0 oy
777 göst.
Aile kategorisinde (479 puan) tarafından
2 yıl önce hamileyken kapandım ama artık 2 bebeğim oldu biri 15 aylık biri 1 aylık o kadar bunaldım ki bone takmaktan uzun şeyler giymekten çocuklarla mı ilgileneyim yoksa tesettüre mı dikkat edeyim bilemedim acilsam sanki on be dünya varmış diyeceğim 

39 Cevaplar

+8 oy
(4,700 puan) tarafından
Keşke böyle dusenecegine kapanmasaydiniz... Böyle isyana giriyorsunuz farkında değilsiniz 
-Reklam-
+3 oy
(581 puan) tarafından
Tesetturnuz nasıl bu kadar ağır geliyor aklim almıyor. Acilsaniz çocuklarınıza yeteneğinizi mi düşünüyorsunuz? Ne kadar saçma bir sebep.
+3 oy
(439 puan) tarafından

Tek yorumum Nisa suresi 31. Ayetin meali olacaktır.

*Mümin kadınlara da söyle, gözlerini haramdan sakınsınlar ve iffetlerini korusunlar. Dışarıda kalanlardan başka ziynetlerini göstermesinler. Başörtülerini yakalarının üzerinden bağlasınlar. Kocaları, babaları, kocalarının babaları, kendi oğulları, kocalarının oğulları, erkek kardeşleri, erkek kardeşlerinin oğulları, kız kardeşlerinin oğulları, başka kadınlar, hizmetlerinde bulunan köleleri ve câriyeleri, cinsel arzusu bulunmayan erkek hizmetçiler, kadınların cinselliklerinin farkında olmayan çocuklar dışında kimseye süslerini göstermesinler. Yürürken, gizledikleri süsleri bilinsin diye ayaklarını yere vurmasınlar. Ey müminler! Hepiniz Allah’a tövbe edin, umulur ki kurtuluşa erersiniz!*
(439 puan) tarafından
يَا بَن۪ٓي اٰدَمَ قَدْ اَنْزَلْنَا عَلَيْكُمْ لِبَاسًا يُوَار۪ي سَوْاٰتِكُمْ وَر۪يشًا۠ وَلِبَاسُ التَّقْوٰى ذٰلِكَ خَيْرٌۜ ذٰلِكَ مِنْ اٰيَاتِ اللّٰهِ لَعَلَّهُمْ يَذَّكَّرُونَ
Türkçe Okunuşu *    Yâ benî âdeme kad enzelnâ ‘aleykum libâsen yuvârî sev-âtikum verîşâ(en)(s) velibâsu-ttakvâ żâlike ḣayr(un)(c) żâlike min âyâti(A)llâhi le’allehum yeżżekkerûn(e)
Türkçe meali:    Ey Âdem oğulları! Size hem edep yerlerinizi örtecek bir elbise, hem de giyinip süsleneceğiniz bir elbise indirdik. Takvâ elbisesine gelince, en güzel ve en hayırlı elbise işte odur. Bunlar, insanlar düşünüp öğüt alsınlar diye Allah’ın indirdiği âyetlerdendir.
tarafından
Millet için taktığımız altınlar bile çok yalniş düğünde yok orda yok burda nefsimize hiç ama hiç hakim değiliz
(439 puan) tarafından
Şeytana ve vesveselerine fırsat vermeyelim bizler Allah için Allah rızası için kapanmış tesettüre girmiş insanlarız rabbim bizleri dosdoğru yolundan giden kullarından eylesin inşallah ❤
(439 puan) tarafından
@Tarçınlıkurabiyem o kadar doğru ki ama az da olsa nefsimize hakim olabiliyorsak az da olsa yerine getirebiliyorsak Allah inşallah hepimizden razı olur
+2 oy
(2,291 puan) tarafından
Bugun oh be dersin yarin ah be o yüzden sabret
+1 oy
(1,019 puan) tarafından

Şeytanın sana hükmetmesine izin verme canım..  kış geldi zaten bide böyle düşün zaten uzun ve kalın giyineceksin ..

