0 oy
517 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
Ya kızlar bu eve yeni geçtik eski evde yer yatağında yapardım rahattı burda pencere boydan boya yatak ortada bir tarafında petek var yatağın bir tarafında ebeveyn banyosu kızımda şimdilik peteğin yanında yatırıyorum ama duvardan pencereddn soğuk geliyor kaç gündür düşünüyorum nereye yapsam yatağını diye kendi yatagimizi duvara yapıştıramam bir iki ay sonra petekler açılacak onu kapatamam ev ısınmaz vala eşimle dusunup duruyoruz park yatak var ama asla yatmaz onda çok dönüyor yatağında donemedigi zaman da uyanıp ağlıyor ve 14 aylık hani gece bile uyanır kalkar düşer ayrı odada yatsam mı diye düşünüyorumda bu sefer eşimle arama mesafe koymak istemiyorum ya ne yapayım sizce

15 Cevaplar

0 oy
tarafından
bencd yatagina alistir kis geliyo yerde olmaz anca yatak alman lazim yere
tarafından
İşte yatağı da en alta indirdiği de gece uyanıp emzirsem egilemem park yatak üst kademesi alçak hani bir dönse düşer ortası falan da yok en aşağısı da benim boyum kısa ya eğilip emzirsem çocukla düşerim yeminle bir de kucağıma alıp emzirmiyorum yanına yatarak emziriyorum kucağa alsam uyanır ağlar
-Reklam-
0 oy
(1,145 puan) tarafından
Odayı ayırın onu sıcak odada yatır canım
tarafından
Ya senin yaptığın daha doğru işte biz geç bile kalıyoruz ama ne bilim rahat uyuyor ben odada değilken çok kalkıyor
(1,145 puan) tarafından
Alıştı kokunu arar ben kıyafetimi yanına bırakmıştım kokum alsın diye
tarafından
Yeminle onu dogdugundan beri yapıyorum yok vala hanımefendi kandirilir mı hiç meme bağımlısı oldu milletin içinde meme diyor ve vurgulayarak söylüyor heceye ayırarak bir de düşün emdikten sonra izliyor ya kapatmami bile istemiyor öyle açık kalacak yoksa ağlıyor
(1,145 puan) tarafından
Benim kızda öyle ek gıda yemiyor beni tuttuğu yerde mamma der meme diye bilmiyor Allah'tan
tarafından
Benimkide mama ve memeyi çok güzel ayırıyor vala ek gıdası iyi çok şükür ama memeden vazgecmiyor
0 oy
(2,014 puan) tarafından
Park yatakta 2 gün ağlar 3 gün ağlar 4. Gün alışır bence canım
tarafından
6 7 aylıktan beri yatırmıyorum ya hep ağladı vazgeçtim artık bir ara hastanede yattım ameliyat oldum o bir hafta da yerde yattım evde kızımda beni istedi hep bir haftada unuttu yatağını ne yaptık alistiramadim bir de yanımda yatarak emziryirum gece sürekli kalkıyor beşikten kucağıma alsam anında uyanır hele bir de babasını görse uyumaz yerde yatınca bir şey görmüyor:)
0 oy
tarafından
Park yataktan düşmesi çok zor benim kızımda 15 aya girdi park yatakta çıkamıyor yanları kapalı olduğu sürece 
tarafından
Canm bu kademeli olanlar ortalaniyor benim ilk aldığım oyledi düzgün değildi değiştirdik adam bize bunu getirdi sonradan farkettim orta olmuyor en aşağı oluyor o da eğilip emzirsem.boyum.kisa vala düşerim içine:) üstteki de kolay döner gece kalkar çıkar içinden çok alçak degil
tarafından
Hmm anladım canım benim ki emmiyor o yüzden orta katı çıkardım  en alt kademede yatıyor sizinde öyle zannettim
tarafından
Aynen işte 2 saatte bir emer meme hastası ya gündüz bile kucağıma alıp.emzirinve hemen uyanir
0 oy
(4,152 puan) tarafından
Ayni sorun bnde de var done done yatiyo 11 aylik kendileri cadoloz hanim besige sigamiyo donemeyince oturup agluyo havada baya sogudu burda sastim kaldim
tarafından
