0 oy
844 göst.
Aile kategorisinde (34 puan) tarafından

Kızlar bebeğim 13 aylık kız ben ona elimden geleni yapıyorum fazlasıyla tek başıma bakıyorum doğduğun dan beri ne annem ne kaynanam gram kimse yardım etmedi zaten kocam bile demk istemiyorum tam bir pislik yüzüm gülmedi hiç ondanda bebeğim hiç beni rahat bırakmıyor afedersiniz banyo bile yapamıyorum kaç hafta ben bir odadan diğer odaya gittigimde ağlamaktan bayılma aşamasına geliyor bebeğim arkamdan gelip oturup ağlıyor kucağıma aldığımda susuyor bende öyle yapamıyorum dermanım kalmıyor artık ne yemek ne birşey lavaboya çok afedersiniz zor giriyorum illa bebeğimde olucak gece üç de yatiyor on gibi falanda uyanıyor ama tabi sürekli yarım saat aralıklı uyanıp bağırıp çağırıp emip tekrar yatıyor bende kalkıp birşey yapayım uyuyunca desem gece üçte bende bitmiş oluyorum kalkıp ne yapayım bulaşık yığılıp kalıyor çamaşır öyle kendim öyle çok bitkinin çok yoruldum bunaldım nefes alamıyorum sanki çok seviyorum tabiki bakicam bakmak zorundayım doğurmasıni biliyorsak ama çok yoruluyorum kızlar doğdu doğalı böyle düzelmiyor ne bir ev işi ne de kendime vakit ayiramiyorum ya karnimi bile zor doyuruyorum o kucağımda olucak yapicam mafoluyorum yapasiya o kocam denilecek adamda bir gram yardım etmiyor ondan da iğreniyorum çok kotu bir durumdayım hemde çok :(

13 Cevaplar

+1 oy
(3,769 puan) tarafından

Seni kendimce iyi anlıyorum cancağızim benim kızda çok zorlu bir bebekti öyle böyle dgl uykusxlkgn dibi gördüm bir deri bir kemik kaldım kas hastasıym kaslarmdn gitti hep ccgma bakamaz duruma geldim 

Biri destek olsa keşke kese keske yakın olsaydık elimden geldiğince yardımcı olmaya çalışırdm 

Dua et cancağızim ♥️ Allah a sığın Allah'tan iste o sana inşallah yardımcı birini yollayckdir hiç bklmedgn anda 