Kalk bi abdest al dua et <3

+1 oy
tarafından
İçinden kapalı olmak gelmiyorsa açılman daha iyi bence zaten istemeyerek başörtü takmak insanı sevap değil günah kazanıyorsun bu konuyu buraya sormanda garip geldi insan bile bile niye linç yemek ister ki

.. 
+1 oy
(12,490 puan) tarafından
Açılmaya bahane arıyorsun gibi 
+1 oy
(231 puan) tarafından
Kiramen katibin misiniz, Allah mısınız tövbe haşa ya. İnsanı deli eder buradaki yorumlar. Böyle kapanmanın sevabı yok günahı var'mış. Kim diyor bunu, size özel mi bildirildi. İnsanları zorla günaha itiyor bu s.lak düşünceler. 

Size gelince hanımefendi, birçok şey sizi zorluyor muhtemelen, şeytan da nefsinizin en yoğun olduğu yerden yakalamış sizi. Hiçbir şey kolay değil, her nefis bazen isteyebilir daha rahat olayım, daha dikkat çekici giyineyim vs. Ama inanın hayatınız daha kolay olmayacak. Ve tüm saçma laflara kulağınızı tıkayın, zorlandığınız zaman bunu Allah rızası için yaptığınızı kendinize hatırlatın ( baskıyla vs kapandıysanız da Allah'ın rızasını kazanmaya niyet edin). Zorlandığınız halde yürüdüğünüz bu yol size dha çok sevap kazandıracak. Kalbinizi ferah tutmaya çalışın, içinizi rahatlatması için yine Allah'a sığının. Allah yardımcınız olsun. 
0 oy
tarafından
Açıl zaten bu saatten sonra esin bisi demiyosa 
0 oy
(10,486 puan) tarafından
Şeytanın oyununa gelme 2 bebeğim var birisi 3 birisi 1 yaşında hiç bu düşündüğün şeyleri düşünmedim saçını açınca daha mi iyi cnm yok düzleştirme yok o yok bu o daha çok uğraştırıcı 

Lütfen şeytana fırsat verme 
0 oy
(550 puan) tarafından
Bende kapalym 3 senedir ve yaşim daha 22 ama skkayet etmedim
0 oy
(2,972 puan) tarafından
Şeytana uyma cnm ne güzel bir karar almışsın bence yapma ahiretini yakmak istemiyorsan bu düşünceden kurtul YouTube dan bununla ilgili videolar bakabilirsin dinleyebilirsin 
0 oy
(391 puan) tarafından
Şeytan vesvese veriyor sana, la havle de, kovulmuş şeytandan Allah'a sığın 
tarafından
İlla billah diyerek devamını getir kuzum. La havle deyip bırakma
(391 puan) tarafından
Devamını söyler diye kısa yazdım bende :) inşallah içi ferahlar
tarafından
Anladım canım kısaltmak doğru değil diye uyarayım dedim de biliyormuşsun :)
0 oy
(3,282 puan) tarafından
Böyle düşünüyosan zaten hiç kapalı durmana gerek yok
0 oy
(190 puan) tarafından
Kesinlik yanlış bir düşünce. Hemn aklından silmelisin. Bu bir bahane olamaz. Allaha sığının iki çocukla ne zorluklarla mücadele edenler var. 
0 oy
tarafından
Evde rahat giyin 
0 oy
(44,603 puan) tarafından
Böle daha çok günaha giriyon yanliz
0 oy
(1,370 puan) tarafından
Biyle dusunup kapanmanin hicbir sevabi yok hatta gunahi var acil ozaman
0 oy
tarafından
Çocuklarla tesettür ün ne alakası var :) acizim desen daha iyi bence onları karıştırma sorun sende içinde yoksa kapanman doğru olmamiş içimde varsa kapan yoksa zorlamanın anlamı yok ki
0 oy
(7,768 puan) tarafından
Bu sözlerden sonra açıl ztn kapalı kalmanın anlamı kalmamış

İlgili sorular

0 oy
18 cevap 678 göst.
2 Kasım 2023 Aile kategorisinde Hiram3232 (0 puan) tarafından soruldu
0 oy
0 cevap 101 göst.
0 oy
10 cevap 346 göst.
4 Ekim 2023 Diğer kategorisinde Aysehuma (47 puan) tarafından soruldu