0 oy
258 göst.
Diğer kategorisinde (123 puan) tarafından
Merhaba kızlar 

Kaynanama geldim bugün.Otururken birşeyden konu açıldı işte başladı çocukluğunu anlatmaya.Hic baba sevgisi görmedim anneme bize hep şiddet uyguluyordu babamı hiç sevmedim o yüzden dedi.Kayinvalideme bu konuda üzülüyorum ama psikolojik tedavi daha önce görmüş psikologa gitmiş herşeye aklı basan bir kadın yani hepimizi sulu dereye götürür susuz getirir.Normalde böyle şeyler yaşamış insanlar ben evladıma aynı şeyi yaşatmam diyerek sevgi dolu bir yuva verir.Ama kaynanam tam tersi kayinvalidesine kayinpederine kendi kocasina hayatı zindan etmiş.Kayinpederim bile evden hep kacarmis kavga etmemek icin.Hadi hepsini geçtim çocuklarına yapmadığı eziyet kalmamış eşim bile anlattı yani insan evladına nasıl böyle şeyler yapabilir dedim.Kendi evladına bunları yapan elbette bana acımaz.Etrafinda kimse onu sevmiyor bizden başka gidip halini hatrini soran kimse yok çünkü onu gördükleri an yolunu değiştiriyorlar.Ama böyle çocukluğunu anlatincada üzülmedim diyemem üzüldüm  yaptığı kötülükler küçüklükten gelen birşey mi yoksa kötü olmayı kendi mi seçti yada yaptığı kotuluklerin farkında mı deil bilmiyorum 

7 Cevaplar

0 oy
(12,852 puan) tarafından
Çünkü o da böyle görmüş böyle öğrenmiş ki sevmeyi sevgi gostermeyo bilmiyor üzüldüm onun için
(123 puan) tarafından
Öyle ama gelin geldiği yer onu sevmiş ama o kıymet bilmemiş dusunebilirdi sevgi bu demek diye ama düşünmemis
-Reklam-
0 oy
(45 puan) tarafından
Benim annemde aynen öyle evet kendi annem ama çok şey yaşamış olmasına rağmen hala kalbi kötü.. insan ders alıp ona göre yaşar ama tam tersi herkese kötü davranır 
(123 puan) tarafından
Keske yaşadıklarından ders alsalarmis ben bile kayinvalidemi annem gibi severdim o zaman
(45 puan) tarafından
Malesef ders almıyorlar 5 kardeşiz ve diğer kardeşlerim annemle doğru dürüst konuşmazlar bile Ama ben annemdir diye sırtımı dönemiyorum herkes bana annenden uzak dur sana zarar diyolar ama bırakamam hem üzülüyorum hemde kızıyorum.. babam geçen yıl vefat etti herkes annemi suçluyor adama dünyayı zehir ettin diye ve herkes sırt çevirdi şimdi yalnız kaldı
0 oy
(14,013 puan) tarafından
Benim kaynanam da çok şeyler görmüş çok çekmiş ama bize Karşı merhamet dolu elinden geleni yapıyor bana diyor benim olmadı senin olsun. Kişilik karakter huy meselesi bence 
(123 puan) tarafından
Aynen keske benim kaynanam da öyle olsaydı iyi olmak merhametli olmak kaybettirmez kazandırır
0 oy
(3,832 puan) tarafından
Aslında başka türlü davranmayı bilmediği için böyle davranıyor sorsan kendiside memnun değildir belki yaptıklarından 
(123 puan) tarafından
Farkında değil yada farkında ama umrunda deil kendi yaptığı şeyleri başkasının yaptığını görünce bana diyor ki şükret ne kaynananalr var halbuki aynı davranış
0 oy
(13,203 puan) tarafından
Yaşadığını yaşatmış hepimiz öyle yapıyoruz 
(123 puan) tarafından
İşte o yaşadıklarının bin katını baskalarina yaşatmış
0 oy
(945 puan) tarafından
İnsanın ilk öğretmeni annesi ve babasıdır diye boşuna demiyorlar. Ne görürse o da onu veriyor çocuğuna. Ama psikolojik destek aldıysa bunu biraz törpülemiş olmalıydı diye düşünüyorum. 
(123 puan) tarafından
Aynen öyle anne baba önemli ama bence kendisi de aynı kalmakta ısrarcı ona göre kendisi iyi herkes kötü aslında tam tersi
0 oy
(3,027 puan) tarafından
Bazı insanların kötülükleri kendini koruma biçimi olabiliyor. Kayınvaliden haklı diyemem ama onu bu hale yaşadıkları getirmiş diye düşünüyorum. İnsanın yaşadığı çocukluk tüm hayatını etkiliyor. Ruhumuzdaki en derin yaralar cocuklukdan geliyor. O yüzden çocuğu için kötü bir evliliğe mutsuz bir yuvaya katlanan böyle bir ortamda cocuk büyütmek zorunda kalan annelere üzülüyorum. 
(123 puan) tarafından
Aynen öyle hep Rabbim evlatlarimizi doğru düzgün sevgi ve saygı aşılıya aşılıya buyutmemizi nasip etsin

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 219 göst.
21 Aralık 2023 Aile kategorisinde Birdilektut (1,270 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 233 göst.
25 Kasım 2023 Aile kategorisinde Sugra (1,186 puan) tarafından soruldu
0 oy
24 cevap 658 göst.
17 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Rumeysa0196 (1,540 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 282 göst.