(34 puan) tarafından
Allah razı olsun senden kardeşim yazdıkların biraz yüzümü gülümsetti kimsem yok be kardeşim kimsem ediyorum canım insalah bir an önce biraz da olsa rahata kavuşurum :(
(3,769 puan) tarafından
Yüzün hep gülsün kardeşim bende ağladım seninle ♥️ çeken çekenin halinden anlar cancağızim
Ama umudumu yetirme asla kuldan fayda yok nekdr etsede eksik kalır Allah yardımcın olsu. Sen ona sığın sadece ona tevekkül et güven Allah ona güvenini hiç bir zaman yolda brkmamsdr elhamdülillah
Sabret sınavımız zor ama kazanırsak da sonunda Cook daha güzel olucktir inşallah
-Reklam-
0 oy
tarafından
Allah yardimcin olsun ya. Vallahi keske cozum bula bilsen. Herseyi ayarlasan olmaz mi? Mesela yemek saat 9da olucak uyku saat 12de olucak duzenle yapsan islerini rahat ederdin :( Allahim yar yardimcin olsun canim
(34 puan) tarafından
Bulamıyorum bebeğim kesinlikle uyumuyor sallatmiyor bile kendini bas bas bagirip kaçıyor çok bunaldım çok kötüyüm kardeşim çok :( tükenmişlik deyim artık :(
tarafından
Vallahi uzuldum icim parcalandi hele ki ben okurken. Annen gelemez mi? Bi kac gunlugune 5dakka nefes almaniz icin bi yerlere gidemez misiniz?
(34 puan) tarafından
Canım annem gelmez ben gitsemde çocuk gene bana yapışık asla başkasının kucağına gitmiyor ağlama krizine girer gene bende eşim de bu sefer geri eve gelme çocuğu elinden alicam falan triibine giriyor iğrenç adam beş dakika bakmaz her gün geziyon der
0 oy
(1,763 puan) tarafından
Gunduzleri hiç uyumuyor mu canım bende bebeğim ilk doğduğunda o psikojidedyim sonra dedim bu boyle olmaz ev aldı başını gidiyor hergün ne isim varsa gündüz onun yarim saatlik uykusunda yapıyordum düzenli yaptığım içinde yarim saate bir saate işlerim bitmiş oluyor mesela bugün yarim saate hem evini supuruyorum hem bulaşıkları m hallediyorum ertesi gün evi supurmiyorum batmiyor diye kapılarımi mutfak dolabımi filan siliyorum düzen oturtursan islerin çok birikmez ve yarim saate halledecgn şekle gelir Allah yardımcın olsun esininde sana yardım etmesi lazim sonuçta çocuğu sende tek başına yapmadın
(34 puan) tarafından
Canım düzenli biriyimdir hemde çok ama bebeğim uyumadigi için onda kalkar ve dört de beş de geri uyur bir kez oda yarım sat bile bulmuyor sonra zaten akşam yemeği saati geliyor falan yetişemiyorum birde 9 30 gibi oda yarım sat bulmuyor zaten sonra gece üç falan dedimi uyur bende zaten bitmiş oluyorum bayılıp kalıyorum eşimden iğreniyorum çok bencil irenc birisi ne yardımı kavga ettiğimizde daha bana almakla tehdit eden bir karakter bebeği beş dakika bakmaz
(1,763 puan) tarafından
Yaa Allah yardımcın olsun Cnn erkek destek çıkmayınca gerçekten zor oluyor
0 oy
(2,444 puan) tarafından
Bi düzen kurman lazım canım. Uyku saatini yemek saatini düzene sokman lazım yoksa ilerde daha da zorlanırsın.
(34 puan) tarafından
Canım çok denedim olmuyor ayağında kendisini kesinlikle sallatmiyor zaten bas bas bagirip evi yıkıyor şu an bile kucağımda o bagirdikca ben hayattan bikmaya başladım nasıl uyutayim emziriyorum gene uyumuyor düzelmiyor bir türlü kocamda hiç yardım etmiyor ben düzene sokamadim nasıl sokabilirim bir tavsiyen varmi
(2,444 puan) tarafından
Canım tek yolu var bırak ağlasın. O ağlasa da tepki vermemen lazım. Benim kız da inat malesef baş edemediğim yerde umursamazlık yapıyorum. Ne zaman üstüne düşsem sakinleştirmeye çalışsam aģlaması hiç kesilmiyor ama umursamazsam 5 dk ağlıyor. Bakıyor tepki yok susuyor. Ilk zamanlar çok ağlayabilir ama zamanla alışcaktır.
(34 puan) tarafından
Canım vermedim iki üç kez moraricak dereceye geliyor ve hiç susmuyor o an ağlamak istiyorum bagirmasina ağlamasına bunaliyorum bayılıp gidecem o ses kulaklarımdan hiç gitmiyor bizim evde apartman zaten benim bebeğimden tikirdimdan rahatsız oluyorlarmis bende mecbur üstüne düşüyorum susturmak için genede sağol canım Allah razı olsun :(
(2,444 puan) tarafından
Üstüne düşmen daha çok felakete sürüklüyor canım ama sen bilirsin yinede
0 oy
(1,558 puan) tarafından
Canım iş yaparken kanguruyla sirtina alsan durmazmı banyoya beraber girseniz mesela 
0 oy
tarafından
Ben de ayni durumdan muzdaribim oglum 7 aylik yapisik gibiyiz resmen bensiz de yatmiyo 3 kisi yatiyoruz baskasinin kucagina gidince de en az yarim saat agliyo
0 oy
(1,664 puan) tarafından
Aynı durumdayız bizde birde sınır var saç yoluyor vuruyor çığlık atıyor... zor napıcaz hiç bilmiyorum
0 oy
(13,614 puan) tarafından

Kuzuuuuuum bunlari hepimiz yaşıyoruz inan ki hepsi zamanla azalacak.

