0 oy
1,121 göst.
Diğer kategorisinde (78 puan) tarafından

Bugün 10 gün oldu doğum yapalı bebeğim sürekli meme istiyor doymuyor heralde diyorum ama göğsümü sıkınca süt geliyor heralde yeterince var Bazen sağıp dolaba bile atıyorum ama bebeğim sürekli aranıyor ağzı hep açık hiç doymuyor bugün fark ettim sütüm su gibi ona yaramıyor heralde sinirimden oturdum ağladım sizde bakar mısınız herkesin sütü bu şekilde mi bu kadar beyaz mi ben anne sütünü sarı biliyordu moralim çok bozuk bişeyler söyleyim 

image

14 Cevaplar

0 oy
(845 puan) tarafından
Canım anne sütü beyaz olur sarı olmaz sadece ilk doğum yapınca sarı olarak gelir sonra hep beyaz gelir 
(78 puan) tarafından
Su gibi ama rengi çok açık bide sürekli ağlıyor emmek istiyor süt karnını doyurmuyor diye düşünüyorum karni doysun ac kalmasın istiyorum çok üzülüyorum
(845 puan) tarafından
Canım kimisinin sütü çok yağlı olur kimisinin yağsız su gibi olur benimde öyle su gibiydi zmanala düzelir
 Sürekli emmek istemeside daha çok küçük olduğu ve emme refklesi çok yüksek olduğu için emiyo
-Reklam-
0 oy
(2,266 puan) tarafından
Zaten beyaz  olur ki. O sarı sadece  ilk zamanlar oluyor 
0 oy
(338 puan) tarafından
Canım.zaten bu şekilde olur öyle köyü bi süt olmaz anne sütü.  Gazı falan varsa emme isteği varmış gibi davranabilir birde reflekstir bebeklerde emmek
(78 puan) tarafından
Bilmiyorum ki bu şekilde olunca vicdan azabı çekiyorum mama almayı düşünüyorum
(338 puan) tarafından
Yok kuzum sakin öyle düşünme emzik ver 1.5 saatte bi emzir . Kafana takma mama da alma bence tüm bosluyo memeyi. Sen sürekli göğsünü ver
0 oy
(3,151 puan) tarafından
Ilk gelen sut sari olur sadece sonrasinda herkesin beyazdir sütü en azindan benimkisi oyle. Bazilari yagli oluyor sadece ustu boyle damla damla yag katmis gibi oluyor. Hic uzulme yani sutun duru olmasi yramiyo anlamina gelmez. Benim bebegimde 35 gunluk ilk zamanlar oda hep memedeydi hic inmiyodu hep ariyodu bende hep veriyodum hatta 15 20 dk bir emerdi ama geri kusuyodu ac degil diye. Yani ac oldugu icin aramiyor kokunu ister yada kendini guvende hissetmek isteyince de emmek ister, bi yeri agriyinca da emmek ister cunku anne sutunde agri kesici ozellikte var. Uzulme yani. Sonradan duzene gircek benimkisi suan oyle her dk durmuyo acikinca sadece emiyo.
(78 puan) tarafından
Inşallah benimkide düzene girer çok sağol içim rahatladı
(3,151 puan) tarafından
Girer girer emin ol benim 2.bebegim ilkide boyleydi ilk zaman oyle oluyor yapisik ikiz gibi geziyoduk biz 15 20 fk memede duruyir 3 5 dk yerde duruyodu geri istiyodu zamanla olucak.
0 oy
(2,082 puan) tarafından
Maşallah nazarlardan korusun senin sütünde benimki gibi aksine kaliteli ve yağlı benimde böyle bebeğin yeni dünyaya adapte oluyor şuan bildiği tek şey süt içmek ve senin kokunu almak yani sıra gazi sancısı olduğu zaman süt içinde dindigi içindir büyük ihtimal ile her yeni doğanda olduğu gibi herkes yaşamıştır cnm bu durumu merak etme 3 4 aylık bi süresi var sonra rahatlarsın allahın izniyle 
0 oy
tarafından
Acılı mı yiyorsun yada meme yi reddediyor mu
0 oy
tarafından
Ağız sütü bittikten sonra beyazlar canım devamlı sarı olmaz bebim hemen hemen bir hafta kadar sarı geldi suyum ondan sonra beyaza döndü hiç ağlanacak şey değil boşa aglayipta kendini üzüp sütünüze etkileme süt üzüntüye gelemez hemen küser azalır allah korusun morlarını yüksek tut yeni doğan zaten doyduğunu bilmez her sıkıntıda emmek ister çünkü rek rahatlama yöntemi bu yani emmek hiç kafana takma büyüdükçe düzene girecek 
0 oy
(1,396 puan) tarafından

Canim benim sütümde ayni ya :(

0 oy
(162 puan) tarafından
Canım o senin kokuna alışmış o yüzden hep emmek istiyor benim sutumde boyle ama endişeli değilim stres yapma yoksa olan sütünde kesilir o seni emdikce kendine gelir. 
0 oy
(67 puan) tarafından
Canim bence sütün yeterli. Göruntusude normal. Bebekler dogduklarinda emme refleksi guclu olur surekli emmek isterler aç olmasalar bile. Benim kızımda ayni anlattigin gibiydi. Bi deniyim emzik alicakmi diye dedim gittim aldim. Inanki tek seferde öyle bir emdiki bırakmadı onu. Suan 1 yasinda hala emzik kullaniyor. Bazi bebekler sürekli emmek ister burada devreye emzik girer. 
0 oy
(33 puan) tarafından
Canim bnm sutumn rengide ole 35 gunlgz bizde benmkide surkli araniyor yeni dogan bebeklerde emme reflksi olsyrmuz normalmis bu bnmkide memden ayrlmyor hele aksam 11 gibi uynyr gece 3 kadr mememde artk cldryrm mememin ucu sunuyor kiz sut bityr bosa cekio amaa orda kalckms bence mama vermme sakin geliosa diren  refleksms doktr sor 
(78 puan) tarafından
Canım benimde aynı 11 gibi uyanıyor 3 4 5 hic uyumuyor bazen emzirirken uyuya kalıyorum
(33 puan) tarafından
Suan cldrio bak meme icin bisylerle oylmya clsyrm napym artk canm aciyor
0 oy
(3,149 puan) tarafından
On emzirme son emzirme yapmalısın canım yaraması için 
0 oy
(318 puan) tarafından
Yenidogan bebekler hep emmek ister genelde ondandır sütün iyi baya da çıkıyor rengi de normal yağı da var 
0 oy
(5,938 puan) tarafından
Zaten O sarı süt dediğin ilk 3-4 gün gelir senin gayet sütün normal benim sütümde böyle bembeyaz geliyor emerken gaz yutuyor dur ağlaması ondan olabilir kilo alımı nasıl bebeğinin 

İlgili sorular

0 oy
2 cevap 184 göst.
27 Nisan 2022 Sağlık-Diyet-Spor kategorisinde Bizanneyiz (251 puan) tarafından soruldu
0 oy
6 cevap 341 göst.
8 Şubat 2021 Aile kategorisinde Irmakbskrt (255 puan) tarafından soruldu
0 oy
8 cevap 638 göst.
23 Ağustos 2019 Aile kategorisinde Meleĝimmm (119 puan) tarafından soruldu
0 oy
11 cevap 1,057 göst.

377,758 soru

11,306,536 cevap

34,735 kullanıcı

...