0 oy
779 göst.
Diğer kategorisinde (10,932 puan) tarafından
Şimdi kızlar bir kız kardesim var yası evlenmek için musaid, e okuluda bitiyor artık. Kardesim de haklı olarak sevdiğinle evlenmek istiyor. Bende arkasındayım. Oglanda sevgili saygılı bir evlat. Fakat annem evlensin istemiyor. Gecen gun kardesim yokken sıkıştırdım. Ben sanıyordum ki annem yanlız kalmaktan korkuyor. Dedim bırak izin ver. Kacarsa yuzumuz egilir. Annemde dedi ki bilerek vermiyorum. Laf ettirmem kendime. Ne bir iş biliyor ne bir yemek yapmaya da bir tarafı yok dedi. Elin evi burası mı bir iki olunca laf edecek adam dedi. Tamam ama ana evinde oldugu için ben boyle oldugunu evlenince mecbur yapacagını dusunuyorum bende annem mi haklı kızla? 

39 Cevaplar

0 oy
(10,932 puan) tarafından

En İyi Cevap
Kızlar sunları yazmayı unutmuşum.kaedesim 22 yasında. Ve diplomalı aşçı. Bilmiyor degil. Bildigi halde kalkıp yapmıyor. Ac kalsın parası varsa dısarıda yer yoksa ac yatar. Sen dibinde iş yap kış temizligine kalk misafir gelecek olsun uykusu varsa asla kalkmaz. Yapmaz. Ben evlenmeden her işi bilir yapardım. Cunku annem calısıyordu ben cekip cevirdim evi. Fakat boyle oldugu halde kocamın tarafı kırk laf etti. Kpcam kalkıp anneme benden için iş yapmıyor demiş. Fakat ben doguma bile dip temel iş yapıp kendim gittim. Annemde diyor ki insanlar merhametsiz elin evladını hizmeti aldım sanıyor. Şimdi ask var el ele tıtusup geziyorlar. Evlenince oyşe olmayacak. Kardesin iş varken yatacak uyuyacak adam eve gelip yemek dicek. Sana bunu dediler ona ne derler diyor. 
tarafından
Valla canım o zman yaptırsın..annemde hata k.bakma..zamaninda.sprumluluk verilmiyo snra.cocuklar rahata kavuşuyor..o zaman ömür boyu  evlendirmesin..biz 5 kardeşiz..4 kiziz..hep yemek iş bende olurdu..ben evlendim.yerini diğer kardeşim.aldi..o hep çalıştığı için yemek bilmezdi.simdi.kendi evinde çokda güzel yapiyo..insan kendi evi olduğunda mecbur yapiyo..aç kaldığında.ana evinde önüne.yemek koyan var nasıl.olsa....annen.sikayet edeceğine evde sorumluluk versin .öğretsin..sadece konuşmak olmuyo..erkekler gelince hiç bir adama.yaranamazsin..he.kiymet bilen var.onuda evlenmeden bilemezsin..
(8,326 puan) tarafından
Yaşı evlenmek için genç yerinde olsam biraz calısırdım adamlar kacmıyo nıhayetınde iş ortamında dünyayı görür tanır tecrube edınır olgunlasır evlılık kacmıyo daha onunde uzun bı hayat var nasipse 25 de evlendım 22 23 de nişanlıydım 27 28 i bıle beklesem olurdu.8 yıllık evlıyım tukenmıs hıssedıyorum şimdiden
-Reklam-
0 oy
(1,309 puan) tarafından
Evlendiğinde öğrenir illaki biliyodur bişeyler yani yavaş yavaş alışır 
(10,932 puan) tarafından
Bende oyle diyorum. Annemde hevesi yok diyor
(1,309 puan) tarafından
Malesef hevesle olcak şey değil sorumluluk mecburi şeyler evlendiğinde mecbur yapıcak
(82 puan) tarafından
Canım bunun hevesle ne ilgisi var. Bu bir sorumluluk meselesi. Nasıl ki sorumluluklarını yerine getirip diplomasını almayı başardıysa kendi evinde de gerekli sorumluluğu almasını becerir. Sor şimdi burada kaç kişi gerçekten hevesli olduğu evini temizliyor ya da yemek pişiriyor. Herkes gereklilik olduğu için yapıyor.
0 oy
(4,698 puan) tarafından
Kız ne lafı olacak annen haksız eskiden olsa haklı derdim şimdi artık herşey her tarif elin altında 
(10,932 puan) tarafından
Simdi yavrum annemde korkuyor ben bekarken her işi ben yapardım 2vde cekip cevirirdim. Evlendim kocama denilen dmedigini bırakmadı. Gerci o hayınlıkten ama. Annemde diyor ki sen yaptında neler duyduk
0 oy
(1,572 puan) tarafından

