0 oy
624 göst.
Diğer kategorisinde tarafından
düzenlendi
Biz daha 6 aylığız yeni oturuyo parka götürüyorum hava alsın diye bikac kere de salıncağa bindirdim. Bugünde sırf o parktaki salıncak bebeğe göre diye uzak parka gittik. Büyük çocuklar salincaklara,kaydıraklar ayaklarıyla basıyo ve konuşmaları hep küfürlü. Büyük dediysem 10 yaşlarındadırlar. Bebeğimi bı daha götüresim gelmedi. Koronadan sonra zaten heryer mikroplu pis gibi geliyo. İyice soğudum. Bide bu uyu.z,6. Hastalık falan parklardan bulasabiliyormus. Siz gönül rahatlığıyla gidebiliyo musunuz parka?

9 Cevaplar

0 oy
(202 puan) tarafından
Ben her gun goturuyorum ama bu muhitteki cocuklar sana denk gelenler gb degil. Mesela buyuk cocuklar sallanirken kucuk bi cocuk sallanmak isterse yer verirler. Biri bisiklete biniyorsa kucum bi cocuk binmem isterse kendi bisiklerlerini verirler binsin uzulmesin diye vs.. Oyun oynarken dikkat ederler. Ailelerde anlayisli dikkatli heo cocuklarini uyarirlar. Oglum 19 aylik mutlaka gunde 1-2 saatimiz parkta gecer. Parkimiz buyuk yuruyus yapariz cimende otururuz yada oyun oynariz. O park olmasaydi ben napardim bilmem :) 
tarafından
Bizim burdaki çocuklar genel böyle ben daha dogurmadin diyodum burda çocuğu nasıl dışarı çıkartalım ne biçim ağızlarında ki laflar diye
(202 puan) tarafından
Bebegin daha kucukmus ama yarin oburgun onun icin cok tehlikeli kimbilir o cocuklardan neler duyup ogrenicek.. Baska bi parki dene derim. Birbirlerinden cok sey ogreniyolar cunku taklit ediyolar bi yastan sonra. Benimki basladi bile diger cocuklardan gordugunu yapmaya calisiyo.
tarafından
Canım ilçe küçük. Mahalle arası parklar var bide ama karşılaştığım çocuklar hep böyle. Bizim mahalledekiler de böyle kızıyorum balkondan ama dinleyen yok. Bikac kere annelerine söyledim evde adam söylüyo ben çocuğa ne deyim ogreniyo dedi
-Reklam-
0 oy
tarafından

Bızım parkta da oyle cocuklar vardı aıle falanda yok yanlarında ama cocuk demeye bın sahıt ıstersın ne buraların halı utanmıyor musunuz sımdı ben cocugumu nasıl oynatıcam bıdaha gorursem polısı ararım ayaklarınızla cıkıp kırıyosunuz daha yenı yapıldı kırılanlae sıkayer ederım aılenıze nerde oturdugunu bılıyorum ıkısının evlerını gosterdım ailelerinıze gıderım agzınızdan pıslık akıyor kucuk bebekler var sızı ornek alıyorlar utanmıyor musunuz ddım ıyıce bı kızdım ama nasıl korktular bıdaha da oyle gormedım ben gıdınce bı cekı duzen verıyolar kendılerıne :D

tarafından
düzenlendi
Ay bir değil iki değil ilçenin parkı ben hangi birine kızayım. Benim kapının önündekiler küfür edince hergün kızıyorum ama haylamiyo aynilar hep
tarafından
bızım burası kucuk bır ılcd mahalle parkı ondan tanıdıgım cocuklar aynı kısıler parkta hep
0 oy
(3,730 puan) tarafından
Valla bizim burdaki parklar da aynı çocuk zaten öğrenecek öyle şeyler ama ne kadar geç o kadar iyi. Kız kardeşim var 4 yaşında biraz daha uzak da bi park var oraya götürüyoruz muhit daha iyi diye
(3,730 puan) tarafından
Canım zaten daha çok küçükmüş anlamaz anlasa da ben büyük parkta oynamasındansa düzgün çocukların olduğu parkta oynamasını tercih ederim
tarafından
Keşke öyle bı park olsa.
(3,730 puan) tarafından
İnşallah daha iyileri olur canım iyi düşünelim iyi olsun belki anlıcağı yaşa gelene kadar büyük değişimler olur hayatnızda bilemeyiz :)
tarafından
Aynen. İnşallah o zamana iyi bıyere tasiniriz
(3,730 puan) tarafından
İnşallah canım Allah gönlüne göre versin :)
0 oy
(27,348 puan) tarafından

Denk geldim çocukları kırmayacak şekilde güzel dile uyardım yapılanın yanlış olduğunu bu tür şeylerin hasta edeceğini sağlık açısından zararlı olduğunu anlattım.