Ya o odayı yeni yaptık bu ev çok büyük öyle fazladan halı vardı komple kapattık halıyla ama gece 2 saatte bir uyanıyor odası da hemen yanımızda da tek başına yatıramam ki orda vala babası bile oturur ağlar kız tek kaldı diye gece uyansa bir de bizi görmese kalkar evde gezer ya da oyuncaklarla oynar bir şey olur falan öyle şeyleri var çünkü yaramazlık varken asla ağlamaz ama bir şey yokken uyanınca kıyamet koparıyor
(4,152 puan) tarafından
Kiz dene bir kere belki yatacak usluca sende rahat edecen oda
tarafından
Zor vala ben dayansam benim koca dayanmaz gider yanında uyur valla:) 6 aylıkken saçı gözüne giriyordu önü tek uzundu kestik azcik önden diyor ağlayacam erkek gibi oldu kızım kötü hissettim kendimi diyor ne diyecen bu adama gel de oda ayır
(4,152 puan) tarafından
Ahahahah kiz ne duygusalsini, ayol :-)
tarafından
Kız ben değil ben rahatım bunları eşim yaşadı kızın saçını kestik diye aglayacaktı:)))
0 oy
(2,564 puan) tarafından
Cnm  pencerenin tarafına yastık köy    havayı engelle
tarafından
Onuda deneyeyim vala inşallah olur peteğin yanına koyarım beşiği zaten üstü açık uyuyor en azından sıcak tutar
(2,564 puan) tarafından
Öyle yap CNM her zaman kalın giydir ben oğlum 32 aylık beşiğinde yatıyor klimayı açtım yaz boyu oğluma da kızıma da hep uzun kollu giydirdim    öyle yap CNM üstünü acıyorsa kalın giyidr
tarafından
Aynen canım artık giydiriyorum ya gece üstü açık görüyorum ben vicdan azabı çekiyorum kendi üstümü ortmeye utanıyorum
(2,564 puan) tarafından
Annelik CNM öyle dir  sen kalın giydir onu yatağa alıştırmak için yanında dur uyuyana kadar ayağında salla yatağa kat 2 3 yaptın mı alışır
tarafından
Besige alışmış canm ayağımda sallanmiyor kalkıyor ağlıyor bir ara ayağa alistirdim yine olmadı hamak beşikte uyuyor o da güzel ama dar çok dönüyor onda bile düşmeye çalışıyor kalkıyor içinde oturuyorr
0 oy
(1,501 puan) tarafından
Pencerenın kenarına strofor alabilirsin bence inşaat malzemesi kopuk gibi bir şey. Cocugun etrafına da yastik diz iyice onu cukura al ve ustunden battaniye ört kendi ustunu açsa da onu açamaz anca uyanınca çeker
tarafından
Hah iyi bak dediğim şey strafor onu deneyeyim böyle bir çözüm arıyorum hani besiginede alıştır diyor kızlar bakalım onuda deneyecem
(1,501 puan) tarafından
Bu yere yapılıyor camilere ozellikle adı inş doğrudur yanına yatıp emzırıyosan besik zor
tarafından
Aynen vala emziriyorum öyle bende uyutuyorum yanında sabah kendimi yerde buluyorum zaten
0 oy
tarafından
Canım ibanmazsın ama şu sarı süngerler varya biz onunla pencereyi kapattık mesela pencere boydan ya nasıl anlatsam pencereye sabitledik hiç hava gelmiyo görüntüyğ bozuyo oda sorun değil bizim açımızdan istersen dene
tarafından
Aman kız görüntüyü ne yapalım vala yeterki sıcak tutsun yatak yapmışım yere görsen bizim kendi yatagimiz kadar kaynanam yapmıştı çift kişilik bir de minderi var o da yatak kadar hiç boşluk yok sadece duvar işte bir de pencere boydan yoksa yeri çok rahat
tarafından
İşte canım o sü ger mucize gibi sıcacık tutuyor valla
tarafından
Eşime söyleyeyim yarın vala dışarda fırtına kopuyor 12.kattayiz bir de
tarafından
Ooo 12.katta baya yüksekmiş kız korkmuyon mu ben çıkamam okadar ya
tarafından
Mecbur kaldık ya hiç ev yoktu burdaki evlerin hepsi böyle 4 5 katlarda bulmak çok zor
0 oy
tarafından