Bence hakli değil. Anne evinde de yapmiyodum ya da gerektigi kadar yapiyodum kendi evimde de o şekilde. Çocuk olana kadar esim hiç şikayet etmedi yumurta kırıp yedik bazen bazende makarna filan yaptim:D temizligi esim izinliyken yaptik. Ama eşim anlayışlı bi kere hani yemek demedi. Çocuk olduktan sonra duzene sokmaya çalışıyorum. Bence sevgi varsa her şey hallolur:D klişe biraz ama öyle 

(10,932 puan) tarafından
Aynen oyle sans. Ben bekarken yapıyordum annem calısıyordu evi ben cekip cevirdim.evlendim bir kere begenmedi adam
0 oy
tarafından
Benim kuzenim birşey bilmiyordu evlenince öğrendi el üzerinde tutuldu ben ortaokuldan beri sevdiğim için mutfaktayim ve kaynanam beceriksiz bile dedi ki beceriklilik konusunda yanımdan geçecek insan değil:) yani demem o ki bu karşısındaki kisinin anlyasina bağlı bilip bilmmekle alakasi yok evlenmesine asla engel değil öğrenir 
(10,932 puan) tarafından
Ne dusunuyor bilmiyorum. Bende diyorum ki bir cahillik yapar
0 oy
tarafından
Anne evinde hicbirsey yapmıyordum evet evlenince zorlandım ama şimdi temizlik hastasıyım kaynanamlar bir konu açılsın kimse esmanin eline su dodkemez der yapar yani
(10,932 puan) tarafından
Bende yapar diyorum.
tarafından
Valla yapar hemde insna kendi evini öyle bir yapiyorki
0 oy
tarafından
İnternet var artik telwfondan bakar mutlaka biseyler biliyodur annemde bana guvenmiyodu . Ben bekarken daha cok sevdigim. Yemek pastalari yapardim . Calisiyordum zaten zamanda yoktu . Evlendim annem sasirmisti baya yapiyodum herseyi misafir agirliyodum . Simdi bekar kardesim var onada simdi bende guvenmiyorum :D
tarafından
Benim kardesim de bi yumurta kirmamis daha . Arada patates kizartr . Bi defa bulgur pilavi yapti salata o kadar :))
(10,932 puan) tarafından
Seninki iyiymiş =D
tarafından
Evlenince yaparlar ya
(10,932 puan) tarafından
Bencede yapar.
tarafından
Hakkinda hayirlisi olur insallah
0 oy
tarafından
Anen haklı değil tabikide ben 17 yaşında evlendim baba evinde hiç is yapmaz yemek bilmez hep gezen tozan bitirdim evlendim 10 kişilik bir eve geldim hersey bana bakınca mecbur bende öğrendim annem babam beni görünce çok şaşırıyorlar her işi yaparım her yemeği yaparim ki 13 sene önce internette yoktu şimdikiler çok şanslı ama annen böyle yaparak arkasından daha çok laf ettirir ya kacarsa bu kız 
(10,932 puan) tarafından
Kacarsa tabi laf olur soz olur arkasız bellerler küslük olur gerci ben kusmem ama
0 oy
(14,428 puan) tarafından
İş basa düşunce öyle bi yapıliyoki tatlım

