0 oy
93 göst.
Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde tarafından
Herkese merhaba arkadaşlar 36 haftalık hamileyim erken doğum riskim var. Covid konusunda çok dikkat ediyorum. Kardeşimin bir arkadaşı pozitif çıkmasına rağmen dün gece o arkadaşıyla buluşmuş. İlk gebeliğim doğumda annem gelicek farklı şehirlerdeyiz. Nasıl böyle bişey yaparlar aklım almıyor hala daha bişey olmaz deyip duruyorlar tabiki bu yüzdeb annemi kabul edemiycem kendimi ve ailemi korumak zorundayım. Kayınvalidem yok sizce ilk bebegim olmasina rağmen bakabilir miyim tek başıma ? Birde çok korkuttular anne ile bebek yalnız bırakmaz diye eşim gece çalışıyor firinci ama hemen alt katimiz. Tecrübeli annelerin önerilerini alqbilirim uzun oldu hakkınızı helal edin

6 Cevaplar

0 oy
(13,379 puan) tarafından
Annenle konuş 4 hafta kendini izole etsin korusun o zamana birşey olmaz ama tek bakmakta da sıkıntı olmaz sanmıyorum 
-Reklam-
0 oy
tarafından
Cnm bende tek başıma doğuma da gittim ve 5 aydır tek başıma da bakıyorum eşim de sağolsun yardımcı oluyor evdeyken çok şükür bir sıkıntı olmadı hiç korkma bence 
0 oy
tarafından

Kim uyduruyor onları ya ben tek baktım cnm hiç bir şey de olmadı.    

Zaten. Anlamıyorum su aileleri eve toplama olayını.  Altı üstü doğurup eve geleceksin.  Bitti.  

0 oy
(2,252 puan) tarafından
Canım ben anne bebek yalniz birakilmaz kısmına katilmiyorum nice annelerimiz bir başına bakıyor.eger zor durumda kalirsan bakabilirsin tabii Rabbim gücünü veriyor. Ama annene soyle 2 hafta hiç gorusmesin kimseyle dikmat etsin sonra gelsin yanina
0 oy
tarafından

Bakarsın tabi niye bakamiyacakmissin. Normal mi seseryan mi belli değil galiba. Doğumdan sonra evde yemek olmayacağı için simdiden yemekleri konserve yapabilirsin. 

Yanına kuran korursun. Evin içinde de kuran aç dinle. Allah'ın izniyle birşey olmaz. Esin yakınmış birşey olsa çıkar eve. 
0 oy
(4,961 puan) tarafından
Hasta olmanizdan iyidir annen ne kadar sorumsuz davranmış.. bekle belki korona olmazlar ozaman kesinlessin öyle yola grsnler
tarafından
O kadar kızdırdı ki bişey olmaz diyerek korona olmasalar bile ne yalan soyleyim sorumsuzluklari yüzünden istemiyorum gelmelerini
(4,961 puan) tarafından
Ah canım ck haklisin ama doğum bu belli olnaz inan benim gibi olsan asla ama asla bakamazsin bebeğine yne şimdiden sonra dikat etsinler ama gelsinler ilk bide dikişin olur illa bişi olur valla korkutmak için değil gerçekler de bilmek lazım doğum neyse ama o dikişler varya

İlgili sorular

0 oy
15 cevap 170 göst.
29 Ağustos 2021 Aile kategorisinde EbruMeva (111 puan) tarafından soruldu
0 oy
15 cevap 342 göst.
27 Kasım 2020 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Azime (1 puan) tarafından soruldu
0 oy
16 cevap 422 göst.
22 Mart 2024 Aile kategorisinde Hayal1907 (330 puan) tarafından soruldu
0 oy
12 cevap 350 göst.