0 oy
778 göst.
Aile kategorisinde (482 puan) tarafından
2 yıl önce hamileyken kapandım ama artık 2 bebeğim oldu biri 15 aylık biri 1 aylık o kadar bunaldım ki bone takmaktan uzun şeyler giymekten çocuklarla mı ilgileneyim yoksa tesettüre mı dikkat edeyim bilemedim acilsam sanki on be dünya varmış diyeceğim 

39 Cevaplar

0 oy
tarafından
Keşke iyi düşünüp karar verip öyle kapansaydın 

Açılmak istiyorsun belli ama çocukları bahane etme  bence bir sürü çocuğu olup tesettürüne yetişen önem veren kadınlar var.. 

Bence açıl çünkü sen kafaya koymuşsun hiç bir sevabı kalmadı... 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Yani kusura bakma ama tesettür söylediğin gibi ağır bir yük değil açılmaya bahane arıyorum desen daha iyi olur.. başında ayet değil de bez parçasını niyetine takıyorsan tabii ki de açılabilirsin! İmanının zayıfladığını düşünüyorsan sürekli euzu besmele çek. Ve bu yanlış düşünceyi kafandan at. Unutma bugün varsın yarın belki de yok. Allah'ın huzuruna çıkmaya yüzümüz olsun. !
0 oy
(10,975 puan) tarafından
Oyle deme kuzum ya. Seytan vesvese veriyor. Hem ki geldi. Soguk lar basladı bile. Ust uste uzun uzun giyecegiz zaten. Birde oh mis gibi çesit çesit örtü takacaksın.boyama derdi yok toplama derdi yok düzleştirme derdi yok. Bazen cocuklardan 3 gun dus alamadıgımvolıyor kışın benim. Birde saclarım gün aşırı yağlanır.seninvo derdinde yok ne güzel. Bagla cık. 
0 oy
(415 puan) tarafından
Bende açıkken öyle derdim nasil yapcam etcem şal bağlamayı bilmem hazırlanamam geç kslirim derken 1 yıldır herkesten önce hazırlanıyorum öyle şatafatlı yapmıyorum açıkken meğer daha zormuş duzlestir model ver saçım yaglandi yağlı çıkamam edemem zor Muş öyle düşün şeytana izin verme 
0 oy
(1,003 puan) tarafından
Açılman çocuklarına ne gibi bir fayda sağlayacak. Başındaki örtü ile üstündeki kıyafet ağır mi geliyor onlara bakarken. Bende kapalıyim. Ama evin içinde baya baya açığım yani. Bu bahane olamaz. Şeytanın şerrinden Allah'a sığın tövbe et. Seni kandirmasina izin verme canım 
0 oy
(7,442 puan) tarafından
boyle dusuncene kapanmasaydın keske onu sen bılcen acılıp acılmacene
0 oy
tarafından
Açılsan da hiç bişeyi düzelmeyecek 
0 oy
(470 puan) tarafından
Açılmaya bahane ariyormussun gibi geldi biraz çoğumuz da kapalıyız çekiştiriyo cocuklar ne yapalım aa cekistirdiler çıkaralim demedik . Şeytanin kanına girmesine izin verme bu sefer de saçını cekecekler öyle düşün çocuk yani bu
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Şeytan  vesvese veriyor canım besmele çek Allaha sığın. Benim haddime değil belki bunu söylemek . Ben açıklarada  karşı değilim saygım sonsuz ama dinimizin gereği zaten örtünmek   baştan enine boyuna ince düşünmen gerekirdi şahsi fikrim  . Gün geçtikçe seveceksin emin ol daha yeni yeni alışıyorsun heralde bunalimdasin  birazda sariyosun  sanki. 
0 oy
(782 puan) tarafından
Allah yardımcın olsun canım kapanmanla alakası yok bence ,  çocukların seni bunaltmis çok kendine 15 dk dahi olsa zaman ayir onlar uyurken bir kahve bir çay  veya hoş sohbet muhabbet edeceğin derdini sıkıntını paylaşacağın biriyle dertles tamamen psikolojik ve kapanmak güzel bir sey Allah yardimcin olsun sende herseyin farkindasin gecici bir süreç suan yasadigin hersey böyle düşün  olumlu dusun sen güçlüsün ♡
0 oy
(1,238 puan) tarafından
5 çocuklu kapalı olan var isleri güçleri tesettüre bağlamayın yapamıyorum deyin şuna bi bu bahaneniz kalmıştı 
0 oy
(2,028 puan) tarafından
Açılmak istiyorsan açıl senin iraden günahı da sana sevabına...

Yani amaç ne buraya yazıp seni desteklemelerini  bekliyorsun yada birinin sana açıl  demesini mi ...

??????????
0 oy
(1,381 puan) tarafından
Kapanmasaydin canım . Benim de 2 tane çocuğum var küçüğü henüz 3 aylık bnde tesettürlüyüm. Ama senin gibi çocuklarla mi uğraşayım tesettüre mi dikkat edim demiyorum çok şükür. Herkes böyle tek sen tesettürlü ve çocuklu değilsin. Tesettürün çocuklarla ne alakası var bahanelerine ne çocukları ne tesettürü karıştırma bence çok günah. 
0 oy
tarafından
Benimde biri 21 biri 8 aylık iki bebeğim var ama hiç bu şekil düşünmedim evde zaten tesettürlü değilim yani kimse yok bir dışarı çıkarken üstümé başıma dikkat ederim o da olsun yani. Yani neden bu kadar bunaldın anlamadım evde durmuyor musun sürekli ?
0 oy
tarafından
Açılınca da saçlarına bakım yaoamicaksin o zaman çocuklardan fırsat bulup bakımsız saçla gezeceksin :) vicdanına bahane arayacagina acil gitsin 
0 oy
(2,139 puan) tarafından
Kapalılıkla çocuklarla ilgilenmenin alakasını çözemedim. Bu sadece açılmak için bahanen bence. Ama hayat senin hayatın karar senin kararın.
0 oy
(4,255 puan) tarafından
Sen kapanma olayini cok yanlis anlamissin
0 oy
(4,171 puan) tarafından
Ben anlamadım tesettürlü olmanın çocuklarla ilgilenmek çocuk büyütmek açısından ne gibi Bi engeli var Bi dünya tesettürlü anne var ömrümde ilk kez böyle Bi bahane duyuyorum canım sanki bahane arıyorsun sende bence şeytan oyununa gelme sonra tekrar kapanmak istesen bu sefer de çevre tepkisinden korktuğun İcin vazgeçeceksin 
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Okurkn Allah icin kapanmadigini dusundum 

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 681 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde Hiram3232 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 107 göst.
0 oy
10 cevap 346 göst.
4 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Aysehuma (47 puan) tarafından soruldu