Annedir illaki bişeyler hissediyo ama

Kardeşinde evlenmek istiyosa az buçuk bişeyler öğrenmeye çalışsın afedersin camış gibi yatıp hala annenden iş yemek bekliyosa olmaz yani kuzum
(10,932 puan) tarafından
Annemde gt yok is yapmaya diyor.
(14,428 puan) tarafından
Kiz o zaman kaynanasi olacakla konuşsun mal bu desin annen
İşinize geliyosa
:-))))))))))
(10,932 puan) tarafından
Hfrhalde gidip der mal diye
(14,428 puan) tarafından
Yani elimizde olan bu diye, istiyosaniz amenna
0 oy
tarafından
Evlenipecbur kalınca yapar canım ne zamana kadar vermeyecek annen. Nişanlılık döneminde öğretsin madem
(10,932 puan) tarafından
Daha aklı basına gelsin bir 26 olsun diyor
0 oy
(7,022 puan) tarafından
Annen çok yanlış düşünüyor bence ben de bilmiyordum ama şimdi çok şükür kimseye muhtaç değilim kendi işimi kendim hallediyorum.
(10,932 puan) tarafından
Bende oyledim cnm annem diyor ki iş yapmaya gt yok
0 oy
(5,949 puan) tarafından
Bende  yemek  yapmayı  bilmiyorum  ewlendikten  sonra  öğrendim  herseyi  şimdi  çok  güzel  yemek  yapıyorum  misafir ağırlıyorum  bence annene  haksız  demeyelim  ama  düşüncesi  yanlış  bunlar  ogrenilecek  şeyler  
(10,932 puan) tarafından
Cnm nasıl anlatayım kardesim aslında diplomalı aşcı. Evde calısmıyor ama senelerdir elinden bir yumurta yemedik mesela onu diyor annem
(5,949 puan) tarafından
Kız  kardeşinin  diploması  warmiş  birde  yemek  üstüne  illa  ewde  yapmasımı lazım  sonuçta  bu diplomayı  yemek  yaparak  alıyor  annen cok  çok  yanlış  düşünüyor ve %100  haksız kesinlikle
(10,932 puan) tarafından
Bacım kalım götlü kalın. Kadın ondan korkuyor. Sende hala 22 yasındaki in donunu yerden alıp yıkamaya atsan ne dusunursun evet hak veriyorum. Fakat bende diyorum ki kocaya cilve yapacak heves yapacak. O sekilde yapacak
(5,949 puan) tarafından
Kendi  evinde  yapmaz  canım  sonuçta  ondan  başka  yapacak  kimse  olmayacak o da mecburen yapacak
Evlenmeyi  düşünüyorsa  bunları  göze  almıştır sonuçta  ya  telli  duvaklı  evden  çıkacak  yada  kaçacak  bu kız  evlenmek  istiyorsa  kaçmayı  bile  düşüne bilir
0 oy
(7,768 puan) tarafından

Evlenince öyle bir yapar ki hepinizin ağzı açık kalır :D

(10,932 puan) tarafından
Bende oyle diyorum kocayı görünce degişir diyoruö
(7,768 puan) tarafından
Kaç yaşında
(10,932 puan) tarafından
22 cnm
(7,768 puan) tarafından
Yani kocaman kız yapabilir
0 oy
(197 puan) tarafından
İş yemek sonradan öğrenilecek şeyler ama annen onu sevdiğine vermezse kardeşin annenden soğur ömrü boyunca unutmazki . Bende evlenene kadar hiç bişey bilmiyordum her şeyi öğrendim zamanla . 
(10,932 puan) tarafından
Bende oyle diyorum. Bakalım zaten versek te anca yaz sonuna düğün
0 oy
tarafından
Evlenince illa ki yapilyo..hatta ana evinde yapamayan koca evinde döktürüyor..madem annen bunu düşünüyordu zamanında neden yaptırmadı sorumluluk vermedi ..öğretmesi illa ki kziin evleneceğini biliyordu. 
(10,932 puan) tarafından
Verdi. Vermediği yok Kı. Ama denilmeden yapmaz.
tarafından
Ee tamam kendi evinde oyle oacakki...k
0 oy
tarafından
Canım eşinin çok bişey diyeceğini sanmıyorum kendi evinde deneye deneye öğrenir ben kurufasulye yaparken bile internetten bakıyordum sonra sonrajogrendim herşeyi eminim oda öğrenir ama kayınvalidesi fln onlarla durucaksa zor hele etrafındakiler hep laf eder bence 1 2  yıl daha sabretsin annen ona o süreçte öğretir annenin yapacağı şeyleri evde o yapsın bı kaç yıldan bişey olmaz bence 
(10,932 puan) tarafından
Cnm tabi artık İnternet var. Annemin korkusu su mesela. Onu da anlıyorum. Denemeden yapmaz. Yada sen is yap yanımda yatar uyur uykusu varsa. Kpca evinde de aynısını yapacak diyor annem. Adamda laf edecek kulagıma gelecek diyor. Ben o kadar yaptım daha bana eski Kocam pis demisti allahtan korkmaz. Annemde diyor ki sen nasıldın da ne dediler sana
tarafından
Oda. Sende haklsiniz canım ama eminim ki annen onun üzülmesini ona laf edilmesini istemiyor oda annene kendi ni kanıtlamaya çalışsın bence
(10,932 puan) tarafından
Bakalım ne olacak. Kacsa daha kötü
0 oy
tarafından
Bnce sebebi o Deil 