image

soyle bişey düşünür müsün kuzum baya büyük bu dönerse sana yaklaşır emzirirken de kolaylık olur bayada büyük kendi yatağına geçene kadar idare eder 
tarafından
Canm alamayiz ya ev beşik salıncak dolu inanki bunu hayatta almaz kocam zamanında alayım dedi ben izin vermedim biz tayinciyiz diye sürekli ugrasamayiz mobilyayla falan dedim ama bu eve taşınırken adamlar koltukları bile sökmuyormus  yani besigide sökmeden direk yuklerlerdi bilmiyordum yoksa alırdım ya
tarafından
Dur kuzum buluruz bi yol doğru taşınmak çok zor en iyi ben bilirim mahfoluyo eşyalar o zaman şey yap kalınca yorgan katlayıp ser altına yatağının yanına gerekirse 2 yorganın üstüne yatır kuzucugu
tarafından
Onu da iyi dedin ya keşke uyumadan önce yapsaydım eşimde diyordu battaniye şer diye  burdan arkadaş da söyledi strafor köpük var ölçüsüne göre kesiliyor soğuğu falan engelliyormus baktım baya iyi bir şeymiş eğer o olursa onu alırız duvarın boyasını falan sökmezse tabi pencereyedr yapıştırım alttan bir yere kadar
tarafından
Aaa bak çok mantıklı dene aynen
0 oy
(2,722 puan) tarafından
Bebegini ayri odaya alistr canm 
tarafından
Onuda diyorlar da ayrı odada sürekli uyanıyor zaten meme bağımlısı ayrı yatirsam emmek için kalkacak bu sefer ben yanında uyuya kalacam çok bir anlamı kalmıyor ki sürekli uyanıyor ben yokken daha da uyanir
(2,722 puan) tarafından
Yerde yatrma kzuum o zman yatagi sigmiyomu odana koysan
tarafından
Sığıyor canım park yatak kademeli değil en aşağı indirsem gece uyanıyor emziryirum egilemem en üstte de yatamaz artık yüksek çünkü ya vala bir iki dönse zaten düşer yer yatağı baya iyi yapmışım hiç boşluk yok bizim kendi yatagimiz kadar yapmışım hatta ama duvar ve pencere var iste
0 oy
(42 puan) tarafından
Valla ben yer yatagi isinden korkuyorum . Böcek en temiz evde bile gece parke arasindan flan cikar korkusuyla asla yerde yatiramam.. 
tarafından
Hiç onu düşünmedim kız ne bilim 12.kattayiz ya rahatlık var biraz
(42 puan) tarafından
Bizde 4. Kattayiz ama yan evde bile pislik varsa ürediyse geliyor vallahi  ozellikle hamam böceği iyyyyyy... Geze geze yayiliyor
tarafından
Aman kız korktum tövbe Allah korusun
0 oy
tarafından

Bende yerde yatarak büyümüşum. Annem naptiysa alıştırmamis beni yatağa besige. Düşün 25 yaşındayim hala yer yatağına ba-yi-li-rim :D annemde şey yapmış. Hani şu TV falan alınca içinden çıkan beyaz köpük malzeme var ya. Onun düz büyük olanindan almış 3 tane. Biri altıma sermiş birini duvara bantlamis. Birini baş ucuna pencereye bantlamis. Hiç soğuk girmemiş yatağıma. Çok da sıcacık uyumuşum 6 yıl :D

tarafından
Ohh masallah kız annen zamanında bak yapmış aynısını burdan bir arkadaş söyledi strafor köpük işte o dediğin duvara falanda yapıştırıyorsun soğuğu engelliyor ama gelde eşime anlat bunu yapıştırmaz cins esim
tarafından
Yapıştırmaya gerek bile yok. Banyla tuttur köşelerden tamam bitti işte. Zaten çok hafif bsi o
tarafından
Yada çift taraflı bantla 3-4 tane yapıstir o da tutar
0 oy
tarafından
Başka odaya yatak alsan bu montessori yataklar. Etrafı kapalı oluyor. Kapisi oluyor. Düşmez soğukta gelmez 
tarafından
Canm artık alamayiz inan ev beşik salıncak doldu bir de ben aldirtmadim ondan simdi eşim hiç almaz
0 oy
(5,132 puan) tarafından
Uyku tulumu al üstünü açsa da usumez ama tabi care bulmak lazım 
tarafından
Uyku tulumu var canm şuan giydiremem ama baya kışlık bu kış giydirecem inşallah
0 oy
(684 puan) tarafından
Valla canim park yatagin ust kademeyse evet hic rahst edemiuolar donemediklerimde agliyolar ben asagiya indirdim rahat ettim 360 derece hem yuvarlaniyo hem kafa bas yer degistiriyo ama tek sorunumuz.bemim yanimda yatmaya alisto bi kere yataktan dustu korkuyorum tekrsr yatırmaya besige alistirmaya calisiyorum bu ara . Eline tişörtümu verdim kokumu ararsa diye o sekil uyuyo
tarafından
Canm en alta yatırınca da ben eğilip alamıyorum emzirmeye kalkıyorum sürekli yanında yatarak emziriyorum uyuyor geri ama eğilip yataktan alırsan uyanır daha da uyumaz
(684 puan) tarafından
Boyunuzun yetecegi ve alabileceginiz kadar kendi yorganlarinizdan yada battaniyenizden koyun sungerin alt kismina biraz yukseltmis olursunuz ama besigine alistirin bi kac kere aglar sonra alisir
tarafından
İşte beşik zor canm alissa bile benim için zor olur eğilip alamıyorum çok asagida

İlgili sorular

0 oy
4 cevap 262 göst.
6 Mart 2021 Diğer kategorisinde misafir tarafından soruldu
0 oy
7 cevap 154 göst.
5 Ekim 2023 Diğer kategorisinde MehSinOz (142 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 176 göst.
12 Temmuz 2022 Diğer kategorisinde Toprak34 (84 puan) tarafından soruldu

381,125 soru

11,410,141 cevap