Tekrar aynı şeyi  yaşamadım şimdi denk gelsem aynı çocuklar bakıyorum dikkat ediyorlar yani dmem o ki güzel dille uyarınca anlaşilabiliyor

tarafından
Bir değil iki değil ilçenin tek büyük parkı bizim mahalledeki çocuklar da hep böyle hadi başka parka gidelim dedim ordakiler de aynı. Muhit olarak iyi biyerde değiliz ondan herhalde
(27,348 puan) tarafından
Evet olabilir
0 oy
(1,207 puan) tarafından
Oğlum nerdeyse 2.5 yaşında daha parka gitmedi hatta bir kere komşum gidiyormuş gel gidelim dedi beraber gittik oğlumu salıncağa bindiremedim pis diyor evde kendi oyuncaklarımiz var kendi salincagimiz var onlarla oynuyor 
tarafından
Ne güzel ya. Benimki şimdiden dışarıya alıştı ikindi vakti gelince cikarmayinca agliyo
(1,207 puan) tarafından
Valla ben öyle park falan alistirmadim canım oğlum konusunda sanırım biraz titizim herkesin dokunduğu yere dokunmasını istemedim yani kimde ne olduğunu bilmiyoruz sonuçta belki virüs var belki rota falan Allah muhafa o yüzden salıncağı aldık terasa kurduk bisiklet falan aldık sıkılınca oraya çıkıp oynuyoruz
0 oy
(12,489 puan) tarafından
Evet ya hepsinin ağzında ana bacıya küfür valla benim çocuğumda böyle mi olacak diye kafayı yiyorum arkadaş ortamı herşekilde etkiliyor çocukları ama ne yapayım mecburen çıkarıyorum 
0 oy
tarafından

Şu **** hastalığını duyduktan sonra benimde içimden gelmiyor götürmek.. 

Kapının önüne indiriyorum top oynuyor tabletine paralı oyun satın aldık evde oynuyor 
tarafından
Biz çocukken ne güzeldi özgürce oynardık. Şimdiki cocuklar yazık özgürce oynayamıyorlar. Hastalıktan mi koruyalım sapiklardan mi
0 oy
tarafından
Biz haftfa bir götürüyoruz cnm.ama muhit olarak daha az kalabalık olan yerlere ..muhit olarak zenginlerin çocukları geliyo..maskesini takıyorum..bizim mah.var çocuklar küfür ediyo bizimkini çıkarmıyorum dışarı burda.ciksalta beraber oynuyoruz.
tarafından
Bizim burası da öyle. İyi bı yere götüreyim desem yarım saat arabayla gitmemiz gerekir :/
tarafından
Ewt büyük sehirlerde sknti cnm..çocuklarda kizamazsin ki onlar bunları doğuştan öğrenmedi ya ailesinden y TV den illa ki öğrenmiştir ..anne babası  ki  yanlış olduğunu soylemiyosa çok normal değil mi..ben zaten  10.yasinda.bile olsa.cocuklarin anne babasız dışarda olması yanlış..zaman kötü zaman .ne olursa.olsun yanında.olmalari gerekiyi
tarafından
Komşuma demiştim oğlun küfür ediyor. Daha ne manaya geldiğini. Bile bilmiyordur 5-6 yaşında. Komşum dedi evde babası ediyo çocuğa ne deyim ben. Hep büyükler kötü örnek oluyor çocuklar ne yapsın.
tarafından
Aynen öyle...illa ki öğrenecekler belki ama ne kadar geç o kadar iyi bence...belli yasa jadar küfür etmeyen çocuk sonrasında ağzına yakistirmiyo zaten etmiyo
0 oy
tarafından
Bizim mah. De her çocuğumu götürdüğmde ayak la basıyrlr 

Hepsini uyarym ayrıca velilerini de 

Sık sık gitmem 

Gittğm ortam da bi düzenszlk görsem düzeltmdn cıkamyrm

Kac defa eşimke bu konu hakkında tartştk 

Tüm türkiye ye böyle derslr mi vercn dyo

İlgili sorular

0 oy
6 cevap 168 göst.
23 Mart 2022 Aile kategorisinde Linkin (15,171 puan) tarafından soruldu