Sebebi farklı bence
(10,932 puan) tarafından
Bana oyle dedi. Yoksa annemde cok begeniyorum cocıgu
0 oy
tarafından
Eğer evlilik düşünüyorsa kardeşiniz her şeyi göze alarak evlenecek illaki birşeyler biliyordur. Mesela ben bekarken kardeşim yemek yapmazdı ben yapardım evlendim şimdi o yemek yapıyor. Sorumluluk sahibi olunca annen de şaşırir. Sevdiği kişide anlayışlı biriyse birlikte de yemek yaparlar. 
(10,932 puan) tarafından
Aynen oyle sanki o bilmiyor mu ne olacagını
tarafından
Evdeyken kardeşimiz hazırlasın sabah kahvaltisini akşam yemeğini . Okuduğu için anneniz de yaptırmamıştir.
0 oy
(1,621 puan) tarafından
Bende 17 bitti evlendim hiçte bişey bilmiyodum yemek ev toplara düzenleme bulaşık çamaşır annemin evinde yapsam da haftada ayda 1 yapıyordum ama insan evlenipte iş başa düşünce hepsini de yapıyor ayrıca laf edecek insan sen mükemmel bi gelin olsan da ediyor bence oğlan iyiyse ve kardeşin seviyorsa arayı bulun dediğin gibi kaçarsa pişman olursunuz
(10,932 puan) tarafından
Dogru edecek her türlü edıyor
0 oy
(5,902 puan) tarafından
Valla haklı niye dersen 

Ben evlenemeden önce hep okula gittim sonra çalıştım ev işine dair hiçbirşey bilmiyordum içimden gelmiyordu anca Bi yumurta kırardım yemek bile yapamazdım. Evlendim mecbur kalınca iyi kötü yaptım ama kaynanam beni çok aşşagıladı cok laf etti bende o zamanlar daha yeniyim ve küçüktüm hiç ses çıkaramıyordum birgün anneme dedi ki hatta sen bu kıza hiçbirşey ögretmenişsin bişey bilmiyor senin kızın dedi e annem de ben degil ya susun dedik benim kzıım hep okudu çalıstı ev işi ögrenecek vakti mi oldu sanki senin kızın ne biliyor biliyorsa ögretsin o zaman yengesine dedi. İlk evlendigimiz zamanlar annem bizde yemek yedikten sonra bulaşıkları kendi yıkardı bulaşık cok olunca iyi yıkayaman diye menemen bile yapamazdım konserve getirirdi hep 

Yemekelri cok yaktığım oldu çig yedimiz oldu tuzlu oldu bunun için eşimle cok kavga ettik tartıştık ama çok şükür şimdi 3 yıllık evliyim ve her iş geliyor elimden Bi de yaramaz Bi oglum var ona, ragmen misafirim olan herkes söyler evin tertemiz diye her türlü yemegi de yapıyorum artık Bi ara evde dikiş işi bile yaptım hem iş hem yemek cocuk koca hepsinin arasında para bile kazandım yani

Demem o ki kardeşin eger vicdansız Bi aileye düşerse cok laf ederler eninde sonunda ögrenir yapar kimse doguştan bilmiyor zaten yapar ama bunları göze almalı annen de kardeşinin üzülmesini istemediği için böyle düşünüyor benim kaynanam anneme öyle diyince annem cok üzülmüştü senin annen de o duruma düşmek istemiyor demek ki canım 
(10,932 puan) tarafından
Cnm ben bıkerek evlendim yemekte buluyordum temızlıjte fakat gıne laf soyledıler. Annemde dıyor Kı hem bılmıyom hem yapmakta ıstemiyor ındırıp kaldırıp konusacaklar dıyor
(5,902 puan) tarafından
Kendi açısından cok haklı çümkü agzı olan konuşuyor hemen anneye babaya laf ediyorlar annen ögretmemiş baba evinde görmemişsin diye kadın da hem kendi hem kızı üzülsün istemiyor demek ki canım. Ama bu karşı tarafa da baglı benimkiler gibi vicdansız anlayışsız insalar degillerdir inşallah
(10,932 puan) tarafından
İnşallah cnm ya

İlgili sorular

0 oy
14 cevap 473 göst.
16 Mayıs 2023 Aile kategorisinde Emir112021 (136 puan) tarafından soruldu
0 oy
5 cevap 278 göst.
17 Eylül 2022 Diğer kategorisinde Balbalkiz99 (18 puan) tarafından soruldu
+2 oy
11 cevap 343 göst.
12 Temmuz 2022 Aile kategorisinde Alyakus (2,368 puan) tarafından soruldu