0 oy
187 göst.
Diğer kategorisinde (572 puan) tarafından
Cekip gidesim var buralardan gecinememek beni yordu asgari ucretle gecinemiyoruz dogalgazada zam gelmis dusunuyoruz kara kara napicaz diye kira elektrik su derken elde var sifir ben artik ekonomik ozgurlugum olsun istiyorum çok şükür karnımiz doyuyor ama bunaldigimda biyerlere gidebilme ozgurlugu istiyorum bir kiyafet alirken 50 kere dusunup magazadan hicbisey almadan cikmak istemiyorum aramizda yasayan varmi cidden istiyorum internette arastiriyorum amerikadan bahsediyorum almanyada olur evleri felan cok hos o amerikan evleri mustakil gecimleride rahat görünüyor keske oralarda yasayabilsem uzaktan davulun sesi hos gelir yorumlarinin gelceginide biliyorum gayette hos geliyo yani suan geliyorlar yazin eurolarini bozdurup 5yildizli otellerde tatil yapiyorlar bende istiyorummm

3 Cevaplar

+1 oy
(7,791 puan) tarafından
Bende istiyorum imkan olsa esimle ucarak gidicez ysni o raddeye geldik. 

Sonrada turkiye iyi abi burası kotu dicez :D ama asla turkiyeye donmicez :)
(572 puan) tarafından
Bende kus olup ucmak istiyorum :) sonrada oraya gidip calisiyoruz ama nasil calisiyoruz demek istiyorum sanki burda kolay calisiliyomus gibi
(7,791 puan) tarafından
Aynen burasi soyke kötü böyle kötü diyip asla turkiyeye geri donmicem.
Arkadasim gotti almanyaya evlenip dedi ki burda cikolatalar bile 1-2€ cok guzel ve ucuz.
Ordaki çikolatalar abur cuburkarda kalite burda aynisi 15-20 liradan asagi değil.
-Reklam-
+1 oy
(119,441 puan) tarafından
iste o eurolari bozdurup tatil yapiyozda onlari burda kazanmakda kolay degil bi evin kiradi en az 900 1000 euro asgari ucret 1500 euro ben şansli kesimdenim esimin evi var vs rahatiz ama kirada olupda turkiyeye 7 senedir gidemeyen aile var burda
(119,441 puan) tarafından
biz dudunuyoz ama esim burda okuyo uni bitirse bile tr de ne is yapcak burda hukuk okuyo avukat olcak ama tr ne is yapar kimse ise almaz mesela hukuk okuyan adamda gidip baska bi is yapmaz yani bizim durum farkli hani esim tr de avukatlik yapabilse bi an bile dusunmeden doncek
(7,791 puan) tarafından
Yani gelmek istesen cozum bulunur burdan üniye yazilir disardan bitiri sonra da dayısı olmadigi icin atama bekler durur...
Bak burda o da var okusan da isi bulamama riskin yuksek. Çünkü dayin yok yukarlarda.
(1,572 puan) tarafından
Esimin is yerinden arkadaşı belcikaya tasindi evlenip. Gecen konustular adam insaat isicisi sektor insaat yani. Gittikten 6 ay sonra ev almis nasil bi ev diyoruz ankara incegi bilir ordakiler gibi bi villa diyo aldigi fiyati tam hatirlamiyorum ama birim olarak düşünürsek o paraya ben ankarada istedigim gibi bi daire alamam. Mutfak masrafi diyosun iki gunde bi et yiyoruz aylik max 250 euro diyo. Gecen hafta markete gittim deterjan et almadan sadece bakliyat ve bez aldim 650 lira para verdim. Benim derdim tamamen alim gucu. Yine ankaralilar bilir yunus markette kisin taze sogani 16 liraya gördüğümü biliyorum. Allah herkese ferahlik versin ne diyim:D
(7,791 puan) tarafından
İste bende bunlardan bahsediyorum gelmek isteyenr çözüm yok ama burda isci emekci somutuluyo anca...
Askeri ücrete 100 lira zam zaruri gidaya 500 lira zam et lüks olmamali ya.. ama luks sinema tiyatro fakan hak getire...   İs var 12 saat gecen esime izin kulkandirmadikar maasa yansıcak dediler yansimamis... Fakan filan. Burasinin sesi de uzaktan hoş geliyo iste :/
Rabbim yar ve yardımcımiz olsun inşallah
(1,572 puan) tarafından
Bugünümüze çok şükür diyorum. Birim olarak on katı olunca güzel oluyor tabi:D benim zoruma gidiyor geçen ay niketan ogluma ayakkabı aldık 450 mi ne verdik e bebek daha her an ayağı büyüyebilir yurt dışında bakıyorum aynı ayakkabiya 25 euro:d milletin enayisi biz olmuşuz
0 oy
tarafından

Nickinle postunun uyumu:D

Heryerde geçim derdi var evin olucak kira çok zor

tarafından
Ahahah uyum süper:) artıladım
tarafından
Ellerin dert görmesin :))

İlgili sorular

0 oy
17 cevap 358 göst.
15 Mayıs 2022 Diğer kategorisinde Nick.degistim.bende (572 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 383 göst.
0 oy
3 cevap 108 göst.
31 Temmuz 2023 Diğer kategorisinde Kelebekbursa16 (726 puan) tarafından soruldu
+1 oy
6 cevap 217 göst.
31 Ağustos 2023 Aile kategorisinde Minimi (1 puan) tarafından soruldu

380,712 soru

11,398,785 cevap

34,923 kullanıcı

...