Bazen yemek olmayacak.

Bazen evi bk götürecek.

Bazen banyo edemicez 

Bazen herseyimz tamam olcak :)

Ama geçecek :)

0 oy
(1,000 puan) tarafından
Valla aynı benim oğlum..13 aylık oda aynı bende ruh gibi dolaşıyorum artık bitik haldeyim.. benimde eşimden başka destekcim yok.. gerçekten uyumayan bebek büyütmek çok zormuş Allah yardım etsin inşallah
0 oy
(902 puan) tarafından
Bence bir şekilde bütçe ayırıp uyku eğitimi aldırın kızınıza. Uykusunu alabildiğinde eminim ki daha huzurlu bir bebek olacak
0 oy
tarafından
Aynı birebir bende öyleyım Postunu okurken gülümseme geldi hatta yüzüme 13  aylık benımde bebeğim Ailem şehir dısında kayınvalidemi fazla yanıma alıştırmadım Acemi olmama ragmen ilk oğluma kendım bakıyorum Ve kımseye de ihtiyac duymadım Eksiklerimi kendım tamamladım Şöyle düşün derim :) Onun da tek arkadaşı sensin Sen nasıl yalnızsan o da öyle hissediyor gbi düşün bazen bende çok bunalıyorum ama napalım canları sağ olsun allah eksikliklerini göstermesin Ya o olmasaydı oyle düşün canım (:
0 oy
(808 puan) tarafından
Aynı durumları yaşıyorum bir bulaşık yıkasam bacaklarımdan tutunup agliyo gündüz uykusuna yatirdigimda her şeyi halletmeye calisiyorum Allah yardımcın olsun 
0 oy
tarafından
Bende bı benim bebek böyle sanıyorum Allah yardımcın olsun okurken sanki beni anlatıyorsun sandım 
(34 puan) tarafından
Canım valla bende öyle sanıyordum demekki tek değilmişim Allah yardımcımız olsun
tarafından
Amiiin inşallah. Sen daha ilerdesin 13 aylık olmuş benimki daha 6 buçuk aylık hiç bişey yaptırmıyo akşama kadar. Yazın 3 aya yakın kaynanamda kaldım kolik dönemi geçsin diye ağlamaları bitti öyle yalnız bakmaya başladım. Şimdi ağlamaz ama yalnız kalmayacak kucaktan inmeyecek. Lavaboya gitsem catliyo çocuk arkamdan. Su içmeyi yemek yemeyi unutuyom yediğim ayak üstü aparatif ama napacam öyle böyle buyuyucekler
(34 puan) tarafından
Aynısı canım aynisi eksiği yok fazlası olabilir ben tekim doğduğundan beri daha aynı yani degisme yok odadan başka odaya göndermez lavaboya bile aynen zama geçiyor insalah duzelirler
tarafından
Allah yardımcımız olsun. Canları sağ olsun da anne olmak kolay değil. Boşuna mı cennet anaların ayakları altında

İlgili sorular

0 oy
25 cevap 649 göst.
20 Şubat 2021 Aile kategorisinde Aygün24 (1,337 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 1,206 göst.
5 Mayıs 2019 Aile kategorisinde Cemmile (74 puan) tarafından soruldu
0 oy
3 cevap 291 göst.
0 oy
14 cevap 484 göst.
4 gün önce Aile kategorisinde hayallhanem (158 puan) tarafından soruldu