı tarafın. Ve bunun üstüne de gitmeyi kalp kırmayı doğru bulurlar. Bu onların doğru davranmayı bilmediğinden görmediğinden kaynaklanıyor.

Bu durumda yapılması gereken şey zamana bırakmak. Zamanla hatalarını anlayacaklar   ama bunu da kabullenmeleri baya zaman alacak baştan söliyim.

Allaha şükürler olsun ki yavrumuza herhangi bişey olmamış. Soğukkanlılığınız için de sizi ayrıca tebrik etmek isterim.. Velhasıl olana olmuşa ve ölmüşe çare yok. Şimdiki zamanı iyi değerlendirin. Eşiniz özür diler mi bilmem ama dilemesi gerekir.  Dilemediğini varsaysak bile tavrınızı koruyun ama kesinlikle uzatmayın konuyu
(911 puan) tarafından
Yanlış anlamadım ne güzel yazmissjnjz piskolok fln sandım:D keşke çıksa öyle biri karşıma .malesef ben laf anlatamıyorum artık Allah'a sığınmaktan başka .çocuk yüzünden bana çok laf söylüyor en ufak şeyi abartıyor işte ailede nasl yetişmisse öyle devam ederlermiş ya
(1,082 puan) tarafından
Benim eşimde aynısıydı. İnanın zaman geçtikçe düzeliyorlar. Bebek biraz daha büyüsün etsin eşiniz de yaptıklarının yanlış olduğunun farkına varacak.

İlgili sorular

0 oy
9 cevap 442 göst.
+14 oy
21 cevap 747 göst.
18 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Bayannn1 (1,138 puan) tarafından soruldu
+3 oy
45 cevap 2,740 göst.
18 Şubat 2021 Aile kategorisinde Bags Bunnuy (1,126 puan) tarafından soruldu
+1 oy
24 cevap 662 göst.
26 Şubat 2022 Diğer kategorisinde Serpil ahmet (546 puan) tarafından soruldu